Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

10 minutes ago, w00x said:

 

Май дори са 2 при мен. Не мога да го изключа. Телевизорът ми е плазмен и понякога паузирам нещо, и се заблявам в друго. И така час. Като заспя, докато го гледам - също.

Статичните изображения не са окей за плазмените телевизори, затова подобно изключване е полезно за мен. После си го пускам пак с един бутон и така. Пък и 10 години, вече съм му свикнал да го обслужвам. :D 


А, добре тогава, защото аз не гася. докато намеря откъде се изключва се поизнервих, но пък иначе бях на крачка да потроша телевизора. :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 hours ago, vikktorpenchev said:

Феновете на LG, я кажете webOS или Android предпочитате?

 

Аз не съм фен на webOS просто съм и свикнал заради многото LG-та, които имаме както в къщи, така и при близките. Като цяло най-вече ми харесва тяхната картина, също така за толкова години не са ми създавали дертове, което никак не е маловажно.

 

След 2 часа борба с дюбели и тухли 4-ки, топуза е на стената. Поради борбата, не успях да го тествам качествено и мнение ще дам по-късно.. Трябва да пробвам DLNA-то, че от старото LG съм свикнал да шервам и имам сумати съдържание, ся ако прави дерт, ще трябва ТВ Бокс да взимам. Ето как стана иначе, точно както го мерих и исках на стената.

IMG_20211014_235022.jpg

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Добре е, ама аз бих се погрижил да преместя/прикрия там долу контактите и адаптерите/жиците, че стои малко кофти. И жиците да не слизат така от средата, а отстрани някак.

Btw защо на стената, не е ли по-добре да е по-ниско и да си е на стойки телевизора? По моите наблюдения е по-комфортно да е по-ниско ТВ-то. Така ще се прикрият и отзад контактите и жиците.

Link to comment
Share on other sites

Нарочно съм го сложил нагоре. Най-важното е, че там е точно срещу "Г-то" на дивана и като полегна, го виждам прекрасно. Отделно, че не ми пречи трапезарната маса на картината, понеже е пред дивана. Стария беше долу и като полегна, долу в дясно ъгъла ми го режеше. На майка ми в спалнята е почти на тавана, 43" мислих че е луда като го искаше така, ама като легнеш да гледаш нещо е супер. Относно контактите, там мисля да слагам саундбар и той ще е там пък да има място и за други неща, че ако сложа ТВ-то няма място за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Аз така и не разбрах тая къща ще я поливаме ли или да ти кажа откъде ще се напука по-напред! :laughing1:
Парапет щяхме да правим, не съм минал в стил ОТК, много фири, много фири.... 
ЕДИТ: Незабавно томчетата на История на България да се подредят правилно! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Аз така и не разбрах тая къща ще я поливаме ли или да ти кажа откъде ще се напука по-напред! :laughing1:
Парапет щяхме да правим, не съм минал в стил ОТК, много фири, много фири.... 
ЕДИТ: Незабавно томчетата на История на България да се подредят правилно! 

 

Готово, казваш кога и ще поливаме. Ракия имам, виното още не е готово и ще трябва чакане за него. Иначе леко сме закъсняли, в къщата сме почти от 3 години. :D

Парапета го купих за колосалната сума от 300 лв., искаха ми суми от 650 до 850 лв. Сега е нарязан на размер, снадки, винтове и прочие е подготвено, само чакам да поспре да вали и да не е супер студено.

Яко тежат тея томчета, търсих и другите, да ги допълним всичките, ама е мисия невъзможна. Долу в ляво са томовете на Стефан Цанев, в дясно са други учебници и книги, сега ще купуваме и вече за световната история, че са необходими на Галя :rolleyes:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ами то човек търпи, търпи, па е време да се обади! Миналия ден пак попаднах на едно клипче от нашите дни как раздавам ред були след поредната победа на Фетел... Ееееех.... 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, jozo said:

 

Аз не съм фен на webOS просто съм и свикнал заради многото LG-та, които имаме както в къщи, така и при близките. Като цяло най-вече ми харесва тяхната картина, също така за толкова години не са ми създавали дертове, което никак не е маловажно.

 

След 2 часа борба с дюбели и тухли 4-ки, топуза е на стената. Поради борбата, не успях да го тествам качествено и мнение ще дам по-късно.. Трябва да пробвам DLNA-то, че от старото LG съм свикнал да шервам и имам сумати съдържание, ся ако прави дерт, ще трябва ТВ Бокс да взимам. Ето как стана иначе, точно както го мерих и исках на стената.

IMG_20211014_235022.jpg

Честито, ама ти от неговите говорители ли ще го слушаш?

Link to comment
Share on other sites

Вероятно на секцията, като при повечето хора, които слагат саундбари със субвуфер. :) 
 

Ще му намерим място, той да го купи.

Link to comment
Share on other sites

Буфера най-добре на земята да стои. Според мен. И ако има възможност. 
Не съм сигурен дали отзад или отпред е по-добре, но това зависи от размера на стаята.

