Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Имам нужда от съвет :) 6 месеца не бях ползвал услугите на Евроком, тъй като не бях в България. Върнах се преди 3 седмици и се пуснах на тарифата от 22.40 и честно да си призная съм доволен много от нета. В сравнение с това, което беше преди 6 месеца разликата е огромна. От няколко дни обаче се чудя дали да не мина на ДЦЦ на тарифата им от 15 лева. Интересува ме държат ли ги наистина тези 1,5 мегабита? Как са с международния, тъй като той ми е по-важен от бг-то? Ще трябва ли да купувам нов модем, ако реша да се прехвърля на тях или може да ползвам еврокомския?

По принцип за всичко, което питаш си го пише в темата на ДСС, но аз ще ти кажа моите впечетления.

 

199780185.png 199780466.png

 

Аз съм на Икономична тарифа - 15лв/м. И да си призная честно може би съм на първия от многот си провайдери, на който мисля, че му плащам малко за това, което ми дават. Чудя се как не искат повече пари. Тези 1.5мбита са гарантирани или да не се хване някой за думата - са постояни. Този тест е правен тази сутрин и съм хванал така наречените "happy hours", бонус часове, които са от 12 вечерта до към 12 на обяд, където даунлоуда ти от вън и бг е 615к.

 

Предимството на ДСС пред ЕК, е че ДСС ползват ДокСис 2.0 терминали, които позволяват по-добър сървис и на скоро си бяха правили някъкви ъпгрейди по CMTS-те и в момента си оставям торентите да се сийдват с 180к, като в също време се сваля с толкова, като едното не пречи на другото.

 

Като единствен недостатък бих посочил, понякога пинга скача средно с 100мс, вечерно време. Това почтни не пречи на нормалната работа, освен ако не играеш онлайн игри. Но съм сигурен, че този чрезвечаен вискон пинг е породен от опити за подобрение на услугата. В тази насока трябва да се каже, че интернета никога не спира. Поне на мен за 2 месеца не е спрял нито веднъж, имаше известни проблеми, но интернет винаги е имало.

 

Обща оценка на провайдера от мен е Отличен 5.50. От гледна точка на това, което получавам за парите си Отличен 6+.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имам нужда от съвет :) 6 месеца не бях ползвал услугите на Евроком, тъй като не бях в България. Върнах се преди 3 седмици и се пуснах на тарифата от 22.40 и честно да си призная съм доволен много от нета. В сравнение с това, което беше преди 6 месеца разликата е огромна. От няколко дни обаче се чудя дали да не мина на ДЦЦ на тарифата им от 15 лева. Интересува ме държат ли ги наистина тези 1,5 мегабита? Как са с международния, тъй като той ми е по-важен от бг-то? Ще трябва ли да купувам нов модем, ако реша да се прехвърля на тях или може да ползвам еврокомския?

 

Няма да трябва да купуваш нов модем, но няма и да може да ползваш този от ЕК :) За сметка на това ти се предоставя безплатно модем, без да си обвързан по някакъв начин ( договор за 1,2,5г :) ).Просто трябва когато един ден евентуално :) решиш да се откажеш, да го върнеш във вида в който са ти го предоставили ( модем,кабели,диск и т.н. ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз в момента съм абонат на Евроком ЛАН (Гигабит), но скоро ще се местя на друг адрес, където този доставчик няма мрежа. Чудя се към кой да мина:

- Не искам каблена, затова DCC i Evrokom cable отпадат.

- Не искам телефон - БТК отпада

- Визио и Easy Lan нямат мрежа там

 

Ейнджълсофт ИМАТ мрежа там и се чудя дали да мина към тях.

Някакви предложения/коментари да имате?

Link to comment
Share on other sites

Е ти като цяло май нямаш и много избор но като цяло Айндълсофт са най-добрия доставчик за момента в Пловдив най-големия минус им е времето за прекарване..лично според мен :)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз и без това ще изчакам да свърши този месец, защото съм си платил на гигабит, така че Ейнджълсофт имат време да ми го прекарат до към 1-2 декември. Утре ще им звънна.

