Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Just now, jozo said:

Аз го регнах точно с гугълския ми акаунт и си работи. Одеве индексира и пуснах някой неща, дори тези които не тръгваха с DLNA-то в Плекса бачкат. 

 

Като решиш да го ползваш, ще ти кажа как да го настроиш да ти сваля автоматично субтитрите ако не ги намери в папката на филма или MKV контейнера.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Субтитрите при мен трябва да ги пусна ръчно, иначе не тръгват. Бяха доста ситни, но ги уголемих. Ще си поиграя, но ще стане като гледам, само ще трябва малко свикване.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

кажи де

 

https://support.plex.tv/articles/200241558-agents/

Трябва да се добави OpenSubtitles.org като агент за мета-данни.
И ще ви трябва акаунт за OpenSubtitles, който се въвежда в настройките за плъгина.
Виж и гайда от долния линк.

 

58 minutes ago, jozo said:

Субтитрите при мен трябва да ги пусна ръчно, иначе не тръгват. Бяха доста ситни, но ги уголемих. Ще си поиграя, но ще стане като гледам, само ще трябва малко свикване.

 

 

 

В настройките за субтитрите може да пуснеш да ги зарежда автоматично ако са там, а ако не са там, да ги сваля от интернет.

 

https://www.makeuseof.com/tag/use-subtitles-plex-everything-need-know/

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jozo said:

Готово, инсталирах го, свързах го с профили и прочие. Сега как да добавя съдържание от компа? Извинявам се за тъпия ми въпрос? :rolleyes:


По въй х♚й да си подаваш на тивилизора освен в краен случай - много поздрави от мен

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


По въй х♚й да си подаваш на тивилизора освен в краен случай - много поздрави от мен

Ъъъъ, това на какъв език е, Мисирчо? Или обърка питиетата нещо? :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


По въй х♚й да си подаваш на тивилизора освен в краен случай - много поздрави от мен

 

Ами за момента не мога да кажа подобно. Зарежда светкавично в сравнение със старите шеъри, отделно не излиза съобщение, че даден файл не се поддържа. Ако стане подобно, винаги мога да ползвам и другия вариант.

Link to comment
Share on other sites

И като бонус, получаваш подредена библиотека с плакати на филмите и филтри. Нищо общо с гледане на имена на папки, както е при другите.

 

Ако сложиш Плекс клиента на друг телевизор, можеш и там да си гледаш различно съдържание. В детската стая, например. И можеш да го направиш детски профил, в който да се появяват само определени заглавия.

 

Имат и някакви стрийминг варианти, които така и не мога да разбера, но аз и не ползвам Плекс де. Има някакви филми и телевизионни канали.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Ъъъъ, това на какъв език е, Мисирчо? Или обърка питиетата нещо? :lol:


Толко ли си кух мисир верно? И тва предвожда вселенския мисирски събор.... (рандъм фейспалм)
 

3 hours ago, jozo said:

 

Ами за момента не мога да кажа подобно. Зарежда светкавично в сравнение със старите шеъри, отделно не излиза съобщение, че даден файл не се поддържа. Ако стане подобно, винаги мога да ползвам и другия вариант.


Жоре, ако искаш нещо свясно и работещо - кабел! Без коментари и компромиси. Тая къща сума време я строи, ако не си го предвидил тва сам си за бой. По въй хуйчето хем ще бави, хем ще къса, абе все некви гредички. 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:

По въй хуйчето хем ще бави, хем ще къса, абе все некви гредички

Като ти е смотано въйхуйчето - може. Като ти е хубаво - проблеми няма. В къщи кабели няма - 2 компа, 2 тв-ра, 1 хромкаст, лаптопи, телефони таблети - само по въздуха.

За работа, торенти, гледане, игри. Ползва се за всичко.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Като ти е смотано въйхуйчето - може. Като ти е хубаво - проблеми няма. В къщи кабели няма - 2 компа, 2 тв-ра, 1 хромкаст, лаптопи, телефони таблети - само ви въздуха.


Ми не, Слакър! Каквото и да ти е - кабелът НЕ може да стигне, ама никога. Или поне още 5-6 гОдин, да речем. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Ми не, Слакър! Каквото и да ти е - кабелът НЕ може да стигне, ама никога. Или поне още 5-6 гОдин, да речем. 

