Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Баце от кога те чакаме да дойдеш и да ни просветлиш нас заблудените потребители.Евала, че има хора като теб ;)

 

 

В ролята на техен кадър ли се намесваш с тея сарказми ? DCC са ужасен доставчик на интернет,а напоследак и на кабелна телевизия.За 2 години откакто им бях клиент(за 2 месеца,повече не издържах) в другия ми апартамент не са мръднали и 2 санта!

 

 

 

ПС. И...да,DCC са единствените хубавци,които нямат програмна схема на цифровата телевизия на сайта си!

Link to comment
Share on other sites

31лв - Цифрова, Кабелна и Интернет.
Ами аз си прекара скоро кулбокс и сега плащам 24,90 интернет и телефон и 12,80-Булсатком,което прави 37,70 лева,но ще имаш и телефон с включени 100 безплатни минути към България,Европа и Щатите. Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

В ролята на техен кадър ли се намесваш с тея сарказми ? DCC са ужасен доставчик на интернет,а напоследак и на кабелна телевизия.За 2 години откакто им бях клиент(за 2 месеца,повече не издържах) в другия ми апартамент не са мръднали и 2 санта!

 

 

 

ПС. И...да,DCC са единствените хубавци,които нямат програмна схема на цифровата телевизия на сайта си!

 

Какво им е на телевизията?

 

Ами аз си прекара скоро кулбокс и сега плащам 24,90 интернет и телефон и 12,80-Булсатком,което прави 37,70 лева,но ще имаш и телефон с включени 100 безплатни минути към България,Европа и Щатите.

 

Ама аз имам телевизия на 2 телевизора за тия пари. Колкото до телефона, телефон имам, но минути към Европа и Щатите няма да използвам. Както и да е. По-скъпо ми излиза.

Link to comment
Share on other sites

@w00x, не че искам нещо да те навивам, но просто да отбележа.

Както каза Гюмишев, плаща 37.70 за всички услуги. Ти плащаш 31, но като включим и 13 лв телефон БТК, стават 44 лв.

Още повече при ДЦЦ като им ползваш телевизията, не е задължително да ползваш и интернета. Ако си доволен от скоростите и пинга си, Ок, но просто изложихме алтернативата ако имаш някой друг доставчик около теб, че ще усетиш голяма разлика, дори за 5 лв повече месечно. Вярно, по-малко от 15 лв на ДЦЦ за нет май няма в града. БТК имаха някакви промоции от 10 лв мисля, но са за първите месеци а и БТК, ДЦЦ, ЕК, един дол дренки. Скоростите не са всичко, но както казах, за мен поне има един праг, колкото и да е размит, който прелива чашата.

Просто да ползва човек ЕК/ДЦЦ за нет, трябва или да са единствените в района, или човек да му е абсолютно все тая и да го мързи да смени, или не ползва нета за друго освен да си провери един мейл и да отвори един google. To дори в Щатите има доста места, където се задоволяват с 2-5 мегабита, ама това е друга тема, тва пак е добра скорост.

 

А дори да ти излиза маалко по-скъпо, не вярвам да си за 2-5 лв повече да отделяш на месец, като срещу това получаваш много по-бърз и пъргав нет, и не по-малко стабилен. Но всеки си решава, просто "напомняме" :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Към 12 лева излиза интернета, защото дават намаление за пакетна цена. Проблема идва от това, че баба ми, говори с майка ми с часове по телефона, като плащат само началната такса (Събота, Неделя и през седмицата след 21:00). Та телефона няма как да го махна, колкото и да е скъп. Пък не върви да прекарвам на баба ми Coolbox, нали така :)

 

Иначе ги чакам Куулбокс да дойдат на близо, защото те почнали кичука от ДРУГАТА страна, а не от тази към офиса им. Иди разбери. От другата страна на булеварда имат Куулбокс, аз нямам.

 

А DCC не можеш да ги сравняваш с EK по никакъв начин. Просто няма сравнение. ЕК са мноооооооооого по-зле.

Link to comment
Share on other sites

В ролята на техен кадър ли се намесваш с тея сарказми ? DCC са ужасен доставчик на интернет,а напоследак и на кабелна телевизия.За 2 години откакто им бях клиент(за 2 месеца,повече не издържах) в другия ми апартамент не са мръднали и 2 санта!

 

 

 

ПС. И...да,DCC са единствените хубавци,които нямат програмна схема на цифровата телевизия на сайта си!

 

Почти да :) , в ролята на бивш техен кадър.Работил съм достатъчно дълго там, за да знам от къде изгрява слънцето ;)

Не виждам теб какво те засяга сарказма ми, след като той беше насочен към друг човек от форума.

