Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Ако може малко помощ някой да даде линкове към всички сайтове на всички доставчици в пловдив :bgrin: за да се огледам и да приценя на кой да се закача, че вече това с ЕК не се търпи бати ******* мерси предварително, за Визио не и трябва не ги искам и Гига-незнам си какво не ги искам :bgrin:

Малко ли теми има тук, закачени да не изчезват? Не живееш в Пловдив та не ги знаеш, няма google?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако може малко помощ някой да даде линкове към всички сайтове на всички доставчици в пловдив :bgrin: за да се огледам и да приценя на кой да се закача, че вече това с ЕК не се търпи бати ******* мерси предварително, за Визио не и трябва не ги искам и Гига-незнам си какво не ги искам :bgrin:

Ами то Гигашита (незнам к'во си :P ) са си пак ЕК и е логично да не ги искаш....но според мен не трябва да разчиташ много на това какво пишат на сайтовете си различните достачвчици. Ето напр. на мен много ми харесват офертите на Визио, за които ти не искаш и да чуеш. По мои ориентации (засега), след няколко месеца, като ми изтече договора с ЕК, минавам тук (ако положението се задържи както сега).

Та приказката ми беше - тъкмо си в този раздел...намери време да прочетеш по малко от всяка от пиннатите теми и ще си направиш някакъв извод от това, какво са писали потребителите на всеки един от доставчиците...аз поне така направих (иначе преди това мислех да се ориентирам към Визио...точно заради офертите на сайта им ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Ако може малко помощ някой да даде линкове към всички сайтове на всички доставчици в пловдив :bgrin: за да се огледам и да приценя на кой да се закача, че вече това с ЕК не се търпи бати ******* мерси предварително, за Визио не и трябва не ги искам и Гига-незнам си какво не ги искам :bgrin:

 

Ми то като изключи половината то останаха само Langame и DCC като гледам...

 

Midex, офертите на Визиото обикновено са добри и нямат много общо с това което получаваш след това. Едно време когато имаше dialup и се предлагаше неограничен достъп с разни карти - плащаш примерно 20лв на месец и стоиш закачен през телефона колкото ти е кеф, познай как се влизаше (защото модемите бяха ограничен брой). От друга страна за достъпа на време бяха други модеми и там можеше да се закачиш от раз. Наизуст говоря и не ща да му правя силна антиреклама ама като го познавам гледам да се държа настрани от тази мрежа... погледни и темата за Визио пък си прави сметката...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Midex, офертите на Визиото обикновено са добри и нямат много общо с това което получаваш след това. Едно време когато имаше dialup и се предлагаше неограничен достъп с разни карти - плащаш примерно 20лв на месец и стоиш закачен през телефона колкото ти е кеф, познай как се влизаше (защото модемите бяха ограничен брой). От друга страна за достъпа на време бяха други модеми и там можеше да се закачиш от раз.

Не ми припомняй времето на dial-up-а, защото с него започнах преди 10 години (33.6)...бил съм и на абонамент, стотици карти на всички доставчици в Пловдив са минали през ръцете ми....и точно по онова време бях почетен абонат на БТК, защото телефонът ми беше от първите цифрови в града и ежемесечната ми сметка се колебаеше от 100 лв до ~ :woot ...като добавя цената на картите, висенето по нощите от 2 до 7, за да хвана бонуса...бекъпа на различни доставчици (в случаите на заета линия, скапан нет и др.), 'космическата' скорост от 3.5 килобайта в секунда (впоследствие минах на втора космическа от 5.5 килобайта с v.90)...ееехххх...хубаво време беше...почти като първата целувка с момиче. :laughing:

Та това се опитвам да обясня на ma6inata1, който е стара пушка и би трябвало да ги знае тези неща - през годините съм се нагледал на какви ли не реклами в офертите на всички интернет доставчици в града. Проблемът е, че далеч не всичко което пише, е точно така и затова вече предпочитам да гледам и отсявам мненията на обикновените потребители. И именно затова съм се насочил към Гарови, защото понякога получаваш дори повече, отколкото е обявено на сайта им.

Link to comment
Share on other sites

Midex, правилно, и аз не вярвам на официални оферти, че в днешно време абсолютно всички гледат парите и да те излъжат и примамят. Това трябваше да е пазарна икономика, но у нас както се вижда последните 10-15г. нещата са изродени до неузнаваемост.

