Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Мобилен интернет ако нямаш необходимост да пътуваш през ден, или имаш излишни пари ей тъй за гъзарията - забравяш. Говоря за нещо по-сериозно от гледане на фейсбук, поща и и отваряне на 5 страници

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ех как искам да попадна на някой такъв отворен и да ми допишат отдолу на договора колко ще е МИНИМАЛНАТА скорост, под която няма да пада :)

E, този разговор колко пъти съм го водил, не е истина. Колко пъти съм обяснявал на "умните" им консултанти, че ме интересува именно гарантирана минимална скорост а не максималната, която и 20 гига да е, мога да я издухам за броени часове. Отгоре на всичко, тази максимална скорост е достъпна в 10-на града и то не на цялата им територия.

По тази причина чаках да изпадне оферта с приемливи параметри и най-вече цена.

Друг е въпроса, че се носят слухове за скоростта при булсат от септември, когато ще стартират. Обещават 4 мегабита, независимо от потреблението. Само че колко ще струва... никой не казва. Както и не казва какви са плановете за покритието на територията на страната. Ако изобщо не фалират и успеят да изградят някаква мрежа, след 4-5-6 години може и да се пробвам при тях (ако другите оператори през това време спят, разбира се).

Link to comment
Share on other sites

Мобилен интернет ако нямаш необходимост да пътуваш през ден, или имаш излишни пари ей тъй за гъзарията - забравяш. Говоря за нещо по-сериозно от гледане на фейсбук, поща и и отваряне на 5 страници

Много вярно. Аз примерно съм с мобилен на глобул от както изобщо имат такъв и като си помисля колко пари съм им дал навремето, направо ме боли сърцето. Сега съм с на една 5-левова тарифа просто за резерва ако ми изключи основния доставчик и ако пътувам. Като скорост не са мръднали през тези години много. В Пловдив и селата наоколо е ОК, но примерно в Батак изобщо няма 3G, а който се е мъчил да прави нещо през GPRS знае за каква мъка става въпрос. Иначе за достъп до услуги, които не изискват ресурс става.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Я да раздвижа малко темата. Някой ползва ли оптиката им, да каже как се държи. В момента съм на Близу- ланката и съм супер доволен, но искам да минимизирам разходите, та се надявам на отзиви. За кичука става дума. Благодаря предварително!.

Link to comment
Share on other sites

За кичука незнам как е но в Тракия е много добре.
Скоростта ми е 30Мбита и не пада под това, оптиката е до входа нагоре е лан, като слагат един суич който разделя за тв и за нет.
Стабилен е нета , защото ползвам доста ъплоуд, че иптв приемника им си го разнасям с мен по другите къщи да си гледам.
Определено за 21.60 лв нет 30Мбит и два приемника на фул пакет си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Да, и аз съм в къщи на файбърнет, тези дни е много бавен нета особено международния. обаждах се казаха че имало проблем извън страната. Интересното е че на работата е същото а доколкото знам тук не сме към вивател.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ако може някой с Файбър да каже дали може да се махне техния рутер и да се сложи друг или преди техния да се прасне един суич и след него рутер? Идеята е да не се ползва техния, защото е барлив. Техниците казват, че може, но аз да питам някой, който ползва и евентуално е пробвал. Според мен няма да стане, защото техния си го "виждат", а като сложа друг, мога да си му наложа каквито искам рестрикции за достъп. Също така техниците им твърдят, че мога преди техния рутер да сложа суич, от който с един пач да прехвърля на моя рутер, като така ще имам 2 IP адреса - един ще си има за техния си и един за моя рутер. Също така последното ми се струва някак невъзможно, защото от техния се вади за TV, като сложа преди това суич, няма ли да им изчезне TV-то?

Link to comment
Share on other sites

Според сайта им, можеш напълно да се отървеш от техният рутер :)

Утре ще питам баща ми, знам, че имат няколко линка от виваком, та ще ми каже какво точно има като устройства

За второто ИП - като гледам ще имаш такова единствено ако пуснеш бизнес услугата им

Всъщност, до колкото си спомням тяхното беше fiber to the building, та нямаш никакъв проблем дa ползваш твой си рутер.

 

-----

Да, няма нужда да ползваш рутера им, можеш да го замениш с каквото си пожелаеш. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Това във връзка със? Обоснови се...

Тези се набълбукаха с наивни абонати и от тук насетне са стремеглаво надолу. Причини хиляди. Пуснаха ли си нета вече?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Не съм гледал новините, сега ми стна ясно.;-)

Има опасност „Vivacom“ да претърпи големи загуби, защото компанията сключва с големите фирми договори за гарантиран интернет достъп. В случай на срив компанията ще дължи неустойки на всички пострадали. При такъв проблем на национално ниво тази сума би била голяма“, заявиха за Нова експерти от мобилния оператор.

КТБ в частност Цв.В., а днешната акция беше няколко милиона надолу в цената.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

виваком до каква степен отреагирват на проблеми свързани с мрежата им през уикенда? защото ми трябва интернет на едно работно място, където се ползва виваком - нито нета, нито телефона работят, а от съпорта казали(аз не успях да се свържа, а майка ми), че ще "диагностицират проблема" ... въпроса е, че на мен "диагностициране" не ми върши работа, а ми трябва срок за да знам дали мога до края на деня да си свърша работата там или да търся да местя машината на място, където има нет.

Link to comment
Share on other sites

Ако е по ADSL, направо забрави до понеделник, вторник...

Ако е друг вид достъп, може и до довечера, но надали, по-скоро утре сутрин. Ако ти е спешно, директно мести.

Link to comment
Share on other sites

Колега къде е проблема с адсл-а. При нас в единия офис на Пампорово от миналата вечер нямало нито телефони нито интернет, казаха преди понеделник да не се надяваме.

Edited by londongunner
Link to comment
Share on other sites

не знам, но още няма нет/телефон. става въпрос за поликлиниката на събота пазара ... като се звъни на телефона, отсреща се подава "поради технически причини абоната не може да бъде избран ..."

Link to comment
Share on other sites

оказа се някакъв проблем в техните шахти и ся всички, които са на интернет през телефонната линия и са в района, поне 10 дни(толкова било по договор, в които виваком не дължат компенсация за причинени "щети") ... казали, че на края на месеца щели да приспаднат дните без интернет. въпроса е, че този интернет там е за работа, а не за забавление ... и май тва ще им е на виваком. ще се търси нов доставчик.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Като гледам, повечето сте доволни от качеството на услугите на БТК. Май и аз ще се ориентирам към тях.

 

Аз доволни от тия боклуци не познавам. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...