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

- Не искам каблена, затова DCC i Evrokom cable отпадат.

- Не искам телефон - БТК отпада

- Визио и Easy Lan нямат мрежа там

 

Ами то освен Langame май май други не останаха :) Ааа разбира се винаги има Vivatel Traffic или аналогичните истории от МТел и Глобул но няма да ти хареса сметката като свалиш 2-3 филма щото при тях се отчита и трафика...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Та за скорости в момента едва ли ще намериш по-свестен нет в пловдив, аз бих се учудил ако и извън пловдив намериш... те мойте хора в Los Angeles не са с по-добър нет от този на Langame...

 

Аз мисля, че има тук :)

http://www.net-surf.net/index.php?page=Pri...254e6a61de55177

 

Неограничен HOME

BGPeer 20480 KBit/s

International 3072 KBit/s

20 лв.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че има тук :)

http://www.net-surf.net/index.php?page=Pri...254e6a61de55177

 

Неограничен HOME

BGPeer 20480 KBit/s

International 3072 KBit/s

20 лв.

Че някаква Монтана да е по-добре от Пловдив?!

Иначе това са 20 лв БЕЗ ДДС, и въпреки това ми се струва, че тия скорости са някакви максимални и едва ли и в 20% от времето ги постигат, иначе да се местим в Монтана баси :wacko:

Link to comment
Share on other sites

dead, помоли някой твой човек от тази мрежа да прати резултати от speedtest.net делничен ден към 9 вечерта и да видим какви са скоростите. Аз съм изкарвал 12мбита до сървър в щатите хем беше към 11 вечерта. Ако и те извадят подобна скорост ще ги призная :) Както някой спомена само megalan в София са по-сериозен доставчик но в София работите са на съвсем друго ниво както знаеш...

Link to comment
Share on other sites

Едно време имах познати от Монтана с които джъкахме Lineage и единия съм 100% сигурен че беше на този доставчик и се похвали с добрите си скорости но не съм се чувал с тях отдавна трябва да видя да ги накарам един тест да направят.За жалост не е онлайн но поне видях със сигурност че е на този доставчик :)

 

Ch1k0 is ludnica@host.213.240.193.111.customers.net-surf.net

[00:39:33] <Ch1k0> ;]

[00:39:44] <Ch1k0> a ako plashtam 25 lea

[00:39:53] <Ch1k0> shte polzvam s 500kb/s

[00:39:59] <Ch1k0> demek 5torno poeche

[00:40:03] <CxD> qko qko

[00:40:08] <CxD> ama e stabilen net-a

[00:40:13] <CxD> nali

[00:40:20] <Ch1k0> da

[00:40:24] <Ch1k0> nema mrudanie

[00:40:31] <Ch1k0> i gradat ni kat e malak

[00:40:33] <Ch1k0> ako ima povreda

[00:40:37] <Ch1k0> e opravqt do 30 min

Pic

некадърно направен е ама след малко ще ми прати още един пинга му е висок като цяло

Pic 2

И втория шот е пак некадърно направен ама кво да ги правя :) (бг-то на 25лв тарифата е това)

Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mi napalno podkrepqm dead :) ot Montana sam principno i bachkah v net-surf dosta vreme. Poznavam se s shefcheto i v momenta imame razni vzemania davania. Sega shte vi kacha test ot 20 lv client :) v momenta.

 

BGP

test1.JPG

 

International

test2.JPG

 

 

 

predi malko testvah i ot client na 25 lv

 

BGP

Download ~ 21 Mbit/sec Uploud 37 Mbit/sec

International

Download ~ 6 Mbit/sec Uploud 1.5 Mbit/sec (do London Specialno)

 

:) tova e v obshti linii moje i da vi e neveroqtno no uslugite na net surf sa pochti ednakvi s tezi na megalan. Jiveq tuk v plovdiv i tuk polojenieto e kato predi 8 godini v montana ;) otnosno interneta pone.

Edited by madnez
Link to comment
Share on other sites

Mi napalno podkrepqm dead :) ot Montana sam principno i bachkah v net-surf dosta vreme. Poznavam se s shefcheto i v momenta imame razni vzemania davania. Sega shte vi kacha test ot 20 lv client :) v momenta.

