Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

нямам нерви вече да се занимавам с операторите на 123 .. ама то и те хората не са виновни, че просто така са ги научили да отговарят. два-три пъти имах търпението да проверят, да видят как стоят нещата, но отговора е все един и същ, а положението не се е променило ... лошото е, че този телефон и интернет са служебни и са необходими. не са просто ей така. ако до края на месеца няма развитие, сигурно ще се опитаме да прекъснем взаимоотношенията с бтв/виваком по тяхна вина и да се насочим към някой друг оператор, който предлага телефон+интернет и който няма да се бави със седмици, ами ще го прекара до 2-3 дни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нямате ли акаунт мениджър - при мен идваха 2-3ма в последните месеци да ме залъгват с "яки и изгодни оферти"

Даже и през няколко дни звънят на стационарните за същото.

В случая нервите са излишни за хабене.

Link to comment
Share on other sites

Нямате ли акаунт мениджър - при мен идваха 2-3ма в последните месеци да ме залъгват с "яки и изгодни оферти"

 

убедил съм се, че в българия мобилните оператори се интересуват от теб до момента, в който им станеш клиент, обвързвайките със срочен договор. след това си просто последна дупка на кавала.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

някой има ли впечатление от новата им оферта ТВ + НЕТ? скорост,пинг,качество на ТВ,загуба на сигнал - дреболиите,които дразнят или радват?

Link to comment
Share on other sites

Хммм....

Обещах тестове - скоростта е на Старите планове - ТЕМПО.Сега има нови Турбо а у - Ъплоада е все така бесните 1024кб :laughing:

Даунлоада бил 15 или 20 Мегабита.НО нов договор за сега не ми се подписва

1172063916.png Самоков

1172069724.png Пловдив

1172071175.png Лондон - ааа няма такъв смях - в къщи пинга ми е по висок! Е гати симетричните линий дето изкараха БТК :laughing:

1172073570.png Добрич

Link to comment
Share on other sites

Малко тестове и от мен:

 

1172585590.png 1172572187.png 1172581472.png 1172596544.png

 

Ако кабелната мрежа е ОК, обикновено връзката е стабилна и скоростите за браузване са съвсем прилични.

Link to comment
Share on other sites

Ако ежедневната ти работа не е свързана с пращането и получаването на големи файлове,това е доставчика за офис интернет.

За торенти и други предимно домашни приложения - не бих го препоръчал :bgrin:

1173213638.png

След рестарт на рутера - въпреки че ъплоада пак е някъде долу в ниското - все пак това е технологията на АДСЛ-то :pirate

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

странно, защото според картата им, имат покритие в ж.к. Тракия.

Някаква идея кога ще започнат да ги предлагат в Пловдив ? :)

 

@viper-ченце - слабо ме вълнува ти какво би ползвал. Спести ни спама ;)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Някой да е тествал тези тарифи : http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/fiber_net_optichen_internet ? :))

 

Тея, ако ще и 100GB, да ми предлагат на тях няма да мина. Единствено телефона - план Duo ни е към тях.

 

 

@viper-ченце - слабо ме вълнува ти какво би ползвал. Спести ни спама ;)

 

Добре, ARPanet-чо!

 

P.S. Колкото повече конкуренция, толкова по-добре за нас - крайните потребители.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Оптика има до пощата в Тракия, която в момента се използва за ADSL абонатите.

Услугата ще стартира септември или октомври в Пловдив, като още не са ясни районите.

Услугата ще е FTTB. На всеки вход ще излиза оптика, която от там минава на UTP до всеки абонат.

Това е инфото за момента.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Мъката е пълна. От седмица насам имам някакви прекъсвания - на час по 1-2 пъти ми спира нетЯ по за 30 секунди. Звъня днес на поддръжката, някаква мадама ми вдига, обяснявам проблема, прехвърля ме на индивид от мУжки пол, защото явно не се оправи жИната. Обяснявам и на него, той помълча малко и казва: "Изходящият Ви трафик е много голям." Аз мигам на парцали и питам - изходящия, имате предвид 100-те килобайта? Той ми вика - да, ограничете го до минимум. :laughing:

Яко, а. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Виваком вече са готови със собствено решение за IPTV. Може да се използва както новата им оптична мрежа (засега само в София), така и съществуващия ADSL-достъп.

 

Vivacom_IPTV.jpg

 

В момента провеждат тестове в различни градове.

 

Интересно ми е какви цени ще обявят за новата услуга, за да бъдат конкуретни . . .

 

EDIT:

Моделът на използвания Set-top-box e Huawei EC2108

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Как е възможно, при положение, че никога не съм теглил с повече от 1.2мб, което ми е ограничението, онзи ден да тегля през програмата Origin игра с 3мб? Тегли известно време с 3, после постепенно започна да намалява и след 40 мин. си падна до 1.2мб.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...