Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

На LG може ли да се качи Андроид?!

Аз лично не съм фен на едно или друго като софтуер, просто съм с LG-та, просто софтуера трябва да си бачка, а как точно се казва.., webos-а има някои дразнения, примерно при нашите ако се натисне последователно малко по-бързо Mute 3-4 пъти, се появява някакво меню, което трябва да се exit-ва, мен това лично ме дразнеше, поне докато не се прекара цифрова ТВ и вече се работи само с приемника за тия неща.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

Да, така е. LG имат само WebOS. Мисълта ми беше друга. 
Дали купувате LG защото сте фенове на webOS и против другите ОС


Откъде изобщо можа да ти хрумне тая? Да си купя телевизор заради ОС-а?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

Има хора, които при равни други условия, гледат и това и са си фенове - върви относително бързо, има си основните неща за по-непретенциозни потребители, вградения плеър аз лично не съм засичал филм, който да не тръгне нещо..

Има някои дреболии, които на мен лично като организация не ми харесват. Ако искам повече функционалност и гъвкавост, бих избрал може би андроид. Но за мен лично е Ок и webos за нуждите.

Относно "равни други условия" - за маса хора картините на различни телевизори са почти едни и същи, като изключим разликите както се виждат по мострите в самите магазини. Хора всякакви. Ако искат голяма гъвкавост на андроид, като нищо и това е някакъв фактор, т.е. не "заради ОС0а", а "И заради ос-а".

Link to comment
Share on other sites

Ще ти дам пример. Приложението, което ползвам за медия сървър се оказа, че е безплатно само за webOS. На iOS и Android не Работи изобщо бе да си платил. Няма trial. За ОС на един стар Самсунг изобщо го няма. Не знам дали има друг по-нов ОС. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktorpenchev said:

Ще ти дам пример. Приложението, което ползвам за медия сървър се оказа, че е безплатно само за webOS. На iOS и Android не Работи изобщо бе да си платил. Няма trial. За ОС на един стар Самсунг изобщо го няма. Не знам дали има друг по-нов ОС. 

 

Plex?

Link to comment
Share on other sites

Масовите филми от замундите и тракери, които съм свалял, 100% са се плейвали, друго не ме интересува.

Дай пример или линк на нещо което не се плейва да пробваме.

Не говорим за някакви извратени или ексцентрични формати тип ".kjsfjk", ясно е че вграден плеър няма как да е като един potplayer примерно на десктопа да поддържа 1000 формата. Естествено че е възможно да се попадне на нещо, просто аз досега не съм попадал на нищо, което да не се плейне. Всеки подобен плеър може да има пропуски, но ако се случи, просто ще го ремуксна набързо, защото по-често може да се случи проблем със звука, а там е бързо, отколкото с кодека и неподдържан профил примерно.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Plex?


emby. Писал съм за него в темата за медия сървъри. 
 

1 minute ago, tedy said:

Масовите филми от замундите и тракери, които съм свалял, 100% са се плейвали, друго не ме интересува.

Дай пример или линк на нещо което не се плейва да пробваме.

Не говорим за някакви извратени или ексцентрични формати тип ".kjsfjk", ясно е че вграден плеър няма как да е като един potplayer примерно на десктопа да поддържа 1000 формата.

 

вградения плейър при мен има проблеми със виждането на суб

Link to comment
Share on other sites

За какво ползваш приложение на телевизора за медиа сървър? Какво по-точно прави то? Медиа сървъра не е ли на машина в лан-а? Или имаш предвид да не ползваш вградения плеър..

 

За суб, не съм имал никога проблеми, коя версия webos визираш и какви субс?

