Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Здравейте, става въпрос за цифровата телевизия или по точно за устройството на цифровата. Имам цифрова в стария апартамент (в новия нямам такава) и се чудя ако преместя само това устройство дали могат да ме засекат по някъв начин да ми блокират цифровата. Гледам че има слот за карта, но вътре не мога да видя такава. Та въпроса ми е това: ще ми спрат ли цифровата в апартамент , който нямам такава ако преместя устройството?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, става въпрос за цифровата телевизия или по точно за устройството на цифровата. Имам цифрова в стария апартамент (в новия нямам такава) и се чудя ако преместя само това устройство дали могат да ме засекат по някъв начин да ми блокират цифровата. Гледам че има слот за карта, но вътре не мога да видя такава. Та въпроса ми е това: ще ми спрат ли цифровата в апартамент , който нямам такава ако преместя устройството?

Не би трявало да имаш проблем. :)

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой на ДЦЦ в Тракия. Да сподели как им интернета. Има ли, няма ли проблеми. Че смятам да мина тестово към тях, че излиза по-евтино с цифровата отколкото Евроком.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой на ДЦЦ в Тракия. Да сподели как им интернета. Има ли, няма ли проблеми. Че смятам да мина тестово към тях, че излиза по-евтино с цифровата отколкото Евроком.

 

Изчакай N3 ;)

Link to comment
Share on other sites

Изчакай N3 ;)

N3 има от около 2 месеца в блока. Аз питам за DCC. Кажи защо N3 са по-добре от DCC? Така само с нещо подхвърлено не даваш никаква полезна информация.

Като им гледам сайта на Н3-то така както са показали цифровата телевизия, въобще не мога да разбера какви канали предлагат. Мандахерца им се някво скрулче с програмите. Ем стар съм вече не мога да запомня всичко дето се мърда.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз съм от около 4 месеца на DCC в Тракия. Доволен съм, интеренета е добър, но аз не играя на игри. Кабелната и цифровата също са добри. Според мен цената и качеството, което предлагат са много по-напред от еврокома. Кабелна и нет на еврокома е около 39 лв, а на ДСС кабелна, цифрова и нет за 31.50 лв. В момента са вдигнали и скоростта на нета, но не мога да ти покажа спийд тест, тъй като не съм в Пловдив м момента.

Link to comment
Share on other sites

Новият speedtest е много готин. Има и настройки в какви мерни единици да показва скоростта, аз направих моите тестове да бъдат измервани в мегабайти.

 

438105849.png438107672.png438106998.png

 

Иначе за ДСС, перфектен доставчик. Скоростта в 90% от времето е ~2МБ/с както се вижда на тестовете, единствено за няколко часа вечерта пада до 1МБ, дори събота и неделя не пода под 1МБ независимо дали е през деня или вечерта. Проблем с висок пинг няма. Не е имало от доста време. Другото, което ми прави впечатление е че са премахнали ограниченията по МАС адрес, ако трябва да се смени мрежова карта или рутер/устройство единствено се рестартира модема, не е е нужно да се диктува или сменя хардуерния адрес. Много, много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Иначе за ДСС, перфектен доставчик. Скоростта в 90% от времето е ~2МБ/с както се вижда на тестовете, единствено за няколко часа вечерта пада до 1МБ, дори събота и неделя не пода под 1МБ независимо дали е през деня или вечерта. Проблем с висок пинг няма. Не е имало от доста време. Другото, което ми прави впечатление е че са премахнали ограниченията по МАС адрес, ако трябва да се смени мрежова карта или рутер/устройство единствено се рестартира модема, не е е нужно да се диктува или сменя хардуерния адрес. Много, много доволен.

 

Самоче положението не беше такова преди 1 седмица. Лимит от 230КБ от 7 до 11 всеки делничен ден и целия уикенд.

 

Tова с МАК-а е от самото начало. Преди една година като сменях компютъра го забелязах.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Самоче положението не беше такова преди 1 седмица. Лимит от 230КБ от 7 до 11 всеки делничен ден и целия уикенд.

 

Tова с МАК-а е от самото начало. Преди една година като сменях компютъра го забелязах.

 

При мен се случи по обратен ред. Повече от година бях с един и същ ИП адрес, като се има предвид, че всяка вечер спирха цялата техника, модем, рутер, писи-та и прочие и ги пусках на сутринта и след повече от година с едно и също ИП наскоро се изредиха няколко различни адреси в период на 3,4 дена, след което установих, че се сменя ИП-то при смяна на МАС адреса и рестарт на модема, това при мен поне до скоро не беше така и не можех да работя с друг мак адрес, трябваше да се спуфва.

 

Относно скоростта, не съм свалял с 230к повече от 2,3 месеца, поне. Обяснявам си го с факта, че промените и обновленията в системите им се прави поетапно в различни квартали/райони.

 

Имам възможност да се включа към ИТД/Кулбпкс, но просто не виждам смисъл. Повече от доволен съм от ДСС и дори въобще не се замислям за каквито и да е било алтернативи. Лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

Кажи защо N3 са по-добре от DCC?

