Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

10 hours ago, tedy said:

Хаха, тука не ми отваряй устата :) .

От 100 филма които съм гледал последните години, 2 или 3 да мога да им дам над 3/10. Толкова е паднало нивото, масово се разчита само на някакви шарени CGI ефекти, и никъв смисъл.

Именно затова от много години хич не се интересувам от телевизори, някъв 43" тука колкото да има. Виж, за монитори, "моя" дето го чаках 43" 120 Хц нещо се е изчерпал навсякъде, а тъкмо беше се появил някъде на по-ниска цена.

Нещо пак май се изказваш неподготвен. Кой модерен телевизор не може да се използва като монитор, да не говорим за вградените "умни" приложения? Моите основни източници за ежедневна информация са един списък от канали в тубата и нито един от тях не "предава" с качество по-ниско от 4К. Как е по-добре да се гледат според теб, на 28''@4К или на 65''@8К (с апскейлинга от 4К)? Да не говорим, че в тубата вече лесно се намира чудесно 8К съдържание. Къде предлагаш да го гледам, на 28-32'' монитори? :lol:

 

9 hours ago, jozo said:

То за тоя жена ми ме номинира за изгонване от къщата, с оня щях да си спя на двора и да си гледам 8К. :D

Ако Галя нещо се запъва за телевизора, прати я тук да й обясним някои неща, че нещо не се появява напоследък. Освен това не успя ли да компенсираш недоволството с прахосмукачката-робот? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Godfather, нещо не ти разбрах поста. Или си объркал цитата (по-вероятно), или ти се е спяло жестоко като си писал.

Телевизор може да се използва като монитор по принцип, къде съм твърдял обратното?! И какви умни приложения те гонят в/за монитор......

Отделно, предполагам няма да спорим за буквата, че "качество" и резолюция са отделни неща.

А кое как е по-добре да се гледа, ако гледаме сухи цифри, зависи почти изцяло от разстоянието и пространствения ъгъл, под който гледаш дадена гъстота на пикселите. Какво общо има с цитата, не разбрах. Особено последния ти въпрос, който изглежда трябваше да мине за риторичен, но нещо... Ако гледам от 80см, дали 60-70 инча е по-добре? Също риторичен.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tedy said:

@Godfather, нещо не ти разбрах поста. Или си объркал цитата (по-вероятно), или ти се е спяло жестоко като си писал.

Телевизор може да се използва като монитор по принцип, къде съм твърдял обратното?! И какви умни приложения те гонят в/за монитор......

Отделно, предполагам няма да спорим за буквата, че "качество" и резолюция са отделни неща.

А кое как е по-добре да се гледа, ако гледаме сухи цифри, зависи почти изцяло от разстоянието и пространствения ъгъл, под който гледаш дадена гъстота на пикселите. Какво общо има с цитата, не разбрах. Особено последния ти въпрос, който изглежда трябваше да мине за риторичен, но нещо... Ако гледам от 80см, дали 60-70 инча е по-добре? Също риторичен.

Ами ти сам си го написал, че от години не се интересуваш от телевизори, само щото не си гледал филми. Я виж по-нагоре цитата? И аз това те питам, какъв е проблема с телевизорите и защо реши, че могат да се ползват само за гледане на филми? Нали все пак това е логиката на написаното от теб, пак да го напиша бавно, не гледаш филми щото били боклуци, ерго не ти трябва телевизор. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пак не виждам каква е връзката и в каква връзка коментираше цитираното.

Това че не се интересувам от телевизори, не отменя принципите на резолюциите, качеството и т.н., които си коментирал пак не разбрах логиката ти, или нещо което да съм казал "неподготвен". Филми "гледам" но много рядко, и по ТВ чат пат тече по някой стар филм като фон тука.

За кой проблем с телевизорите реши че съм говорил? Говорех за съдържанието, което има по телевизиите (не телевизорите, предполагам правиш разлика :blink: ), качеството на филмите (като съдържание, не като технически параметри които сваляш от замунда), мислех че е достатъчно ясно.

