Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

значи за безсрочен договор -> инсталационна такса .... и тъй като на визио и на ггбит е еднаква (имат и тарифен план от 20 лв. на месец), ще се избира между тях.

тея easy-lan трябва да ги проуча как стоят нещата при тях, но като им гледам страницата нещо .... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Препоръчайте ми доставчик за около 30-40 лв, прекъсванията да не са много дълги и в пиковете часове да не спада много скоростта. Също е важно да няма голям пинг, поне към бг сайтовете.Без договори.

Link to comment
Share on other sites

Кажи в кой квартал си или поне горе долу къде. Защото понякога още с местонахождението се оказва, че избора е само 1. :)

Link to comment
Share on other sites

Гагарин, до Панаира. Колебая се между гигабит и лангейм, но не мога да реша...

Аз съм на "Обрейкови" ( " Методи Шатаров") в Кършияка. Преди 2 седмици минах от кабелен Евроком на Визио. Засега нямам особенни забележки. За Гигабит не искам и да чуя. Преди 1 месец двама бабаити от тази фирма нахлули в дома на мой колега, карали се на жена му и децата заради рутърче свързващо 2 компа, заплашвали че ако още веднъж... и така нататък. Късметлии са били че колегата беше на работа - голям е а и кибритлия, но докато дотичал до в къщи му минало.

Link to comment
Share on other sites

Гагарин, до Панаира. Колебая се между гигабит и лангейм, но не мога да реша...

минавай на Лангейм... един приятел е на тях в същия район... за месец и половина нета му е спрял само за 2-3 часа по времето на големите дъждове... държи 300kb/s международен даунлоуд, вечерта да падне мах до 200kb/s и определено е по-добър избор от Гигата--- :)

Link to comment
Share on other sites

Хммм. То тоя твой приятел да не е на 35 лв. тарифата? Защото като им гледам тарифите и скоростите в сайта, не си заслужават за сметка на ггбит. Може и да са ги увеличили след като увеличиха на ггбита, ама на неофициални увеличения много да нямаш вяра. От както увеличиха скоростите на ггбит, за мен са си идеалния нет доставчик. И аз съм вече кажи речи половин година на ггбит и прекъсване имах само веднъж преди седмица за 2-3 часа, по време на големите потопи. :) А най-хубавото което е, че вече се поддържа от София и Бг ми е като локал. ;)

Иначе и двете фирми за които си се замислил са добри. Която и да избереш няма да съжаляваш, но преди това се увери в реалните скоростии на лангейм, че тези описаните хич не ми харесват така. Само не минавай на БТК. Пълен ташак са. ;) Хем си вързан 2 година, хем няма промяна в скоростите.

Link to comment
Share on other sites

Хммм. То тоя твой приятел да не е на 35 лв. тарифата? Защото като им гледам тарифите и скоростите в сайта, не си заслужават за сметка на ггбит. Може и да са ги увеличили след като увеличиха на ггбита, ама на неофициални увеличения много да нямаш вяра. От както увеличиха скоростите на ггбит, за мен са си идеалния нет доставчик. И аз съм вече кажи речи половин година на ггбит и прекъсване имах само веднъж преди седмица за 2-3 часа, по време на големите потопи. :) А най-хубавото което е, че вече се поддържа от София и Бг ми е като локал. ;)

Иначе и двете фирми за които си се замислил са добри. Която и да избереш няма да съжаляваш, но преди това се увери в реалните скоростии на лангейм, че тези описаните хич не ми харесват така. Само не минавай на БТК. Пълен ташак са. ;) Хем си вързан 2 година, хем няма промяна в скоростите.

споменатите 300kb/s ги държи както той така и куп други абонати на Лангейм от близо 2 месаца... на тарифа 20лв... тъй че имай вяра... :)

 

btw...то и на Гигата сайта дълго време твърдеше, че имат 32kb/s международен, докато от месеци хората си сваляха с 90kb/s ... тъй че не гледай сайтовете, гледай как са нещата на практика... ;)

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Znachi bihte li me svetnali koi net v plovdiv e s nai nisak ping/latency kym evropa(evropeiski gamerski server etc.)? Na eUrocom toq shit s latency ot 50 do 250 da varira prez 3sec ne se jivee ...

p.s. sorry za latinicata,no neshto ne uspqh da si kiriliziram 64bitoviq windows -_-

Link to comment
Share on other sites

Znachi bihte li me svetnali koi net v plovdiv e s nai nisak ping/latency kym evropa(evropeiski gamerski server etc.)? Na eUrocom toq shit s latency ot 50 do 250 da varira prez 3sec ne se jivee ...

p.s. sorry za latinicata,no neshto ne uspqh da si kiriliziram 64bitoviq windows -_-

 

провери темите за всеки от доставчиците и си направи сам изводите по скрийн шотовете :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Ще помоля за съвет от патило - сега съм на евроком на 20лв., но ще се местя, защото ми писна да нямам нет по цели дни, а техниците да ме лъжат в очите, че ще дойдат до обяд! Тъ въпросът ми е: към кой интернет доставчик да се преместя? Насочил съм се към визио, но очаквам Вашето компетентно мнение! За 20лв. става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

 

p.s. sorry za latinicata,no neshto ne uspqh da si kiriliziram 64bitoviq windows -_-

 

Wow... много сложно да пуснеш google, да напишеш Bulgarian Phonetic x64 (щото БДС си има), после прехвърлиш набързо какво си намерил и примерно 4тия линк от тези които гугъл намери е това което аз полвам и работи.

