Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Кои са тези фирми. И ако е на някво забутано място може и да не прекарват там. А тук става въпрос за центъра на Пловдив

 

Сещаш се, че понеже не ми е било на мен на главата не ме е интересувало. Да района не е приказка, но му отказаха.

 

именно защото е в центъра,от там идва и проблема.все пак едно е да копаш в тракия, а друго е на центъра.Предполагам се досещаш че за всичко се плаща.За какво да даваш сумати пари, при положение че ще имаш 30тина клиента,а не с тези същите пари да се вложат в друг район и да имаш 90.

 

П.С. Единственото решение е БТК

П.С.2 За България... на който нему харесва се маха и отива "навън" - като теб :)

Аз точно това казвам... всеки гледа кое му е изгодно. А там клиентите няма и да са 30.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ех, че сте отзивчиви :)

Link to comment
Share on other sites

Аляя... върнах се... след почти 2 години може би :)

Веднага се обръщам към вас за съвет. Четох, четох и пак четох... много лоши неща видях :) затова... моля, препоръчайте ми доставчик... исвестно време ми се налага да пребивавам на територията на Пловдив. Да кажем, че договори не ме устройват... но нета поне да е качествен и по възможност да не се чака 1-2-3-4 месеца за инсталция :)

Много, много района не мога да го кажа кой е :)... булевард менделеев... улица стадиона... или нещо подобно. Мисля, че от другата страна има казарма или нещо такова. нямам идея кой доставчик има покритие там... и кои изобщо си заслужава. :) надявам се да помогнете :)

 

Там където си ти на Стадион - Ангелсофт. Нета е добър. Поне от "Стадион" рядко има обаждания за аварии. Обади си на телефон 652965 и дай заявка ако искаш. Иначе и Висио и Гигабит имат мрежа там. На Висиото ще им се скъса едно въздушно трасе в скоро време на края на Стадион(28 номер). За Гигабит не мога да ти кажа много. Абе вържи се към Ангелсофт, и да има аварии се оправят на същия ден още щото иначе съпорта няма нет като се прибере в тях ;)

Edited by Flameseeker
Link to comment
Share on other sites

Благодаря :) за инфото :)

Link to comment
Share on other sites

Значи некадърната ни държавичка добре го е измислила по европейски,че трябва всички кабели да са под земята, обаче сега се преместихме в нова кооперация и не искаме да има препасани кабели около нея и т.н. Обаче какво се оказва,че никоя фирма няма подзема мрежа точно в суперцентъра на града ни - ул. Цар Асен ( тази която свързва Иван Вазов с ПУ ). Аз в момента съм в Маями и съм оставил нещата да се дживат от семейството. Единственото решение с много кавги с мениджъри и фирми ( с кавги ми, то в Бг на никой не му дреме и без да се караш с някой няма да стане никога ) е от БТК, които 5/10 дни след като се пребера ще могат да ми прекарат интернет. Номера е, че съм си взел Лаптоп и искам безжичен. техните "свръх технологични устройства" обаче поддържат само до макс 56 кб/с. та се чудя няма ли някоя свестна фирма с интернет в центъра на града ни, която да си пусне кабеите под земята. А инак има интернет изводи във всеки контакт в апартамента.

Впрочем нашите сега живеят като в 19 век. Няма кой телефон, интернет и кабелна да им прекара.

WELCOME TO BULGARIA!

Ако някой има решение или знае към кого и как да се обърнем , ще съм му много благодарен.

що бе? Междуградското трасе на Кейбълтел минава близо до теб. Могат да ти осигурят и оптична свързаност на международно ниво. Само че ти искаш да плащаш по макс 15 лева на месец нали? Инсталационните такси не те интересуват нали? А знаеш ли че за разрешение за строеж в общината се плаща по 20 лв/метър, а после се внася депозит от 60лв/кв.м. за разкопаване на тротоар и двойно за разкопаване на път, който кисне там една година? не знаеше нали?