Като гледам май само filibe.net (ЛГ) са дали минимални скорости, които в 100% от времето би трябвало да са постигани, което все пак им прави чест.

 

Колкото до стотиците карти за dial-up, някъде имам запазени стотина-двеста такива на Mobisurf, от тия хубавите, дето бяха в сгънато картонче и миришеха хубаво, само дето трудно се триеха с монета.

Имах някъде и петдесетина на някои други, и поне 2-3г. бях към плов.омега, после евро нет ли станаха, забравих.

Първия ми модем беше Davicom 33.6, не бях очарован от него otnosno stabilnost, настрана че беше 1 кило и 1 квадрат голям :) .

Link to comment
Share on other sites

@Midex и аз помня времето с картите и помня когато минах на ЕК 3 килобайта направо имах чувството че неможе да има по-бърз нет от този :bgrin: :tongue но от тогава много време мина, а на мен лично ми писна да съм благотворително дружество :angry1 , за визио не искам да чувам защото там където работя ползваме него и мога да кажа че не съм доволен, лично и аз съм се насочил към гаров , а изках линкове защото мен ме мързи да им търся сайтовете а може да се намери някоя добра душа да ги напиши ;) а иначе имам наблюдение върху всички доставчици в града и съм си изградил някакво мнение за тях :)

Link to comment
Share on other sites

Не ми припомняй времето на dial-up-а, защото с него започнах преди 10 години (33.6)...бил съм и на абонамент, стотици карти на всички доставчици в Пловдив са минали през ръцете ми....и точно по онова време бях почетен абонат на БТК, защото телефонът ми беше от първите цифрови в града и ежемесечната ми сметка се колебаеше от 100 лв до ~ :woot

 

:) Хехе аз пък съм минавал 500те лева заради Dialup но тогава трябваше да се сменя IP адреса много често и един вид имаше по 1 импулс на всеки 30 секунди че 10тина request-a кам NetSol минаваха бързо ама за въпросното IP за следващите 24часа не даваха повече и помня че извъртях всякакви карти и прочее дори на Орбител бяха забранили IP адресите зради моя милост че през тях най-много информация успях да събера ;)

Link to comment
Share on other sites

Относно офертите на Висио, като скорости си отговарят. Проблема е обаче, че един път като ти спре нета при тях, чакаш по минимум 3 дена да се довлекат да го оправят. Понеже те първо вързват новите клиенти за да им вземат паричките пък старите... кучета ги яли :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, с изхабените нерви, най-накрая спирам Интеренета на Евроком, очевидно и варианта за Гигабит също го елиминирам.

 

Бихте ли препоръчали доставчик в квартал Тракия с "отличен" външен трафик. Скоростта не е от пъровостепнно значение. Става дума за ДО 20 лв. на месец.

 

Мислех за визио или нещо друго да избера?

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, с изхабените нерви, най-накрая спирам Интеренета на Евроком, очевидно и варианта за Гигабит също го елиминирам.

 

Бихте ли препоръчали доставчик в квартал Тракия с "отличен" външен трафик. Скоростта не е от пъровостепнно значение. Става дума за ДО 20 лв. на месец.

 

Мислех за визио или нещо друго да избера?

Благодаря.

Какво имаш предвид под "отличен" външен за 20лв. Ако ти трябвеа само и единствено Даунлоад. БТК са много добър избор за теб. Работата е там, че като ти притрябва малко ъплоуд скорост няма да я получиш.

Иначе, ако ти е само да сваляш слагай Бтк. Въпреки, че никой друг не би ти го препоръчал, като знам ISP-тата в Пловдив :) Нямам наблюдения върху Визио, но в темата им казват че бил доста зле. И всичко зависи в кой квартал си. Ангелсофт са много непостоянни, ггбит за 20лв не повече от 180кб/сек 1:1, гарантирано.

Link to comment
Share on other sites

Какво имаш предвид под "отличен" външен за 20лв. Ако ти трябвеа само и единствено Даунлоад. БТК са много добър избор за теб. Работата е там, че като ти притрябва малко ъплоуд скорост няма да я получиш.

