Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Какво ви е мнението за тв услугата на виваком? Че трябва да пусна телевизия в комплекс, който има само кулбокс и виваком. Гледам виваком стандартния пакет е 15 лева, което ме устройва и като канали. Но качеството какво е ? Проблеми има ли? Как е с поддръжката?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Изобщо не се чуди - пусни си Кулбокс...

Поддръжката им е до събота следобяд на Виваком, след това най-рано в понеделник по обед. Мрежата не им е изцяло оптична, тоест при теб влиза UTP, медията, която е някъде из комплекса /ако изобщо става дума за IPTV от Виваком, а не за сателитната/, може да дефектира и тогава няма нет, няма ТВ. А се случва да дефектират и то не рядко. Другия вариант ти е Булсатком с антенка. Но като цяло при Кулбокс за 29.90лв. получаваш всичко, без HBO, докато Виваком постоянно въртят пакет и не знаеш дали някой канал утре няма да иде в по-горен пакет и да те рекетират за още.

Link to comment
Share on other sites

Единствената тераса е северна - няма как булсат, там ще живее дядото - на 60+ години, нито нет, нито телефон му трябват.

Link to comment
Share on other sites

Е, като ще е за дядото, става.

Въпросът е какви канали гледа. Ако гледа основните, ТВ с DVB-T тунер, не е ли по-добър вариант? 8 канала са, нито ще плаща, нито нищо. С една стайна антенка стават нещата.

Link to comment
Share on other sites

утре като дойде с остатъка от багажа + тв-то му ще видим кви тунери има и за кво иде реч. Щото вече наистина основните канали само с антена може да ги гледа и яма да му пускаме кабел

Link to comment
Share on other sites

Ако гледа основните, ТВ с DVB-T тунер, не е ли по-добър вариант? 8 канала са, нито ще плаща, нито нищо. С една стайна антенка стават нещата.

 

Да не забравяме и че след септември обещаха да добавят още канали към тия 8...

Link to comment
Share on other sites

 докато Виваком постоянно въртят пакет и не знаеш дали някой канал утре няма да иде в по-горен пакет и да те рекетират за още.

Това са глупости. От 2 месеца насам, при подписване на договор, в който фигурира ТВ услуга, на клиента се предоставя списък с канали, който се разписва двустранно. В договора е посочено, че при промяна - клиента има право на 30-дневно предизвестие за отказ от услугата без да дължи неустойки. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Остави тея приказки за 30 дневното предизвестие. Толкова са нагли, че не ми се коментира. Ако не предлагаха най-добрите цени за мобилни на фирми, отдавна да съм ги шунтирал и откъм GSM. Трудно е отказването от Виваком. Аз ги приключвам за 2 минути, но много хора не могат да им смогнат да ги надприказват.

Последното беше от миналата седмица. Отиваме с мой близък, да пуснем преместване на неговия домашен телефон, чиито договор отдавна е изтекъл и въпреки изричното махане на отметката за обаждания от техни сътрудници и фирми, с които работят, беше атакуван за 3 дни, поне 5 пъти. Накрая аз вдигнах, наврях ги където им е мястото и спряха. Та отиваме да подаваме заявка за преместване и някакъв сопол, който вероятно от няколко дни работеше там и не беше попадал на мен, направи опит да ми обясни, че:"Понякога при преместване, се преподписва договора за 2 години...". На тази фраза вече търсех кой е управителят на магазина и оня се изнесе за секунди... Като го извика пред мен управителят, този същия сопол започна да се оправдава, че се бил объркал, че нямало такова нещо и бил много натоварен...

Същата работа и с фирмените ми карти. Договорите ми изтекоха, направиха опит от един магазин да ме агитират за нещо, пак въпреки, че съм им забранил да ми звънят, ако ще да говоря без пари с някоя тяхна оферта. Накрая започнах да плащам само в един офис при човек, който ме знае и не смее да ме агитира за преподписване и така. Мразя нагли хора, а още повече такива, които умишлено подвеждат други, с цел да си направят таргета.