а като сте толкова технически грамотни и предвидливи и сте си направили вътрешното окабеляване в процеса на строителството, сетихте ли се да предвидите и точка на свързване с външните оператори извън сградата? Някоя нормална шахта да имате пред кооперацията, за която да сте платили съответните разрешителни в общината и да имате издаден Акт 16 и получено право на ползване, например? Иначе е похвално че имате жици за интернетя във всяка стая, ама като не разбирате какво искате и като не желаете да плащате за него, моля не се мислете за Клиенти.

Телефон, интернет и кабелна винаги мога да ти прекарам от всеки оператор с мрежа в този град, а ти можеш ли да си платиш?

БТК не са единствената алтернатива, просто са най-стария оператор и имат най-разгърната абонатна мрежа. Нямат кабелна телевизия обаче ;)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

що бе? Междуградското трасе на Кейбълтел минава близо до теб. Могат да ти осигурят и оптична свързаност на международно ниво. Само че ти искаш да плащаш по макс 15 лева на месец нали? Инсталационните такси не те интересуват нали? А знаеш ли че за разрешение за строеж в общината се плаща по 20 лв/метър, а после се внася депозит от 60лв/кв.м. за разкопаване на тротоар и двойно за разкопаване на път, който кисне там една година? не знаеше нали?

а като сте толкова технически грамотни и предвидливи и сте си направили вътрешното окабеляване в процеса на строителството, сетихте ли се да предвидите и точка на свързване с външните оператори извън сградата? Някоя нормална шахта да имате пред кооперацията, за която да сте платили съответните разрешителни в общината и да имате издаден Акт 16 и получено право на ползване, например? Иначе е похвално че имате жици за интернетя във всяка стая, ама като не разбирате какво искате и като не желаете да плащате за него, моля не се мислете за Клиенти.

Телефон, интернет и кабелна винаги мога да ти прекарам от всеки оператор с мрежа в този град, а ти можеш ли да си платиш?

БТК не са единствената алтернатива, просто са най-стария оператор и имат най-разгърната абонатна мрежа. Нямат кабелна телевизия обаче ;)

 

Много добре/точно/изчерпателно казано по въпросната тема.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΔ. ΕΔΙΤ.

 

13. Не пишете прекалено разноцветно, с очеизбождащо голям размер на шрифта или пък само с главни букви. Помнете, че хората ще четат това, което пишете. Опити да компенсирате липсата на съдържание чрез използването на крещящо оформление са проява на лош вкус.

 

Прочети си Правилата на Форума!!!

Edited by TAZ
Link to comment
Share on other sites

Извиняй , НЕ АЗ СЪМ ПРИЕЛ ЗАКОНА ВСИЧКИ КАБЕЛИ ВЕЧЕ ДА МИНАВАТ ПОД ЗЕМЯТА И МРЕЖИТЕ ДА СЕ ИЗГРАЖДАТ ИМЕННО ТАМ И ВЕЧЕ ДА НЯМА ПРЕПАСАНИ КАБЕЛИ ! НЕЗНАМ ДАЛИ СИ НАЯСНО С НОВОПРИЕТИТЕ ЗАКОНИ? КОГАТО ЕДНА ФИРМА В ДНЕШНО ВРЕМЕ НЕ МОЖЕ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИ, ЕМИ ДА СЕ МАХА ОТ ПАЗАРА И ДА ИДВАТ ДРУГИ. ЕЛА ВИЖ В МАЯМИ КЪДЕ ИМ СА НА ХОРАТА КАБЕЛИТЕ И КАКВИ ВРЪЗКИ ВАДЯТ !

ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ ЩЕ МИ ПРАВИШ СМЕТКА КАКВИ ПАРИ ИСКАМ ДА ПЛАЩАМ. ЩЕ СИ ПЛАЩАМ ЗА ТОЛКОВА - ЗА КОЛКОТО ПОЛУЧАВАМ.

ТУКА 4 МБ/С ИНТЕРНЕТ С 1 000 000 000 МИНУТИ РАЗГОВОРИ В ЦЯЛА ФЛОРИДА Е 50/60 ДОЛАРА.

ЗА ШАХТИТЕ И ТЕМ ПОДОБНИ РАБОТИ НЕ МЕ ИТНЕРЕСУВА - НЕ СЪМ ГО СТРОИЛ АЗ , МОЖЕ И ДА Е ПРЕДВИДЕНО.