Иначе, ако ти е само да сваляш слагай Бтк. Въпреки, че никой друг не би ти го препоръчал, като знам ISP-тата в Пловдив :) Нямам наблюдения върху Визио, но в темата им казват че бил доста зле. И всичко зависи в кой квартал си. Ангелсофт са много непостоянни, ггбит за 20лв не повече от 180кб/сек 1:1, гарантирано.

 

Ако мога да поясня леко - тъй като имам и от Angelsoft (Langame) и от БТК АДСЛ. Непостоянен е верно Langame-a - не винаги е по 50мбита скоростта... понякога е около 10мбита а понякога и до 2-3 пада когато се понатовари и пак зависи докъде мерим. До български сайтове рядко ми е бил под 5мбита и в 2те посоки. Та така де - не е много постоянен... не винаги имаш 50мбита... :)

 

АДСЛ-а съм го оставил на жена ми да си рови в интернет през него и за всеки случай не дай си боже да падне единия нет да имам друг - не е като да не се е случвало включително и на БТК - преди няколко месеца нещо бяха омазали и беше спрял за малко. Но относително най-стабилен е АДСЛ-а по мои наблюдения и като че ли най-рядко спира - случва му се но по-рядко. Но като говорим за 20левова тарива - 512кбита как ти се виждат? :) А на Angelsoft когато е най-зле е поне 2мбита. И при мен от месеци не е спирал или е било за много кратко и не съм се усетил.

 

Нещо което наскоро ме разочарова - БТК ми заявиха че максималната скорост която могат да ми пуснат е 2мбита и нямали техническа възможност да ми пуснат повече... Българска работа - искаш да си даваш парите а те не искат да ти ги вземат защото някой го мързи да си размърда задника. Преди години нямаше и цифров телефон да получа ами да си кретам с аналогов при това на дуплекс пак по тази причина - техника го мързеше да провери и на всички от района отказваше с липса на техническа възможност...

 

И друг път съм го казвал - ако на някой му трябва 100% интернет най-добре да си вземе от 2 различни доставчика които ползват различни кабели - АДСЛ-а както е по телефонните кабели и ЛАН интернет са добър пример за това...

Link to comment
Share on other sites

Под Отличен има предвид с нисък delay и постоянна връзка, тъй като ще се използва в 90% от случаите за VIOP телефония, така че и по-ниска скорост ме устройва.

На евроком в момента е отвратителен интернета, тъй като един свестен разговор не мога да проведа без да дропне поне 5-6 пъти и има голямо закъснение.

 

Търся най-евтиния варинт, до 20 лв :)

Това да комбинирам 2 доставчика не ми се иска, че ще стане минимум 40 лв,

Link to comment
Share on other sites

Под Отличен има предвид с нисък delay и постоянна връзка, тъй като ще се използва в 90% от случаите за VIOP телефония, така че и по-ниска скорост ме устройва.

На евроком в момента е отвратителен интернета, тъй като един свестен разговор не мога да проведа без да дропне поне 5-6 пъти и има голямо закъснение.

 

Търся най-евтиния варинт, до 20 лв :)

Това да комбинирам 2 доставчика не ми се иска, че ще стане минимум 40 лв,

 

В този случай АДСЛ-а е ок за теб само имай предвид че нямаш реално IP a получаваш 192.168.1.2 като рутера е 192.168.1.1

 

Аз съм с един VoIP с който нямам проблеми но други познати са имали. Иначе за скайп и други подобни става. Мен АДСЛ-а ме смущава пределно ниската скорост освен ако не дадеш малко повече (аз май 30 тина лв плащам) с 2-годишен договор за 2мбита/256кбита ъп. Помня че без договор искаха едва ли не двойно повече пари.

 

Аз бих ти препоръчал Langame но ако не те смущават договорите и скоростта може и от БТК АДСЛ да си вемеш.

Link to comment
Share on other sites

Зависи в кой квартал си. В някои Лангейм са много добре, някъде са отвратителни. Докато БТК от най- малкото село до София, скоростите са 1:1

 

Готов ли си да се хванеш на бас? Ама на колко искаш да се хванем на бас (надявам се преди да провериш как стоят нещата) тъй като говориш наизуст.

