Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

terminator-genisys-logo.jpg

 

 

Силно казано е, че ми хареса много...даже може да се каже, че повече ми допаднаха динозаврите на Спилбърг, за които вече писах в тази тема. Като цяло малко объркан филм и не така очароващ както 'първия' и особено 'втория' терминатор. Не можах изцяло да възприема и новите актьори, играещи старите познати герои. Единствено ми хареса Арни, на който много хитро му бяха състарили героя (заради годинките на Арни), казвайки че умишлено кожата и външността на терминатора е направена да остарява с годините. Не ми хареса голямата доза драматизъм и патетика към финала ; не ми допадна и силно изсилената сцена с двата хеликоптера.

Иначе 3D ефектите бяха на ниво, не мога да го отрека, както и добро попадение бяха хумористичните моменти, които се появяваха за кратко време и периодично между батъл сцените.

Ако го бях гледал без да съм гледал никоя от предишните части - 9/10....само че съм ги изгледал...и то неведнъж...и ща не ща сравнявам - затова 6/10.

Link to comment
Share on other sites

Аз да отбележа филма,който гледах миналата седмица-

Zorba the Greek

Наистина класика!И един уникален Антъни Куин.Слагам го наравно с Gone with the Wind.

Предупреждавам-филма е от 1964 и е черно бял.

Link to comment
Share on other sites

fd058861-5e0c-4210-bb2d-2d98259b6d8a_div

 

Divergent

 

много добра идея, но някак си семпло изпълнение и реализация. тематиката може много по-добре да се разгърне, по начин който да направи филма наистина запомнящ се и въздействащ ... общо взето ако не беше цялостната концепция на филма, сигурно щях да постна в другата тема с минуса.

 

Insurgent-poster-504x777.jpg

 

Insurgent

 

 

продължавам да твърдя, че идеята е уникално добра(а аз по принцип не съм от хората, които имат уклон към sci-fi нещата), но дори и в тази втора част нещата са още по-зле откъм реализация и изпълнение. не съм чел книгата, но съм сигурен, че не случайно се е превърнала в бестселър ... докато при филма нещата не се получават - сладникаво-блудкав е, с примеси на мелодрама, с което не се допринася по никакъв начин за разгръщане на самата концепция по начин, който наистина да ти въздейства след финалните надписи.

... а от актьорите мога да отлича единствено кейт уинслет, но тя по приницип си е много добра актриса. останалите просто не са й на нивото.

Link to comment
Share on other sites

maxresdefault.jpg

Уникално зрелищен и и истинска наслада за очите и ушите.Избягвам да влизам в кина вече,но този си ЗАСЛУЖАВА ИЗЦЯЛО.MAD MAX не е чак толкова MAD,но това,че типажа е променен и не е в центъра не е някаква съществена слабост.Просто акцентите тук са други.Джордж Милър има безкомпромисна визия за един възможен постапокалиптичен свят,в който хуманноста е заменена с бруталност и нови религиозни субекти.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Здрaвейте :)

Гледaх филм с един мъж който нaмирa росомaхa и я отглеждa,помня че нaкрaя нa филмa росомaхaтa пaдa от сaмолет и я прострелвaт и изчезвa със кървaви следи.

Link to comment
Share on other sites

Здрaвейте :)

Гледaх филм с един мъж който нaмирa росомaхa и я отглеждa,помня че нaкрaя нa филмa росомaхaтa пaдa от сaмолет и я прострелвaт и изчезвa със кървaви следи.

 

Ами ти хубаво си го гледал...ама понеже вече сто пъти попита за него, а и за другия - с оная девствената....пък и за третия, дето гонили тестиса в болницата - та, докато гледаш филмите, що не хвърляш и по един поглед на заглавията? Пък ако случайно си изпуснал заглавието в началото - гледай края, там понякога пак го има между надписите, а и ако си извадиш актьорския състав или поне режисьора, лесно може да си откриеш филма.