 

Мен лично вградения плеър не ме вълнува чак толкова много: 1) не се гледат често филми, особено последните години, 2) с времето е нормално да се появят нови профили и кодеци а-у.. и така или иначе по-гъвкавото решение е андроид бокс някакъв, където да можеш да ъпдейтваш по-лесно софтуера, че и хардуера (за 100 лв след 4г. взимаш нов по-мощен бокс), на телевизора по принцип слагат по-слаби "умни" хардуери, и доколкото знам не можеш да ги ъпгрейдваш. Това ако ползваш телевизор дългосрочно.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tedy said:

Масовите филми от замундите и тракери, които съм свалял, 100% са се плейвали, друго не ме интересува.

Дай пример или линк на нещо което не се плейва да пробваме.

Не говорим за някакви извратени или ексцентрични формати тип ".kjsfjk", ясно е че вграден плеър няма как да е като един potplayer примерно на десктопа да поддържа 1000 формата.

 

Всички телевизори на LG след 2020 не поддържат DTS кодек, та бая филми няма да тръгнат на вградения плейър, като се има предвид, че 80% от релийсите са с DTS аудио. :)

 

Самсунг също не го поддържат от известно време.

Link to comment
Share on other sites

Как пък не тръгнах сега да се занимавам да показвам какво плейва и какво не - МНОГО неща не плейва и няма нищо нестандартно в тях. Срещу 40 евро на час може да отделя няколко часа да правя подробна разбивка. И не - нищо особено няма във файловете като разширения. 

Link to comment
Share on other sites

Не мога да ти кажа какви суб защото се отказах от него след последните ми няколко неуспешни опита. Защото разбрах, че не е прецедент. 
 

медия сървъра е сървър. Но той има нужда и от клиент. Клиента може да е и вградения плейър. Ако тръгне…

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

 

Всички телевизори на LG след 2020 не поддържат DTS кодек, та бая филми няма да тръгнат на вградения плейър, като се има предвид, че 80% от релийсите са с DTS аудио. :)

 

Самсунг също не го поддържат от известно време.

Е това е отговор (че и безплатен huh...), мерси, не знаех, макар че точно в това се съмнявах. Нямам телевизор след 2020-та.

Това не би било проблем никакъв, защото звук бързо се преобразува, а ремукса е почти инстантен, и ако са чести такива, с един скрипт се решава проблема за всички следващи филми. Щом са махнали DTS, то е заради легални причини, и там вероятно не може да се очаква решение просто така като "fix". Даже може да се направи като task автоматично да става, но все пак се иска и малко програмиране, и то си струва ако наистина са доста филмите.

 

Виктор, от (DLNA) клиент имаш нужда наистина само ако вградения плеър не може да плейне нещо, и ако разбира се можеш да инсталираш 3rd party.

Аз лично предпочитам да спрат с тия "умни" телевизори, и просто да продават отделно кутии, които можеш лесно да управляваш и ъпдейтваш. Както си ги има и сега, и ако човек иска гъвкавост достатъчна, просто си слага един бокс някъде зад ТВ.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ангеле, не е само това. И много .мп4 файлове не отваря. Има видеофайлове, които дори не отразява, че присъстват в директорията. Излиза пилето, че не намира нищо плейъбъл. Но сега да ровя точно кои и къде - абсурд при обемите, които имам на дисковете. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vikktorpenchev said:

Не мога да ти кажа какви суб защото се отказах от него след последните ми няколко неуспешни опита. Защото разбрах, че не е прецедент. 
 

медия сървъра е сървър. Но той има нужда и от клиент. Клиента може да е и вградения плейър. Ако тръгне…


Не е задължително. Повечето медия сървъри нямат нужда от клиент и използват вградения в устройството плейър.

 

6 minutes ago, tedy said:

Е това е отговор (че и безплатен huh...), мерси, не знаех, макар че точно в това се съмнявах. Нямам телевизор след 2020-та.

Това не би било проблем никакъв, защото звук бързо се преобразува, а ремукса е почти инстантен, и ако са чести такива, с един скрипт се решава проблема за всички следващи филми. Щом са махнали DTS, то е заради легални причини, и там вероятно не може да се очаква решение просто така като "fix".


