Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

@Stenli, какво си се преродил с тоя adsl, след като скоростта ти е същата (ако си на 1mbps), а споменаваш увеличаване на download-a

ами спиранията, които споменах? да не говорим чакането по 5-10секунди някой сайт да разбере, че искам да го отворя. плюс това бтк дръпнаха много да кажем последната година, а ек не са мръднали. идеята ми е, че бтк, за да стигнат до тези скорости, които са в момента, направиха много, докато ек си стоят едно място не знам от колко време. даже онзи ден получих брошурка на кейбълтел, които предлагаха кабелен нет 1Мб за 29лв, което си е направо огромен скок за тях като се има предвид какви им бяха цените и скоростите доскоро :) явно в ек-то всичко сякаш заспа, вдигнаха скоростите на софиянци, като се говореше, че взели техниката от пловдив. това разбира се е извън моята компетенция и не мога да го твърдя на 100%, но е факт, че от много време нищо не е мръднало освен преминаването към динамични ип-та разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

аз също и съм доволен защото под 600кб не пада , а понякога свалям с 4мб

:punk

 

 

напоследак нета е добре сфалям с 400-500 кб от локал торенти и 100 горе долу от дата и т.н

 

тай че не барзай дано да не са го замазили само до кат си платим сметките :)

Link to comment
Share on other sites

ами спиранията, които споменах? да не говорим чакането по 5-10секунди някой сайт да разбере, че искам да го отворя. плюс това бтк дръпнаха много да кажем последната година, а ек не са мръднали. идеята ми е, че бтк, за да стигнат до тези скорости, които са в момента, направиха много, докато ек си стоят едно място не знам от колко време. даже онзи ден получих брошурка на кейбълтел, които предлагаха кабелен нет 1Мб за 29лв, което си е направо огромен скок за тях като се има предвид какви им бяха цените и скоростите доскоро :) явно в ек-то всичко сякаш заспа, вдигнаха скоростите на софиянци, като се говореше, че взели техниката от пловдив. това разбира се е извън моята компетенция и не мога да го твърдя на 100%, но е факт, че от много време нищо не е мръднало освен преминаването към динамични ип-та разбира се.

е, явно не си издържал въпросните месеци и си преценил, че е по-добре за теб да избереш друг доставчик. лошо няма ... аз само искам да кажа, че скоростите и цените на интернета са близки.

Link to comment
Share on other sites

напоследак нета е добре сфалям с 400-500 кб от локал торенти и 100 горе долу от дата и т.н

 

тай че не барзай дано да не са го замазили само до кат си платим сметките :)

da ama niakoi hora ne im dreme dali svaliat s 400 ili s 300, a im dreme vruzkite da im sa stabilni na tezi dostav4ici, bez spirania po 10 sec na seki 15 minuti, az sym edin ot tea hora. i za sujalenie taia sedmica neznam kakvo stava s evrocom, no prekusvaneto na bg peeringa i goliama 4ast ot vunshnia net me nervi, i kogato imam vreme da zvuna na supporta to e zaeto. idva weekenda, sha gushneme telefona.

Edited by iCE-dOGG
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И аз да попитам. Не ме интересува скоростта и цената защотото няма да плащам аз, обаче ми трябва стабилна връзка която да пада най-много веднъж в месеца а не като тея глави от висио. Офиса където работя е на 500м от тяхния офис на ул. 11ти август и ако не спре нета поне 2 пъти в седмицата начи съм нацелил 6-ца от тотото :) Слушам мнения :confused

Link to comment
Share on other sites

И аз да попитам. Не ме интересува скоростта и цената защотото няма да плащам аз, обаче ми трябва стабилна връзка която да пада най-много веднъж в месеца а не като тея глави от висио. Офиса където работя е на 500м от тяхния офис на ул. 11ти август и ако не спре нета поне 2 пъти в седмицата начи съм нацелил 6-ца от тотото :) Слушам мнения :confused

Ами разгледай другите теми, за всеки доставчик си има по една, и вероятно ще решиш за себе си кой избираш.