Поста на Теди беше ни в клин, ни в ръкав ( нищо лично ): "Братоци, като гледам тия 45 КБ/с, с които се задоволявате, ви съчувствам. Това е престъпление да седите на подобен доставчик, освен в най-краен случай ако няма НИКОЙ друг около вас."

Говорено е хиляди пъти по тази тема ( вида на технологията която позват и ДСС и ЕК - кабелен модем и какви скорости позволява тя ) и просто няма смисъл да се започват нови спорове, освен ако някой хора си нямат работа или просто не трупат постове!

Всеки си прави сметка - както w00x.За всеки влак си има пътници, така че... който не му харесва, да сменя ИСП-то ( стига да има по-добра алтернатива!!! )

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

@pcworm, всичко това го знам, това не пречи човек да се потюхка и да се отбележи (понякога хроата имат нужда често да им се отбелязва, както на мен преди, преди да напусна ЕК) колко са зле, без да се интересуваме от технологията. Ако технологията не позволява, ми остарява на фона на вече съществуващите и навлизащите и отдавна навлезли други технологии. На запад може и да е още модерно дадено нещо, защото там и без това им е по-бавен нета (поне с нещо да сме по-напред). Разбира се, че за всеки влак има пътници. Но видяхме как влака ЕК оредя доста откъм пътници. Нищо не пречи ДЦЦ да си преразгледат офертите и скоростите, а тези, КОИТО имат алтернатива, да се ослушат. Аз имах алтернатива доста време преди да напусна ЕК. И като се махнах, СЪЖАЛЯВАХ, че не послушах по-рано съветите на доста познати, които ме навиваха да го направя. Ок?

Отдавна вече не пиша с цел да трупам постове, за какво са ми. И преди не съм го правил. Подобно обвинение към мен не само ме обижда, но и ме втрещява точно от теб отправено. Обикновено то се отправя в случаи когато няма какво с друго да се обиди другия, но в случая нямам идея.

Да, съчувствам на хората, които нямат алтернатива, аз това и казах, което и ти в края на поста си. Затова не разбирам сарказма ти, както и други го отбелязаха.

 

И да отбележа накрая, че съм доволен от аналоговата им телевизия, и я ползвам вече 2 години. Напоследък по-често има разни паузи и прекъсвания на някои канали, но предполагам ЕК ще е доста зле тук.

 

@w00x, Ок, съгласен съм, ЕК са най-зле в момента :) .

Link to comment
Share on other sites

Някой да е забелязал поява на снежинки по Discovery и National Geographic или проблема е само в моя телевизор?

При мен няма. Дай скрееншот някакъв с фотоапарат да видим. Вероятно е нещо от локалната за теб подстанция, не знам как са, но предполагам имат усилватели в различните квартали.

Link to comment
Share on other sites

Значи който не качва с 2МБ - няма интернет. Това се казва тук. Всичко се измерва в ъплоуд и по-скоро торент ламери, които се кефят да шерфват цял ден глупави торенти. Аз получавам 2МБ даунлоуд и 100к+ ъп, като реално използвам едва 20-30% процента от целия ресурс, който идва до мен и в същото време услугата ми е в пъти по стабилна от гаровите ланки. За 3 години едва ли имам повече 3 часа дауйтайм сумирано. В темите на лагнесгейм се чете хора без връзка с по цели седмици...hello? Относно телефона, тези които имат мозък и малко знания могат да си прекарат телефон на всеки доставчик и да им излезе два пъти по-евтино от кулбокс.

 

И в крайна сметка за какво говориш за даден доставчик след като никога не си го ползвал?

Link to comment
Share on other sites

...

Ако визираш мен,

Не, не съм бил на ДЦЦ, това не пречи да съм бил на доставчици преди години, с подобни скорости. Бил съм и на dialup. Ако примерно за dial-up съм ползвал Спектър нет, това какво общо има ако съм коментирал скорости от порядъка на 3 КБ/с на Мобиком примерно?! Нищо.

Щом ти получаваш 2 мбайта и 100 К, това е друг въпрос, такива скорости са повече от достатъчни. И аз имам 1.8МБ ъп, но рядко ги ползвам.

Кога съм казал, драги, че който няма 2 МБ, няма интернет? Ай покажи ми моля ти се, защото почваш и ти да дрънкаш глупости, и вече човек може да се изнерви. Коментирах ОНЕЗИ 40 КБ/с ъплоуд!

И 40 КБ е интернет, и ВСИЧКО КОЕТО КОМЕНТИРАХ, БЕШЕ, ЧЕ АКО ИМА АЛТЕРНАТИВИ, ВСИЧКО БИ БИЛО ПО-ДОБРО С ПО-ДОБРИ СКОРОСТИ, А НЕ ЧЕ ТОВА НЕ Е ИНТЕРНЕТ!!! АЙ СТЕГНЕТЕ СЕ И НЕ ВКАРВАЙТЕ ИЗЛИШНИ НАПАДКИ И ГЛУПОСТИ В УСТИТЕ НА ХОРАТА.

