Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Slick, случайно да не си на DCC, защото имам комшия на DCC, който е на модем и има макс 3MBit. Тези, скорости, които показваш на всички им се виждат невъзможни за модем?

 

Аз съм на модем и имам същите скорости, но преди 5 през делничен ден. Вчера към 3 след обед, теглех с 2МБ/сек.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slick, случайно да не си на DCC, защото имам комшия на DCC, който е на модем и има макс 3MBit. Тези, скорости, които показваш на всички им се виждат невъзможни за модем?

Да, на ДСС кабелен интернет тарифа от 15лв.

 

442942116.png

 

Както вече казах, в повечето време свалям с 2МБ и никога не падам под 1МБ, който е официално обявен.

 

furiozo, защо "LAN е препоръчания вариант" ? И като имаш предвид ЛАН, говорим за оптика или типичния ала-визио/лангейм "ЛАН", че има голяма разлика що се отнася до кое е "препоръчано" и кое не.

Link to comment
Share on other sites

Добре де от токова абонати на DCC един няма ли на оптиката да каже как е падли нета в събота и неделя,да даде една снимка на speedtest.net сървър пловдив?

Link to comment
Share on other sites

Колега,оптиката е сравнително нова услуга и не ми се вярва от хората,които влизат в нашия форум да има такива с оптика.Все още.И не мога да разбера какво е това мрънкане за тези скорости(визирам другите по-нагоре).При мен няма събота,няма неделя,делник,празник,08.00ч,16.00ч,23.00ч и т.н.

Нета ми е абсолютно винаги на 8мб.даунлоуд и 0.8мб ъплоуд.(съотношението при модемите е 10:1).Вярно е че пинга е малко висок,но това е проблем за хората с онлайн игрите.И м/у другото докато свалям нещо от торентите,нямам никакво забавяне при браузване в нета.Пък и за 15лв.какво искате - 20мб, или да изстрелвате совалки ли кв'о ли?На който не му харесва да се връзва към друг доставчик, а не само да мрънка.Аз съм доволен за момента.Но когато не ми харесва вече, или ще сменя тарифата, или доставчика.

Link to comment
Share on other sites

Колега,оптиката е сравнително нова услуга и не ми се вярва от хората,които влизат в нашия форум да има такива с оптика.Все още.И не мога да разбера какво е това мрънкане за тези скорости(визирам другите по-нагоре).При мен няма събота,няма неделя,делник,празник,08.00ч,16.00ч,23.00ч и т.н.

Нета ми е абсолютно винаги на 8мб.даунлоуд и 0.8мб ъплоуд.(съотношението при модемите е 10:1).Вярно е че пинга е малко висок,но това е проблем за хората с онлайн игрите.И м/у другото докато свалям нещо от торентите,нямам никакво забавяне при браузване в нета.Пък и за 15лв.какво искате - 20мб, или да изстрелвате совалки ли кв'о ли?На който не му харесва да се връзва към друг доставчик, а не само да мрънка.Аз съм доволен за момента.Но когато не ми харесва вече, или ще сменя тарифата, или доставчика.

 

Точно това е проблема, че при нас има събота, неделя, след 17:00, преди 17:00 и т.н., а при теб няма. Я пусни един тест, да видим как си на 8mbit по всяко време.

 

www.speedtest.net - сървъра е по твой избор.

 

Ама не го пускай в 10 сутринта, а в 7 вечерта.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Часът в момента е 20:15 Ето:

443288202.png

Това е без да съм спрял торентите.И това е винаги.Е има леки отклонения нагоре-надолу,но като цяло е това.

Едит: А ето и с Лондон:

443291577.png

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Ей затова се оплакваме.

 

443300437.png

Ей това вече наистина е кофти.Ако си звънял достатъчно дълго на компетентните органи и ти е писнало да ги тормозиш, и ако това продължава да бъде ежедневие от много време,просто им покажи вратата и ги разкарай.Насочи се към друг доставчик.Аз ако съм така досега да съм ги издухал.Вярно е че 15лв/мес. не са много,но пък услугата която ти доставят на теб не струва и 5лв.Така че ако имаш алтернатива...захапвай.

Link to comment
Share on other sites

а бе, какъв беше този срив бе?! в началото на кичука (до събота пазара) нямаше нет почти час, докато на кръстовището на георги икономов и димитър талев е имало нет ... и друго - тоя телефон 070011099 нали е централа?! какъв е този сигнал "в момента номера е зает" :blink: ... след като преди като нямаше свободна линия, те слагаха на изчакване?!

Link to comment
Share on other sites

Може до сега да съм ги хвалил до сега, но днес ще кажа, че тия са пълни БОКЛУЦИ, НЕКАДЪРНИЦИ и СМЕШНИЦИ. Побеснял съм! От месец на сам почти всяка вечер след 20:00 нямам нет за по няколко часа - модема свети, всичко е ОК, но нет няма. Тази вечер вече не издържах и реших да се обадя да измисления им телефон 0700 нещо си. Чаках 15 мин на някаква малоумна музика с "в момента всички оператори са заети". След това още 10 и няма свързване с великите им "оператори". Смятам утре да отида и ония мърли в офиса им да ги навра в накучето гъ*а, а другия месец вместо да им платя за услугата ще им връча фактура със сметката ми за телефона. Евроком бяха зле, но тия са 30000 пъти по-зле. С една дума - ТРАГЕДИЯ! Нямам търпение Coolbox най-сетне да си изградят мрежата в Кичука и да отида и да ги замеря с модема още от вратата на гаража, който наричат офис.

