Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

3 hours ago, tedy said:

Аз пък не бих рискувал с турските възможно най-евтини боклуци като филипс и подобни.

Както неведнъж различни хора, занимаващи се с неща около телевизия и телевизори са ми казвали, днес общо взето останаха 3 между които да избираш - LG, Samsung, Sony. От тия, и аз се "доверявам" (доколкото е коректна думата) само на LG, последните 10-15 години. Вкл. за монитори вече.

Щото то има и едни TCL, които аз лично ги знам от смартфоните преди години... една позната взела такъв 40-50 " за под 800 лв... и уж бива..., ама като видях картината, нещо не ми допадна :) . Ама е доволна и сигурно го "препоръчва".

 

Правят се в Полша, защо реши, че са Турски?

Самсунзите дефектират още докато са изложени в магазина, така че за какво изобщо говорим? :D Софтуерът им (поне при ниските модели) е зле дори докато сменяш през каналите... Минималистичните им дистанционни започват да правят мизерии след по-дълго ползване с тези fancy копченца за нагоре и надолу. Вече 10 години, сивото е със зелен отенък. И това е само като ползвател, без да съм притежавал.

Качеството на картината на ниските серии на LG също е под всякаква критика. Няма такъв брутален Clouding просто. Това е несериозно.. Стане ли черен екрана, всичко става сиво и то неравномерно. Недопустимо по моите критерии.

 

3 hours ago, Godfather said:

Филипс още ли правят телевизори? :lol:

 

Да, дори преди 3 години най-добрите OLED телевизори бяха техните. Не съм гледал ревюта скоро, но определено бих ги обмислил при евентуална покупка. Дори да са 1:1 с другите, имат огромното предимство на Ambilight.

Операционната система не ме вълнува изобщо, тъй като използвам външна кутия.

Ето, виж.

 

1 hour ago, jozo said:

Проблема на 70" при мен е, че отвора на секцията към стената е 150 см., а те са 150+, докато 65" са 146-147 и влиза, та трябва да се огранича в този размер.

 

Аз от доста години ползвам само ЛГ и съм доволен, за това пак такива гледам. Общо взето на всички от родата съм накупил различни модели от съответната марка. Ако го има някъде в магазин, ще ида да го погледна тоя Филипс пак на живо. Сега гледам пуснаха някакъв код за 10% отстъпка, което е добре като цяло.

 

Понеже работя с електроника и виждам какво е положението в момента, малко ме притеснява да чакам черен петък. Компоненти няма, всичко е с поне година напред доставка, ако някъде намериш компоненти, те са на цена Х3, Х4. То резистори няма, какво да говорим за чипове.... Автопроизводителите и те минаха на вариант с поръчка и чакане 1 година, няма панели, няма чипове и подобно за новите коли...

 

Ами, има го и 65", но е със 100лв по-скъп. :D 

Аз лично бих изрязал секцията при това положение. :D :D 

 

Мисля, че го има. Промоцията за 10% от разопаковани изтича тази нощ обаче.. А без промоцията е 500лв отгоре, което го прави на цената на LG-то, което гледаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, w00x said:

 

Правят се в Полша, защо реши, че са Турски?

Самсунзите дефектират още докато са изложени в магазина, така че за какво изобщо говорим? :D Софтуерът им (поне при ниските модели) е зле дори докато сменяш през каналите... Минималистичните им дистанционни започват да правят мизерии след по-дълго ползване с тези fancy копченца за нагоре и надолу. Вече 10 години, сивото е със зелен отенък. И това е само като ползвател, без да съм притежавал.

Качеството на картината на ниските серии на LG също е под всякаква критика. Няма такъв брутален Clouding просто. Това е несериозно.. Стане ли черен екрана, всичко става сиво и то неравномерно. Недопустимо по моите критерии.

 

 

Да, дори преди 3 години най-добрите OLED телевизори бяха техните. Не съм гледал ревюта скоро, но определено бих ги обмислил при евентуална покупка. Дори да са 1:1 с другите, имат огромното предимство на Ambilight.

Операционната система не ме вълнува изобщо, тъй като използвам външна кутия.