 

От друга страна това че не оползотворяваш почти никога ресурсите, не означава, че ... не ги оползотворяваш, както и да звучи. В моментите, в които отваряш сайт, за кратко вдигаш високи скорости докато се отвори. Дори за 1-2 сек. да е. В тези (масови) случаи се усеща огромна разлика, особено от пинг примерно. Така че да се говори така изобщо също не е много коректно. На мен и 100К ми стигат, ама като отворя сайт, който е 3-4 МБ голям, на 100К връзка ще ми го отвори за сещаш се колко време, а в другия случай за 2-3 сек. Какво като в 90% от другото време може и да не отворя никакъв друг сайт, но тогава върша друга работа, иначе за нея трябваше да чакам минута-две сайта.

Разлика има, не мислиш ли, особено ако постоянно се рови човек в уеб-а ;) . Това го коментирах по повод твоя пост, и нищо общо нямаше с ДЦЦ в случая, ти явно си на по-висока тарифа и имаш нормален нет. Аз коментирах слабите скорости от предната страница, без изобщо да съм запознат и с тарифите им. Те и ЕК имат тарифи, но на практика не всички ги получват, същото и с бтк.

За ЛГ разбира се, че има и оплаквания и прекъсвания, защо намеси точно тях от всички други не знам, вероятно лично срещу мен имаш нещо.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Говорено е хиляди пъти по тази тема ( вида на технологията която позват и ДСС и ЕК - кабелен модем и какви скорости позволява тя ) и просто няма смисъл да се започват нови спорове, освен ако някой хора си нямат работа или просто не трупат постове!

 

Не съм съгласен. При положение, че преди Up и Down каналите не са се влияели един от друг, скоростта ми на ъплоуд е била 180-190К, не може никой да ме обясни, че сега при 45КБ ъплоуд и смесени канали - технологията не го поддържа.

 

МРАЗЯ да са ми смесени каналите за Up и Down. Вбесява ме повече от 45КБ ограничението за ъплоуд.

Link to comment
Share on other sites

Ако визираш мен,

Не, не съм бил на ДЦЦ, това не пречи да съм бил на доставчици преди години, с подобни скорости. Бил съм и на dialup. Ако примерно за dial-up съм ползвал Спектър нет, това какво общо има ако съм коментирал скорости от порядъка на 3 КБ/с на Мобиком примерно?! Нищо.

Щом ти получаваш 2 мбайта и 100 К, това е друг въпрос, такива скорости са повече от достатъчни. И аз имам 1.8МБ ъп, но рядко ги ползвам.

Кога съм казал, драги, че който няма 2 МБ, няма интернет? Ай покажи ми моля ти се, защото почваш и ти да дрънкаш глупости, и вече човек може да се изнерви. Коментирах ОНЕЗИ 40 КБ/с ъплоуд!

И 40 КБ е интернет, и ВСИЧКО КОЕТО КОМЕНТИРАХ, БЕШЕ, ЧЕ АКО ИМА АЛТЕРНАТИВИ, ВСИЧКО БИ БИЛО ПО-ДОБРО С ПО-ДОБРИ СКОРОСТИ, А НЕ ЧЕ ТОВА НЕ Е ИНТЕРНЕТ!!! АЙ СТЕГНЕТЕ СЕ И НЕ ВКАРВАЙТЕ ИЗЛИШНИ НАПАДКИ И ГЛУПОСТИ В УСТИТЕ НА ХОРАТА.

 

От друга страна това че не оползотворяваш почти никога ресурсите, не означава, че ... не ги оползотворяваш, както и да звучи. В моментите, в които отваряш сайт, за кратко вдигаш високи скорости докато се отвори. Дори за 1-2 сек. да е. В тези (масови) случаи се усеща огромна разлика, особено от пинг примерно. Така че да се говори така изобщо също не е много коректно. На мен и 100К ми стигат, ама като отворя сайт, който е 3-4 МБ голям, на 100К връзка ще ми го отвори за сещаш се колко време, а в другия случай за 2-3 сек. Какво като в 90% от другото време може и да не отворя никакъв друг сайт, но тогава върша друга работа, иначе за нея трябваше да чакам минута-две сайта.

Разлика има, не мислиш ли, особено ако постоянно се рови човек в уеб-а ;) . Това го коментирах по повод твоя пост, и нищо общо нямаше с ДЦЦ в случая, ти явно си на по-висока тарифа и имаш нормален нет. Аз коментирах слабите скорости от предната страница, без изобщо да съм запознат и с тарифите им. Те и ЕК имат тарифи, но на практика не всички ги получват, същото и с бтк.

