Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

Ти да не си кинокритичната версия на Криско, след съвокупление с Ангел и Мойсей?

Това че нещо е шарено и има звук не значи, че е стойностно.

Още повече това че се харесва на мен или на 3 мил. души пак не го прави стойностно. Въобще... Да живее Тони Стораро и студентски град щото те формират разбиранията за нормалното (Кунева да се включи).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кино, момчета и момичета, е изкуство на очите и ушите. Когато аз съм разбирал от хубави филми, вие още не сте знаели, че главният герой в SW е R2D2. Така че, много моля, мерси съм от вашата критика.

emoticon-0184-tmi.gif

От това изказване налъхва на престояло сиренце, Ваньо :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

По-скоро аман, ама се тая де. Fаlling skies май ще започва със свършването на гейм-а тоя понеделник. Дано да е мн як, че не остана кво да се гледа вече.

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая догледах Arrow. Ако до 9-10-ти епизод не сте си прерязали вените, нататък става по-нетъп :). Общо взето - бива.

Сега е време да догледам Ханибал, че бая епизоди са ми се натрупали и след това общо взето до октомври ще е малко "сериална суша" :)

Link to comment
Share on other sites

Сред останалите сериали, които съм гледал напоследък, Hannibal е като ястие от ресторант с три звезди на Мишлен сред дюнери, китайско и студена пица. Мрачна, тихо ужасяваща атмосфера, придружена от протяжни и настръхващи мелодии, а в центъра на всички стои благият и едновременно с това смразяващ Микелсен. Всяка негова дума, всяко изражение на лицето му, всяко движение е като бавно разрязване на перфектно приготвено сочно Кобе и води до слюноотделяне и звучно преглъщане. Не мога да си представя никой друг актьор на негово място. Говоря за сериала, а не за героя Ханибал Лектър - още не съм готов да заявя, че е по-подходящ от Антъни Хопкинс. Може би след втория сезон.

 

Учудващо много ми допадна Джилиан Андерсън. Даже "допадна" е меко казано. Никога не съм я смятал за привлекателна жена, но кратките й сцени с Микелсен събуждат въображението ми по особено фетишистски начин. 

Link to comment
Share on other sites

Сред останалите сериали, които съм гледал напоследък, Hannibal е като ястие от ресторант с три звезди на Мишлен сред дюнери, китайско и студена пица. Мрачна, тихо ужасяваща атмосфера, придружена от протяжни и настръхващи мелодии, а в центъра на всички стои благият и едновременно с това смразяващ Микелсен. Всяка негова дума, всяко изражение на лицето му, всяко движение е като бавно разрязване на перфектно приготвено сочно Кобе и води до слюноотделяне и звучно преглъщане. Не мога да си представя никой друг актьор на негово място. Говоря за сериала, а не за героя Ханибал Лектър - още не съм готов да заявя, че е по-подходящ от Антъни Хопкинс. Може би след втория сезон.

 

Учудващо много ми допадна Джилиан Андерсън. Даже "допадна" е меко казано. Никога не съм я смятал за привлекателна жена, но кратките й сцени с Микелсен събуждат въображението ми по особено фетишистски начин. 

Замислял ли си се, че Джон Войт, Рутгер Хауер, Кристофър Уокън, Медс Микелсен са все подходящи за Ханибал? Защо ли...защото приличат на Антъни Хопкинс. Един е човекът, който изигра Ханибал прекрасно (без да му мигне окото, буквално) и това е Антъни. 

 

Иначе още по времето на Досиетата Хикс се молех Мълдър да обърне малко повече 'специално внимание' на Скъли, така че сме на един влак в това отношение. 

Link to comment
Share on other sites

Ще използвам цитати от една статия за сериала, за да обясня какво имам предвид /за всеки случай слагам в спойлер/:

 

 

 

“Luckily, we are starting in a different situation: my Hannibal is not yet captured, I am still out on the loose, I am a practicing psychiatrist, and for that reason, I have to behave a little differently than Anthony did.”

 

Mikkelsen eschews the flamboyant liver-eating “ff-ff-ff-ff” gestures of Hopkins’s portrayal for a quite different take on the character, very controlled, dapper and charming.

