Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да или пък да ми обесни някой ква е връзката на Габрово с ЕВ или Плевенските номера са ЕН. :confused Други виж няма проблем като Русе Р или пък Монтана М. :)

Link to comment
Share on other sites

Да или пък да ми обесни някой ква е връзката на Габрово с ЕВ или Плевенските номера са ЕН. :confused Други виж няма проблем като Русе Р или пък Монтана М. :)

ЕН-ПлевЕН, ЕВ-ГаброВо :)

 

Вярно че Габрово е малко секано, ама пак има 1 буква.

Link to comment
Share on other sites

ЕН-ПлевЕН, ЕВ-ГаброВо :)

 

Вярно че Габрово е малко секано, ама пак има 1 буква.

 

Ако е такава логиката трябва да се застрелям :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

 

Добре де тогава Е на БлагоЕвград от единственото Е в името ли е.Невярвам :laughing:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Логиката е такава че се ползва първата съвместима с латиница буква от името на града. От друга страна градовете са подредени по големина ако не се лъжа и всеки следващ ползва "каквото остане". Затова при някои градове се получават странни комбинации. Ако малко се вгледате ще разберете - не е никак сложно.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Логиката е такава че се ползва първата съвместима с латиница буква от името на града. От друга страна градовете са подредени по големина ако не се лъжа и всеки следващ ползва "каквото остане". Затова при някои градове се получават странни комбинации. Ако малко се вгледате ще разберете - не е никак сложно.

 

 

Значи София първия по големина град С ясна работа.Друг е въпроса че новите софийски номера са СА.

Пловдив е втория по големина град и следователно трябваше да е ОВ защото П и Л ги няма в латиницата ама О и В са първите и тях трябва да се вземат.Значи логиката не е такава.А ОВ е на Ловеч доколкото си спомням.

 

Или пък от друга страна да погледнем само по големина ако наредим градовете.Полвдив е по-голям от Русе следователно Пловдив трябваше да е Р а не Русе както е в момента ;)

 

Или пък другото защо за Гарово трябва да вземат само В-то и да сложат едно Е отпред.Добре А са го взели Бургас като по голям град Р от Русе ОВ от Ловеч да кажем че е по голям по тая логика трябваше да е ВО.Ама не е. :punk

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Новите софийски номера са СА защото свършиха вариациите само със С

 

Наистина въпроса с пловдивското РВ е интересен, би трябвало да е първа и последна буква, но не съм сигурен, тъй като излиза че Р е П на латински, а В стои за латинско V. Русе си Р от времето , когато Пловдив беше П и ПАВ, така че буквата си е тяхна.

 

Имаше време, в което ОВ бяха номерата в Благоевград ако не се лъжа, така че за Габрово нищо "нормално" не остава.

 

 

А някой да е виждал това:

 

II.3) За всяка от категориите услуги - описание и обща стойност/ за всяка от категориите доставки - описание и количество или обща стойност

Изработка и доставка на регистрационни табели за МПС - 22 000 000 лв.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откога докога ще се проведе специализираното изложение на облекла за абитуриенти в Панаира? Или сайт на Панаира евентуално, ако знаете?

Едит: Мерси VeSo :)

Намерих това, което ме интересуваше :)

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откога докога ще се проведе специализираното изложение на облекла за абитуриенти в Панаира? Или сайт на Панаира евентуално, ако знаете?

http://www.fair.bg/bg/ :) това им е сайта

Link to comment
Share on other sites

Наистина въпроса с пловдивското РВ е интересен, би трябвало да е първа и последна буква, но не съм сигурен, тъй като излиза че Р е П на латински, а В стои за латинско V. Русе си Р от времето , когато Пловдив беше П и ПАВ, така че буквата си е тяхна.

Някой ми беше казал че ПБ е от PhilliBe...

Има логика..поне по-голяма от ваща. :D

Link to comment
Share on other sites

ima li na4in sam da si promena IP-to 4e v ggbit ne predlagat usluga smqna na IP :P
Не, няма. Изискването на ГГБит е да оставиш включена опцията за автоматично намиране на IP, техния сървър ти назначава някакво, което не е задължително да е едно и също.
Може да ползваш прокси.
Да, що се отнася до достъпа в определени места. Но мисля, че въпросът беше физически да се смени IP адреса. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Аз пък се чудя от известно време е това как се прави. На някои хора им е свързано направи с линкове, на други не, а пък това, дето съм го показл е даже променящо се. Откъде се плясват тези неща?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се чудя от известно време е това как се прави. На някои хора им е свързано направи с линкове, на други не, а пък това, дето съм го показл е даже променящо се. Откъде се плясват тези неща?

Когато постваш от горе в менюто е нарисувана една картинка на едно дърво дърво.Като цъкнеш върху нея ти излиза прозорец,в който трябва да дадеш линка към картинката.В случая тази се "променя" защото е в gif формат и е анмицаия.За такива въпроси имаше някъде тема за новобранци :) .

Edited by bratmito
Link to comment
Share on other sites

Значи въпросът ми е грешно зададен. Знам как се прави, не знам откъде се взимат различните картинки.

Link to comment
Share on other sites

Значи въпросът ми е грешно зададен. Знам как се прави, не знам откъде се взимат различните картинки.

В раздела за "снимки" има цяла тема за тези картинки :)

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=37806

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Мога ли с една карта за намеление за БДЖ да купя няколко билета за един и същи влак?

Link to comment
Share on other sites

Мога ли с една карта за намеление за БДЖ да купя няколко билета за един и същи влак?

Може и да успееш, но по правилник с билета за проверка се показва и картата т.е. ако кондуктора реши да гледа картата гориш

Link to comment
Share on other sites

Може и да успееш, но по правилник с билета за проверка се показва и картата т.е. ако кондуктора реши да гледа картата гориш

Ако изобщо успее да стигне до там. В смисъл че още лелята на гишето ще го сгащи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...