За ЛГ разбира се, че има и оплаквания и прекъсвания, защо намеси точно тях от всички други не знам, вероятно лично срещу мен имаш нещо.

 

Пак ще кажа нищо лично, но мисля не си на ясно как "работи" www :) 100КБ-та ъплоуд които имаме не играят никаква роля в случая!!!

 

Не съм съгласен. При положение, че преди Up и Down каналите не са се влияели един от друг, скоростта ми на ъплоуд е била 180-190К, не може никой да ме обясни, че сега при 45КБ ъплоуд и смесени канали - технологията не го поддържа.

 

МРАЗЯ да са ми смесени каналите за Up и Down. Вбесява ме повече от 45КБ ограничението за ъплоуд.

 

няма как да има такова ограничение, мога на 99% да ти гарантирам ( поне при мен никога не го е имало и мога да ти дам скрийншотове от което часово време пожелаеш ) за 15лв тарифа!

Говорих за технологията и никъде не споменах 45КБ!Имах предвид - отношението входящ:изходящ = 10:1 (технологичен лимит).

 

П.С. Мисля се заформи спора :tongue , та спирам да пиша отново по тази тема.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти дам скрийншот с ъплоуди, дето не мърдат от 45КБ сумарно. И какво обяснение можеш да дадеш за 190 преди и 45 сега? Даже и 80КБ да са. Пак не са 190 като тези дето ги получавах като подписах договора.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти дам скрийншот с ъплоуди, дето не мърдат от 45КБ сумарно. И какво обяснение можеш да дадеш за 190 преди и 45 сега? Даже и 80КБ да са. Пак не са 190 като тези дето ги получавах като подписах договора.

 

Абсолютно никакво :) А и не съм аз човека който да ги давам.

Но пък не пречи да кажеш, че нетя ти е шитав на съпорта и искаш техници да дойдат.Лошо няма да ти замерят сигнала ;)

 

П.С Честно казано и моя не е твърди 100Кб, а нещо от рода на 80-90Кб.

Link to comment
Share on other sites

Току що забелязах, че ъплоуда се е върнал на познатите стойности от около 80к, но за тяхно съжаление вече е късно, чакам ИТД всеки момент да дойдат...

Link to comment
Share on other sites

Току що забелязах, че ъплоуда се е върнал на познатите стойности от около 80к, но за тяхно съжаление вече е късно, чакам ИТД всеки момент да дойдат...

 

Много добре си направил и аз чакам да доидат до нас и се махам от тия смотловци оядоха се и заебаха от всякаде интенета какво е това да уплодвам с 80к???

ами като сваля един филм 4 гб трябва да си държа копмпа 10 дена вкл за да ги варна 4 гб бахти тъпото !Дано ИТД дойде бързо до нас .

Link to comment
Share on other sites

От известно време наблюдавам проблем на DNS сърварите на DCC.Не се резолва изобщо bulforum.com.След известно време се оправя.Досега с други URL няма проблем, само с bulforum.com.Някой има ли подобен проблем?

 

[root@gw ~]# dig bulforum.com

; <<>> DiG 9.2.4 <<>> bulforum.com
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 24793
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;bulforum.com.				  IN	  A

;; Query time: 26 msec
;; SERVER: 213.167.31.250#53(213.167.31.250)
;; WHEN: Mon Aug 17 19:36:24 2009
;; MSG SIZE  rcvd: 30

 

и след малко :

 

[root@gw ~]# dig bulforum.com

; <<>> DiG 9.2.4 <<>> bulforum.com
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 63902
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 1, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;bulforum.com.				  IN	  A

;; ANSWER SECTION:
bulforum.com.		   85082   IN	  A	   212.116.151.98

;; AUTHORITY SECTION:
bulforum.com.		   86219   IN	  NS	  ns.bulforum.com.bulforum.com.

;; Query time: 44 msec
;; SERVER: 213.167.31.250#53(213.167.31.250)
;; WHEN: Mon Aug 17 20:05:50 2009
;; MSG SIZE  rcvd: 76

Link to comment
Share on other sites

Преди време не бяха ли по-високи скоростите на DCC. Имам познат, който много ми ги хвалеше и разказваше за някакви 600К ъплоад, които ставали 1200 през нощта или нещо от сорта.. ?

Link to comment
Share on other sites

От известно време наблюдавам проблем на DNS сърварите на DCC.Не се резолва изобщо bulforum.com.След известно време се оправя.Досега с други URL няма проблем, само с bulforum.com.Някой има ли подобен проблем?

 

Преди няколко дни имах глупостта да си инсталирам убунту и за краткото време през което го ползвах, и при мен възникваше същият „феномен".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...