Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

От кое, от интернета? Ти си бяла лястовица ако е така, или пък не си помирисвал качествен нет... 

 

За времето през което ползвам услугите им като частно лице съм сменил няколко модема, честотни филтри, телефонни чифтове, а в момента съм пуснал жалба към КЗП. Така, че не е като да не съм имал проблеми, и все пак твърдя, че съм доволен от това което получавам насреща. Силно препоръчвам тези които са на БТК да ползват за DNS други - примерно opendns.com. В момента ползвам оптика, тв и безплатен мобилен интернет и пак твърдя, че съм доволен.

 

Качествен интернет за едни може да е Coolbox, за други БТК, а за трети wimax технологията да е идеалния избор. Ситуации всякакви, но за едно си прав - не ме познаваш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Странно търпелив си...

Спомням си първо когато Булсат купиха мрежата на Пламен NetGroup и за период по-малък от 48 часа имаше около 5-6 часа, в които нямах нет, а когато имаше беше ад. Разкарах ги в първия момент, в който реагира друг доставчик. После Близу - проблем с мрежата, изтърпях ги да идват 2 пъти за седмица или по-малко, не помня точно. След второто идване и подшушване от техниците, че мрежата е зле и ако ще 10 пъти да идват, пак ще се закрепя и дотам, последва едностранно прекратяване на договора от моя страна, връщане на оборудването в техен офис, като още се опитват да ми търсят някакви такси, но няма да ги огрее.

Нямам ли постоянна услуга - шута. Ако има планирана профилактика и съм информиран - няма ядове, но в противен случай...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Виваком - всички промоции за нови клиенти и преподписване.

А няма нужда, ще ги разкарам при първа възможност или след 1-ви май, когато с 3 такси напред и ме изпускат.

Аман от кожодери.

 

Има ли някой доставчик, който безжично да ми пуска нет и ТВ, че не искам разни жици да ми се промушват?

Link to comment
Share on other sites

Трудно... Нет ще стане, дет се казва рутерът може да ти е над входната врата, ама ТВ... По принцип има техническа възможност, но никой не го практикува.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой да ползва рутер или каквото там им се води на Vivacom Huawei HG231f? Как изобщо се влиза в това чудо и може ли да се ползва като нормален рутер? Тоест не съм на Виваком, но ми дадоха такъв, чисто нов. Само бриджва, обаче? Тоест каквото и да правя и ресет и без ресет, дава ми IP от моята си мрежа, като му изключа WAN кабела, директно всичко след него се разкача... LAN порта, на който имам закачена машина свети, но не си взима адрес... Знам, че ги ползват и за IPTV и т.н., но реално би трябвало да може да се ползва и като нормален рутер. Може би не трябваше директно с Reset да подхождам, тоест без да съм го пробвал изобщо, да го ресетна, ама...

 

Доколкото намерих инфо, май аз съм го преебал, защото при Reset си пази в някакъв файл, който се достъпва от оператора историите и докато операторът не го настрои, работи само в bridge, тоест в момента не става за нищо, защото на всичко отгоре, Wi-Fi е без парола.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте :) 

 

Виждам, че темата не е вдигана почти година та да попитам как е положението сега с Вивакома ? 

 

В момента съм на Кулбокс и нет и тв, но пък Вивакомци ми пускам доста стабилна оферта за нет с тв.. пакет за мобилен и тн... Чудя се дали да се метна ?? 

 

Уж е по оптика нета със 100мбит/с .. Ако е така не би трябвало да има проблеми ? и с него и с телевизията ? кажете нещо, моля :)

Link to comment
Share on other sites

Стой си на Кулбокс за нет и тв. Като ти пускат стабилна оферта, искай цена за пълния пакет, да видиш колко е "стабилна". После се почва едно доплащане за пакети, чудеса. А и колко да е стабилна? 4-5лв. на месец по-малко? Гарантираха ли ти влакно до теб или ти казват, че е оптика, а после ще се окаже UTP, а оптиката терминира в избата, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Офертата си е наистина готина.. В момента плащам 35лв. на месец за нет и 2 телевизора, а тея ми предлагат за 25лв. месечно 100мбит/с нет и двата телевизора на 130канала пакет  + като ги комбинирам взимам абонамент за ГСМ - 15лв. месечно с неограничени към всички оператори и 3000МБ нет. Общо ми е 40 кинта пък сега 35 ми е само нета и телевизията.

Има хава.. само се притеснявам да не се прецакам с качеството.

Относно оптиката не съм попитал дали баш влакното влиза у дома, но шахтите минават пред входа.. 

