Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

някой може ли да ми обясни защото почти всеки ден има минимум по едно дисконектване ... не че е нещо кой знае какво, но просто да става всеки ден ... прави неприятно впечатление.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

може ли малко хелп, че имам проблем. Вчера ми прекараха интернет и кабелана на ДСС. при прекарването всичко нормално. тесват се тв-то и нета няма проблем. тръгват си пичовете и аз си спирам компа. след около час го включвам. първоначално имам нет, но след около 2-3 мин ми спира. гледам модема всичко е ок - светят си там лампите за индикациите сенд и др глупости. последва рестар на компа. пак имам нет, но пак за 2-3 мин. пак рестарт пак същото. званя на деж. тел на ДСС и обяснявам на оня главок къв ми е проблема. вика лан картата е, сменяй я, защото при него отчита, че е наред. викам си бе как лан картата, до реди да ми го вържат бях на гигабита /горе долу го бива/ и нямаше проблем. разкачам нета на ДСС и връзвам нета на Гигабита - няма проблем постоянен нет, без спиране. пак званя на същия главок в ДСС. той пак вика, че при него всичко е ок и при мен, в компа ми е проблема. обаждам се на приятел. праща ми няква програма - алаба фикс за нета и я слагам. пак същия ташак 2-3 мин имам нет после няма. рестартиравам модема - включвам изключ. захранването и имам нет, и тоз без да рестартирам компа. работата стана пълен шах за мен. викам да отворя нет канекшана. гледам при него, че след 2-3 мин едното от двете компютърчета спира да свети - има сенд и се покачва числото, а числото на рецива е сатично т.е. стои до цифрата когато е имало нет. та те тва е. всичко ми е хикс. званя днес на деж. им тел на ДСС 0700........ но казва, че абоната не отговаря и не занм какво да правя. не знам къде е проблема - в компа ми, модема или пък връзката. айде моля дайте ми малко помощ

Link to comment
Share on other sites

. викам да отворя нет канекшана. гледам при него, че след 2-3 мин едното от двете компютърчета спира да свети -

Нета появява ли се ако дадеш десен бутон върху компютърчатата и дадеш repair-connection.

Според мен тези имат нещо като DHCP lease time (заемане на IP адреса) от 2 минути и ако не се свърже компютъра да поднови времето, ти спират нета. Но това което е още по-странно че същото е и на ggbit, само дето те имат по-голям период на заем ( около 4 часа). Подновяване става с UDP пакет, така че ако някакъв firewall го блокира резултатът ще е същия. Ако си барал по вътрешностите на windows-а резултатът може да е същия.

Link to comment
Share on other sites

с репаир нета отново ми се враща, но пак за време от 2-3 мин и се губи. относно това, че може да е от бъг на уиндоуса се сетих и затова вчера го преинсталирах, но не помага и пак си е същото. направо не знам как ще оправям това чудо. искам да попитам дали това може да е проблем в доставичка или по скоро е в моя компютър

Link to comment
Share on other sites

Днес направо се уляха от всякъде :angry: Постоянни прекъсвания през няколко минути. Малоумния им съпорт пак го няма никакъв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Днес направо се уляха от всякъде :angry: Постоянни прекъсвания през няколко минути. Малоумния им съпорт пак го няма никакъв.

 

 

Мда ще ги махам тия смотаняци и на мен ми писна .По-добро от лан няма ми стана ясно.Тия прекасвания направо ме побъркват.Развалиха си реномето

преди ги хвалих но сега които и да пита викам бягаи на 100км от тях САМО ЛАН нищо друго !

 

Някои няма ли да каже как е оптиката да сподели впечатленията си от нея??

Edited by Defender359
Link to comment
Share on other sites

Мда ще ги махам тия смотаняци и на мен ми писна .По-добро от лан няма ми стана ясно.Тия прекасвания направо ме побъркват.Развалиха си реномето

преди ги хвалих но сега които и да пита викам бягаи на 100км от тях САМО ЛАН нищо друго !

 

Някои няма ли да каже как е оптиката да сподели впечатленията си от нея??

 

Оказа се, че проблема е бил в мрежата близо до нас и прекъсванията са били вследствие на слаб сигнал. След като мина аварийния екип преди няколко дни и отстрани проблема нета е на 6 :)

Link to comment
Share on other sites

Нета е на 6, ама защо няма никакъв съпорт ??? Защо в 17:01 телефоните вече са превключени на "В момента всички наши консултанти са заети..." ???