Аз лично след всичко изчетено ще минавам на Лангейм от другия месец, вече няколко години съм на ЕК, който доскоро се водеше един от най-стабилните като прекъсвания (като липса на такива де), но май от Лангейм са най-добри отзивите, мисля засега да дам на пауза ЕК-то и да пробвам няко месец ЛГ-ма).

Т.е. май е най-добре да поразпиташ във вашия район кой е най-добре, защото изглежда всичко е до район в тоя град.

Link to comment
Share on other sites

ако не искаш да ти спира нета бтк/ек. вече 6-7 месеца спиранията на нета се броят на пръстите на едната ми ръка :)

 

:пп за бтк говоря.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

ако не искаш да ти спира нета бтк/ек. вече 6-7 месеца спиранията на нета се броят на пръстите на едната ми ръка :)

 

:пп за бтк говоря.

Аз затова казах, че е до район, защото на един приятел в центъра едва ли ще е много съгласен с теб :) .

Говоря за БТК. Отделно като качество на връзката не е много доволен, и даже ми е казвал, че май от ЕК е по-доволен. Въпреки че напоследък и от ЕК има адски много грижи, за разлика от мен пък, дето имам грижи, но далеч от неговите, а аз съм в Кичука.

Та така.. виж в твоя район поразпитай, ако в Смирненски някой ти каже ЕК са супер като стабилност, това не означава, че и при вас ще е така.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова казах, че е до район, защото на един приятел в центъра едва ли ще е много съгласен с теб :) .

Говоря за БТК. Отделно като качество на връзката не е много доволен, и даже ми е казвал, че май от ЕК е по-доволен. Въпреки че напоследък и от ЕК има адски много грижи, за разлика от мен пък, дето имам грижи, но далеч от неговите, а аз съм в Кичука.

Та така.. виж в твоя район поразпитай, ако в Смирненски някой ти каже ЕК са супер като стабилност, това не означава, че и при вас ще е така.

да, възможно е да е до район или в случая на бтк може би до централа. същото може да се каже и за лан доставчиците, тъй като там информацията също е доста противоречива :)

Link to comment
Share on other sites

да, възможно е да е до район или в случая на бтк може би до централа. същото може да се каже и за лан доставчиците, тъй като там информацията също е доста противоречива :)

абсолютно всичко е до район-аз съм имал за 4 години на ек точно 2 прекъсвания по 5-6 часа, като за едното бяха предупредили.като четях тука за кви оплаквания става въпрос направо ги съжалявах хората..ама сега ще минавам на ланката им-съседа е доволен, няма прекъсвания, и мисля, че и при мен ще е така-все пак сме на 5 метра разстояние

Link to comment
Share on other sites

Именно заради постоянния интернет, без прекъсвания, съм все още на Евроком и не смея да се измъкна. Защото не знам какво ме чака...

Link to comment
Share on other sites

Именно заради постоянния интернет, без прекъсвания, съм все още на Евроком и не смея да се измъкна. Защото не знам какво ме чака...

И аз това обяснявам на ланаджийте, но малко трудна им идва концепцията.

Link to comment
Share on other sites

Да, правилно не знаете какво ви чака. Нека ви кажа аз. Чака ви по-бърз и постоянен интернет. Тия легенди за прекъсвания дето се ширят от средновековието, вземете ги забравете вече!

Радвам се че tedy най-сетне вече се престраши да мине към лан. Взимайте пример от него, най-малкото защото има повече акъл от повечето тук. ;)

Link to comment
Share on other sites

След 4 години на ЕК, сега за 4 лв повече (от 30 на 34 лв на месец) имам 100К отгоре - БТК 2Mbps и то доста стабилни.

Бяха си добре ЕК, не се оплаквах. Ама след катаклизмите само се надявах да не ми възникне някой проблем, че знаех че няма кой да ми го реши с тая липса на съпорт. Но изведнъж нета умря съпорта си го нямаше, аз издържах една седмица и минах на БТК.

Сега не само че нета си е тука, ами е и почти двойно по-бърз, за горе долу същите пари... :)

Link to comment
Share on other sites

И аз това обяснявам на ланаджийте, но малко трудна им идва концепцията.

не знам за "ланаджиите", но кабелния интернет на евроком не е това, което беше преди.