 

Тц тц тц.... колко болка има по тази земя ей... хората ти направили линк да форуми и можеш да натиснеш copy и тука само даваш paste и готово но ти естествено е трябвало да го направиш по сложния начин и да вземеш screenshot, да го обработиш и да го пльоснеш тука. Пък и не знам откъде си ги извадил тези ама май са еврокомски като гледам това ISP: Inter-Bg-Com Ltd.

 

Какво ще кажеш за тези резултати: :) :) :)

 

test1zb6.jpg

 

 

 

С 3мбита международен не мога да се впечатля особено още по-малко с upload от около 1.3mbps. Аз редовно до към 15мбита имам я до London я до Los Angeles/New York, a конкретно вчера качвах до един американски сървър с 400КБ/сек а това са около 3 пъти повече от това което си ми показал.

 

 

Download ~ 6 Mbit/sec Uploud 1.5 Mbit/sec (do London Specialno)

 

tova e v obshti linii moje i da vi e neveroqtno no uslugite na net surf sa pochti ednakvi s tezi na megalan. Jiveq tuk v plovdiv i tuk polojenieto e kato predi 8 godini v montana otnosno interneta pone.

 

Много далече от мегалан приятелю. Много по-близо до евроком е това. Пробвай на Langame как е нет-а и тогава говори колко хубав е монтанския :) Особено с този 6мбит down / 1.5мбит up - просто ЕК е съшото дърво или е от същия порядък. Аз локален или БГ peering съм хващал и 30мбита а както ти казах до лондон ми е 2но по-бърз от този който си показал като upload-a e 3но...

Link to comment
Share on other sites

bachkah v net-surf dosta vreme... Poznavam se s shefcheto i v momenta imame razni vzemania davania.

 

След това надали има смисъл да се чете поста.... връзкар,въртящ "големите далавери" със "шефчето" ( да може да те чуе как говориш за него... :D ) като му "пускат" повече нет от нормалното и вече е голямата работа...

 

И тук преди се мотаеше едно такова тарикатче - въртеше далаверки с доставчика и зарибяваше колко е добър нета....а реално беше добър само на него ;)

 

Възможно е теоретично да има и такъв нет там,но надали някои "голям" има трасе през монтана,за да има "далавера" от къде да се взема нета. Иначе както по-горе е казано в лога - като няма много народ каква ще е "далаверата" на доставчика да пуска такъв нет ? То дори АЕЦ-а да беше там пак нямаше да има такъв нет при локалният "далавераджия-доставчик",все пак се пада малко дивия запад там... относно положението поне ;)

Edited by dada
Link to comment
Share on other sites

abe vie chesno ste golqmi abichi ;) az vi pokazvam screenshot praveni v momenta v koito sam pisal ot clienti koito sa na dadenite tarifi shtom ste takiva golemi tarikati zashto ne se obadite da vi zaveda na mqsto i da iztestvate??? Nikoi ne govori nqkoi si da e v edi kvi si vzaimootnoshenia i da preskacha edi koi si shaper?!? govorq vi za clienti koito sa redovi takiva i imat tazi vraska. Tova che pishe IBGC go pishe zashtoto osnovnia dostavchik na tozi provider e IBGC. Pak vie moje da se izshvarlqte kakvoto iskate ako ima takiva tarikati moje da vi razveda da napravim edno goste :) i sami da s eubedite. V kraina smetka ne pechelq nishto nikoi ot vas nqma da s epremesti tam da si pusne internet i az da stana milioner ot reklama. ima dosta nachini s koito moga da go dokaja. ima i forum koito moje da pishete....

 

 

za picha s langame-a poznavam se i sas adminite na langame neznam kav inet predlagat moje ida e takav kavto kazvash no za kolko pari e tazi usluga s koqto imam 20 30 MBIT/sec bgp i pone 5 mbit/sec International?????????? postoqnnna?