Последното което си казал е близо до истината :) - да, не се интересувам последните години да купувам нов или по-голям, телевизор, именно заради нямането на качествени филми или телевизии/предавания, които да гледам. И какво..

Ако ще се ползва като монитор, за игри и т.н., Ок, ама аз ще търся просто по-голям монитор, 120Hz, почти нулев инпут лаг и т.н., а там цените са само малко по-големи от един телевизор, ако правилно разбирам накъде водеше коментара ти.

Link to comment
Share on other sites

Какво за филмите?

Иначе мисля, че вече ми знаете табиета, rant по най-различни теми, в случая за качеството на филмите i не трябва да ми се хващате особено :) - аз намирам и Фермата и там предаванията за певци за супер тъпанарщини, ама има хора, които ги гледат... не бих казал, че са тъпанари или ниско интелигентни и т.н. да генерализирам.

Ама на фона на доста други тъпотии и офтопици, които се пишат по форума, не мисля, че съм най-досаден :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tedy said:

Какво за филмите?

Иначе мисля, че вече ми знаете табиета, rant по най-различни теми, в случая за качеството на филмите i не трябва да ми се хващате особено :) - аз намирам и Фермата и там предаванията за певци за супер тъпанарщини, ама има хора, които ги гледат... не бих казал, че са тъпанари или ниско интелигентни и т.н. да генерализирам.

Ама на фона на доста други тъпотии и офтопици, които се пишат по форума, не мисля, че съм най-досаден :bgrin:

 

Как така какво? Виж ми последния пост на предната страница.

Link to comment
Share on other sites

Този пост е минал някак между капките. Удрям директно на last post и някак не съм го видял този ти пост от предната страница.

Конкретни заглавия не мога да кажа, даже най-често не им запомням заглавията - трия ги веднага като ги гледам или не съм заспал дотогава. Имам още около 40-50 филма застояват от няколко години и все чакат да се гледат. Някои вече ги "гледах" и по ТВ, явно от толкова време застояват.

Да кажем най-грубо, може би айде около 20% от това което съм гледал, да става за нещо :) . Филми свалям на общо основание само с малко преглеждане на описанията от замунда, и на batch-ове - веднъж в годината сядам и губя сигурно половин ден да поизбера набързо - последните години по 4-5 филма, но допреди 2-3г. свалях по 20-30 филма на година. Не е да кажеш нарочно да съм избирал само тъпи филми.

Отново - това е моя лична оценка на база каквото съм свалял и гледал. Никой да не се засяга. Бях го споменал във връзка че за мен лично съдържанието последните години е плачевно, правят се филми на конвейер, явно оттам и общото качество падна значително, и затова нов телевизор скоро надали бих взел.

Може би и защото нямам и толкова време да отделя в "глупостта" да загубя 2 часа от вечерта и живота си да гледам филм... то напоследък започвам да гледам и на игрите така..

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Ами, лошото ти впечатление за качеството идва от лошия ти подбор.

 

Гледай тези, които съм ти написал. Ще ти стигнат за една година. :)

Link to comment
Share on other sites

Ок, ще ги имам предвид :) .

За подбора - не, по-скоро моя "метод" е по-статистически верен, защото избирам пак де, но не много, и ВСЕ пак оглеждам и описанията да избера нещо по-добро. Ако карах наред, сигурно още по-плачевно щеше да е положението и процентите :P.

Но 5-10-20 филма не могат да ме мотивират достатъчно да купя нов телевизор, което беше есенцията на тезата ми :bgrin: .

Игрите все още са някакъв фактор за мен за монитор обаче, по-бавно ми изгасва там пламъка. Ако 43-так се появи отново (че се изчерпа навсякъде) на по-разумна цена от под 2000 лв, и за работа ще е по-комфортно, че все повече ми омръзва да скролирам и pan-вам. В този дух, и 8К монитор бих приел радушно, но скоро няма да се появи подобен на разумни цени.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tedy said:

Именно затова от много години хич не се интересувам от телевизори, някъв 43" тука колкото да има. Виж, за монитори, "моя" дето го чаках 43" 120 Хц нещо се е изчерпал навсякъде, а тъкмо беше се появил някъде на по-ниска цена.


