Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Здравейте, понеже сега се завръщам в Пловдив след 5 годишно студентство искам да попитам за някой добър интернет доставчик в кв.Тракия.

В София доставчика ми предлага 20Mbit-България, 10Mbit-Международен за 25лв на месец неограничен трафик. Моля помогнете да си избера нещо подобно и в Пловдив. За цялата тема нямам време да е прочета понеже имам много разправии с изнасянето ми от София. Мерси предварително.

Langame - за 20 лв 20 мбит Бг, 10 мбит международен.

Но разучи в твоя квартал кой го доставя, дали Нетгруп, Лангейм или друг.

Ако е Нетгруп, първо поразучи от съседите си или околните блокове как е, защото както знаеш, не навсякъде може да е еднаква скоростта.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чудя се дали да премина от ЕК към DCC - гледам, че имат доста добро предложение - 31,50 лв на месец за кабелна + цифрова + 2 Мбит/с интернет. Искам да попитам заслужава ли си, и по-точно тези 2 Мбит/с към всичко ли са и цифровата им бива ли я?

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да премина от ЕК към DCC - гледам, че имат доста добро предложение - 31,50 лв на месец за кабелна + цифрова + 2 Мбит/с интернет. Искам да попитам заслужава ли си, и по-точно тези 2 Мбит/с към всичко ли са и цифровата им бива ли я?

Всъщност не са 2мбит а 5мбит през 90% от времето. Единствено пада до 2мбит събота и неделя вечерта след 18:00ч. През цялото останало време скороста е:

Download Speed: 4753 kbps (594.1 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 1407 kbps (175.9 KB/sec transfer rate)

.

И нкога не спира. Година от както ги ползвам не помня да съм нямал интернет примерно за 1 час. Просто не спира.

 

EDIT:

Проблем с пинговете няма от ноември, декември миналата година.

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

А пинговете напоследък как са? Преди време в темата за DCC хората се оплакваха от големи пингове.

Link to comment
Share on other sites

Минах към DCC: цифрова + интернет 2 Mbit/s. Супер е !

и какви са скоростите за 25 лв? 'щото от край време тази тарифа 'ич не е изгодна. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

и какви са скоростите за 25 лв? 'щото от край време тази тарифа 'ич не е изгодна. :wacko:

 

На тарифата от 15 лв съм. Скоростите варират от 230k до 460k. За тарифата от 25 лв напоследък нямам информация.

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Здравейте,

в района до прелеза до гребната база съм. от страната на центъра. някой да има идея кои доставчици са добре поддържани в тази зона. Точно до прелеза , където се пресича с 6ти септември.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

вече правя няколко опита с 2-3 доставчика на нет и никой няма покритие на ул. Матинчеви градини.

Хайде някой ако е запознат да помага, защото работата е сериозна. Нито нет, нито кабелна .. само сателитните останаха алтернатива, но те пък нмат нет.

Link to comment
Share on other sites

вече правя няколко опита с 2-3 доставчика на нет и никой няма покритие на ул. Матинчеви градини.

Хайде някой ако е запознат да помага, защото работата е сериозна. Нито нет, нито кабелна .. само сателитните останаха алтернатива, но те пък нмат нет.

 

Ти на кои си?Иначе зет ми е в онзи регион и е на Лангейм.ДЦЦ ако си къща еднофамилна могат и да ти отказват нарочно да те включат.Друг доставчик незнам да има покритие.Най-добре да звъниш наред и да питаш.

Link to comment
Share on other sites

вече правя няколко опита с 2-3 доставчика на нет и никой няма покритие на ул. Матинчеви градини.

Хайде някой ако е запознат да помага, защото работата е сериозна. Нито нет, нито кабелна .. само сателитните останаха алтернатива, но те пък нмат нет.

 

Хайде сега - нямаш може би и телефон, а? Пусни си АДСЛ ако никой друг няма покритие толкова.

Link to comment
Share on other sites

вече правя няколко опита с 2-3 доставчика на нет и никой няма покритие на ул. Матинчеви градини.

Хайде някой ако е запознат да помага, защото работата е сериозна. Нито нет, нито кабелна .. само сателитните останаха алтернатива, но те пък нмат нет.

 

На Лангейм звъня ли? Аз съм точно след линията и съм на тях. Много съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

На Лангейм звъня ли? Аз съм точно след линията и съм на тях. Много съм доволен.

звънях на Лангейм и дори не се замисиха и казаха, че нямат покритие, звънях на ДСС и те нямали покритие, иначе е нова кооперация с поне 10 семейства вътре ...

 

явно ще трябва да се ходи до офисите им :blink: :blink: :blink: :blink: , че като гледам съседите как клецат на Визио и ми се преревава :cry

Link to comment
Share on other sites

това пък какво означава :confused

 

Ами ето какъв разговор проведох в офиса.

Аз:Добър ден искам да ви стана абонат за кабелна телевизия, какви са ви условията?

Те:Кабелна и интернет?

Аз:Не, само кабелна телевизия.

Те:Блок ли сте или кооперация?

Аз:Еднофамилна къща на еди кой си адрес.

Те:Нямаме покритие там.

Даже не си правиха труда и да проверят дали имат или не.Адски ме разочароваха тези и ме излъгаха най-вероятно.