На всичко отгоре, понеже не всичките им служители бяха мошеници, изгониха тези, които си постъпваха коректно с клиентите и им даваха наистина добри съвети.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой наясно ли е как vivacom разделят интернета от IPTVто? Мрежата им е FTTB, после колко UTPкабела идват в абоната - един или два?. Раздават рутери TP Link 740N на абонатите, дали са заключени и конфигурирани от тях?

Предполагам че тук ще получа по-верен отговор, в магазина ме убеждаваха че интернета е оптичен, и ТъПлинк-а има оптика :)

Link to comment
Share on other sites

Няма база за сравнение... cooolbox са по-добри.

 

BTK: FiberNet 100 за 38 лв.

cooolbox за 100 мбпс: 25 лв. 

 

пакетна цена нет + тв

BTK: 47 лв. за 70 канала

cooolbox: 30 лв. за 130 Канала

 

И спирам до тук със сравненията. Бих избрал бтк единствено за мобилен нет от дата сим карта, сравнявайки всички доставчици на мобилен нет.

Link to comment
Share on other sites

И спирам до тук със сравненията. Бих избрал бтк единствено за мобилен нет от дата сим карта, сравнявайки всички доставчици на мобилен нет.

Би ли обяснил защо? Понеже моите впечатления са че мобилния интернет не става за нищо нито техния нито мтелския (т.е. мтелския може и да става ако не свършваше толкова бързо и ако работеше навсякъде 3G-то а не само в центъра на големите градове, и под навсякъде нямам предвид някакви забити места а по-скоро места като Боровец и Велинград)

Link to comment
Share on other sites

Защото вуйчо ми е с пакет на мобилен нет от бтк (не е с дата сим, а е допълнителен пакет към обикновена сим карта, но пак си ползва 3Г), а той обикаля доста из БГ и си ползва нета. Провежда доста разговори с хора извън БГ и ползва нета за тази цел. Не съм чул да се е оплакал. Определено ще има мета където няма да има възможност за ползване на нает. Но като сравнение цена/скорост и като човек ползващ от първо лице мобилен нет, от дата карта на глобул и мтел, имам база за сравнение. Глобул става докато не му свършат "бързите", след това е малко бавно, но пак е ОК. Мтел е трагедия, а като му свършат "бързите" по-добре да не го ползваш. 

 

В заключение, всяка мрежа си има места където няма обхват или е слаб сигнала. Всеки доставчик е годен за ползване (някой повече, други по-малко), ако си на "бърза скорст", а БТК предлагат по-добри цени за по-голям пакет от MB. 

Link to comment
Share on other sites

Пробвах 2 пъти с флашката на приятел да ползвам интернет от БТК - за нищо не ставаше, затова и питах. Щом впечатленията са от чичо ти, който пък говори през VoIP тогава е малко относително какво разбираш ти под "ставане" и какво аз разбирам. 

 

Моето "ставане" означава да мога да се логна на сървър през remote desktop и да работя нормално а не да ми захапва цъкането 3 секунди по-късно а изрисуването на новоотворен прозорец да отнема 5 секунди. VoIP може да работи и през по-малко 64kbps, което ужким е бавната МТел-ска скорост.

 

По моите критерии Мтел-ския горе-долу става на бързата скорост, само дето я няма точно там където ми трябва 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Пробвах 2 пъти с флашката на приятел да ползвам интернет от БТК - за нищо не ставаше, затова и питах. Щом впечатленията са от чичо ти, който пък говори през VoIP тогава е малко относително какво разбираш ти под "ставане" и какво аз разбирам. 

 

Моето "ставане" означава да мога да се логна на сървър през remote desktop и да работя нормално а не да ми захапва цъкането 3 секунди по-късно а изрисуването на новоотворен прозорец да отнема 5 секунди. VoIP може да работи и през по-малко 64kbps, което ужким е бавната МТел-ска скорост.

 

По моите критерии Мтел-ския горе-долу става на бързата скорост, само дето я няма точно там където ми трябва 

Миналия месец си взех трафик ънлимитид М+ за 7,80 лева на месец. 3 гига на месец на макс, после пада на 128к.