Абе, Теди, що не вземеш директно да минеш тогава на един Юность например? 
Ще спестиш толкова много място, никакви проблеми няма да има... Препоръчвам и да си купиш една по-хубава метла с лопатка, има чудни модели - за чий чеп са тия прахосмукачки дето бучат и заемат и място, недай си Боже пък да са над 150-200 лева - ужасТ!!! С метличката перфе - може след всяко ядене да се замита тихичко и никакво място не заема. Жалко, че системите вече не поддържат и телефон с шайба - намират се стари модели ТА за няма и 50 лева... 

Link to comment
Share on other sites

Да, сигурно ще спестя постовете си във форума, щото на резолюцията на юноста няма да виждам полето за писане.

За прахосмукачката се аргументирах 50 пъти, но продължаваме с тъпите коментари. Явно дотам ни стига...

За телефоните с шайба, много усилие изискваха, иначе наскоро бях мернал смартфон с такава шайба някъде, явно си има търсене :lol:

Викаш... да генерализираме и всичко под общ знаменател, всичко е черно и бяло. Нищо че казах 100 пъти, че аз лично за монитор поне, съм много петимен, и бих дал и 2000 лв за 120 херцов, freesync и т.н. Ама не, Юность си знаем, шайби.. и тва е :P

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tedy said:

За прахосмукачката се аргументирах 50 пъти, но продължаваме с тъпите коментари. Явно дотам ни стига...


Не - на тебе дотам ти стига. Чак дотам, че не вдяваш когато те бъзикат. Тези "аргументи" 50 пъти са 50 пъти измишльотини, предположения и теории на вероятностите на човек, който НИКОГА не е ползвал уреда и ХАЛ ХАБЕР си няма от него. Междувременно 10 души ползватели, някои дългогодишни като мен споделят челен личен опит, всички са доволни, но човекът "аз никога не съм го ползвал, но знам, че не работи" се "аргументира". Съчиненията ти по картинка (ако и картинка си видял) НЕ СА аргументи, а някакви лични съждения във въздуха, безпочвени, зиро, зилч, нула. Има много голяма разлика! Та толкоз на кой докъде му стига.  

Link to comment
Share on other sites

Не, някой се опита да каже, че подобна въшка едва ли не била по-мощна (разбирай смучела) от нормална пълноразмерна прахосмукачка. Няколко пъти казах, че първоначално ако съм се изказал по-твърдо, беше почти на майтап. И после - бих разбрал и хората, които дават луди пари за нещо такова, всеки луд с номера си дето се вика. Както аз давам за други неща, мишки... за които други се вайкат. Може и да има някоя, която струва 1000 лв и да смуче по-добре от някоя обикновена за 20 лв, това не отричам също така. Има всякакви боклуци.

Същото стана и с поялника на jozo - първоначално се изненадах, виждал съм поялници и станции за $200-300 и бих разбрал, но 1000 лв ми се видя множко, но не съм толкова задръстен да не призная, че и там може да има хай-тек решения които да струват такива пари за профи употреба.

За постоянните подхвърляния за "евтинийка", шайби и т.н., аз пък да си отварям ли устата как други пък търсят втора употреба рутери за 20 лв или се мъчат с какви ли не боклуци... ми така са решили. Същото с това някои да ползват телефони за 300 лв или 400 - ама вършели им работа - ми Ок, не съм тръгнал да им подхвърлям различни идиотщини за "евтинийка" след като перфектно за тяхната употреба им върши работа... само защото аз бих дал до 1000 лв за телефон примерно. Наслушал съм се и аз на подобни неща от хора, които биха дали и 3000 лв за телефон!