 

 

Значи остава само БТК и Гигабит Лан.Ек сигурно си на тях за да искаш да се местиш.Визио са зле.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ами ето какъв разговор проведох в офиса.

Аз:Добър ден искам да ви стана абонат за кабелна телевизия, какви са ви условията?

Те:Кабелна и интернет?

Аз:Не, само кабелна телевизия.

Те:Блок ли сте или кооперация?

Аз:Еднофамилна къща на еди кой си адрес.

Те:Нямаме покритие там.

Даже не си правиха труда и да проверят дали имат или не.Адски ме разочароваха тези и ме излъгаха най-вероятно.

Значи остава само БТК и Гигабит Лан.Ек сигурно си на тях за да искаш да се местиш.Визио са зле.

Зле ? Така ли викаш на най-бързия нет в страната ? И поддръжката е на средно ниво.

 

Не го слушай,минавай на визио смело ;)

Link to comment
Share on other sites

Зле ? Така ли викаш на най-бързия нет в страната ? И поддръжката е на средно ниво.

 

Не го слушай,минавай на визио смело ;)

 

Да да да ... моля ти се - познавам Жорката лично и точно на Визио никога не бих посмял да мина... То и темата за Визио е достатъчно красноречива :)

Link to comment
Share on other sites

Да да да ... моля ти се - познавам Жорката лично и точно на Визио никога не бих посмял да мина... То и темата за Визио е достатъчно красноречива :)

Лош нет имат само лошите потребители.Не знам дали го знаеш тоя лаф.Ако все още има шматки,които се обаждат в централния офиц при повреда,то нормално да има лоши коментари.Но ако имат поне малко акъл и си лафят с техниците,няма да имат никакъв проблем с нищо.Има и други съображения,които всеки поне малко умен потребител може да вземе предвид,с които да си спести каквито и да е разправии.Аз пък познавам бившия директор и знам,че всичко е на ниво в организацията на поддръжката

Edited by Mechka
Link to comment
Share on other sites

Лош нет имат само лошите потребители......

Интересно заявление. Тогава я ме светни как става това - преди година извадих кабела на Визото, смених го с другият и проблемите ми изчезнаха изведнъж. Не се е сменил нито потребителя, нито компа, нито джама - още съм си с Виндовса и настройките от Евроком Кабел.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Лош нет имат само лошите потребители.Не знам дали го знаеш тоя лаф.

 

За първи път чувам подобно оправдание за некадърността на техниците. Как според теб ще обясниш подобна на wolf моя случка - махам кабела от ЕК и включвам този на Langame (или ADSL) и спират проблемите. Не казвам че не съм имал НИТО един проблем оттогава и с 2та доставчика но просто не могат да се мерят с ЕК.

 

Аз предпочитам да си нямам никакво взимане-даване с този доставчик, но ти ако си доволен - стой при тях, нито има смисъл да те убеждавам в нищо нито пък имам подобни намерения, още повече че универсална истина няма...

Link to comment
Share on other sites

За първи път чувам подобно оправдание за некадърността на техниците. Как според теб ще обясниш подобна на wolf моя случка - махам кабела от ЕК и включвам този на Langame (или ADSL) и спират проблемите. Не казвам че не съм имал НИТО един проблем оттогава и с 2та доставчика но просто не могат да се мерят с ЕК.

 

Аз предпочитам да си нямам никакво взимане-даване с този доставчик, но ти ако си доволен - стой при тях, нито има смисъл да те убеждавам в нищо нито пък имам подобни намерения, още повече че универсална истина няма...

Не вадете цитата от контекста.Ясно е,че става дума за пачите,които са сложени за операторки в централния офис.Сериозно, кой би се обаждал на тях,като те всеки път те питат 2 заучени въпроса и нищо друго не знаят.Никой освен лош(разбирай тъп) потребител.Техниците са си доста кадърни даже,просто тея пачи им объркват цялата работа(това самите те ми го казват).И случката на wolf и твоята е идентична с моята,когато минах на визио след като съм пробвал вашите доставчици.Та проблема си остава в потребителя,просто сте взели по-кофти решение,вместо да звънннете на техниците(и най-добре на шефа за района).Пък и за какъв ЕК говориш.... май си пропуснал,че говорим за визио.... :blink:

Edited by Mechka
Link to comment
Share on other sites

Коментирахме изказването ти за лошия нет и лошите потребители и оттам и примера ми с ЕК. Не знам какво си препатил от ЛГ, аз пък съм много доволен от тях както и от БТК. Нямал съм взимане даване с Визио за интернет и не мисля да имам.

 

Говриш кофти за телефонистките но замисли се нещо - ако тези момичета повече пречат отколкото помагат защо продължават да ги държат на работа ами не вземат някой по-кадърен? Не мислиш ли че твоето изказване също говори лошо за фирмата като цяло, за лоша организация и липса на връзка между звената? Как може на БТК да се обадя в call center-a им незнайно в коя част на България и на следващия ден да дойдат техници да проверят нещата а на Визио от офиса до техника отговарящ за даден квартал да се къса връзката? Отделно кажи ми къде е обявен телефона на шефа на района и как можеш да се сдобиеш с него? С връзки може би?

 

Техническа поддръжка:

 

SUPPORT: 24-часов, 7 дни в седмицата, 365 дни в годината

Телефон: 032 624-394, GSM: 0886 255-056

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...