В КРАЙНА СМЕТКА ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН - НО НЕ КАК ДА Е, А С ВРЪЗКИ!

БЛАГОДАРЯ ЗА ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТТА!

 

ПС: МИ ВМЕСТО ДА МИ СЕ ОПЛАКВАШ, ЕЛА СИ НАРПАВИ БИЗНЕСА. ДА НЕ ЖИВЕЯ САМО АЗ В ТАЯ КЪЩА. КАТО ДОЙДЕШ И КАЖЕШ - Е НА ВИЩЕ НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНИТЕ, КОИТО ДЕЙСТВАМЕ С НОВИТЕ ЗАКОНИ И СМЕ ЕД. КОИТО ИМАМЕ ПОДЗЕМНА ВРЪЗКА С ВАС, ЩЕ ЖЕЛАЕТЕ ЛИ ДА СЕ СВЪРЖИТЕ. И КАТО ВИДИШ КАК ОТ ЕДНА СГРАДА ЩЕ ЛАПАШ 400/500 ЛВ НА МЕСЕЦ СИ ПОМИСЛИ ДАЛИ ТИ Е ИЗГОДНО.

В КРАЙНА СМЕТКА ЕКК СА СЕ ВЗЕЛИ В РЪЦЕ И СА РЕШИЛИ,ЧЕ ВСЕ ПАК БИЗНЕСА Е ДОБЪР И ЩЕ ИМАТ СМЕТКА В ТАЯ РАБОТА. ВМЕСТО ФИРМИТЕ ДА ЛАПАТ ХОРАТА КАТО АПЕТИТНИ ХАПКИ , ТЕ БЯГАТ.

ПОСЛЕДНО - НЕ НИЕ ТРЯБВА ДА СМЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНАТА СТРАНА , А ИМЕННО ВИЕ ФИРМИТЕ. ПРОМЕНЕТЕ СИ МИСЛЕНЕТО.

много си се объркал, младеж.

като начало объркал си се, че можеш в този форум да пишеш само с главни букви - противоречи на правилата му и не е учтиво, според нормите не интернет комуникациите. Заради което ще го рипортна ей сегинка, само да си допиша другите забележки.

като продължение, не съм доставчик на интернет, нито съм заинтересована страна по казуса ти. нямам никакъв търговски интерес от тебе. не желая и да имам, защото не можеш да ми предложиш нищо интересно от финансова гледна точка. опитах се да те информирам и да попитам на какво се основават претенциите ти и получих отговор в главни букви, че си се оправил "с връзки". значи е имало начин, ама си бързал да се оплакваш.

не ме интересува какво е в маями, защото тук е България и тука си имаме местни закони. И представи си, знаем ги добре. Закона за далекосъобщенията, който си мислиш че цитираш, е отложен и изменен неколкократно, както и новия Закон за устройство на територията. Влизането в сила на ограничението на въздушните кабелни мрежи, за което си мислиш че знаеш, е за 2009 година последно. Ако не го отложат пак.

объркал си се и че се оплаквам. На мен тази страна си ми харесва и не желая да я псувам по повод и без повод. Не желая и да слушам приказките на хормонално неуравновесени пубери с безкрайни претенции и никакво покритие, като теб.

объркал си се и че не те интересува "ЗА ШАХТИТЕ И ТЕМ ПОДОБНИ РАБОТИ", защото като собственици на имот в кооперацията вие сте и съсобственици с всички останали на общата собственост, а именно там влизат и комуникационните проводи и съоръжения. Като такива имате и права и задължения. Втората част, обикновено я забравяте или "НЕ МЕ ИТНЕРЕСУВА - НЕ СЪМ ГО СТРОИЛ АЗ , МОЖЕ И ДА Е ПРЕДВИДЕНО."

Просто исках да ти кажа, че вие сте клиенти на дребно - за такива има съвсем различни цени и условия от тези които искаш. Защото ти искаш доставка на едро, ама по цени на дребно. Това няма кой да ти го предостави дори и в Маями.

