Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Sole proprietor
Едноличен търговец ,и ето че някой ме изпревари.

мерси...

значи се пише S.P. "име на фирмата" или...че на едно място го видях S.P. Co , а на друго Ltd. :huh:

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво по точно пеят на рекламата на боя за коса "Фара"?

.......Красотата прави с мене чудо.....

 

по-нататък какво пеят, че не мога да схвана?

Link to comment
Share on other sites

мерси...

значи се пише S.P. "име на фирмата" или...че на едно място го видях S.P. Co , а на друго Ltd. :huh:

 

Ltd. идва от Limited Liability Company, което ще рече ООД. Sole Proprietor си е баш ЕТ.

Аз лично съм го виждал написано така: "име на фирмата, sole proprietor". Виждал съм го и така: "име на фирмата S.P.".

Link to comment
Share on other sites

Сигурно сте чували за оня номер - "Колко е умен десния ти крак"?

 

1. Както седите на стола, вдигнете десния си крак от пода и започнете да правите кръгове по посока на часовниковата стрелка с него.

 

2. Докато правите това, се опитайте да нарисувате цифрата 6 във въздуха с дясната си ръка. Кракът ви ще промени посоката на въртене! :blink: :confused

 

 

Интересното е, че при повечето хора се случва точно така, някои успяват след много опити, други след 2-3, но има и процент хора, които нямат никакъв проблем да го направят.

 

Въпросът ми е, знаете ли защо повечето хора имат трудности да го направят? С какво е свързано това?

 

Опитах се да намеря отговор в интернет, но попадах само на предположения на хора като мен, не и на нещо като научно обяснение. :smile:

Link to comment
Share on other sites

:blink: Ами аз спокойно го правя и кракът ми си продължава... Освен че ме гледаха странно нищо друго не се случи... :blink:
Link to comment
Share on other sites

1. Както седите на стола, вдигнете десния си крак от пода и започнете да правите кръгове по посока на часовниковата стрелка с него.

 

2. Докато правите това, се опитайте да нарисувате цифрата 6 във въздуха с дясната си ръка. Кракът ви ще промени посоката на въртене! :blink: :confused

 

Въпросът ми е, знаете ли защо повечето хора имат трудности да го направят? С какво е свързано това?

 

1. Както седите на стола, вдигнете десния си крак от пода и започнете да правите кръгове по посока на часовниковата стрелка с него.

2. Докато правите това, се опитайте да нарисувате цифрата 9 във въздуха с дясната си ръка. Кракът ви няма да промени посоката на въртене!

 

Точно си е до координация на движенията.При някои хора е по-развита,при други-не чак толкова.

Например имаше и още едно-някои хора не могат едновременно да се потупват по главата с лявата ръка и да правят кръгообразни движения по корема си с дясната-накрая започват да правят кръгообразните движения по главата си,защото двете ръце се стремят да се синхронизират.

Кракът сменя посоката си на въртене,защото посоката на изписване на 6 е обратна на часовниковата стрелка.И тъй като в момента мислиш за ръката си,кракът просто повтаря нейното движение.

Link to comment
Share on other sites

Когато определена течност е вакуумирана затруднява ли се по някакъв начин движението на молекулите й? Свързано е с натуралните сокове и "разджуркването" им преди отваряне.

Link to comment
Share on other sites

Натуралните сокове НЕ СА вакуумирани, такаче спокойно можеш да ги "разджуркваш" :P

И по принцип вакуумирането на пречи на движението на частиците.

Link to comment
Share on other sites

Как работят климатиците ? :wacko:

 

Точно както и хладилниците. Система с Фреон и компресор, който го...нагнетява (ако може така да се каже) и той се втечнява. При превръщането му отново в газообразно състояние се изстудява.

Link to comment
Share on other sites

Боядисват дрехи в Коматево. Слизаш на спирката на стадиона(предпоследна се пада). Зад кафенето(което е точно до стадиона) тръгваш по улицата и в края и в ляво(май беше) има малка къща с пристройки. Там е бояджията... Или за по-лесно търсиш г-н Господин Господинов... бояджията :P цялото село го знае. Боядисва само памук и вълна. В началото на месеца пуска светли дрехи и в последствие в края пуска тъмни

 

Май малко дебело ще излезе на химическо...

Edited by Eclipse
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае място, където се боядисват дрехи? :huh:

 

В повечето ателиета за химическо чистене предлагат и тази услуга... просто се огледай.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...