Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще видим какво ще излезне на черния петък, при всички положения ще е по-добре от стандартните говорители. Като цяло, нямам идея да вдигам махалата във въздуха, а да имам присто по-добър звук от стандартния. Какво ще дойде, ще видим.

 

Иначе моя гледам, че има това HLG, ама като гледам за момента не е много приложимо 

Link to comment
Share on other sites

HLG е безплатно, цели да е универсално и лесно достъпно, и като цяло не струва. :D 

Dolby Vision е най-добрия HDR стандарт на този етап.

Link to comment
Share on other sites

Е за 500 лв за 1 година ще го избие. Ся като си вземеш top of the pops A90J за 3000 лв и догодина Самсунг като изкарат новата матрица и до там. Щото според мен както при телефоните. Ако си вземеш флагмен ТВ ще искаш такъв постоянно. 

 

А прочетохте ли статията където се казва, че Samsung поръчали 1 млн oled панели от LG до края на годината и 4 млн. за догодина ? За първи път в историята на Самсунг ще правят тв с чужди панели. И миналата година почти прекратили производството на LCD ама пандемията увеличила търсенето и за сега го запазили. 

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал, че е правилна, но е вариант.

Аз, вероятно като теб, също не бих се спрял на тази логика, но е факт, че този телевизор има доста екстри на хартия. 

Не знам обаче какъв му е панела, пък и не ми се търси.

 

33 minutes ago, plameni said:

 

и междудругото щели да работят по някакъв нов вид тяхна матрица, не си спомням дали е разширение на QLED или съвсем нов вид.... Но аз не следя Samsung :)

Link to comment
Share on other sites

Така добре сме подхванали темата, да питам аз. Тъщата си има LG в хола, обаче ся искала някакви 32" "пръчки" за спалните, като единственото условие е да са евтини.:lol: Някой има ли наблюдение или да стрелям в тъмното на черния петък и каквото хвана от турско-китайските боклуци?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

колко са мънички тия спални, че 32-ки?

да не го гледа права от 1 метър? ще могат ли да закарат то телевизора с тези малки размери

Link to comment
Share on other sites

Нямам намерение да споря. Моето мнение е, че хич няма да се гледат, ама това е съвсем друга тема. Да е нов, без пари ако може и да е 32"....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jozo said:

Така добре сме подхванали темата, да питам аз. Тъщата си има LG в хола, обаче ся искала някакви 32" "пръчки" за спалните, като единственото условие е да са евтини.:lol: Някой има ли наблюдение или да стрелям в тъмното на черния петък и каквото хвана от турско-китайските боклуци?


Не знам някой да прави такъв инч - да нямаш предвид 42? 

Link to comment
Share on other sites

Ми не, 32 инча иначе казано 81 санта диагонал. Има бол, ама какъв да е..

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:


Не знам някой да прави такъв инч - да нямаш предвид 42? 

 

Всички правят такива размери.

https://www.technopolis.bg/bg//TV%2C-Video-i-Gaming/Televizori/c/P11090104?text=&pageselect=30&pricerange=&attr-3-4=32.0+"&layout=Grid&q=%3Aprice-asc%3ADISPLAYSIZEINCH%3A32.0+"

 

8 minutes ago, jozo said:

Ми не, 32 инча иначе казано 81 санта диагонал. Има бол, ама какъв да е..

 

Ако ще взимаш евтино, погледни HiSense.  Бих се доверил на тях повече, отколкото на Toshiba, Star-Light, Horizon и други там.

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2021 at 7:41 PM, jozo said:

Ще видим какво ще излезне на черния петък, при всички положения ще е по-добре от стандартните говорители. Като цяло, нямам идея да вдигам махалата във въздуха, а да имам присто по-добър звук от стандартния. Какво ще дойде, ще видим.

Преди няколко месеца и аз гледах как да подобря звука. Даже исках поне 5.1 да докарам. Така и не успях да си харесам система.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Преди няколко месеца и аз гледах как да подобря звука. Даже исках поне 5.1 да докарам. Така и не успях да си харесам система.

 

Ми що не си питал? :D 

Link to comment
Share on other sites

След известно ползване, да дам мнение за телевизора. Картината е без забележка, на тубата и 4К съдържание е просто уникална. Нашите телевизии няма какво да ги коментирам, те като качество не струват и не могат да дадат хубава картина. Приложенията ги зарежда много бързо, браузъра също, сърфирането е бързо (не че ни трябва) и т.н.

 

Не ми харесва как зарежда медия сървъра, не знам къде обаче е проблема. Дали в компа, рутера или ТВ. Старото ЛГ ги зареждаше по-бързо! За момента съм имал само 1-2 филмчета, които не успя да пусне и казва, че не ги поддържа, всичко останало върви. Трябва да видя някакво друго приложение за шеър, пък белким се забърза там.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...