Link to comment
Share on other sites

Не го приемай толкова на дълбоко. Някъде си в бизнеса и си запознат с нещата, аз не съмтолкова компететeн в тази област. Но няма клиент на света да плати за прекарването на кабелите до дома си, при условие, че рано или късно ще се наложи да се започне да се спазват законите.

В крайна сметка се радвам, че не мога да ти предложа нищо интересно. Явно няколко офиса, магазина и апартаменти не са нищо апетитно за едър търговец като теб.

Опъвай си кабелите да видиш колко лесно се събират паричките, които могат да се получат само от 1 място.

ПС : Недей дава дълбокомисленети си заключения за хората срещу теб. Никой не те е питал за тях, а и не звучи етично! :blink: :unsure:

Край по темата!

Edited by LokoFan
Link to comment
Share on other sites

Не го приемай толкова на дълбоко. Някъде си в бизнеса и си запознат с нещата, аз не съмтолкова компететeн в тази област. Но няма клиент на света да плати за прекарването на кабелите до дома си, при условие, че рано или късно ще се наложи да се започне да се спазват законите.

В крайна сметка се радвам, че не мога да ти предложа нищо интересно. Явно няколко офиса, магазина и апартаменти не са нищо апетитно за едър търговец като теб.

Опъвай си кабелите да видиш колко лесно се събират паричките, които могат да се получат само от 1 място.

ПС : Недей дава дълбокомисленети си заключения за хората срещу теб. Никой не те е питал за тях, а и не звучи етично! :blink: :unsure:

Край по темата!

 

Явно ти харесва да се заяждаш, или... по добре да е първото :) Човека ти е написал 3 пъти, че не е доставчик, но ти си държиш на своето ( "Явно няколко офиса, магазина и апартаменти не са нищо апетитно за едър търговец като теб" ).Всеки си прави сметка кое му е изгодно и кое не.Немислиш ли, че ако найстина беше толкова апетитно мястото щеше да има поне две ISP-та в твоя район?!?Или к'во си викаш: Те тук са тъпи и незнаят де е парата :) мн мн грешиш ако е така :)

В крайна сметка важното е че си имаш интернет, ха да ти е честит и да си го ползваш дълго и със здраве :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

... и да има аварии се оправят на същия ден още щото иначе съпорта няма нет като се прибере в тях ;)

 

Хехехехехех това много ми хареса. Верно винаги е далавера когато съпорта да живее съвсем наблизо щото той първи ще забележи ако нещо не е съвсем наред и е пряко заинтересован всичко да е 6 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Даите някаква идея за интернет за околи 20 лв. че евроком вече не се търпи от 3 дена вечер нямам и 1 кб/сек ъплоуд това направо не се търпи. На тарифа за 30 оптима съм и откакто минах на нея скоростта се дигна двойно, но въпроса е, че през половината време няма нет което не се трае. Ако някой може да ми препоръча нещо за около 20 лв на месец с прилична скорост и най-важното да е стабилен не някаква ненормална скорост ама да е тука има тука няма. Живея в кършиака близо до зала строител. А и да може да бъде пуснат в рамките най-много на 1 месец.

Link to comment
Share on other sites

Доскоро бих ти препоръчал ADSL-a на БТК, но наскоро и те се изложиха. Аз от около 2 месеца разкарах ЕК и минах на Langame и общо взето съм доволен - ако има проблем се оправя относително бързо но не е като да не е спирал, даже по едно време се бях изнервил че спираше прекалено чесно, сега обаче като чета май и ЕК спира. Не съм чувал за много стабилен доставчик ама май засега ако не търсиш скорости може да пробваш с ADSL-a но не възлагай огромни надежди - като примерно в годината макс. 1час няма да имаш нет. А най-добре е като мен - с 2 доставчика и като падне единия минаваш на другия и така :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

БТК ADSL-ът е доста скъп и няма много общо с "Интернет за 20 лв на месец". Предложете нещо неограничено за тези пари, защото от няколко седмици живея в Пловдив и съм доста разочарован - в Пазарджик ползвам Интернет 2 Mbps за 15,99 лв. без инсталационна такса, а тук не мога да намеря нищо подобно :huh:

Link to comment
Share on other sites

Langame! 20mbps за 35лв не знам тарифата за 20лв каква е ама едва ли ще е под 2mbps... Има инсталационна такса 60лв, но най-добре звънни в офиса им и питай защото някъде помня че четох че инсталационната такса е само когато ти го прекарат до седмица ако е "за когато им остане време" е 20лв или нещо такова. Абе виж www.filibe.net за актуална и подробна информация.