Ще преобразуваш звука на всеки филм/епизод преди да го гледаш ли? :D Махнали са го, защото вече нямат лиценз. Няма фикс.

 

3 minutes ago, RaptoR said:

Ангеле, не е само това. И много .мп4 файлове не отваря. Има видеофайлове, които дори не отразява, че присъстват в директорията. Излиза пилето, че не намира нищо плейъбъл. Но сега да ровя точно кои и къде - абсурд при обемите, които имам на дисковете. 


Тези детайли не ги знам. Аз казах само очевидното, което елиминира голяма част от съдържанието по торентите и прави използвамето на плейъра досадно.

Link to comment
Share on other sites

Именно това казах и аз, не може просто да се фиксне, защото не е бъг.

Иначе да, какво пречи да преобразувам звука? Ако е 1-2 файла ръчно, за повече - един (не чак толкова) прост скрипт. Който не може да го направи, ще се кахъри и/или ще ползва външни кутии с все пак неудобствата им, което е и пари, ако е само заради това. Засега нямам този проблем, защото ТВ са отпреди 2020. Ако взема по-нов, ще го мисля, но това с DTS няма да ми е никакъв фактор, поради споменатата причина. Имам сървър, където се трупат свалените филми, ако искам мога да си напиша скрипт, който да обработва новите филми със звука.

Всеки си решава на база всички условия.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Щом ти се занимава… :) 

Не виждаш вариантите, при които конвертирането не е опция обаче.

Например за мен, това не е вариант.

Link to comment
Share on other sites

Еми не ми се занимава, но ако се наложи :) .. това е вариантът за мен поне, при много филми.

Иначе какъв друг вариант има? Да вземеш не-LG телевизор или да слагаш андроид бокс отзад. Кой вариант би избрал? Второто е Ок ако ще ползваш и други предимства на бокс-а, и там са едни 100-150 лв и ВСЕ пак някакво малко неудобство, превключване на входове..

Ако и телевизията минава през бокс-а, тогава може би е малко по-приемливо.

 

PS. Между другото нали не забравяме, че медиа сървърите имат функция transcoding :) . Е, подробност е че изискват по-мощничък хардуер.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Dlna не става. 
и аз трупам всички филми на едно място, и всичко става автоматично. Само цъкам в IMDb отметката. 
да използваш бокс за модерен телевизор е безсмислено, защото е вероятно процесора на тв да е по-добър от този на бокса. И губиш функционалности на тв за сметка на тези от бокса. За мен колкото по-малко устройства, които изпълняват едно и също нещо, толкова по-добре. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tedy said:

Еми не ми се занимава, но ако се наложи :) .. това е вариантът за мен поне, при много филми.

Иначе какъв друг вариант има? Да вземеш не-LG телевизор или да слагаш андроид бокс отзад. Кой вариант би избрал? Второто е Ок ако ще ползваш и други предимства на бокс-а, и там са едни 100-150 лв и ВСЕ пак някакво малко неудобство, превключване на входове..

Ако и телевизията минава през бокс-а, тогава може би е малко по-приемливо.

 

PS. Между другото нали не забравяме, че медиа сървърите имат функция transcoding :) . Е, подробност е че изискват по-мощничък хардуер.

 

Вариантът е да си купиш една Андроид кутийка за 70лв и да забравиш всякакви такива тъпотии, които те обвързват с операционната система на телевизора. Телевизорът за мен е телевизор. Монитор. Не му ползвам нито операционната система, нито аудио възможностите. Надявам се да остане така и за вбъдеще. Няма неудобство за мен при този вариант. Само удобства.
Входове не сменям от около 8 години. :D Дистанционното на телевизора пипам само, за да покажа активност и да не се изключи на всеки 3 часа.

 

Не, не забравяме, но това е толкова ненужен вариант, че дори не го обсъждаме.

 

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

да използваш бокс за модерен телевизор е безсмислено, защото е вероятно процесора на тв да е по-добър от този на бокса. И губиш функционалности на тв за сметка на тези от бокса. За мен колкото по-малко устройства, които изпълняват едно и също нещо, толкова по-добре. 