 

za dqdo mrazcho :) parvo ne sam evrocomski vtori sam siguren che nqmash i kapka ponqtie ot routingi i provideri na easy-eban sam i na dali ima obshto s tova koeto si predstavqsh i spokino moga da te zaveda v montana da vidish za 20 lv inet koito tuk nqma da vidish i za 200 ;). Veseli praznici ti jelaia inache tova koeto si pastnal moga i az da ti go izfabrikuvam ;) ... Nqmam polza da sporq s vas plashjtaite po 30 lv i teglete s po 100 k i si mislete che ste tarikati...

Edited by madnez
Link to comment
Share on other sites

Какво говориш... има 2-3ма капацитети дето се обаждат къде от нужда къде без... важното да си проветряват пръстите. Ти им казваш нещо, те после чели-недочели всички върху теб. Да не говорим как обикалят целият раздел и буквално серат едно и също в почти всяка тема... А че мненията им са открито конфронтивни и не зачитат чуждото мнение и/или съвет да не ти прави впечатление, то някои хора никога не порастват и цял живот са си деца. Най-лесно е да ги игнорираш, то така или иначе разговор с тях трудно можеш да направиш :)

Link to comment
Share on other sites

za dqdo mrazcho :) parvo ne sam evrocomski vtori sam siguren che nqmash i kapka ponqtie ot routingi i provideri na easy-eban sam i na dali ima obshto s tova koeto si predstavqsh i spokino moga da te zaveda v montana da vidish za 20 lv inet koito tuk nqma da vidish i za 200 ;). Veseli praznici ti jelaia inache tova koeto si pastnal moga i az da ti go izfabrikuvam ;) ... Nqmam polza da sporq s vas plashjtaite po 30 lv i teglete s po 100 k i si mislete che ste tarikati...

 

Дай ми тогава линка от самия speedtest.net а не обработен jpeg. Дали си на еврокомски или не - това не знам но съдя от факта че на screenshota пише ISP: Inter-Bg-Com a същото пише и при хората от евроком. Именно защото можеш и ти да го изфабрикуваш (поиграх си с photoshop и твоята картинка точно) именно за да ти покажа че на такъв screenshot може да се вярва ама друг път. Прати резултат от speedtest.net но направо линка от png-то от техния сървър не се бъзикай с такива jpg-та.

 

За протокола: свалям с 2мб и качвам с по 200-500 (а когато пиърите на торент са повече локалните до 1500 е стигало). Плащам по 35лв/мес. Не се препирам в монтана има ли или няма такъв нет, а за това че ми показваш jpeg качен незнайно къде след като можеше самото png от оригиналния сайт да ми пратиш.

Link to comment
Share on other sites

Ami druje moi pishe Interbg.com zashtoto tova e dostavchika ;) ako si napravish truda da pusnesh whois na ip ot netsurf i na ip ot evrocom shte vidish che polzvat 1 provider :). Shtom ti trqbva link vednaga shte ti udovletvorq jelanieto sega shte pusna pak test ot chovek na 25 lv. (vapreki che neznam izobshto zashto tragnah da vodq nqkvi sporove kato che li pari mi plashtat da vi dokazvam neshto) ;) . Palime avtomobilite praskame 300 km do tam otivame v proizvolno izbran client kazvash chas sqdash da teglish hvashtash se za glavata i se vrashtame... Sega shte ti dam i link.

 

http://www.speedtest.net/result/212608312.png

 

eto zashto pishe i ibgc ;) sa shte ti whoisna montansko ip da rechem dns-a im 213.240.244.3

 

inetnum: 213.240.244.0 - 213.240.247.255

netname: NETSURF-NET

descr: Netsurf.net Ltd.

descr: Montana

descr: Bulgaria

country: BG

role: Inter-BG-Com Ltd. HOSTMASTER

address: Eurocom Cable Management Bulgaria Ltd.

address: Str. Acad. G. Bonchev, bl.8

address: 1000 Sofia

address: Bulgaria

phone: +359 2 9712556

phone: +359 2 9745014

e-mail: hostmaster@interbgc.com

 

ako si malko v chas tova shte ti govori neshto :) aide sas zdrave nqmam jelanie da gubq vreme da ti dokazvam neshto koeto go znam.