Поне да бяха оставили един секретар за записва реално майните които изяждат !

И защо не могат да се сетят периодично да си проверяват скапаните усилватели, а не да чакат да примрънкат ПОНЕ трима в квартала за да пратят екип...

Аман с тая Dogan Cable Company :angry: :angry: :angry:

 

П.С.: Знам, че админа ще го прочете. Извинявай, човече, ама не сте се излагали така от 2002-ра...

Edited by azrod
Link to comment
Share on other sites

472840536.png Е тва е истината.Не разбирам за кво още се занимавате с тея.6 месеца бях на дсс и толкова майни са изяли от мен че не е истина.

 

 

п.п.-На 20лв. тарифа:)

Edited by jedi@master
Link to comment
Share on other sites

Не разбирам за кво още се занимавате с тея.

 

1. Покритие - много доставчици се бият у гърдите колко са големи, но покритието им е в два-три квартала.

 

2. Цена - 5 лева по-малко не са толкова малко, за 12 месеца това са 60 лева - една плочка рам, или тунер, и т.н.

 

3. Скорост на международния интернет - не знам защо някои потребители приемат по презумция че българския трафик е по-важен за всички. Мен например международния ме интересува повече.

 

Честно казано за мен моментната скорост на даунлоуд на DCC е идеална. Ако не беше слабия ъплоуд, нямаше и да си помислям за друг доставчик. Сериозно - на кой му трябват 100 мегабита? В смисъл, наистина да му трябват, не за лиготии от сорта на да си сваляш филмчета за една минута, щото 15 минути ти е твърде бавно.

Link to comment
Share on other sites

1. Покритие - много доставчици се бият у гърдите колко са големи, но покритието им е в два-три квартала.

 

2. Цена - 5 лева по-малко не са толкова малко, за 12 месеца това са 60 лева - една плочка рам, или тунер, и т.н.

 

3. Скорост на международния интернет - не знам защо някои потребители приемат по презумция че българския трафик е по-важен за всички. Мен например международния ме интересува повече.

 

Честно казано за мен моментната скорост на даунлоуд на DCC е идеална. Ако не беше слабия ъплоуд, нямаше и да си помислям за друг доставчик. Сериозно - на кой му трябват 100 мегабита? В смисъл, наистина да му трябват, не за лиготии от сорта на да си сваляш филмчета за една минута, щото 15 минути ти е твърде бавно.

Желая ти успех с ползването на интернета,ако изобщо може да се нарече интернет.Тва си е мое мнение все пак.Според мен 15лв. са много за тая боза.5 лева става не повече.Даже и 5 са много.Успех на всички.

Link to comment
Share on other sites

За 15лв./месец получавам почти през цялото време 2 МБ/с download, което ми е предостатъчно. Още повече съм сигурен, че и в най-голямата буря (и след нея) нета ще работи без проблем и няма да окапе като прехвалените ланки с прехваления им ИНТРАнет.

Link to comment
Share on other sites

За 15лв./месец получавам почти през цялото време 2 МБ/с download, което ми е предостатъчно. Още повече съм сигурен, че и в най-голямата буря (и след нея) нета ще работи без проблем и няма да окапе като прехвалените ланки с прехваления им ИНТРАнет.

 

Само че точно една такава ланка не ми е спирала последните 6-7 месеца изобщо докато БТК АДСЛ на които кабелите им гарантирано са където трябва ми скъса нервите.

 

Иначе и аз не я разбирам тази истерия за 100те мегабита, не че не е приятно да сваляш филм с 5мб/сек но не е като да правя само това, а международния е това което ми трябва и на мен а там наистина скоростите са далече от 100те мегабита... но майтапа настрана аз съм свалял от "наш" сървър в щатите 12мбита - т.е. за едни от хората за които работя при това админа ме предупрежди да не повтарям защото плащат за Т1 а когато надвишат това всичко отгоре го плащат по доста по-неприятна тарифа...

 

Та така - на цял американски офис Т1 им е достатъчно за да си вършат работа + да им работят телефоните...

Link to comment
Share on other sites

Еми не съм го казвал,но пак ще повторя:Разни хора,разни идеали.