нямало прекъсвания? айде моля ви се :lol:

btw след като преместиха съпорта в софия (пренасочиха познатите телефони към столицата), колко пъти сте успявали да се свържите с него?

Link to comment
Share on other sites

И аз това обяснявам на ланаджийте, но малко трудна им идва концепцията.

То и на теб тея "ланаджии" ти обясняват, че нямат проблеми с интернета и стабилността му, но това е прекалено сложна концепция за теб май.

Link to comment
Share on other sites

не знам за "ланаджиите", но кабелния интернет на евроком не е това, което беше преди.

нямало прекъсвания? айде моля ви се :lol:

btw след като преместиха съпорта в софия (пренасочиха познатите телефони към столицата), колко пъти сте успявали да се свържите с него?

В интерес на истината колкото пъти съм опитвал, винаги съм се свързвал.

Преди малко имах едно половинчасово прекъсване. Не е добре, но ако знаете от колко време се опитвам да се свържа с Нетгруп да ги питам дали имат покритие в моя блок, дават свободно БЕЗ да вдига никой телефоните. Ако и съпорта им е такъв, не мерси. С ЕК винаги съм успавял да се свържа, особено ако дава СВОБОДНО.

Link to comment
Share on other sites

не знам за "ланаджиите", но кабелния интернет на евроком не е това, което беше преди.

нямало прекъсвания? айде моля ви се :lol:

btw след като преместиха съпорта в софия (пренасочиха познатите телефони към столицата), колко пъти сте успявали да се свържите с него?

Който желае може да заповяда вкъщи да разгледа логовте на рутера - кога е било последното прекъсване. Точно след като дойдоха софиянците нета не е прекъсвал въобще! Знам, защото го ползвам доста често. Значи за 5 месеца от Януари до Май направих рекорд по ъптайм. Явно проблема е районен и съжелявам хората, които имат проблеми.

Съпорт винаги ми вдигат. Имат поне 3,4 телефона.

То и на теб тея "ланаджии" ти обясняват, че нямат проблеми с интернета и стабилността му, но това е прекалено сложна концепция за теб май.

Да не бях минавал през тея бози да не знам.......

Link to comment
Share on other sites

Да не бях минавал през тея бози да не знам.......
То и повечето тук са минавали през бозата 'ЕК' ... само че са се усъзнали. Верно има райони където си е добър съпорт-а. Аз лично когато бях, си имах нет с много малки прекъсвания. Обаче нещо модем-а ми се беше прецакал (по-скоро кабела). Сега на Лан, проблеми никакви, да не говорим, че свалям 700мб за макс 10-15 мин... от торент сайтове Edited by dunata
Link to comment
Share on other sites

тъй като в близките седмици ще се наложи да се прекара нет за един апартамент в каршиака (до новотела), някой може ли да посочи кои isp-та не обвързват с едногодишен договор т.е. ако не ми хареса или просто след 1-2 мес. вече няма да е необоходим.

накратко - тарифа до 20 лв., без обвързващ договор с неустойки. всичко останало е на втори план. един вид временно ползване на интерет от даден адрес.

Link to comment
Share on other sites

тъй като в близките седмици ще се наложи да се прекара нет за един апартамент в каршиака (до новотела), някой може ли да посочи кои isp-та не обвързват с едногодишен договор т.е. ако не ми хареса или просто след 1-2 мес. вече няма да е необоходим.

накратко - тарифа до 20 лв., без обвързващ договор с неустойки. всичко останало е на втори план. един вид временно ползване на интерет от даден адрес.

Визио :)

Link to comment
Share on other sites

тая инсталационна такса от 36 лв. хич не ми се дава, ама донякъде може би е и оправдана, поради липсатата на срочен договор.

btw преди ggbit не бяха ли с бесрочни договори?

Link to comment
Share on other sites

тая инсталационна такса от 36 лв. хич не ми се дава, ама донякъде може би е и оправдана, поради липсатата на срочен договор.

btw преди ggbit не бяха ли с бесрочни договори?

те ггбит винаги са били с безсрочен договор, но искат пари за инсталация. общо-взето или ще трябва да се примириш с пари за инсталация, или с някакъв договор. едва ли някой ще ти направи безплатна инсталация без договор и след 1 месец да му кажеш, че се махаш :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...