 

 

David Slade, the show’s director, sees in Mikkelsen “an incredible sense of what his face can do with micro-movements. He has the ability to do practically nothing and still scare the s--- out of you.”

 

 

 

Най-просто казано, в лицето/очите на Хопкинс по-лесно виждам психопата, отколкото в лицето/очите на Микелсен. За мен тази прикритост/кроткост/контрол като че ли накланя везните в полза на датчанина.

Link to comment
Share on other sites

Защо Декстър започна сега? Аз мислех, че отново през октомври, но явно са го променили, което много ме зарадва!

последен сезон е, та решиха малко да ни зарадват; последната серия на фолинг скайс беше доста тъпа, но пък излезе нова серия на топ гиър, така че имаше кво да се гледа днеска :)

Link to comment
Share on other sites

Ударно начало на Декстър. Много ме е яд, че това ще е последния сезон. Изключително силен сериал. Тази година свършва и друг мой любим - Breaking Bad. :(

Мийнуайл започнах да гледам Under the Dome. Има два излезнали епизода, изгледах първия. Хареса ми. Правен е по роман на Стивън Кинг.

Link to comment
Share on other sites

Ударно начало на Декстър. Много ме е яд, че това ще е последния сезон. Изключително силен сериал. Тази година свършва и друг мой любим - Breaking Bad. :(

Мийнуайл започнах да гледам Under the Dome. Има два излезнали епизода, изгледах първия. Хареса ми. Правен е по роман на Стивън Кинг.

Ще го захапа Декстъра довечера,снощи още нямаше събс.За Under the Dome четох че имало доста неточности в сравнение с книгата.Не че е пробем,важното е да го бива :)

Link to comment
Share on other sites

Ударно начало на Декстър. Много ме е яд, че това ще е последния сезон. Изключително силен сериал. Тази година свършва и друг мой любим - Breaking Bad. :(

Мийнуайл започнах да гледам Under the Dome. Има два излезнали епизода, изгледах първия. Хареса ми. Правен е по роман на Стивън Кинг.

И аз започнах да гледам Under the Dome, няма много други неща за гледане в момента и четох позитивни preview-та.

Link to comment
Share on other sites

Ударно начало на Декстър. Много ме е яд, че това ще е последния сезон. Изключително силен сериал. Тази година свършва и друг мой любим - Breaking Bad. :(

Мийнуайл започнах да гледам Under the Dome. Има два излезнали епизода, изгледах първия. Хареса ми. Правен е по роман на Стивън Кинг.

Ами то се е видяло, че няма нищо друго освен Декстърчо, та и аз го почнах Купола.

Link to comment
Share on other sites

Има нов Luther! Чудя се дали да му се нахвърля веднага, или първо да си припомня старите сезони. First world problems  :)

 

Между другото, някой има ли впечатления от Pretty Little Liars? Гледам, че вече върви 4-ти сезон.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Между другото, някой има ли впечатления от Pretty Little Liars? Гледам, че вече върви 4-ти сезон.

Не ти трябва. Бях го започнал още когато излезна. Изгледах 2-3 серии и се отказах. Нещо в стил Отчаяните съпруги (първи сезон). Общо взето става до там, че част от малките лъжкини стават да ти врътнат по един свирчок и нищо повече. :)

Link to comment
Share on other sites

Започнах да гледам Ray Donovan заради актьорския състав и мога да кажа, че първите два епизода ми допадат. Ще видим нататък как ще се развие.

Link to comment
Share on other sites

Изгледах вече и втори сезон на Revenge. Друг сериал в този стил сигурно никога няма да гледам и харесам, но този ме радва изключително много, ще чакам и трети сезон да излъчат напълно преди да започна да го гледам. Този тип сериали е по-добре да се гледат на един път, че иначе сериите сами по себе си не са кой знае какво.

 

VanCamp, more like VanAwesome.

 

Започна и втори сезон на Perception. Става за гледане - нещо като смесица межу Менталист и Ментал.

Link to comment
Share on other sites

По-горе се спомена за "Under the dome", хвърлих му едно око и мога да кажа, че ми хвана вниманието.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...