Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как да се справят с проблема EVN, с UPS ли?

 

Това не е моя работа как ще се справят. Аз им плащам такса и следва да получавам услугата за която съм им платил. Струва ми се, че тия оправдания с ЕВН вече станаха нещо като "добър ден" за ДЦЦ.

Link to comment
Share on other sites

на мен пък ми беше за първи път да нямам толкова време нет (+кабелна), но приех нещата мнооооо спокойно. то вече хората като нямат нет и телевизия и полудяват ... въпроса е, че сега всичко е наред и да се надяваме да няма повече аварии. :)

Link to comment
Share on other sites

Как да се справят с проблема EVN, с UPS ли?

 

Langame как се справят? Лично при мен стои едно захранване с батерия което е закачено от своя страна за моя UPS. Верно правя го по собствено желание но какъв е проблема с ЕВН толкова? Аз много отдавна не съм стоял без ток цели 3 часа.

 

По-скоро проблема е че захранването идва от някой офис който е заключен и докато намерят някой който има ключ за него че да цъкне бушона минава време. Това обаче нали се сещаш чий проблем е? Не е лесно да се намери откъде да се захранват нещата но не е и чак толкова трудно при добро желание...

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че проблемът е в кофти инсталации на EVN, които не бацат, а не в заключени офиси. Но в интерес на истина нямам представа, ако някой разбере, и на мене би ми било интересно.

Link to comment
Share on other sites

При нас пък редовно ИВН правят проблеми, мрежата им е толкова остаряла... и само някакви части подменят и след известно време пак.

Link to comment
Share on other sites

DCC с нов сайт с възможност за онлайн заявка

Edited by akudja
Link to comment
Share on other sites

Добре де, някой реално върза ли се на този оптичен нет дето го предлагат? Гледам и по инфо канала го рекламират, а последно доколкото си спомням някой тук беше писал, че все още не се предлага.

Link to comment
Share on other sites

пинг-а продължава да е нетърпим ... който играе игри в мрежа, да бяга надалеч от dcc.

 

 

C:\Documents and Settings\samkijot>ping www.google.com

Pinging www.l.google.com [74.125.39.99] with 32 bytes of data:

Reply from 74.125.39.99: bytes=32 time=135ms TTL=242
Reply from 74.125.39.99: bytes=32 time=90ms TTL=242
Reply from 74.125.39.99: bytes=32 time=94ms TTL=242
Reply from 74.125.39.99: bytes=32 time=74ms TTL=242

Ping statistics for 74.125.39.99:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 74ms, Maximum = 135ms, Average = 98ms

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

пинг-а продължава да е нетърпим ... който играе игри в мрежа, да бяга надалеч от dcc.

 

При мен вечер даже и брауза е силно затруднен. За онлайн игри не смея и да си мечтая.

Link to comment
Share on other sites

Оптичният им нет е като този с модема. И техен служител ми каза да не се занимавам с тях ;)

т.е. висок пинг, слаб ъплоуд, прекъсвания или всичко накуп? :D И все пак предлага ли се вече официално?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Почвам да се изнервям с тоя лимит на даунлоуда до 230KB след 19:00!? Лимита го има и цял ден Събота и Неделя!

 

Дразнещо!

Link to comment
Share on other sites

А техниците се правят на луди (а може и да не знаят) когато ги попиташ защо е така. Бяха при мен в събота да ми пуснат още един телевизор. Попитах ги, ей така между другото на какво се дължат ограниченията. "Какво ограничение бе ман, всичко е нормално, нета ти е на шест..." - отговарят ми те - "...това е защото вечер е натоварена мрежата, иначе няма проблеми". Ъъъ, да бе, да. :D

Link to comment
Share on other sites

Да бе. Натоварена мрежа и като по чудо всяка вечер от месеци се ограничава точно на 230. Интересна работа.