На някой му стигат 2-3-5 мегабита ,а на друг не.В крайна сметка като гледам темите във форума, няма доставчик който да не е оплют.Освен може би ИТД.Аз разбирам нещата по този начин:Като не съм доволен от дадена услуга просто сменям доставчика на услугата.Все пак пазара е свободен,никой не е вързан с нищо.Може би само с покритието на различните оператори,но все пак си мисля,че няма квартал в Пловдив с по-малко от поне два интернет доставчика.Така че винаги има избор.В крайна сметка не може да плякаш дявола безплатно.Качествено и без пари няма,не е имало,няма и да има.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

За 15лв./месец получавам почти през цялото време 2 МБ/с download, което ми е предостатъчно. Още повече съм сигурен, че и в най-голямата буря (и след нея) нета ще работи без проблем и няма да окапе като прехвалените ланки с прехваления им ИНТРАнет.

А би ли обяснил какво означава и имаш предвид, под Интранет?

Просто ми е любопитно :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Желая ти успех с ползването на интернета,ако изобщо може да се нарече интернет.Тва си е мое мнение все пак.Според мен 15лв. са много за тая боза.5 лева става не повече.Даже и 5 са много.Успех на всички.

 

NetGroup? По-добре на безплатния dial-up на bTK да седя. Преувеличено, но все пак...

Link to comment
Share on other sites

А би ли обяснил какво означава и имаш предвид, под Интранет?

Просто ми е любопитно :) .

 

Предполага се, че е имал предвид Ethernet :)

Виждал съм как в шахта на дцц има вода до над колене и оборудването работи :)

Ъплоуда е слаб заради технологията, не че някой го ограничава умишлено ( 10/1 даун/ъп ).

 

П.С. Малко по-малко ЛАН-а умира :) мн хора тука ще се нахвърлят, но според мен е така, защото:

 

Никъде на вън няма такова животно като ЛАН ( визирам UK от собствен опит и USA до колкото знам от познати който живеят там ), или ако има е в мн мн малки граници.

Идеята е по един кабел да може да получаваш всичко ( ТВ,тел,интернет и т.н. ).

Link to comment
Share on other sites

NetGroup? По-добре на безплатния dial-up на bTK да седя. Преувеличено, но все пак...
Щом казваш,така да бъде.Ти си знаеш най-добре.Просто споделям мнение,все пак на мен изобщо не ми е до парите,6 месеца бях на дсс и няма такива нерви просто. :laughing: :laughing: :laughing:
Link to comment
Share on other sites

472840536.png Е тва е истината.Не разбирам за кво още се занимавате с тея.6 месеца бях на дсс и толкова майни са изяли от мен че не е истина.

 

 

п.п.-На 20лв. тарифа:)

 

 

На кои доставчик е това ?

Link to comment
Share on other sites

Предполага се, че е имал предвид Ethernet :)

 

 

Не бе, направо ИНТРАнет си е имал на предвид. Интернет по вътрешната мрежа на доставчика и по някакви такива много безплатни канали. Така като гледам, всичко в рамките на държавата е станало един голям ИНТРАнет.

Link to comment
Share on other sites

А би ли обяснил какво означава и имаш предвид, под Интранет?

Просто ми е любопитно :) .

 

Ами това да имаш 20 и кусур мегабита към София и един голям х*й международен.

Link to comment
Share on other sites

Ами това да имаш 20 и кусур мегабита към София и един голям х*й международен.

 

Ъхъ - 10-12 мегабита към щатски сървър. Определено е голям х*й това.

 

В момента пускам тест специално за теб към един сървър в www.intelenet.net (Irvine, California): през HTTP свалям с 8 thread-a един rar архив на сорс код (т.е. гарантирано уникален архив който никое възможно прокси по света не можа да го кешира). Средна скорост 990кб/сек. Гарантирано международен трафик и то до другия край на щатите (New York е близкия, Калифорния е по-далечния).

 

Та това КОЛКО ГОЛЯМ Х*Й ти се струва за международен интернет. Хайде излез ми сега с доводи "ама то сега е 2 посред нощта, ти сигурно си единствения" и утре ще повторя теста в 6 следобед.

 

Извинявам се на останалите но понякога се дразня когато някой се изразява по-крайно и при това говори наизуст

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...