 

Аз имам познати в гр. Хисар и там положението е под всякаква критика - прекъсва доста начесто, а когато го има пак не е същото което е при мен в Пловдив... всичко е до централа и кабели искам да ти кажа...

Link to comment
Share on other sites

Готов ли си да се хванеш на бас? Ама на колко искаш да се хванем на бас (надявам се преди да провериш как стоят нещата) тъй като говориш наизуст.

 

Аз имам познати в гр. Хисар и там положението е под всякаква критика - прекъсва доста начесто, а когато го има пак не е същото което е при мен в Пловдив... всичко е до централа и кабели искам да ти кажа...

Апффф, аз имам приятел в Констенец, които пък получава прекрасен интернет. Да кажем в 99% от страната е супер. В големите градове без никакви проблеми. До сега за толкова много години не съм чул никой да се оплаква от бтк, освен за скоростите.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на късмет и на разкопки явно. А и както се оказа не всички кабели на БТК са под земята въпреки че аз бях останал с такова впечатление...

 

И аз доскоро не бях чувал за проблем с тях но наскоро ми се случи да ми се оплаква човек на БТК че не може да отвори пощата в gmail - аз пробвах през друг доставчик и се отоври, смених кабелите и пробвах през АДСЛ-а и верно не искаше. Не знам какво правеха но имаше проблеми същата седмица чат пат да не може а не вярвам гугъл да имат лично отношение към БТК точно :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

preporachaite mi dostavchik koito ima visoka upload skorost kam sofia pone 2mbps da e (~250k)

sashto taka iskam da e stabilen bez prekasvania

v karshiaka se namiram

 

P.S.

sega sam na Evrokom i sam mnogo dovolen na Up-a e 40 a chesto mi se nalaga da kachvam v edno FTP i to failove po 100-200MB seshtate se kolko e machna rabotata :)

 

sashto taka iskam da popitam dali shte ima problem da se otpisha ot interneta na evrokom (s modem mi e ) obache da mi ostane kabelnata :)

Link to comment
Share on other sites

1во, добре беше да прегледаш малко от малко темата а не да задаваш въпроси и да чакаш наготово отговори само

 

 

preporachaite mi dostavchik koito ima visoka upload skorost kam sofia pone 2mbps da e (~250k)

sashto taka iskam da e stabilen bez prekasvania

v karshiaka se namiram

 

P.S.

sega sam na Evrokom i sam mnogo dovolen na Up-a e 40 a chesto mi se nalaga da kachvam v edno FTP i to failove po 100-200MB seshtate se kolko e machna rabotata :)

 

Стабилен БЕЗ прекъсвания няма. Може да не е често но ВСИЧКИ доставчици имат чат-пат прекъсвания (БТК ADSL-а дето се води най-стабилен и той ми е прекъсвал и то с дни, като съпорта им въпреки че е измежду най-добрите, и при тях съм попадал на серсеми и са ми смитали вода от 9 кладенеца)...

 

За добър интернет аз ще препоръчам този който ползвам в момента - Langame. Up-а е повече от добър - това 40 от твоя ЕК не знам в какви мерни единици е и при ЕК на каква тарифа си, но днес бях пуснал няколко торента и ми направи впечатление че с над 1мб/сек seed-вах (на 35левовата тарифа съм аз)

 

 

sashto taka iskam da popitam dali shte ima problem da se otpisha ot interneta na evrokom (s modem mi e ) obache da mi ostane kabelnata :)

 

Хахаха отписване... отиваш в офиса на ЕК и подаваш молба за временно спиране на интернет услугата - това е всичко, евентуално им връщаш модема... и това се прави СЛЕД КАТО ТИ ПРЕКАРАТ НОВИЯ ИНТЕРНЕТ и се увериш че работи, а не предварително (освен ако не ти е кеф да стоиш седмица-две без интернет - може и на 3тия ден да дойдат, може и повече да мине - божа работа) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте, понеже сега се завръщам в Пловдив след 5 годишно студентство искам да попитам за някой добър интернет доставчик в кв.Тракия.

В София доставчика ми предлага 20Mbit-България, 10Mbit-Международен за 25лв на месец неограничен трафик. Моля помогнете да си избера нещо подобно и в Пловдив. За цялата тема нямам време да е прочета понеже имам много разправии с изнасянето ми от София. Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...