 

Вчера до 19 без 10 някъде свалях със 800 и като се върнах на компютъра в 19:10, беше заковало на 230.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

В Пловдив имате голям избор на доставчици на НЕТ и ТВ.

НИКОГА НЕ ИЗБИРАЙТЕ DCC.

Бях на тях къ м9г в Асеновград , от февруари не съм техен клиент вече нито за ТВ нито за НЕТ.

В Асеновград нямa друга кабелна ТВ , алтернативата е Булсат или ITV.

За Инет минах не месния LAN който повече от година е собственност на ITD и доста оптики опънаха в Асеновград за 1м и отгоре от както съм на LAN се родих.

Имам прекрасен НЕТ дори събота-неделя , което за мен е важно защото през седмицата съм на работа и малко го ползвам вкъщи.

Но събота-неделя или празници на DCC e УЖАС , недай си Боже да си преинсталираш твоето PC и да ти трябват драйвъри и т.н. забрави , слагаш ги от сутринта и кум 16ч като се върна от следобедно кафе може и да са дошли.

Да не говорим за ъплоад-а от 10-20кб , една снимка да пратиш и лудваш макар човека да ти е комшия.

Подръжката им е ужасна имат голямо текучество на персонал а причините за това са 2 или не им плащат или кофти БОС :-P

 

Минах си на LAN и се родих но това за Асеновград.

Тук в Пловдив набират сила ENTRY.BG или N3 , има ги в Кършияка , Център-Запад и Тракия имам приятели към тях и са доволни и от цената и от услугата и от съпорта.

Евроком са sux Тях ги купиха Софиянци и ХХХ мамата на всичко.

CoolBox много рекламират ама нещо бавно я разпъват тая оптика незнам защо.

Уж са ITD , а същите като собственици на LANa в Асеновград не знаят кога ще се предлага в Асеновград уж беше на есен 2008 , тя мина , иде 1ва пролет но яснота нямат дали световната криза ги подгони незнам.

 

С 2 думи: НИКОГА НЕ ИЗБИРАЙТЕ DCC punk.gif punk.gif punk.gif

Link to comment
Share on other sites

Rat Man, ти сам отбеляза разликата - в Асеновград нямаш алтернатива. тук имаш, съответно има и конкуренция. Нещо, което ти пропускаш. Качеството на услугите, предлагани от фирмата в Пловдив и в Асеновград може нищо общо да няма. Нередно е да говориш за Пловдив, без да имаш конкретни впечатления.

 

Аз, относно телевизия, за момента по-добра алтернатива нямам. И съм доволен. Относително, но по-скоро доволен. Имам и впечатления за интернета - пакета, който предлагат - телевизия и ниска тарифа на интернет за малко парички и доста добър вариант за хора, които използват интернет за чат, проверка на поща и т.н. Достатъчно стабилен е. Пък и там има още един гъдел - на новопостроени кооперации ланките отказват да прекарват нет, тъй че остават евроком и дсс.

 

За обслужване и поддръжка относно телевизия, дсс нямат равни. Лично се убедих в това.

Link to comment
Share on other sites

Мдааа и аз съм съгласен относно телевизията.Качеството е доста по-добро от това на Евроком.(ползвам аналогова тв.).А относно нета...,и на мен ъплоуда ми е макс. 90кб., но пък за сметка на това е много стабилен,без да има прекъсвания и т.н.Както някои се изразиха по-горе, за онлайн игри и за бързо трупане на рейтинг не става,но за 15лв. аз съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

а бе, доста често почнаха да се дънят (вчера вечерта малко след полунощ останах без нет), пинга им е отвратителен (забравете за интернет игри в мрежа), а ъплоуда е просто смешен ... иначе за 15 лв. толкова.

нито добре, нито зле. средно положение.

 

п.п. а това, че вечер и през уикенда download-a им пада значително наистина е дразнещо, щото когато ти подават различни скорости в отделни периоди от деня не е работа (почти винаги ми трябва висока скорост, когато тя не е налична :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...