Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

На мен Interstellar ми беше не само скучен, но и ужасно предвидим. Много мразя филми, смесица от два-три други, които са били известни преди години. Поради тази причина и Avatar ми беше пълна боза. Тези, които ще кажат, че нищо не разбирам от филми, могат да се опитат да си спестят коментарите...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе само на мен ли Interstellar ми беше лееееко скучен? Явно имах прекалено големи очаквания от Matthew McConaughey, заради нечовешкия True Detective ...

 

Moon (2009)

 

ми се струва една идея по-добър, въпреки изоставането в точките според imdb.

 

На мен ми бяха еднакво интересни. Moon и Interstellar. Не True Detective. True Detective ми беше супер скучен до 5-ти епизод. Насилих се да го гледам до края.

 

На мен Interstellar ми беше не само скучен, но и ужасно предвидим. Много мразя филми, смесица от два-три други, които са били известни преди години. Поради тази причина и Avatar ми беше пълна боза. Тези, които ще кажат, че нищо не разбирам от филми, могат да се опитат да си спестят коментарите...

 

На кои 2-3 филма известни преди ти приличаше Interstellar?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

mad-max-fury-road-poster2-630x575.jpg

 

 

Mad Max - Fury Road - супер изтрещял филм. Много ми хареса. Препоръчва се да се гледа на кино!

 

Не съм фен на този тип филми, но толкова много те уважавам, че нямаше как да пропусна препоръката ти. :bowdown:

 

Като цяло звукът ми беше с 20-тина децибела в повече, отколкото ми се искаше (гледах го в 'Синема"-та), но предвид динамиката на филма...се ядваше. Иначе ако говорим за динамика - през 95% от филма има див екшън-преследване и само на епизодични места всичко, вкл. и музиката спираше изцяло и наставаше пълна тишина. А че филмът е изродски - изродски е, а най ми допадна един зомбиран изрод дето свиреше на дисторжън китара през целия филм докато се преследваха, като беше прикрепен на носа на някакво изродско возило, а зад него имаше една цяла стена от тонколони, говорители и др. озвучителна техника. :lol:

 

Като изключим характерната и необходима за сюжета мрачна визия на филма и това, че още от началото бяха резнали ръката на Чарлийз Терон ( :CryBaby: ), имаше и контрастни моменти във филма под формата на няколко красавици, които някак не се връзваха с всичко останало около тях, че и даже почти всичките оцеляха до края на филма.

 

Феновете на поредицата вероятно ще го оценят с 9 или 10 от 10 ; аз му давам около 7, едно, че малко бяха прекалили с ефектите, пък и споменах, че не харесвам такъв род филми. :)

Link to comment
Share on other sites

The Life of David Gale

 

Бях го забравила.този филм. Скоро си го припомних. Много добър.

 

Само на мен ли Кевин Спейси ми въздейства като придаващ винаги лека брутална извратеност на ролите?

Link to comment
Share on other sites

Е-е-е,усетила си го филма и в частност Кевин Спейси този път.

П.С.Nightcrawler - много добър сюжет и маниакално изпълнение на Джейк Гиленхал.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Кевин Спейси е всеки път такъв, не само в този филм!

Абе какво ли разбирате от филми и вие :D

Всеки път коментирам така, както разбирам и усещам филма.

Link to comment
Share on other sites

The Life of David Gale

 

Бях го забравила.този филм. Скоро си го припомних. Много добър.

 

Само на мен ли Кевин Спейси ми въздейства като придаващ винаги лека брутална извратеност на ролите?

 

Гледах го днес за първи път, по тв-то му даваха някакво повторение.

Филмът наистина е въздействащ и силен, а историята е много добре разгърната и пресъздадена.

8/10

 

Кевин Спейси е всеки път такъв, не само в този филм!

 

Отдава му се със сигурност, но примерно в "Предай нататък" успява да избяга от този си образ и му се получава много добре ролята.

Link to comment
Share on other sites

О, да, хубаво ми припомни. Предай нататък го гледахме преди седмица. Също е страхотен и много идеалистичен. А Спейси бяга малко от странната си изродска извратеност, но пак играе чудак. Просто става за такива роли. Никога не съм му била фенка, но това не пречи да е страхотен актьор.

Link to comment
Share on other sites

Unfinished Business - доста дебилна комедия, допадна ми :)

 

 

San Andreas - както се досещате историята не е от най-оригиналните и всички знаем какво ще стане накрая, но ефектите бяха доста добри. С половин уста го препоръчвам на кино. :)

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой не гледа ли вече последните динозаври, че да сподели заслужава ли си разкарването до киното? Гледам нито тука, нито в противоположната тема някой нещо е писал и понеже от сряда пак изчезвам от Пловдив за неопределено време, смятам утре да се прежаля и да прескоча да го гледам, а после ще споделя впечатления за какво иде реч. Може да пиша или тука, или в темата за нехаресването и май по-вероятно там, съдейки по трейлъра, ама нали пусто все още карам пубертета, пък и колекционирам разни такива фосили...все пак ще ида да го гледам. :))

Link to comment
Share on other sites

В hardwareBG форума има вече отзиви и то КАТЕГОРИЧНО НЕГАТИВНИ :))

