Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Днес в 11.30 ч. VIVACOM регистрира технически проблем в мрежата си. Затрудненията в нормалното функциониране на системата засегнаха клиенти на VIVACOM, ползващи основно услуги за пренос на данни.Скоро се очаква пълно нормализиране на работата на мрежата.Извиняваме се за причинените неудобства и благодарим за разбирането!
Отстранихме техническия проблем, който днес затрудни нормалното функциониране на мрежата ни в страната. В София все още има епизодични смущения, които ще бъдат изчистени в най-скоро време.

Прекъсването на услугите се дължи на софтуерен проблем, като вече бяха приложени допълнителни мерки, с които да се гарантира нормалната работа на системите и да се елиминира възможността от повторение на подобни ситуации.

Още веднъж приемете извиненията ни за създаденото неудобство и благодарност за търпението!

ОТ FB профила им..

Ще видим утре..

P.S. Данни - бла бла - нищо не им работеше!

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

евала , нито трафик , нито телефони ......... банките блокирани ... нищо , нито в къщи можеш да си свършиш работа нито в институциите..... браво на БТК

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имаме два стационарни и ползваме нетЯ вивакомски. Днес целия ден към единия номер е давало заето и интернет няма, не очаквам и да го пуснат скоро. И като за капак - към 123 няма свързване. Поне ми се искаше там да ги напсувам, ама явно няма как да стане и затова ще ги цовам наум. :)

Добре, че има и ангатасофт, та да спаси положението.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Виваком започват оптиката и в Пловдив. Първият квартал е Тракия. До всеки блок ще има гигабитова оптика, а оттам на LAN. По тези трасета ще се предлага и IPTV.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте.Последните 2 седмици на Близу 5 пъти им спира нета а скоро не ми се беше случвало даже една сутрин нямах нет и ми казаха че ще пратят екип.И тук идва интересната част-след 10 мин нета дойде след 3 часа идва екип и ми викат ти имаш интернет и скороста на сваляне ми падна от 6000-7000кб/с на 1000кб/с.Лан кабела ми е добре не е повреден страниците ми зареждат много бързо.Плащам по 20 лева за 35мегабита.Тъй като не съм от Пловдив а съм в едно село близо до него освен близуто друг нет няма,но 1 приятел ми каза че хващал нет на виваком и днес питах в офис на виваком и ми предложиха флашка за нет 14 мегабита скорост за 10 лева на месец със 98.5% покритие в страната.Въпроса ми е добър ли им е интернета и с каква скорост г/д ще свалям торенти от замунда защото ми омръзна от близъ вече до скоро бях доволен ама много взеха да се базикат

http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=rgh1346794654s.jpg -не мога да разбера тези 6.34мбпс скороста с която свалям ли е или тези 35 мегабита които ми предоставят и мнението ви за скороста

Edited by specat
Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Последните 2 седмици на Близу 5 пъти им спира нета а скоро не ми се беше случвало даже една сутрин нямах нет и ми казаха че ще пратят екип.И тук идва интересната част-след 10 мин нета дойде след 3 часа идва екип и ми викат ти имаш интернет и скороста на сваляне ми падна от 6000-7000кб/с на 1000кб/с.Лан кабела ми е добре не е повреден страниците ми зареждат много бързо.Плащам по 20 лева за 35мегабита.Тъй като не съм от Пловдив а съм в едно село близо до него освен близуто друг нет няма,но 1 приятел ми каза че хващал нет на виваком и днес питах в офис на виваком и ми предложиха флашка за нет 14 мегабита скорост за 10 лева на месец със 98.5% покритие в страната.Въпроса ми е добър ли им е интернета и с каква скорост г/д ще свалям торенти от замунда защото ми омръзна от близъ вече до скоро бях доволен ама много взеха да се базикат

http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=rgh1346794654s.jpg -не мога да разбера тези 6.34мбпс скороста с която свалям ли е или тези 35 мегабита които ми предоставят и мнението ви за скороста

Трябва да си луд за да минеш от жичен на GSM интернет.

 

Трябва да четеш МНОГО внимателно какво са написали на офертите!