 

Не е вярно това. Процесорите на боксовете са оптимизирани за видео обработка и дори такива на по 5 години са по-добре от лагавите процесори, които слагат дори в скъпите телевизори.

При моята употреба не се губи функционалност, напротив.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Дистанционното на телевизора пипам само, за да покажа активност и да не се изключи на всеки 3 часа.


Не са ли 4? И земи го изключи това

Link to comment
Share on other sites

Виктор, всяко нещо си има предназначение и в зависимост от различните нужди и изисквания и доколко човек приоритизира, може бокс или не, да е подходящо за всеки човек.

Боксовете от 70 лв са боклуци някакви, трябва си над 100 лв (според мен), ако не иска утре пак да го сменя. Или ако смята да го ползва не само да гледа някой филм по DLNA. Разчитат на хардуерно ускорение. Утре ще се спънат с някой релийз с малко по-различен параметър на нещо, който не се поддържа хардуерно..

Иначе да, и аз по принцип за гъвкавост не бих разчитал на телевизора, но докато върши работа, за мен лично е малко по-удобно и бързо.

Ако гледаш телевизия от цифрова с приемник, за да гледаш филм от бокс-а, ще трябва да сменяш входове като побъркан :) . Ако боксът е хубав и телевизията минава през него, съгласен, че всичко е smooth по UX.

 

Link to comment
Share on other sites

Аз взех едно xiaomi box , което е ужас. Трябваше ми, за да инсталирам приложението на eon. Тегава работа. Добре, че никой не го гледа тоя ТВ на този етап. Като почнем да го гледаме, веротно ще го сменим

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:


Не са ли 4? И земи го изключи това

 

Май дори са 2 при мен. Не мога да го изключа. Телевизорът ми е плазмен и понякога паузирам нещо, и се заблявам в друго. И така час. Като заспя, докато го гледам - също.

Статичните изображения не са окей за плазмените телевизори, затова подобно изключване е полезно за мен. После си го пускам пак с един бутон и така. Пък и 10 години, вече съм му свикнал да го обслужвам. :D 

 

12 minutes ago, tedy said:

Виктор, всяко нещо си има предназначение и в зависимост от различните нужди и изисквания и доколко човек приоритизира, може бокс или не, да е подходящо за всеки човек.

Боксовете от 70 лв са боклуци някакви, трябва си над 100 лв (според мен), ако не иска утре пак да го сменя. Или ако смята да го ползва не само да гледа някой филм по DLNA. Разчитат на хардуерно ускорение. Утре ще се спънат с някой релийз с малко по-различен параметър на нещо, който не се поддържа хардуерно..

Иначе да, и аз по принцип за гъвкавост не бих разчитал на телевизора, но докато върши работа, за мен лично е малко по-удобно и бързо.

Ако гледаш телевизия от цифрова с приемник, за да гледаш филм от бокс-а, ще трябва да сменяш входове като побъркан :) . Ако боксът е хубав и телевизията минава през него, съгласен, че всичко е smooth по UX.

 

 

То няма особено много варианти за лицензирани боксове с Android TV.

Xiaomi Mi Box може да се намери за 70лв, а той си е напълно адекватен. След това отиваш на nVIDIA Shield за 450лв. Между тях са разните продукти на Amazon и Google.
Китайските боксове боклуци изобщо не ги обсъждаме.
Спъването с релийса не е ли проблем и при твоя телевизор? Поддържат много повече кодеци от него, например. До момента не съм имал случай, в който боксовете ми се спъват с някой релийс. Пускат абсолютно всичко.

 

Нямам превключване на входове като побъркан. Имам закачени два плейстейшъна, ТВ бокс и ТВ приемник на Куулбокс.

Има начини. Просто изискват допълнителни инвестиции. CEC е страхотен стандарт (когато работи), който ти спестява голяма част от галимациите с прехвърляне на дистанционни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...