 

Казвам какво ми казват отвсякъде. Филипс не съм имал и не смятам да имам, последно имах техен CRT монитор 17" преди век, беше хубав. Гледал съм техни модели, то и цената им го подсказва, 70"-ов да струва колкото 40-50" от по-читавите.

Иначе мислех че са се продали на турски компании, както много други стари известни марки, но специално за филипс може и да се лъжа. Всъщност гледам, че май телевизорите са ги прехвърлили към някаква китайска компания :D .

 

Самсунг също не бих взел аз лично, но това е друга тема, иначе имам познати с такива, нямат проблеми, това че ти си имал с един или два през годините, не означава много. Аз съм имал монитор самсунг, на 2-та година отиде в сервиза, оправиха го и го продадох.

Самсунг доколкото знам са един от малкото собствени производители на телевизори и панели, но може и да се лъжа.

 

При ниските серии почти всичко е леш, няма лг, няма филипс, няма нео. Но има хора, които пък им са Ок, а голяма част просто след някоя година преди или след гаранцията, се развалят. Затова каквото и да се купува, да не е от най-ниските серии просто.

Link to comment
Share on other sites

Как цената им го подказва по-точно? Цената на 70 инчовия телевизор е 1600лв на промоция. Просто е стар модел, разопакован е и е на допълнителна промоция, затова излиза 1150, което е супер далавера.

 

Ами, аз съм нямал проблеми с един или два през годините. Както казах, не съм притежавал. Наблюденията ми са като ползвател и са доста консистентни. Те просто са си такива. Това, че твоите познати не виждат проблем не означава, че няма проблем. 90% от потребителите дори не си настройват цветовете като си купят телевизор, така че какво говорим изобщо?


Ти си чул от някой, че Филипс били гадни = са гадни. Аз съм видял, че Самсунг са с ниско качество на поне 6 различни бройки = наблюденията ми са ограничени.

Страшна логика. :D 

 

Този Филипс е от 8-ма серия, което е една под най-високата им от LCD серията.

Link to comment
Share on other sites

И двамата нямаме достатъчно поглед над нещата, затова всеки изказва впечатления от четено и видяно :) .

Където и да съм бил и има телевизори (примерно купища болници последните 10 години), се гледа най-евтиното слагат, или нео, или филипс, напоследък виждам и други неизвестни "марки".

70" за 1600 лв да не би да е скъпо...

И ако този за 1600 лв се води едно под най-високата серия... :Д. E, па няма да го продават за 200 лв я, то оставаше.

Иначе не съм казал че няма проблем със самсунгите, то ако бяха толкова масови, нямаше изобщо никой да ги купува, а си ги има бол. Но и аз съм "чувал" за проблеми, затова ги избягвам, не че нямам един LG 5-6 годишен с лек проблем, просто при всички може да се случат проблеми, всички ги правят да не карат дълго...

Link to comment
Share on other sites

Колко поглед над нещата е достатъчно? Кой има достатъчно поглед над нещата?

Продавачите в магазините също нямат достатъчно поглед над нещата, защото не ползват телевизорите активно и не са калибрирани цветово. Сервизите също нямат достатъчно поглед над нещата, защото при тях идват модели за ремонт, а не за ползване.

 

Провери цените и на другите производители. 65" OLED е 2200-2300лв, че и за 2000 може да се намери. Колко очакваш да струва 65" LCD?

 

Аз пак да кажа, че наличието на проблем с телевизора не е задължително "проблем" за всеки. Не е като да изгарят или екраните да стават на линии.
Проблемите, които изброявам, за много хора дори не са проблеми. Седим с приятели, гледаме телевизора в магазина, за да го купуват и те казват "Много хубаво предава, да.". В същото време аз му виждам блийда по ъглите и как сивото е зелено.
Според тези хора, този телевизор "няма проблем". Затова и мнението на подобни потребители не е много меродавно. От тях можеш да разбереш единствено дали телевизорът все още функционира по начина, по който е функционирал като са го включили за първи път.