Като начало, трябва да провериш дали наистина имаш 3G покритие. Защото е възможно 98.5% от покритието да е на 2G мрежата ;)

*Максимална скорост на пренос на данните в 3G мрежата на VIVACOM: при download - 14.4 Mbps, при upload - 1,2 Mbps;

Максимална скорост на пренос на данните в 2G мрежата на VIVACOM: при download - 236.8 Kbps, при upload - 118.4 Kbps.

*Скоростта на 14.4 Мbps е достижима за тарифни планове Traffic Unlimited L и XL при използване на съвместим 3G USB модем.

L е 15лв промоцията, иначе е 30лв.

XL е 20лв промоцията, иначе е 40лв.

НО!:

**Промоцията с 50% намаление на месечния абонамент е валидна за цялата продължителност на договора, при сключване на 2-годишен договор за Traffic Unlimited M, Traffic Unlimited L и Traffic Unlimited XL. Промоцията e валидна в периода 01.08.2012 - 15.09.2012 г. След изчерпване на данните на максимална скорост важи ограничение на скоростта на трафика на 128 Kbps. Всички цени са с ДДС.

Тоeст, за да получиш отстъпката трябва да се вържеш за 2 години. И това при условие че все още не си пробвал какво е качеството на услугата.

А това за данните на максимална скорост също е доста важно:

 

5) Включените МВ на максимална достижима скорост са: Traffic Unlimited XS - 500 MB, Traffic Unlimited S - 750 MB, Traffic Unlimited M - 2.5 GB, Traffic Unlimited L - 5 GB и Traffic Unlimited XL - 15 GB. След достигане на тези обеми, скоростта се ограничава на 128 Kbps.

Като се има в предвид че 5GB можеш да ги изпраскаш само за един час при 14.4Mbps... прави си сметката.

Разбира се, посочените скорости са максимални, така че вероятно никога няма да успееш да ги достигнеш....

 

Така че по-добре се жалвай на Еврокомците всеки ден, дано някой се сети какъв е проблема и го оправи.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си луд за да минеш от жичен на GSM интернет.

 

Трябва да четеш МНОГО внимателно какво са написали на офертите!

Като начало, трябва да провериш дали наистина имаш 3G покритие. Защото е възможно 98.5% от покритието да е на 2G мрежата ;)

 

L е 15лв промоцията, иначе е 30лв.

XL е 20лв промоцията, иначе е 40лв.

НО!:

 

Тоeст, за да получиш отстъпката трябва да се вържеш за 2 години. И това при условие че все още не си пробвал какво е качеството на услугата.

А това за данните на максимална скорост също е доста важно:

 

 

Като се има в предвид че 5GB можеш да ги изпраскаш само за един час при 14.4Mbps... прави си сметката.

Разбира се, посочените скорости са максимални, така че вероятно никога няма да успееш да ги достигнеш....

 

Така че по-добре се жалвай на Еврокомците всеки ден, дано някой се сети какъв е проблема и го оправи.

това което ми предложиха днес не го видях в сайта им с тази флашка казаха ми че нета е неограничен не ми казаха за определен нет на максимална скорост и ми казаха ако се включа до септември получавам неограничен нет за 10 лева на месец през целич период това им било промоция,а ако се включа след септември 20 лева,беше писал по-горе ГСМ интернет не е такъв мобилен нет не ми трябва просто флашката си ч вкарваш в компа или лаптопа и си имаш нет неограничен със скорост 14мбпс

оо извинявам се 4ак сега видях уловката прав си че е мобилен нет ще мисля какво да правя а ако някой е на такав нет да казва доволен ли е

Edited by specat
Link to comment
Share on other sites

това което ми предложиха днес не го видях в сайта им с тази флашка казаха ми че нета е неограничен не ми казаха за определен нет на максимална скорост и ми казаха ако се включа до септември получавам неограничен нет за 10 лева на месец през целич период това им било промоция,а ако се включа след септември 20 лева,беше писал по-горе ГСМ интернет не е такъв мобилен нет не ми трябва просто флашката си ч вкарваш в компа или лаптопа и си имаш нет неограничен със скорост 14мбпс

оо извинявам се 4ак сега видях уловката прав си че е мобилен нет ще мисля какво да правя а ако някой е на такав нет да казва доволен ли е

 

Това, че не са ти казали за ограничение след определен трафик, не означава, че няма. Ти попита ли за него, че да отречат или просто са го премълчали?