 

1. N3 предлага истинста цифрова телевизия, а не такава с качество на аналогова, каквато е на DCC, поради същността на техническото й изпълнение.

 

2. повече от 15 mbit българска скорост при N3 срещу по-малко от 8 при DCC. Изходящите скорости са 11 mbit при N3 срещу няма и 1 mbit при DCC.

 

3. 26 лв/м за телевизия+интернет от N3 срещу 31.50 лв/м при DCC

 

DCC има леко предимство за входящия международен но и това ще се обърне в следващите няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

1. N3 предлага истинста цифрова телевизия, а не такава с качество на аналогова, каквато е на DCC, поради същността на техническото й изпълнение.

 

2. повече от 15 mbit българска скорост при N3 срещу по-малко от 8 при DCC. Изходящите скорости са 11 mbit при N3 срещу няма и 1 mbit при DCC.

 

3. 26 лв/м за телевизия+интернет от N3 срещу 31.50 лв/м при DCC

 

DCC има леко предимство за входящия международен но и това ще се обърне в следващите няколко месеца.

Минутка за реклама.

 

1. Това за телевизията, не намирам много логика, но както и да е..

2. Къде видя 'по-малко от 8мбит' ? Като в 90% от времето са над 16, бг + инт.

 

Иизпусна, обаче да споменеш една малка подробност. Цитираш скорости по ЛАН и ги сравняваш с тези на CMTS. И понеже вие си имате CMTS, направи реалното сравнение ДСС/Ентри на цена/скорост за 'модемски' интернет. То ще да изгжледа така:

Ентри 18лв - 5мбит

ДСС 15лв - 18мбит

Link to comment
Share on other sites

Минутка за реклама.

 

1. Това за телевизията, не намирам много логика, но както и да е..

2. Къде видя 'по-малко от 8мбит' ? Като в 90% от времето са над 16, бг + инт.

 

Аз повече от 8МБИТ не съм вдигал. Къде ги видя тия 16?

Link to comment
Share on other sites

Аз повече от 8МБИТ не съм вдигал. Къде ги видя тия 16?

Е как да не си ги вдигал. Ето ги 16+ мегабита, скоростите са в мегабайти. Какво толкова има?

Новият speedtest е много готин. Има и настройки в какви мерни единици да показва скоростта, аз направих моите тестове да бъдат измервани в мегабайти.

 

438105849.png438107672.png438106998.png

Link to comment
Share on other sites

Е хубаво.

 

Ето:

 

439693622.png439694210.png439694801.png

 

3 неща

 

1. това са най-високите спийд тестове, които съм имал НЯКОГА.

2. не са 16Мбит

3. ако ги пусна в 4 след обед, сигурно и половината няма да могат да стигнат, а какво остава за вечерта към 8.

Link to comment
Share on other sites

Няма доставчик, на който през събота, неделя да не му пада общия трафик. Като изключим корпоративните абонати, всички останали сме на споделен трафик, което означава, че при по-голямо потребление средната скорост за крайния потребител намалява. И в крайна сметка в неделя в 21ч аз свалям с 1МБ. Какво да се оплаквам, като знам че утре почти през целия ден като изключем няколко вечерни часа отново ще имам 2МБ на разположение, при това не само от БГ.

 

440001000.png

Link to comment
Share on other sites

slick, аз изрично съм се декларирал като представител на N3 в този форум, въпреки това изказванията ми нямат рекламен а информативен характер, беше зададен въпрос - аз му отговорих.

 

в сайта на DCC 15 левовата тарифа е 8 mbit. ако съдим по постовете тук, скоростта е "кой колкото фане" и ти имаш късмета да си в ненатоварен сегмент, за разлика от w00x.

 

относно LAN/modem при N3 :

LAN е препоръчания вариант, модемите са за хора изрично желаещи да ползват модем, поради някакви специфични съображения, като съответно се примиряват че за момента скоростите на модемите трудно се конкурират с тези на LAN-a. За останалите клиенти важни са реалните качества на услугата а не технологията с която тя се доставя.

 

относно спадането на скоростите в натоварените периоди ... не бих казал че е нормално ... бих приел спадане до 80% от оферираната скорост, в екстремни моменти 50% (излиза StarCraft2 ;)), но тук се говори са спадане на под 10% от оферираната скорост ... това е далеч отвъд нормалното.

 

на настоящите и евентуалните бъдещи клиенти на N3 искам да кажа че ако забележат тенденциозно спадане на скоростите в натоварените периоди на под 90% от оферираните - трябва да ми пишат, ако се потвърди че оплакването е основателно мерки ще бъдат взети.

Link to comment
Share on other sites

Slick, случайно да не си на DCC, защото имам комшия на DCC, който е на модем и има макс 3MBit. Тези, скорости, които показваш на всички им се виждат невъзможни за модем?

 

Edit: Имах предвид да не би да е на оптика от DCC, а не на модем ;)

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...