Колкото пъти съм пипнал Самсунг в някой хотел или апартамент под наем, всеки път е имал досаден проблем, който при продължително използване просто ще ми вземе нервите. Според теб, каква е вероятността да са единични бройки?

Link to comment
Share on other sites

И аз казвам, че самсунг не бих си взел. Просто основните производители са общо взето тия. При такива като филипс, те купуват панели и други, от основните производители, а там заради това има и някаква надценка като цяло, и пак са по-евтини от другите, при "равни" условия. То няма и как да е иначе.

Иначе аз против Филипс какво бих могъл да имам лично? Последния ми монитор (CRT) до последно си бачкаше, докато последния ми самсунг монитор както казах, на 2та година отиде в сервиз. Така че не мисля че съм пристрастен нещо.

Сони бих взел по принцип, но там първо цените нещо не ми харесват, второ все нещо по картината им не ми харесва, въпреки че често контраста им е по-добър дори за IPS. Някак на LG винаги картината като цяло най ми харесва каквото съм гледал поне. Най-ниските класове обаче гледам да не гледам, че там е леш почти всичко. Както и най-високите, особено за телевизори, предвид колко малък приоритет ми е телевизията като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Аз също бях против Филипс преди време. През 2011-та имаха един много добър модел, който беше значително по-добър от аналогичните на Самсунг и ЛГ, но в последствие станаха малко гадни.
След това обаче оправиха бавния софтуер и сложиха Андроид. Сега пак е лееееееко лагав, но не и из менютата. Толкова лагав е, колкото LG и Samsung. Дори бих казал, че е по-добре от Самсунг.

Преди време май направиха някакви промени в ръководството и промениха изцяло стратегията. Малко след това е правен и този тест, който съм пуснал по-горе.

Този телевизор, който съм препоръчал, е хубав. Иначе нямаше да го препоръчвам. А за тази цена е просто без замисляне. Ако имах какво да правя с 49" LG, което е в едната стая в момента, щях да купя този веднага. За 1150лв дори не ми е ясно защо го обсъждаме. :D 


Ти продължаваш да им сравняваш мониторите отпреди 20 години... :D Безсмислено е. Представи си, че са били с други марки. Нищо общо нямат със сегашните продукти.

 

Сони също купуват панели от други производители. Тях защо би ги обмислил, щом това е проблем за теб при Филипс?

Link to comment
Share on other sites

Май само LG и Самсунг си правят матриците. Другите ги купуват от тях. Панасоник скоро не съм чувал. По едно време тя бяха забегнали по другата технологи, не LCD дисплейте, не знам там какво стана с тях.

Link to comment
Share on other sites

w00x, ами не сравнявам отделни параметри или нещо, а като цяло. Сони са по-добри от Филипс, това няма как да го отречеш, като цяло, защото то не е само цената. Директно картина в някой МОЛ да гледаш също не е много показателно, а отделно го има момента и с трайността. Впечатленията ми от всичко четено из интернет поне допреди някоя година, Филипс (както и Самсунг между другото) се развалят бързичко :) . LG да кажем малко по-бавно.

Но айде, мир да има, да кажем, че последните години нямам много впечатления, просто където и да ида и има някакви телевизори (където се търси максимално евтино), прави впечатление какви "марки" слагат и в какво състояние са :) .

И смятам, че дори евтините LG-та са по-добре от евтините други знайни и незнайни марки. Не значи, че даден модел може да е добър от всяка марка или всяка марка няма и лоши модели. Но дълговечността е трудно да се оцени от нас. По-скъпите обикновено все пак шанса да изкара повече време, е по-голям, въпреки повечето екстри и т.н.

Но да кажем, че няма място за спор, и освен читава картина, все пак за мен е важна и дълговечността, а не след 2-3г. вече да мисля за друг, щото нещо му е станало на тоя.

Link to comment
Share on other sites

Панасоник също имат добри модели. Преди 3 години взехме за една приятелка на много добра цена. Тя също търсеше евтините модели, като болшинството от хората.

Мисля, че 58" за 930лв взехме. Беше намален с 300-400лв, защото беше от последните останали бройки, тъй като имаше по-нов модел. На новият модел разликите бяха само козметични.