Другия вариант е да се види някъв бар с вграден woofer. Мисля, че има такива. 

Link to comment
Share on other sites

Именно и на мен това ми беше питането. Но ако трябва да избира саундбар без буфер, по добре да се насочи към тонколоните на които съм дал линк в горния ми пост. Да не говорим, че качеството им е с пъти по добро от саундбаровете които съм слушал.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, charmock said:

Именно и на мен това ми беше питането. Но ако трябва да избира саундбар без буфер, по добре да се насочи към тонколоните на които съм дал линк в горния ми пост. Да не говорим, че качеството им е с пъти по добро от саундбаровете които съм слушал.

Съгласен съм. 
И аз бих се спрял на такива след като вече съм ползвал soundbar на Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Мислих да е саундбар с буфер, като буфера да не е до телевизора. Гледах оня ден някъде в нета безжични с блутут, даже с допълнителни колонки. Като за това ще чакам черния петък, ще имам време да ги разгледам и да намисля, кое точно и как да разположа.

 

Самата стая е около 24 квадрата, пак Г-образна, като телевизора е на дългата страна, гледам го от около 5 метра. Стария го ползвах с неговите колони и като се преместихме му бяхме свикнали и не беше дошъл момента за музика, сега обаче го мисля как да стане.

Link to comment
Share on other sites

При мене веднъж бях надул музиката и то от ютюб и малко остана да се сбием с наглия ми съсед, който си позволи да ми блъска по стъклата на терасата... Говорим за сред бял ден събота... Системката е една от отличните ми чернопетъчни сделки...  

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, jozo said:

Мислих да е саундбар с буфер, като буфера да не е до телевизора. Гледах оня ден някъде в нета безжични с блутут, даже с допълнителни колонки. Като за това ще чакам черния петък, ще имам време да ги разгледам и да намисля, кое точно и как да разположа.

 

Самата стая е около 24 квадрата, пак Г-образна, като телевизора е на дългата страна, гледам го от около 5 метра. Стария го ползвах с неговите колони и като се преместихме му бяхме свикнали и не беше дошъл момента за музика, сега обаче го мисля как да стане.

Мисля, тонколоните които постнах малко по нагоре ще ти свършат повече работа, а и ще си по доволен от звука като цяло. Тествах няколко саундбарове, част от тях в много високия клас и от никой не останах удволетворен. Идеята на баса (буфера) не е да правиш сватба, а да допълва звука, много хора се заблуждават, че големия бас е по качествен като звук и усещане. Звукът трябва да е балансиран, Ангел може да те обясни тези неща с повече думи, щото мен ме мързи да пиша и отивам да пия. Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

Субвуферът е като бутало. Трябва да напълни стаята с налягане. Колкото по-голяма е стаята, толкова по-голям трябва да е субвуфера. Това не означава, че ще е силен.

Ако се сложи един мощен субвуфер в нива, изобщо няма да се разбере, че е там. Освен ако не се стои пред него де. Няма затворено пространство, в което да се компресира баса и да се получи нужния ефект.

Затова и субвуферите в кино залите и по концертите като долна граница са по-високи от тези за домашна употреба.

 

Ето това животно, например.

https://jblpro.com/en-US/products/vtx-g28

22Hz (при -10dB) 
За справка, моят домашен е 19Hz (при -3dB), което е доста добре по принцип. 19Hz са си сериозна тресяща честота. По-скъпи и качествени модели отиват до 15-17Hz..

Затова в една 20 квадрата стая, един 12-15" субвуфер ще е достатъчен, но 15" субовете са малко по-малки от пералня. :D  Около 60-70см са по едната страна.

 

Субвуферите, които вървят със саундбаровете, нямат достатъчно сила, за да създадат налягане в толкова голяма стая, особено с неправилна форма. Разстоянието от мястото за седене е без значение. В конкретното помещение, субвуферът поставен в далечния край на стаята може да звучи по-добре, отколкото ако е толкова близко, че да можете да си подпрете краката на него.

При това положение, стерео тонколони, които няма да се опитват да възпроизвеждат ниските честоти, които така или иначе са невъзможни за адекватно възпроизвеждане от субвуфера, са по-добър вариант.
Ако няма място за стерео тонколони и трябва да се взима саундбар, аз бих гледал такъв без субвуфер. Те са по-широки и говорителите в тях реално вадят повече звук от 2" говорителчетата в малките саундбарове, които разчитат да предадат честотите под 130-140hz (предполагам) на субвуфера.
Друг адекватен вариант за саундбар са тези, които имат 2 сателитни говорителя, които да сложите зад мястото за слушане. Тогава поне получавате някакъв ефект от това, че сте сложили саундбар, защото съраунд говорителите допринасят страшно много за кино изживяването.

 

Едно е сигурно. Всеки саундбар ще изкара по-добър звук от говорителите на телевизора. Размера на разликата, която ще се наблюдава, зависи от това, с какви тонколони е оборудван телевизорът и какъв саундбар се вземе. При едни може да е супер огромна, а при други може да се чудите защо изобщо сте си изхабили парите за саундбар.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...