Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Ако още говорим за филми, останах много очуден, че 80 мегабита са напълно достатъчни за 4к. Бях настроил мрежата и като пуснах 80 тръгна по-добре. 
 

Jozo ако искаш да вдигнеш още левъла, сложи някой стар компютър за сървър. Даже нямаш нужда от монитор. VNC. Съвъра може да сваля автоматично от списък в IMDb, субтитри автоматично, сериали и т. н. Много е яко. Аз супер много се кефя. Добавям филм в wishlist и веднага щом се появи в интернет, той се сваля автоматично. Даже скоро видях, че е свалило От unacs субтитри, които там не намирам. Може би се модерират по някакъв начин. 
 

но идеята е, че не ти е нужен супер интернет за stream-ваш пр сървър на тв по WiFi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 hours ago, netrootbg said:

Малко страничен въпрос. Ползваш ли си още raspeberry-то за сваляне на торенти и медия сървър.

Да. Ползвам го. 
Официално го командировах в килера и прочетох някои неща свързани с настройка на програмата, която използвам за сървър и тръгна още по-добре. Намерих също софтуер, който сваляни субтитри. Вече всичко е напълно автоматично. Само един клик в IMDb. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

С коя програма си направил автоматизацията за свалянето? Със Sonarr/Radarr ли?

Той с едно raspberry прави всичко ;). Сваляне на торенти, медия сървър, субтитри. Нека обаче той да разкаже най - добре.

Link to comment
Share on other sites

Да, просто ми е интересна автоматизацията как е реализирана, защото съм пробвал Sonarr за сериалите, но има един фундаментален проблем в моя случай, а той е, че сваля всичко на едно място и ако си задал отделна папка за съдържанието, в последствие прави Symlink и така се справя с "преместването". Radarr не съм го пробвал, но предполагам, че там е същото.

 

Иначе и те и CouchPotato могат да се сложат на R Pi или Linux.

Link to comment
Share on other sites

Raspberry pi 4 със Emby понеже ми се видя по-леко от plex. А пък и опе преди да си направя сървър срещнах някои проблеми с Plex, които не видях в emby. 
sonarr radarr и bazarr ползвам. Radarr взема филмите от IMDb list, но за сериали ги добавям ръчно в sonarr. 
Ако ще ти помогне, ще ти изпратя скрийншоти. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, w00x said:

Да, просто ми е интересна автоматизацията как е реализирана, защото съм пробвал Sonarr за сериалите, но има един фундаментален проблем в моя случай, а той е, че сваля всичко на едно място и ако си задал отделна папка за съдържанието, в последствие прави Symlink и така се справя с "преместването". Radarr не съм го пробвал, но предполагам, че там е същото.

 

Иначе и те и CouchPotato могат да се сложат на R Pi или Linux.

Това, за което говориш, дали няма да се оправи с тази отметка или не съм разбрал правилно?  

image.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

Това, за което говориш, дали няма да се оправи с тази отметка или не съм разбрал правилно?  

 

Искам директно да ги сваля на определеното място. Ако махна хард линковете, в торент клиента ще спрат да се сийдват. Искам да са свалени в определена папка и да се сийдват.
Иначе трябва да местя локацията на торентите в клиента сам, което малко обезсмисля цялата операция по автоматизацията.

Link to comment
Share on other sites

Ми така е де. По-лесно е да направиш това, което искаш, отколкото това, което искам аз. 
 

не знам какво ще стане ако насочиш всичко в една папка. Пробвай - торент клиента в една папка, sonarr/ radarr в същата. 

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах :) Ако махна хардлинковете, торента се сваля, мести се в папката и спира да се сийдва. Това не ми върши работа. Искам да се сийдва. За да се сийдва, трябва да оставя хардлинковете. Това също не ми върши работа, защото съдържанието ми се дубликира.

Не мога да сложа всичко в една папка. Ако може да се сложи всичко в една папка, няма да има проблем. Аз искам да го разпределя на няколко места обаче.

Link to comment
Share on other sites

Тия хардлинкове май се използват, за да не се копира съдържанието. 
 

моето е на две места и малко ме дразни, за щастие всичко, което изглесам го трия, така че не съм имал проблем с мястото.