За достигане на макс скоростите - да. И да предадеш сигнала до някъде по-далече - ок. Аз дори да го използвам за второто, то ще е в края отново да има свързано нещо с wifi, и то да пуска сигнал наоколо.

Но за нормално използване на отделните услуги, и т.н - wi-fi няма никакви грижи. Сега ако говорим за до 2-3 етажа разлика  или 5-6 панелни стени - бих се съгласил да пусна кабел, ни както писах, той ще е да захрани нов AP.

Други вариант само с wifi изисква повече устройства да закачиш, че да имаш добър сигнал. За един стандартен апартамент за мен обабеляването е ненужно вече. С 5ghz мрежи правя по 300-400 мбита. Ето одеве свалях торент пак с над 30 мегабайта.

Кажи за какво имаш нужда от кабелна свързаност от 1гбит между устройствата? Трябва нещо нон стоп да претакаш данни от една машина на друга - тогава с кабела 1 гбит си е 1 гбит, спор няма.

Link to comment
Share on other sites

Ами има си бе, Слакър, просто си има, пробвал съм и двата варианта. Разликата е направо видима. А пък я земи стриймни нещо 4К примерно, па го прихвани с телевизорите. Те самите телевизори не могат се сбори. Не се пъни ся да слакваш къв велик рутер имаш, в смисъл такъв...  НЕ става и толкова. Отделно пък че понякога и самият нет не достига, та пак не зависи от тебе... При мен дори с кабелни връзки като тръгне примерно да се ъпдейтва World of Tanks с къмто 12 меги в секунда и телевизията накъсва. Разбира се не е проблем за някакви минути, но само мога да си го представя ако се случва по въздух. И това са само такива примерчета от въздуха, докато си зобя свински ушички с бира... 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Жоре, ако искаш нещо свясно и работещо - кабел! Без коментари и компромиси. Тая къща сума време я строи, ако не си го предвидил тва сам си за бой. По въй хуйчето хем ще бави, хем ще къса, абе все некви гредички. 

 

 

Бате, ако ми кажеш и какво ще помогне кабела с липсата на поддръжка на даден формат!? Не е нужно да ми отговаряш.

 

Чак пък сума време да съм я строил тая къща, след 3 години се нанесох, някой хора ги строят доста повече, други дето имат всички пари накуп, сигурно и по-бързо, но аз не съм бил от тях! Някой ако ми каже, че всичко е предвидил предварително, мога да му пратя много поздрави от мен! Едно го предвиждаш, като почнеш да гласиш нещата, не винаги се оказва, че ще е точно така, както си го предвидил..... Това всичко води до забавяне, което аз не можех да си позволя, защото продадоха квартирата без да ни кажат и буквално останахме на улицата, та нямах никакво време да се моткам! Иначе имам по 2 кабела във всяка стая за нет и ТВ спокойно мога да го вържа и с кабел, но както казах няма да ми помогне особено.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jozo said:

 

Бате, ако ми кажеш и какво ще помогне кабела с липсата на поддръжка на даден формат!? Не е нужно да ми отговаряш.

 

Чак пък сума време да съм я строил тая къща, след 3 години се нанесох, някой хора ги строят доста повече, други дето имат всички пари накуп, сигурно и по-бързо, но аз не съм бил от тях! Някой ако ми каже, че всичко е предвидил предварително, мога да му пратя много поздрави от мен! Едно го предвиждаш, като почнеш да гласиш нещата, не винаги се оказва, че ще е точно така, както си го предвидил..... Това всичко води до забавяне, което аз не можех да си позволя, защото продадоха квартирата без да ни кажат и буквално останахме на улицата, та нямах никакво време да се моткам! Иначе имам по 2 кабела във всяка стая за нет и ТВ спокойно мога да го вържа и с кабел, но както казах няма да ми помогне особено.