 

Като им разглеждах телевизията в офиса изглеждаше Ок. Имаше доста екстри и тайм шифтинг и тн..

Link to comment
Share on other sites

Стой си на Кулбокс за нет и тв. Като ти пускат стабилна оферта, искай цена за пълния пакет, да видиш колко е "стабилна". После се почва едно доплащане за пакети, чудеса. А и колко да е стабилна? 4-5лв. на месец по-малко? Гарантираха ли ти влакно до теб или ти казват, че е оптика, а после ще се окаже UTP, а оптиката терминира в избата, примерно.

Аз съм на кулбокс и пак оптиката ми е до мазето. 

Link to comment
Share on other sites

В тоя случай е защото това е изискване на входа, а не на оператора. Някой от вашия вход, вероятно общото събрание, е решило да се използва съществуващата мрежа, а не да се прекарват нови влакна. Докато при Виваком е обратно - там операторът решава, а входа не го питат много много.

Link to comment
Share on other sites

В моя случай хората от кулбокс ми казаха, че не могат да ми прекарат оптиката до нас. Лан кабела беше поставен още от строителя. Изказването ми беше с цел, че не е това определящо за качеството на услугата. А не кой какво решава. 

Link to comment
Share on other sites

При Виваком е определящо, защото ако си пусне нет 100 мегабита, трябва да е наясно, че ще дели линията е телевизията и нета няма да му е 100 мегабита никога, освен ако не си изключи всички боксове. За да получи при Виваком реално 100 мегабита, се водят преговори с монтажниците, да пуснат 2 UTP от долу - едно за нет и едно за телевизия. С други думи - портовете им са 100 мегабитови, като това е максималната скорост и се дели. Тоест пуска си 3 HD канала на 3 бокса по 15 мегабита и за нет остават около 50, нищо, че плаща за 100, защото телевизионния трафик е с приоритет, а физически няма как по 100 мегабита линия да пуснат 150 мегабита. При Кулбокс е малко по-различно, защото ползват гигабитови портове и скоростта на нета си стига максимума. Общото в двата случая е само UTP кабелът. Услугите са различни.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

При виваком оптиката е в зависимост от квартала. Примерно в Каршиака, оптиката ми влиза вкъщи, а в Тракия е до кутия на първи етаж и нагоре е UTP.

Link to comment
Share on other sites

Аз малко се обърках... Да разбирам ли, че ако ми пускат оптиката до горе тя ще е на гигабитов порт ? и няма да имам описаните проблеми с деленето на трафика ?

Link to comment
Share on other sites

Ок, мерси :) 

 

Имам едно последно питане.. Видях, че имам покритие и от мрежата на М-тел с оптика до дома и като оферта нещата са сходни та взех да се чудя при тях как е положението ? Някаква съпоставка между нет/телевизия от Виваком и нет/телевизия от М-тел ? 

Link to comment
Share on other sites

Ако ще ползваш телевизия и нет - Виваком. Ако само нет - на МТел е по-евтино, а е с отлично качество услугата. Но се поинтересувай дали ще ти пуснат влакно МТел, че вече почнаха да ползват LAN мрежата на Близу и да се правят на хитри. Тоест ще ти пернат UTP. Ако виждаш кутия на МТел/Мегалан, значи си имаш оптика. Телевизията им е не струва, обаче. Само нет от МТел.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Въпросът е какво ти предлагат толкова от Вивата, че да смениш Кулбокс?! Не познавам човек, направил тая маневра, после да е доволен. Около 7-8 човека го направиха и всичките чакат/чакаха да им изтече договора и пак да си викнат Кулбокс.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

От днес Виваком с планове до 1000Mbps, с доста "интересни" цени :) .

Щом могат, значи може да се очаква като понатрупат пари от включилите се сега, след време да конкурират кулбокс, макар че не знам как биха паднали под 25 лв. Виж, ако предложат над 100 мбпс ъплоуд към чужбина, може и да станат интересни, защото кулбокс са със 100 навън.

Link to comment
Share on other sites

Силни са с пакетите си те. За 25лв., ще ти дадат нет и мобилен план или нещо от сорта. Но това трябва да е само на оптика, защото евтиното UTP никогиш не може да хване гигабит, ако ще, каквото ще да правят. Имат тука едни полуидиоти, които решават за кабелите, които засират мрежата, преди да е направена. Иначе могат да конкурират Кутията - да. От месеци практикуват локални промоции, спрямо конкуренцията и тук ще е така 100%.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...