 

п.с. става въпрос за интернета, от цифровата им телевизия нямам оплаквания.

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

а бе, какъв беше този срив бе?! в началото на кичука (до събота пазара) нямаше нет почти час, докато на кръстовището на георги икономов и димитър талев е имало нет ... и друго - тоя телефон 070011099 нали е централа?! какъв е този сигнал "в момента номера е зает" :blink: ... след като преди като нямаше свободна линия, те слагаха на изчакване?!

 

Да. И аз нямах. На Капитан Райчо също са нямали. Явно е имало някакъв проблем.

 

@danzel_ : и ние изпитахме твоят проблем, но за около час. Модема светеше, кабелна имаше, IP намираше, но интернет нямаше.

@magdanoz4o: през другото време интернета е наред. Просто вечерно време се забавя.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

От месец на сам почти всяка вечер след 20:00 нямам нет за по няколко часа - модема свети, всичко е ОК, но нет няма.

 

Пробвал ли си да рестартираш модема в такава ситуация? При мен това сработва, също и при Евроком, когато им бях абонат и ми спираше така нета.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си да рестартираш модема в такава ситуация? При мен това сработва, също и при Евроком, когато им бях абонат и ми спираше така нета.

не, не беше от това - нито с рестарт на модема, нито със смяна на лан картата стана.

Link to comment
Share on other sites

Може до сега да съм ги хвалил до сега, но днес ще кажа, че тия са пълни БОКЛУЦИ, НЕКАДЪРНИЦИ и СМЕШНИЦИ. Побеснял съм! От месец на сам почти всяка вечер след 20:00 нямам нет за по няколко часа - модема свети, всичко е ОК, но нет няма. Тази вечер вече не издържах и реших да се обадя да измисления им телефон 0700 нещо си. Чаках 15 мин на някаква малоумна музика с "в момента всички оператори са заети". След това още 10 и няма свързване с великите им "оператори". Смятам утре да отида и ония мърли в офиса им да ги навра в накучето гъ*а, а другия месец вместо да им платя за услугата ще им връча фактура със сметката ми за телефона. Евроком бяха зле, но тия са 30000 пъти по-зле. С една дума - ТРАГЕДИЯ! Нямам търпение Coolbox най-сетне да си изградят мрежата в Кичука и да отида и да ги замеря с модема още от вратата на гаража, който наричат офис.

 

п.с. става въпрос за интернета, от цифровата им телевизия нямам оплаквания.

 

нещо ми прилича на пиратски изпълнения :)

Преди можеше да се влиза в модема да се види нивото на сигнала, но гледам от известно време ( месеци ) е заключен...

Link to comment
Share on other sites

По принцип хората само се оплакват тук, ноо...

Аз искам да ПОХВАЛЯ DCC, защото досега НЕ СЪМ ИМАЛ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ С ТЯХ!!! Те са най-добрият доставчик, чиито услуги сум ползвал. Заслужават да бъдат похвалени.

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

По принцип хората само се оплакват тук, но аз искам да отбележа, че досега НЕ СЪМ ИМАЛ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ С DCC!!! Те са най-добрият доставчик, чиито услуги сум ползвал. Заслужават да бъдат похвалени.

А нет имал ли си?

Покажи някоя графика в проблемните часове.

Link to comment
Share on other sites

Че то и аз не се оплаквам от друго, освен драстичното намаляване на скоростта през времето, когато съм си вкъщи. Иначе не прекъсва и съпорта винаги отговаря при нужда. Пък и е бърз през другото време...

Link to comment
Share on other sites

450380421.png

Аз също съм мн. доволен от доставчика - това е с работещ мторент и мисля, че всичко е ок.

То с ГСМ операторите има проблеми, та с кабеларките няма да има...

А и модема не ми е заключен, сега пробвах, но пък и не ми се е налагало да ровя в него...

Това е за Кършияка, но скоро ще мигрирам в Тракия, дано и там всичко е наред...

 

450382942.png

8 минути по-късно от работата, другия доставчик - лан...

Edited by Joro Filipov
Link to comment
Share on other sites

450382942.png

8 минути по-късно от работата, другия доставчик - лан...

 

 

Какво да неми кажеш че ангелсофт са по зле от дцц :lol: Явно на твоята рабора сте свързани много пс-та на една тарифа.

 

 

Мани бегай,по-зле от Angelsoft няма никъде,само БТК...зад тебе е! :lol:

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Какво да неми кажеш че ангелсофт са по зле от дцц :lol: Явно на твоята рабора сте свързани много пс-та на една тарифа.

Нищо не казвам - показвам, едно пц, и това е...

Link to comment
Share on other sites

Някои да каже как е оптиката на DCC от толкова абонати един ли няма на оптика .Напоследък не съм доволен от дсс писнами да се рестартва модема или да

е всичко нормално с модема а нет да няма вярно за по 5 мин е това но ме дразни вече .Ако някои има на оптика да сподели как е и да даде снимка на

спеедтест.нет Мерси .

Link to comment
Share on other sites

Вчера се позанимавах да проследя кабелите.

Кабелите на DCC минават под земята, влизат през ел. таблото и на места вървят близо до ел. кабелите.

Кабелите на ЕВРОКОМ ВЪРВЯТ НАД ЗЕМЯТА, ПО СТЪЛБОВЕ, ФАСАДИ И ПОКРИВИ !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...