 

Но 100% има решение на този проблем. Софтуера е open source, което в повечето случаи много развива един софтуер 

Link to comment
Share on other sites

Точно затова се използват. За да го сложи там, където искаш, без да мести основните файлове и да продължи да сийдва торента.

Те не заемат двойно място. Филмът го има и на двете места, но реално е само на това, на което е свален. Другото е просто препратка към първото, но не е shortcut, а е линк, който файловата система вижда като файл. Излиза ти, че заема място, но реално не заема нищо.

 

Има решение на този проблем с друг софтуер. За сериалите ползвам DuckieTV, където този проблем е решен.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ако някой си търси телевизор:

 

image.png

 

Промоцията на еМАГ утре. Но трябва да сте много бързи, защото тая оферта няма да се задържи дълго.

Link to comment
Share on other sites

Да дам малко впечатления от ТВ-то. Като цяло съм доволен вади си добра картина за моите нужди. Настроих Плекса отдавна и бачка бързо дори и безжично. Зарежда и форматите, които през СмартШеър не тръгват и дава "Този вид файл не се поддържа" или "Липсващ аудио формат". 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

Ся спомени и кое е тв-то. Нали някакви евтинджоси изпусна? 

On 10/12/2021 at 8:43 PM, jozo said:

Днес пристигна и това чудо на техниката, за съжаление днес няма да мога да го тествам, та ще си играя с прахосмукачката. :D Тея тикви от е-маг днес ми пратиха стойката за стената, та не мога да го монтирам. Вчера си накупих дюбели и прочие, подготвих машините да дупча стената и греда.... Нищо де, утре ще го сложа и ще дам преки впечатления.

 

Имах леки премеждия с транспорта, добре че взех Берлингото, че с кашона е 170 на 100 см... В офиса направих атракция, всички съседни офиси дойдоха да зяпат, все едно не са виждали голям телевизор, то беше цъкане, ахкане кво било това "прасе" и т.н.

1.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аааааа браво! Правилния избор - ЛГ завинаги! Жорка, ти тряяше да ме видиш със 70-ката преди 3 години... Гледаха като натровени нЕкои

Link to comment
Share on other sites

Сега забелязвам, че цитатите са с американския дебилен начин на записване на датите - месец, ден, година. Баси гадното

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:

Аааааа браво! Правилния избор - ЛГ завинаги! Жорка, ти тряяше да ме видиш със 70-ката преди 3 години... Гледаха като натровени нЕкои

Еми тва е поредното ЛГ, 65 за сега бива, даже бързо му свикнах и ми О.К.

 

Евтинджосите са за Хисаря допълнителни, основния е ЛГ отново. Поръчах някакви други пръчки, ся чакам да дойдат някой ден, ама от тях очаквам единствено да бачкат и нищо друго.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Някой ако търси да купува телевизор 65", в еМАГ има много добра оферта.

 

image.png

 

 

https://www.emag.bg/televizor-sony-65a80j-65-163-9-sm-smart-google-tv-4k-ultra-hd-oled-xr65a80jaep/pd/D276WTMBM/?ref=cart_item

 

В такива моменти ме е яд, че не ми трябва на мен. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/17/2022 at 7:16 PM, w00x said:

Някой ако търси да купува телевизор 65", в еМАГ има много добра оферта.

 

image.png

 

 

https://www.emag.bg/televizor-sony-65a80j-65-163-9-sm-smart-google-tv-4k-ultra-hd-oled-xr65a80jaep/pd/D276WTMBM/?ref=cart_item

 

В такива моменти ме е яд, че не ми трябва на мен. :) 

 

Не знам докога е офертата, но нов и непокътнат може да се вземе през App-а с 10% надолу от обявената цена, т.е. за 2969.99 лв.

Link to comment
Share on other sites

Пише: Използвай до 01.03.2022г. 

 

2970лв е много добра цена за нов. Направо ме сърби пръста, но моя Панасоник не иска да се предава и това е. 10 години вече.

 

Понякога има 10-15% допълнителна отстъпка на разопаковани продукти, което би направило цената от 2800лв още по-ниска.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samsung QN90A мнения?

Никога не съм имал Самсунг, но жена ми смята, ме вече е време да сменим LG със Samsung. Горния модел го хвалят. Някой има ли наблюдения, мое се огледам по Великден за промоция. Сега може да се намери намален до 2000 лв. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...