Link to comment
Share on other sites

Jurassic World

 

Нищо повече от "става за гледане". Сюжетът е очаквано глупав, а краят е още по-глупав, но все пак филмът е зрелищен и има малко хумор. Идеален за фон по време на хранене или за отбиване на работа :D

Link to comment
Share on other sites

Jurassic World

 

...Идеален за фон по време на хранене ... :D

 

...и то само ако е във вариант 8D и някой велосираптор ти прави компания на масата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

JURASSIC WORLD

 

Нищо повече от "става за гледане". Сюжетът е очаквано глупав, а краят е още по-глупав, но все пак филмът е зрелищен и има малко хумор. Идеален за фон по време на хранене или за отбиване на работа :D

 

ABSO-FUCKIN-LUTELY!!! Изключително прост, не че сме очаквали друго. Вече видя ли логото LEGENDARY и ми е ясно, че филмът е все от тоя тип - джангър ефект-зеро смисъл. Първите части бяха къде по-стойностни. Естествено, къде е Джеф Голдблум, къде е някой си Прат... Прат слагат в кренвиршите....  

Link to comment
Share on other sites

Да, разбира се. Именно затова казваме "СТАВА ЗА ГЛЕДАНЕ", както е видно - двама души при това.

 

Абе щом минава 5 от 10, значи е за тая тема...малко по-горе в темата аз го оцених даже на 6/10. А относно това, че предишните части били по-яки...уточнявай кои точно. Първа и особено втора - да ; третата в момента я повтарят по БТВ - е, нЕма по-голяма глупост и по-слаба игра на героите...никога не съм я харесвал точно тази част. А от четвъртата пък нямам много спомен какво точно се случваше там, може би защото Шварценегер не играе в 4-тата част.

Link to comment
Share on other sites

Упс...my fault...и то голЕм - говорех за последния терминатор.....ама почти същото важи и за Джурасика (на него му бях дал с 1-2 точки повече), като само размествам по значимост първите 2 части...най-първата е най-яка! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

terminator-genisys-logo.jpg

 

 

Силно казано е, че ми хареса много...даже може да се каже, че повече ми допаднаха динозаврите на Спилбърг, за които вече писах в тази тема. Като цяло малко объркан филм и не така очароващ както 'първия' и особено 'втория' терминатор. Не можах изцяло да възприема и новите актьори, играещи старите познати герои. Единствено ми хареса Арни, на който много хитро му бяха състарили героя (заради годинките на Арни), казвайки че умишлено кожата и външността на терминатора е направена да остарява с годините. Не ми хареса голямата доза драматизъм и патетика към финала ; не ми допадна и силно изсилената сцена с двата хеликоптера.

Иначе 3D ефектите бяха на ниво, не мога да го отрека, както и добро попадение бяха хумористичните моменти, които се появяваха за кратко време и периодично между батъл сцените.

Ако го бях гледал без да съм гледал никоя от предишните части - 9/10....само че съм ги изгледал...и то неведнъж...и ща не ща сравнявам - затова 6/10.

 

Вчера гледах T3 по телевора, не че не съм го гледал де..., но там Арни каза на Джон Конър, че го е терминирал през 2032-година... та веднага светна как са направили продължение на историята, макар и да е наистина объркващо....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

... и някой велосираптор ти прави компания на масата. :lol:

 

Е, ние нямаме тази чест, но ти можеш да разкажеш за своите впечатления от компанията му  :lol:

Link to comment
Share on other sites

И кое му е доброто. Няколко "поучителни" кратки истории, които дори нямаха връзка между тях. Към средата на филма вече мислех дали да го спра, като очаквах нещо да се случи, а то така и не се случи.

 

Снощи гледах Mission Impossible - Rouge Nation и беше супер. Том Круз няма слабо.

Link to comment
Share on other sites

Снощи гледах Mission Impossible - Rouge Nation и беше супер. Том Круз няма слабо.

 

Кои са тия от Rouge Nation? На Мулен Руж персонала? Или редовните посетители? :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Aloha

 

Добър представител на т.нар. "feel-good" романтични филмчета. Малко е шантав - с участието на Бил Мъри просто няма как иначе да бъде. Ема и Рейчъл са прекрасни, да се чуди човек коя би си избрал, ако по някаква случайност му се падне да избира :) И музиката е приятна, чак изгледахме кредитите до края, което може би ми се е случвало 1-2 пъти в филмогледаческата кариера.

Link to comment
Share on other sites

True Detective 02

 

20/10 

 

Макар да подходих много съмнително с оглед участието на Вон и Фарел тоя филм ме върна към сериалите, да не кажа че по-добър филм не съм гледал близките 2-3 години, тва саундрак, тва актьорски състав, игра, сценарий, нЕма слабо. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...