 

Бях набелязал Панасоник, Самсунг, ЛГ и Сони. Тогава все още нямах вяра на Филипс и изобщо не погледнах техните модели.

 

Samsung-а в ценовия диапазон беше дефектирал още в магазина и беше изключен! Момчето каза, че нямало бягане и просто долу в средата на екрана се прецаквали и се появява едно сияене. Включи го и след 40 секунди се появи.
ЛГ-то на черен екран просто беше трагично. Цветовете бяха замазани и прекалено обработени. Директно го изключих.

Сони-то имаше безобразен блийд по ръбовете. И него директно го изключих.
Панасоникът беше в пъти по-добър от гореизброените. Дори нямаше място за сравнение. Освен това беше и по-голям като размер.

 

31 minutes ago, tedy said:

w00x, ами не сравнявам отделни параметри или нещо, а като цяло. Сони са по-добри от Филипс, това няма как да го отречеш, като цяло, защото то не е само цената. Директно картина в някой МОЛ да гледаш също не е много показателно, а отделно го има момента и с трайността. Впечатленията ми от всичко четено из интернет поне допреди някоя година, Филипс (както и Самсунг между другото) се развалят бързичко :) . LG да кажем малко по-бавно.

Но айде, мир да има, да кажем, че последните години нямам много впечатления, просто където и да ида и има някакви телевизори (където се търси максимално евтино), прави впечатление какви "марки" слагат и в какво състояние са :) .

И смятам, че дори евтините LG-та са по-добре от евтините други знайни и незнайни марки. Не значи, че даден модел може да е добър от всяка марка или всяка марка няма и лоши модели. Но дълговечността е трудно да се оцени от нас. По-скъпите обикновено все пак шанса да изкара повече време, е по-голям, въпреки повечето екстри и т.н.

Но да кажем, че няма място за спор, и освен читава картина, все пак за мен е важна и дълговечността, а не след 2-3г. вече да мисля за друг, щото нещо му е станало на тоя.

 

Съжалявам, но не мога да разбера твърдения от сорта на "Сони са по-добри от Филипс". По какъв начин са по-добри? ОЛЕД телевизорите на Филипс са по-лоши от най-евтините Сони-та? Такива генерализации са просто налудничави.
Трябва да ти е ясно, че един модел от една година на една марка може да е в класи по-добър от останалите модели на същата марка. Техниката се сравнява модел с модел, а не марка с марка.


Аз това се опитвам да ти кажа. Не си правя сравненията с това, което виждам по МОЛ-овете (кой гледа телевизия по МОЛ-ове?!) и магазините. Тествам различните модели (с предварително приготвени клипове и заливки) за приятели или ги ползвам за продължителен период от време на едно или друго място. Също така ги тествам и ги настройвам, когато въпросните приятели си ги купят. Някои дефекти излизат веднага, тъй като те са си просто "стандартни" за модела (марката) и се дължат на лоша изработка, фабрична настройка и т.н.

Ще ти дам още един пример дори. На черен петък преди няколко години с един колега си купихме един и същи модел на LG. 6-та серия. Нашият си работи все още без проблем. Неговият от няколко месеца е сякаш с черно прозрачно фолио отгоре. Всичко е по-тъмно. Та тези генерализации за дългоживота само по марка... са малко безсмислени.

 

И тук не говорим за "знайни и незнайни марки". Аз не му казвам да си купи Star-Light или Тошиба, а му препоръчвам Филипс. Далеч от "знайна и незнайна марка".
Нямам информация за дългоживота на телевизорите - така е. Но както се вижда от горния ми пример - гаранция няма за никой модел. Някои от LG OLED моделите се оказаха много проблемни и хората ги сменят дори по 2 пъти в рамките на гаранцията. А след това какво става ако се развали пак? Същото и със скъпите серии на Samsung QLED. 8-ма и нагоре. Пак проблемни. Виж им цените за справка.