Никога не съм казал, че се аргументирам за  прахосмукачките с личен опит, след като сам признах, че нямам и не бих взел робот!

Да, за пореден път се вижда кой докъде му стига. И кой не може да проследява логически нишки.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tedy said:

Ок, ще ги имам предвид :) .

За подбора - не, по-скоро моя "метод" е по-статистически верен, защото избирам пак де, но не много, и ВСЕ пак оглеждам и описанията да избера нещо по-добро. Ако карах наред, сигурно още по-плачевно щеше да е положението и процентите :P.

 

 

Да, но ако избираш от боклуци е по-статистически вероято да избереш боклуци, а списъците в Замунда са точно това.
Да, смотаните филми определено са болшинство, но това не означава, че няма достатъчно хубави. Тези от предната страница са доказателство. Имам още мноооого. А освен тях, има още хиляди, които съм набелязал, но не съм гледал.

Link to comment
Share on other sites

@w00x много хубав списък. Част от заглавията съм гледал и не съм съгласен единствено за sicario. Но вероятно не съм го разбрал или съм го проспал, защото и други хвалби съм чувал за него. БТВ the handmaiden е корейски, нали? Щото него съм го свалил, но е още в опашката. Времето ми много намаля. 
Аз харесвам филмите по действителни събития. Теди ако се кефи, мога да направя списък. 

 

Link to comment
Share on other sites

Е, то ако ги няма в замунда, значи не съществуват:laughing: . Тези, които си изброил, предполагам че ги има там всичките. Ако е така, това само подкрепя тезата ми - в замунда не правят филми, а ако има създаден филм, то той ще е там най-вероятно, следователно си остава това, че статистически съм по-прав :P - могъл съм да изтегля всякакви филми, и огромната част са "боклуци" (айде, малко силно казано).

Достатъчно и хубави може и да има, проблемът е че ще изгубя адски много време да ги търся, и то това трябва да е постоянно, защото постоянно се правят нови. И точно - трябва да ги търся и преглеждам обстойно, защото дори и да си дал някакъв списък в предишен пост, това е доста индивидуално, и хич не е гаранция , че ще ги харесам, по вкус нали знаеш..

 

Виктор, тия по действителни случаи са като всичко останало за мен - ако става, мога да гледам и такива. Общо взето има някои цели жанрове, които са ми безинтересни. Примерно като Аватар, където се набляга основно на визуалните ефекти, и други подобни фантасмагории. Не всички разбира се.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Да, за пореден път се вижда кой докъде му стига. И кой не може да проследява логически нишки.


Не може да се следи логическа ника там, където таква НЯМА. 
Пореден безсмислен пост от 500+ празни думи.... 
 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tedy said:

юИ точно - трябва да ги търся и преглеждам обстойно, защото дори и да си дал някакъв списък в предишен пост, това е доста индивидуално, и хич не е гаранция , че ще ги харесам, по вкус нали знаеш..

 

Той @w00x за това пита за примерен филм, който да ти харесва.

Може да даде препоръки за подобни, аз вече се възползвах от тази му негова екстра :D

Има и други, които вероятно биха могли да дадат приблизително добри препоръки.

 

 

21 minutes ago, tedy said:

Виктор, тия по действителни случаи са като всичко останало за мен - ако става, мога да гледам и такива. Общо взето има някои цели жанрове, които са ми безинтересни. Примерно като Аватар, където се набляга основно на визуалните ефекти, и други подобни фантасмагории. Не всички разбира се.

 

Разбрах. Точно заради визуалните ефекти предпочитам по действителни. Там е сведено до минимум, защото в реалния живот рядко има CGI. Но и там има събития, които не са толкова важни, за да се направи филм за тях. За щастие, рядко попадам на такива и научавам доста интересни неща. Основната тема е политиката на сащ и разни измами, които са се вършели там. Или се вършат. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

Филма си е много хубав. Което ми напомня да взема да гледам 2-та част

 

Гледай и двете части на Elite Squad, ако не си.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...