Споменават се безумици в сюжета относно ИЗМИСЛЕНИЯ гигантски персонаж,но то какво друго ВЕЧЕ да се очаква от холивудските филмови студиа.Като ходиш не забравяй и пуканките и може да пишеш дали си заслужават те най-вече :grin:

Link to comment
Share on other sites

Като ходиш не забравяй и пуканките и може да пишеш дали си заслужават те най-вече :grin:

 

Пуканките са задължителен атрибут, има там едни карамелизирани - от тях ще си взема....и голяма кóла. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Off/ @charmock, последно показах ли ти фосилите от апатозавър, стегозавър, трицератопс, спинозавър и африкански T-Rex? graphics-dinosaur-588938.gifgraphics-dinosaur-835574.gif

Link to comment
Share on other sites

Пламнене, отивай смело. Гледах го тези дни и много ми хареса. Има доста интересни моменти и някои готини препратки към предишните филми.

Link to comment
Share on other sites

 

Пуканките са задължителен атрибут, има там едни карамелизирани - от тях ще си взема....и голяма кóла. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Off/ @charmock, последно показах ли ти фосилите от апатозавър, стегозавър, трицератопс, спинозавър и африкански T-Rex? graphics-dinosaur-588938.gifgraphics-dinosaur-835574.gif

Нееее като се върнеш, задължително. 

Link to comment
Share on other sites

...все пак ще ида да го гледам.

 

Все пак отидох да го гледам. :))

Като изключим абсолютно невъзможните ситуации, на места почти абсурдни - филмът става за гледане. Фигурите на динозаврите и раздвижването им беше на ниво, като същевременно не бяха прекалили със силата на 3D ефектите.Не ми хареса перспективата на 2-3 места от филма - на тия места общият пейзаж, уж сниман от далече, изглеждаше точно като малко макетче, опитващо се да мине за няколко квадратни километра площ. Идеята (сюжетът) като цяло ставаше, с изключение на....всъщност хайде да не разказвам конкретни ситуации, че който смята да го гледа, няма да му е интересно.

Лична оценка (като за филм без особени претенции) - 7 или най-много 8 от 10, но само ако се гледа на кино ; ако някой си изтегли CAM-релийза от замундата, вероятно няма да му даде повече от 4-5 от 10.

Link to comment
Share on other sites

Господин Мидекс, и аз съм горе-долу на същото мнение. Делят ни хиляди години като възраст, но това не пречи да имаме еднакъв поглед върху нещата. :moon:

Link to comment
Share on other sites

CHAPPIE

 

Много сладурски и приятен филм...

 

1944

 

Още един пример, че потрошени пари и големи имена не са непременно нужни, за да се направи стойностна продукция. Чудесно произведение на тема WWII, но също така доста тъжно...  

 

BLACKHAT

 

Тоя дръвник дето играе Тор можел да прилича и на човек.... Не лош филм, макар и с доста пропуски....

 

DEMONIC

 

Приличен представител на жанра, не очаквайте нещо съществено....

 

EX MACHINA

 

Изключително интересен филм, много ми хареса. 

 

LAST KNIGHTS

 

Класика в жанра, Клайв явно е решил да го раздава medieval....

 

PRIVATE NUMBER

 

Малко постна манджа, но става за гледане

 

THE IMITATION GAME

 

Излишно е да споменавам, че е отличен. Адмирации за всички актьори.

 

THE WATER DIVINER

 

Странен филм, но си струва да се види. Ръсел Кроу се е справил добре.

 

FAST AND FURIOUS 7

 

For Paul - този надпис в края е единствената причина да се гледа този филм. Иначе е тотален боклук, вероятно поредна причина за цифра утрепани малоумници на пътя в опити да подражават на откровени тъпотии. Пълна боза, безумни глупости.... Абе ако не беше Пол директно в другата тема. 

 

=========================

 

Надявам се някой да не се изреже, че съм ги изгледал всичките днес, примерно...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jurassic World

14 години след последната част, сагата се завръща. По-модерна и впечатляваща от всякога. Надградили предните части, се възползват от различни техники и похвати, които да покачат максимално напрежението. Разбира се нищо невиждано, като изключим един момент с целувка, който беше нетипичен и неочакван бъзик. :)

Има силни и слаби страни, но силните надделяват, особено на кино...

 

Мисля да се съглася с оценката в imdb => 7.5

Link to comment
Share on other sites

Мисля да се съглася с оценката в imdb => 7.5

 

Което потвърждава впечатлението ми от филма и коментирано 4 поста над твоя. :)

 

П.П. А за каква целувка говориш, че даже не се и сещам - кой с кого? :P

Link to comment
Share on other sites

Което потвърждава впечатлението ми от филма и коментирано 4 поста над твоя. :)

 

П.П. А за каква целувка говориш, че даже не се и сещам - кой с кого? :P

 

2-мата учени в контролната стая, когато правеха евакуацията. Мъжът (с тениска от първия джурасик) се засили към жената (руса с очила), тръгва тържествена музика и изведнъж музика и всичко секва, когато изрича вълшебните думи "Но аз си имам приятел". :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...