Ами, Жорка, то е пределно ясно - кабелът все пак не е конвертор, нЪли... Проблемите с форматите не са проблеми на мрежата ти! А за останалото - понеже знам и помня, че предвиди кабели във всяка стая и именно затова те закачам - кво се пънеш, та не си ги навържеш? Защо бе, мили мой? Аз тия неща ги научих от н.в. доц. д-р Петко още в първите дни след като си купих първият умен телевизор. Ако не беше той може би щях да съм на пещерно ниво още с Булсатшитком

 

Link to comment
Share on other sites

Защото и преди съм ползвал безжично и не съм има дерт, сега искам отново да е така, защото и техниката е по-нова все пак. Все едно ся да си хвърлим мобилните телефони и да сложим един със шайба, щото единия е по жица пък другия не е.....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jozo said:

Защото и преди съм ползвал безжично и не съм има дерт, сега искам отново да е така, защото и техниката е по-нова все пак. Все едно ся да си хвърлим мобилните телефони и да сложим един със шайба, щото единия е по жица пък другия не е.....


Хич, ама хич и изобщо не така и няма и да бъде скоро. Момински мечти. Единствено и само аз се прецаках, че пуснах 4 лентови медни кабели със златни чинчове и така ще си и останат на тавана... Понеже минаха вече 15 години, нЪли, и дойдоха направо нови технологиЙ

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

НЕ става и толкова

Правилното е  - при мен не става. Защото.... Става.

1 hour ago, RaptoR said:

пък я земи стриймни нещо 4К примерно, па го прихвани с телевизорите. Те самите телевизори не могат се сбори.

Ако тв-ра не може да обработи 4к стрийм, който е 25 50 мегабита, а това е даже под максимума на 2.4 гхц стандартите, значи е смотан телевизор. Или рутер. Помеже това не е кой знае какъв трафик. Аз свалям торенти с по над 350 мегабита.

1 hour ago, RaptoR said:

къмто 12 меги в секунда и телевизията накъсва.

Нормално, ако си със 100 мегабита нет. 12 МБ са 96 мегабита. Плюс служебния трафик даже малко над 100. Та не виждам нищо чудно да не ти върви интернет телевизията, след като си изял интернета със сваляне.

1 hour ago, RaptoR said:

но само мога да си го представя ако се случва по въздух

Както писах горе, няма общо с преносната среда на сигнала. Ти просто си изяждаш интернета със свалянето на играта.

Link to comment
Share on other sites

Абе, Слакър със слакъра ти, ти ще правиш революция ли, що ли? Как да ти се набие в слакърската камбанка, че кабел не мож би по въздух, ку щеш да са насереш! Или, да повторим, правиш опити да напишеш история? Да не би да е дошла до теб технология, която не познаваме все още? Някъде от Слакървил, столица на Слакария? 

Link to comment
Share on other sites

Аз ти казах, че съм съгласен, че кабела в определени ситуации е по-добре. Но ти казвам, че за нормална употреба в къщи, всичко може и става по wifi без проблеми. Стрймове, ип телевизии сваляния и тн нямат проблем да се използват с wifi, при едновременна работа на много устройства. Ама явно ме вдяваш. Че за тези ежедневни неща може да се мине без кабел и без проблеми. В къщи е ежедневие. Тв в спалнята е на ип тв. Малката гледа детски по hbo в хола, аз и жената работим отдалечено, торенти вървят, видео разговори вървят, голямата в детската затворена и тя онлай обучение с лаптопа и няма никви ядове. Всичко това по едно и също време. 

Link to comment
Share on other sites

Ама не бе, мили мой, аз никъде не казвам, че не върви - то всичко върви! Па и тече! Всичко тече... Само дето тук там стават греди, познай в кои случаи - кратичко и сбитичко го казвам. И явно като дойдете у нас ТИ ще купиш Белуга по случай тоя пусти микротик  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ама не бе, мили мой, аз никъде не казвам, че не върви - то всичко върви! Па и тече! Всичко тече... Само дето тук там стават греди, познай в кои случаи - кратичко и сбитичко го казвам. И явно като дойдете у нас ТИ ще купиш Белуга по случай тоя пусти микротик  


Какъв рутер използваш?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:


Какъв рутер използваш?


Понеже съм на село и тука е тоя с ТРИТУ антени, ще кажа само, че в Пловдив е оня с ПЕТ'ТУ антени. Асуси, все купувани по черните петъци на половин цена. 

Link to comment
Share on other sites

И аз предпочитам когато има възможност за кабелче, да съм на кабелче :)

Пък и кабелното оборудване има тенденцията да е по-стабилно от Ви-Фи оборудването. До там, че на някои рутери им хенгват вифитата, докато медта работи :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...