 

Отделно за GSM си имай не едно ами 2 на ум. По-скоро бих взел "бисквитка" от WiMax (Max Telecom) отколкото интернет с флашка от виваком, мтел или глобул.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

...и скороста на сваляне ми падна от 6000-7000кб/с на 1000кб/с.

 

Виж си в настройките на LAN картата, да не са ти направили да се закача на 10Mbits, а не на 100MBits. Тези 1000kb, точно си мясат на 10MBits.

Изобщо си избий от главата и Виваком и който и да е друг оператор, ако искаш да имаш нормален нет. Такава тарифа без ограничение няма, освен това, не знаеш какво е натоварването на клетката при теб и т.н. и т.н.

Кабелът си кабел!

Link to comment
Share on other sites

Виж си в настройките на LAN картата, да не са ти направили да се закача на 10Mbits, а не на 100MBits. Тези 1000kb, точно си мясат на 10MBits.

Изобщо си избий от главата и Виваком и който и да е друг оператор, ако искаш да имаш нормален нет. Такава тарифа без ограничение няма, освен това, не знаеш какво е натоварването на клетката при теб и т.н. и т.н.

Кабелът си кабел!

а можеш ли да ми обясниш къде са тези настройки на Windows7 че нещо не ги намирам

Link to comment
Share on other sites

Start Menu -> Control Panel -> Network & Sharing Center. От там цъкаш на Local Area Connection и гледаш какво пише срещу Speed.

Също кажи дали си с рутер или директно с кабел бучнат в машината.

Link to comment
Share on other sites

Start Menu -> Control Panel -> Network & Sharing Center. От там цъкаш на Local Area Connection и гледаш какво пише срещу Speed.

Също кажи дали си с рутер или директно с кабел бучнат в машината.

кабела директно е в компютъра и ми показва скорост 10.0мбит/с

обадих се на близуто и го промених на 100 мбит/с сега всичко е нормално благодаря ви за помоща и наистина по-добре е на близу и само последен въпрос тази скорост възможно ли е да се промени сама на 10мбит от 100 или не

Edited by specat
Link to comment
Share on other sites

Възможно е,ако порта на суича е пред умиране...Явно при теб не е това проблема,а ЗКУ :D

 

Пп в кое село си,че няма други освен ЕК?

Link to comment
Share on other sites

Възможно е,ако порта на суича е пред умиране...Явно при теб не е това проблема,а ЗКУ :D

 

Пп в кое село си,че няма други освен ЕК?

преди няколко месеца сменяха суича който е в кутията на стълба ама не се знае колко е хубав от Дълго поле съм на 20км от Пловдив като тръгнеш по Карловско шосе

Link to comment
Share on other sites

Суич,като суич...Важното е да няма проблеми с тока,че тогава и най-великия суич сбозва.

 

Пп бая офф стана,някой мод може да измести мненията в темата за ЕК :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте имам един въпрос, но ви моля отговорете ми на ЛС

Значи взех си Рутер (по точно подарък ми е от германия)

Сагем АДСЛ и днес извиках един приятел да ми го направи и ми каза че АДСЛ модели не са били нормални рутери и нямало как работи кат нормален рутер

Link to comment
Share on other sites

При някои модели може да се конфигурура единият от LAN портовете да работи като WAN порт и така да го ползваш. Но за целта ти трябва точен модел на ADSL-а, както и сервизните USER & Password + firmware отговарящ на изискването, с който да го флашнеш...

Ако ти е забавно можеш да се пробваш, но дай 30-на лева за един wireless рутер и си спести мъките.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Имат само в малка част до РУМ Родопи, надали някой от тук им е абонат.

Общо са около 15-20 абоната в онзи район и то главно такива, които се прехвърлят от ADSL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...