 

Това, че нещо е с по-висока цена, не го прави задължително "по-скъпо". Ако същият телевизор на Филипс струваше 3400лв, по-добре ли щеше да се чувстваш по отношение на евентуална дължина на живота му? :D Тази нагласа е грешна и производителите го знаят, затова я използват, за да ни продават същите боклуци на по-високи цени.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова избягвам по веригите и моловете да правя сравнения, там не е много меродавно. Последно като гледах, моите наблюдения пък бяха почти коренно различни. Преди няколко години поне, дали не беше в технополис или там наоколо зора мора..

Иначе е възможно филипс да са дръпнали последните години, не знам. То аз имах Dell монитор и дълго време смятах, че пак с такъв ще сменя, все пак Dell... реномирано а-у, но минах на LG, и по всичко личи, че Делл последните години са станали просто една от многото марки с всичките им проблеми.

Та времената се менят, и нищо не се знае. Все пак ако не гледам най-ниския клас, по презумпция все още съм склонен да не гледам филипс :D .

PS. И не съм казал или твърдял да сравняваш евтино Сони със скъп филипс. Всяка марка си има и добри и по-лоши модели, а в ниския клас "добрите" марки често също са леш :) .

Ако има филипс за 3400 лв, той сигурно ще е 200 инча, и вероятно пак нямаше да се чувствам сигурен в него. Трудно се печели доверие не само в тази сфера, също както за дънни платки купувам само Asus, никога не са ме предавали, като цяло смятам, че са от най-добрите, дори често да носят след себе си и premium цената. Пък който иска да си купува асроци, мси-та и т.н. (като msi примерно са добри при интел, напоследък дръпнаха и при АМД, но доверието ми е към Асус, и докато не ме предадат 2-3 пъти поне, няма да си го сваля). При телевизорите и останалите неща, е същото.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Знам, че не си го казал в прав текст, но твърдението "Сони са по-добри от Филипс, това няма как да го отречеш, като цяло, защото то не е само цената." генерализира и предполага точно това. Че по подразбиране, Сони са по-добри от Филипс без значение какви продукти се сравняват.

 

Това, което аз исках да кажа е, да не генерализираш по този начин, защото в повечето случаи - е грешно
Аз предлагам конкретен модел, а ти идваш и казваш "Филипс са боклуци" на база абсолютно нищо освен това, че "един човек ми каза и ги видях в няколко болнични стаи". :D 
Несериозно е просто. 


И тъй като виждам, че цените имат голямо значение за определяне на мнението ти.

 

image.pngimage.png

 

По-ниска цена от тази на Филипса предложен от мен по-горе. По твоята логика, Филипсът е по-добър избор.

Link to comment
Share on other sites

Ок, като цяло :) . Пак казвам, че казах, че естествено всяка марка може да има и по-добри и по-лоши модели. Да кажем, че "Сони са по-добри" е някаква стигма, ако искаш така го приеми. А не че Филипс не може да имат и някой добър модел.

Затова дадох примера с мониторите, Dell, LG, и че преди години смятах LG за inferior спрямо Dell :) . Пък то LG май се оказаха първи с по-масови OLED-и, въпреки всичките им все още недостатъци (на този вид панели).

Да, цените имат немалко значение. Защото е много по-малко вероятно да попаднеш на "евтино и хубаво" спрямо "скъпо и хубаво". С други думи, няма евтино и хубаво, докато при скъпото МОЖЕ и да има нехубаво. Няма как при разлика в цената от 600 лв ако приемем равни други "хартиени" условия, само марката да продава, като знаем днешно време как хората все повече вече не гледат точно марката. Всеки би купил по-евтиния ако беше във всичко по-добър или като цяло. Изключваме специфични изисквания.

Мисля, че обясних логиката ясно вече, и защо не е валидно това което казваш преди мен в поста.

Link to comment
Share on other sites

Имам 3 сонита. Да кажем, че само последния дето е има няма на 1 година още не е показал проблеми. Та следващия, като се кспе тотално първото сони в детската, ще нещо различно от тях. Стига да мога да му слагам приложения, че пускам през chromcast на децата филмчета.

Пък не съм купувал хептен най-евтините.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tedy said:

Няма как при разлика в цената от 600 лв ако приемем равни други "хартиени" условия, само марката да продава, като знаем днешно време как хората все повече вече не гледат точно марката. Всеки би купил по-евтиния ако беше във всичко по-добър или като цяло. Изключваме специфични изисквания.