 

Иначе на БТК АДСЛ-а не е толкова лош а и е стабилен. Но откъм скорости не може да се мери с LAN доставчиците. Освен тарифата от 8мбита ама пък на тях им искат 100лв/мес...

Link to comment
Share on other sites

24лв до 20дена е уш 60лв до 3дена 80лв до 1ден :) иначе 20лв тарифата от торенти преспокойно с 900-1000кб/с си лепи от международни сайтове макс 500кб/с съм вижлдал :D

А мин. колко си виждал от международни? Тва за лангейм нали?

Link to comment
Share on other sites

А мин. колко си виждал от международни? Тва за лангейм нали?

 

Минимума нали знаеш че при всички провайдери е 0 - спре ли по-ниско от 0 не може да падне :)

Link to comment
Share on other sites

Langame! 20mbps за 35лв не знам тарифата за 20лв каква е ама едва ли ще е под 2mbps... Има инсталационна такса 60лв, но най-добре звънни в офиса им и питай защото някъде помня че четох че инсталационната такса е само когато ти го прекарат до седмица ако е "за когато им остане време" е 20лв или нещо такова. Абе виж www.filibe.net за актуална и подробна информация.

 

Иначе на БТК АДСЛ-а не е толкова лош а и е стабилен. Но откъм скорости не може да се мери с LAN доставчиците. Освен тарифата от 8мбита ама пък на тях им искат 100лв/мес...

1 Mbps за 20 кинта + 24 инсталационна :bgrin: Поне така пише в сайта...

OutSider, сигурен ли си, че си гледал 20-левовата тарифа, защото ако е така в сайта значи вероятно са написали гарантирани скорости.

Link to comment
Share on other sites

simbata, виж официалния сайт на langame: http://filibe.net/services.php тук са описани минималните скорости. Обикновено са значително по-високи - всичко зависи от това колко "маймуни" има на клона - като има ресурс може и по-добре. Аз специално съм вадил 12мбпс международен. Ама беше 2:30 през нощта... Обикновено е над минимума.

 

Прегледай и тази тема и се ориентирай кое какво е: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=51371

 

В момента съм много доволен от това което получавам, като изключим това че на няколко пъти в най-неподходящ момент за мен имаше аварии, но дори "мега-стабилния" ужким ADSL напоследък се излагат така че всичко е в рамките на нормалното, ако искаш 100% uptime те съветвам да комбинираш ПОНЕ 2 различни доставчика :)

 

Та за скорости в момента едва ли ще намериш по-свестен нет в пловдив, аз бих се учудил ако и извън пловдив намериш... те мойте хора в Los Angeles не са с по-добър нет от този на Langame...

Link to comment
Share on other sites

какъв е интернета, който предлагат spectrum net? :huh:

видях една промоция в един вестник - "период или скорост x2", но в сайта пише по-подробно само за dial-up услугата им, но нищо и за въпросния "високоскоростен интернет". препраща ме на http://promo.spectrumnet.bg/ където разбирам, че се използва lan карта :P. т'ва автоматично lan мрежа ли трябва да означава :D и също така - само за софия ли важи тази промоция.

Link to comment
Share on other sites

Имам нужда от съвет :) 6 месеца не бях ползвал услугите на Евроком, тъй като не бях в България. Върнах се преди 3 седмици и се пуснах на тарифата от 22.40 и честно да си призная съм доволен много от нета. В сравнение с това, което беше преди 6 месеца разликата е огромна. От няколко дни обаче се чудя дали да не мина на ДЦЦ на тарифата им от 15 лева. Интересува ме държат ли ги наистина тези 1,5 мегабита? Как са с международния, тъй като той ми е по-важен от бг-то? Ще трябва ли да купувам нов модем, ако реша да се прехвърля на тях или може да ползвам еврокомския?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...