 

I mejdu drugoto teq torenti deto mi gi davash na dneven red ako mi go imash za nqkaf test za svalqne kato se poqvi client ot tvoita mreja moje i 50 mbita da stignesh... Az ti govorq za download ot oficialen mirror da rechem puskam pravi mi 4 mbAITa i spi grada ;) govorq ti za picov chas. ne kogato nqma nikoi sled 1 chasa togava stigat skorosti koito sa vi neveroqtni ;)

Edited by madnez
Link to comment
Share on other sites

Приятелю, ако си забелязал изобщо какво си paste-нал не може да не ти направи впечатление това:

 

role: Inter-BG-Com Ltd. HOSTMASTER

address: Eurocom Cable Management Bulgaria Ltd.

address: Str. Acad. G. Bonchev, bl.8

 

Затова и казах че си с еврокомско IP. За другото не мисля че има смисъл да си мерим пиш**те въпроса чий нет е по-добър. Аз в момента съм доволен и когато работя със сървърите ни в щатите съм свалял данни с по 12тина мбита а онзи ден качвах с по 450кб което е над 3мбита както и да го смятаме. За мен е повече от достатъчно това.

 

Иначе се заядох първо затова че си пльоснал jpeg и второ че изобщо си си направил труда да го правиш а не си натиснал бутона copy което е в пъти по-лесно :)

 

А за скорост не мисля че можеш да ме учудиш особено защото преди няколко месеца бях в истински datacenter в Irvine, CA и какъвто нет имаше там целокупно цялата ни държавица няма!

Link to comment
Share on other sites

eeei ok be dude kaji koe e tova isp deto gi imash teq skorosti garantirani kaji ime i cena sloji link na speedneta prosvetli me da se mahna ot moq zadrqmal provider :).

 

Хехе на dude ли минахме вече? Аз отдавна не съм тинейджър ама ще го приема като комплимент това...

 

Само не разбрах за кое от всичките ISP-та питаше? За това на Хамериканския Datacenter или нашенското дето ми дават 12мбита за сваляне и 3 за качване? Не съм споменал че беше 2:00am но не мога да се оплача и вечер да е зле въпреки че чак толкова не е но нормално по 5-6мбита имам до нашите сървъри. Ако питаше за вторите - на Langame съм, без специални преференции нещо - т.е. кихам по 35лв/месец и така...

 

 

btw. нали се сещаш че за гарантирани скорости цената е много по-различна. Те и в Монтана не са гарантирани щото ако в един момент има по-ниска скорост да не би доставчика да плаща обезщетения на клиентите си? Аз съм виждал подобен договор между Орбител и разни фабрики и доста солено излизаше и нет-а и обезщетението ама нали се сещаш че скапе ли се нет-а машините спират и хората почват да губят пари :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

eeei ok be dude kaji koe e tova isp deto gi imash teq skorosti garantirani kaji ime i cena sloji link na speedneta prosvetli me da se mahna ot moq zadrqmal provider :).

 

спора беше интересен, ама не е лошо като за начало да си дръпнех с твоя як интернет :) поне няк'ва кирилица :) щото тая шльокавица трудно се чете, да не говорим, че може да получиш някой бан :)

Link to comment
Share on other sites

Ето го нет-а ми в момента:

212672325.png

212673917.png

212674137.png

 

Като гледам е по-добре от net-surf май май - хем сега е от по-натовареното време... 5мбит/1мбит имам не 3мбита до Лондон...

 

Съжалявам пак се стигна до мерене на п****е ама като ги хвалиш колко са неземно добри и че другаде в страната такъв нет няма а пък се оказва че "залюхания" Langame е по-добре реших да ти го споделя :)

Link to comment
Share on other sites

Ако може малко помощ някой да даде линкове към всички сайтове на всички доставчици в пловдив :bgrin: за да се огледам и да приценя на кой да се закача, че вече това с ЕК не се търпи бати ******* мерси предварително, за Визио не и трябва не ги искам и Гига-незнам си какво не ги искам :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...