 

Няма разлика от 600лв. Разликата е 100лв и то единствено, защото моделът е стар вече и новият е на пазара. Виж му редовната цена.

600лв е по изключение. Или ти не купуваш на промоции?

Link to comment
Share on other sites

Вика му се късмет на това :))

Имам 10 годишна Тошиба на която дори Нетфликс аппа все още си работи, и 5 годишен Самсунг, и да чукна на дърво не мога да се оплача от нищо. 

Не разбирам какво толкова го дъвчете, като никой и нищо не може да ви гарантира, че ваща конкретна бройка няма да се окаже дефектна. 

Link to comment
Share on other sites

Много рядко купувам и гледам промоции. Като ми трябва нещо, рядко гледам да чакам промоции. Промоциите те/ме карат да се купува доста често неща, които просто не ми трябват. Това са неща, които се купуват веднъж на няколко години, затова и не ме интересуват толкова промоциите.

Явно нещата последните години са на късмет, която и да е марка и модел. Съвсем принципно казвах, че няма как да е евтино и да е хубаво. Все в някой аспект ще си покаже рогата. Не че и при по-скъпите не може да стане същото. Което в никакъв случай не означава да се купува пък най-скъпото, освен ако се търси нещо специфично.

Link to comment
Share on other sites

А аз ти казвам, че то не е евтино. Просто в случая е евтино, защото е разопаковано и излиза на някаква уникална промоция. Редовната цена е същата като тази на другите марки, че и по-висока.

Затова и цялата дискусия как при скъпото има по-голяма вероятност да е по-хубаво, в случая е невалидна, тъй като обсъждаме продукти в един и същи ценови диапазон.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да ми се иска, 70" няма как да стане при мен и без друго видях зор с намирането на секция, камоли да я режа. Ще го преживея по-малкия размер. Хубаво е сега, че има нов код до 10-ти и имам време за размисъл дали го искам или не.

 

Аз промоции рядко гледам, понеже купувам това което ми трябва на момента. Съответно ако сега ми трябва и мога да го взема, на по-ниска цена, защо да не. Ако нещо не ми трябва, хич не ме е еня, че излизало много на сметка, не ми е нужно в момента.

 

Сегашното ми е ЛГ е 9 годишно и още бачка безотказано, като сега ще го местя в спалнята, новия ще е за хола.

 

Относно Филипс, монитора на настолния е Филипс от не знам коя година, поне от 5 години го сменям и все си остава, явно трябва да умре тотално за да го сменя. Съмнявам се обаче, сега качеството да е като тогавашното, просто няма нищо общо.

Link to comment
Share on other sites

Тея от е-маг са големи тузове, за една вечер 65" стана 2049 лв. :lol: Като цяло гледах клипове в тубата, определено тоя Филипс не е моя телевизор. Не ме грабва, определено ще е LG отново.

 

Някой да е пазарувал от Bros, DataCom и подобни, които излизат в пазарувай? Има наличен на приемлива цена, дали има деетове ако взема от тях? Уж добре са оценени от клиентите....

Link to comment
Share on other sites

От Bros съм пазарувал разни неща. Надеждни са и коректни. Имаше забавяне с един телефон и споделиха откровено каква е причината. Не се опитаха да ме баламосваха с обичайните глупости.

Link to comment
Share on other sites

Extreme Digital също - мисля два телевизора съм купил от тях... Като цяло като си харесаш модела, ако ще се напъваш да го купуваш веднага вместо на черния петък, отиваш в pazaruvaj.com и веднага ще видиш къде е най-добрата цена към момента. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RaptoR said:

Extreme Digital също - мисля два телевизора съм купил от тях... Като цяло като си харесаш модела, ако ще се напъваш да го купуваш веднага вместо на черния петък, отиваш в pazaruvaj.com и веднага ще видиш къде е най-добрата цена към момента. 

Моли се нещо да не ти се развали. Тия са толкова зле, че няма повече накъде. И лайно не бих си взел от тях.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...