 

http://jnbsbdwiag.data17-bg.info/bg/module...garian+phonetic

 

[/offtopic]

 

Колкото до доставчиците единственото което ме спира да мина на нещо друго от ADSL и Евроком е това че кабелите висят по дърветата а не са положени в земята... поправете ме ако има някой доставчик при който не е така...

Link to comment
Share on other sites

Колкото до доставчиците единственото което ме спира да мина на нещо друго от ADSL и Евроком е това че кабелите висят по дърветата а не са положени в земята... поправете ме ако има някой доставчик при който не е така...

DCC. Когато си изградят мрежата в Кършияка всичко ще им е под земята. Между другото БТК, Евроком и Гигабит в нашия район също са на простори между къщите.

Link to comment
Share on other sites

... Евроком и Гигабит в нашия район също са на простори между къщите.

 

И при нас е така независимо че уж в центъра са вече под земята .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

То хубаво аз си търся добър интернет доставчик, ама какво забравих. Ми милите още нито Евроком, нито ДСС имат поздемна насред супер центъра на града ни. Някой ако знае някой оператор с подзема мрежа по Цар Асен нека сподели.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аляя... върнах се... след почти 2 години може би :)

Веднага се обръщам към вас за съвет. Четох, четох и пак четох... много лоши неща видях :) затова... моля, препоръчайте ми доставчик... исвестно време ми се налага да пребивавам на територията на Пловдив. Да кажем, че договори не ме устройват... но нета поне да е качествен и по възможност да не се чака 1-2-3-4 месеца за инсталция :)

Много, много района не мога да го кажа кой е :)... булевард менделеев... улица стадиона... или нещо подобно. Мисля, че от другата страна има казарма или нещо такова. нямам идея кой доставчик има покритие там... и кои изобщо си заслужава. :) надявам се да помогнете :)

Link to comment
Share on other sites

Значи некадърната ни държавичка добре го е измислила по европейски,че трябва всички кабели да са под земята, обаче сега се преместихме в нова кооперация и не искаме да има препасани кабели около нея и т.н. Обаче какво се оказва,че никоя фирма няма подзема мрежа точно в суперцентъра на града ни - ул. Цар Асен ( тази която свързва Иван Вазов с ПУ ). Аз в момента съм в Маями и съм оставил нещата да се дживат от семейството. Единственото решение с много кавги с мениджъри и фирми ( с кавги ми, то в Бг на никой не му дреме и без да се караш с някой няма да стане никога ) е от БТК, които 5/10 дни след като се пребера ще могат да ми прекарат интернет. Номера е, че съм си взел Лаптоп и искам безжичен. техните "свръх технологични устройства" обаче поддържат само до макс 56 кб/с. та се чудя няма ли някоя свестна фирма с интернет в центъра на града ни, която да си пусне кабеите под земята. А инак има интернет изводи във всеки контакт в апартамента.

Впрочем нашите сега живеят като в 19 век. Няма кой телефон, интернет и кабелна да им прекара.

WELCOME TO BULGARIA!

Ако някой има решение или знае към кого и как да се обърнем , ще съм му много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

...........

А ти какво си очаквал, че на тая нова кооперация още от как се нанесеш и всички ще тръгнат да се бият кой да ти прекара благинките. В голяма заблуда си ако мислиш, че и в Щатите е различно. Няма такова нещо, навсякъде гледат дали им е изгодно. На 1 приятелче в щатите от 3 фирми му казаха, че нет в неговият район няма и няма да прекарат скоро. Въпреки, че на 2 преки от него имат.

Link to comment
Share on other sites

На 1 приятелче в щатите от 3 фирми му казаха, че нет в неговият район няма и няма да прекарат скоро. Въпреки, че на 2 преки от него имат.

Кои са тези фирми. И ако е на някво забутано място може и да не прекарват там. А тук става въпрос за центъра на Пловдив

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Хайде бре, хора! Дайте съвет... кой доставчик в района на Аграрния университет ( Ул. Менделеев) и по точно една пресечка малко по надолу. (Ул. Стадиона) предлага най-малко мъки и що годе добър нет. Триумя се :) между Визио, АнгелСофт и Гигабит... я някой да си даде мнението... и дали изобщо въпросните присъстват т района :)

Link to comment
Share on other sites

Кои са тези фирми. И ако е на някво забутано място може и да не прекарват там. А тук става въпрос за центъра на Пловдив

 

именно защото е в центъра,от там идва и проблема.все пак едно е да копаш в тракия, а друго е на центъра.Предполагам се досещаш че за всичко се плаща.За какво да даваш сумати пари, при положение че ще имаш 30тина клиента,а не с тези същите пари да се вложат в друг район и да имаш 90.

 

П.С. Единственото решение е БТК

П.С.2 За България... на който нему харесва се маха и отива "навън" - като теб :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...