Впечатленията ми засега са, че е добър нет-а в Пловдив, но не съм го пробвал засега извън града. Има известно забавяне, както ти казваш, докато започне на зарежда съдържанието на нов адрес, което липсва при Мтел, но то е около секунда (субективно, не съм го засичал с часовник). Мтел така и не си коригираха цените надолу, а тази цена и условия на Виваком ме устройва. И тъй като Виваком много лъжат, ще видя как се държи нет-а и из кърските райони, просто трябва малко време. Следващата командировка ще пиша.

 

Каква е разликата при мен: ползвам си Gobi2000 модема на лаптоп-а, a не този, който ми дадоха от Виваком.

Ако искаш да правиш някакви тестове, пиши ми, ще дойда с лаптопа да си тестваш колкото искаш. Ако трябва ще източим трафика, за да видиш и на ниска скорост как ще се държи.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Той remote desktop-a не хаби много, но когато е лагаво е много досадно и не става за работа. В Пловдив и София интернета е 6+, но пък тогава аз имам и wifi обикновенно, даже 1 камара безплатни има. Но отида ли някъде извън големите градове не става за работа. Отваряне на страници, гледане на поща - да, remote desktop/vnc забравяш или се запасяваш с търпение и дебели нерви

Link to comment
Share on other sites

Другият вариант е да пробвам с Тиймвюър от някое малко населено място. Той със сигурност лапа доста ресурс и ще ти пиша като тествам.

Link to comment
Share on other sites

И аз ползвам интернет от vivacom, с 3G модем. В Пловдив нетът е добър, нямам забележки. Но в по-отдалечените от Пловдив села, нещата не са добре (там базовите станции са само 2G) и нетътът е зле. До вчера бях в Созопол, и се надявах, че ще мога да си браузвам на плажът. Но, винаги има Но! Сутрин от 6 до 9, нетът е нормален, но след това, загубите на пакети са между 20 и 45%, тоест браузът е трудно постижим. Естествено обадих им се. Трябваше разбира се да обяснявам какво значи загуба на пакети и как влияе върху браузът, но без успех.  Важното е, че имам връзка с базовата станция. А загубите на пакети не са обект на договорът. Или формално погледнато, ако имам връзка с базова станция на vivacom, при 100% загуба на пакети, то те са изпълнили условията си по договор. А това, че нямам брауз си е мой проблем. И разбира се това не ме освобождава от заплащане на месечният си абонамент, според подписаният договор. И те признават, че базовата им станция е претоварена, но не им пука.

Link to comment
Share on other sites

 

За тази цел всички оператори пишат: максимално достижима скорост ДО...

===========

 

А като бяхме в офиса да се подпише договора... какви хвалби бяха, цитиране на "независими" лаборатории, клетви, че нямало проблем с претоварване на мрежата и имали покритие над 92% от територията...

Нищо де, ще видя и аз за какво иде реч в най-близко време.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Ех как искам да попадна на някой такъв отворен и да ми допишат отдолу на договора колко ще е МИНИМАЛНАТА скорост, под която няма да пада :)

 

А проблема с претоварването е ясен защо се получава особено пък в този момент на морето, това че не им се иска да признаят, че дори осъществяването на телефонен разговор е леко проблемно е друга тема. Клетката може да поеме до еди колко си абоната и еди колко си пакета оттам насетне приоритет имат разговорите, като дори регистрирането в клетката е леко проблемно и когато се претовари на теб може да ти дава пълен обхват а като се опита да ти звънне някой може да му даде че си извън обхват (дори да не си, просто клетката те е изритала от регистъра поради липса на свободно място, защото друг е говорел в този момент)

 

Това става и на панаира и на морето.

Link to comment
Share on other sites

Може би, съм бил разбран неправилно. Това е мобилният нет в България. В големите градове е  ОК, в по отдалечените села, зле, в някои курорти, (в пикът на сезонът), просто ужас. Правихме тестове с приятели на другите два оператора, и наистина vivacom, са най „читави” – въпреки, че това понятие, в случаят е трудно приложимо.

Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...