Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Няма да ти качат диоптъра на другото око.

За всяко око е различен диоптъра, когато се правят очила, ако разбира се това е необходимо.

Ако си с лещи, пак ще са с различен диоптър, но тогава вече ще трябва да ги следиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как се прави пържен озриз с три вида месо???

 

Някой беше сложил в няква тема, ама кой да използва сърч - http://gotvarstvo.georgievi.net/a/pyrzhen_oriz добавяш и три вида месо и си готов :lol:

Edited by diabolik
Link to comment
Share on other sites

нормално ли е днес като отидох на очен преглед да ми нахакат от -2.0 на -2.75 на лявото очо,а на дясното,което е -2.25,да не му качат диопъра :unsure: идеята ми е,че с новите очила с лявото око ще виждам много надалече,а пък с дясното няма да имам промяна от сегашното ми положение?

някои дали е запознат по този въпрос?

С очилата ще виждаш еднакво, просто явно сега с лявото око виждаш по-малко. Направили са диоптъра така, за да се изравнят.И докато не започнеш да различаваш образа от лявото и дясното око, докато гледаш и с 2те, няма за какво да се притесняваш.Всъщност...и да го различаваш...ако не виждаш двойно пак е добре.

Edited by Moon Light
Link to comment
Share on other sites

С какво най-добре се лепи дърво?

 

Има ли футболист, който да е редовен изпълнител на дузпи и да има 100% успеваемост?

 

Дърво се лепи със всяко лепило, което го рекламират по телевизията, без Поксипол щото ще с еомажеш пък и с прозрачни лепила не ли личи че е залепено.

 

За футболиста - такова животно няма, освен ако не е бил 1 дузпа през живота си и да е вкарал. А за редовните съм 100% сигурен че няма.

Link to comment
Share on other sites

С какво най-добре се лепи дърво?...
Понастоящем се използват поливинилацететни лепила, подобни на Ц-200, но с различни добавки. По-старите технологии бяха с туткал, ама е пипкава работа. Дърво съм лепил и с епоксидна смола. Зависи какво искаш да лепиш и как ще го ползваш.
Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурна как да си задам въпроса, но все пак... Възможно ли е да получавам спазми в корема на нервна почва?

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурна как да си задам въпроса, но все пак... Възможно ли е да получавам спазми в корема на нервна почва?

На нервна почва е възможно да ти се случват почти всякакви гадости с тялото.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурна как да си задам въпроса, но все пак... Възможно ли е да получавам спазми в корема на нервна почва?

 

Абсолютно е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурна как да си задам въпроса, но все пак... Възможно ли е да получавам спазми в корема на нервна почва?

Вчера един бакшиш ми каза,че всички болести са на нервна почва освен венерическите...кво повече да кажа...

Link to comment
Share on other sites

Някой да помага....значи търся списък по хронологичен ред на всички футболни отбори в България :bgrin: (а де)....малко труден въпрос ама се надявам някой да помогне...аз ги знам там към 20 отбора кога са създадени ама баш всичките ми бягат нещо.

 

 

Другия ми въпрос е по-простичък(надявам се) искам да разбера най-накрая съкращението на регистрацийте на Пловдив на колите PB кво е....някой ми каза PhiliBeto смях се доста....а друг ми каза Plovdiv Bulgaria....сигурно съм ви дал добър повод за смях ама няям си и понятие....

 

 

Ай стига съм питал....сега е забавната част...отговаряйте! :D :P

Link to comment
Share on other sites

От какво се прави бялото сладко?
Мисля, че се прави от яйчени белтъци и глюкоза, като се ароматизира с бергамотова есенция. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

искам да разбера най-накрая съкращението на регистрацийте на Пловдив на колите PB кво е....някой ми каза PhiliBeto смях се доста....а друг ми каза Plovdiv Bulgaria....сигурно съм ви дал добър повод за смях ама няям си и понятие....
Според мен е съкращение от Пловдив (П-в), само че са заменили П с Р, за да има съвпадение с латинските букви. Поне така съм забелязал, че се стремят да се изписват само букви които ги има еднакво и в кирилицата и в латиницата.

 

Но и PhiliBeto не е зле като пример. :D

Link to comment
Share on other sites

Има ли футболист, който да е редовен изпълнител на дузпи и да има 100% успеваемост?

Gaizka Mendieta, доколкото помня не беше изпускал дузпа за някакъв много голям период от време. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Другия ми въпрос е по-простичък(надявам се) искам да разбера най-накрая съкращението на регистрацийте на Пловдив на колите PB кво е....някой ми каза PhiliBeto смях се доста....а друг ми каза Plovdiv Bulgaria....сигурно съм ви дал добър повод за смях ама няям си и понятие....

Ай стига съм питал....сега е забавната част...отговаряйте! :D :P

 

PB = Plovdiv, Bulgaria

 

Направиха ги така всички да се четат що годе нормално и на латиница. Пример H = Haskovo, Y = Yambol...

Link to comment
Share on other sites

Вчера един бакшиш ми каза,че всички болести са на нервна почва освен венерическите...кво повече да кажа...

Аз пък трябва да ти кажа, че този бакшиш е един от НАЙ-ГОЛЕМИТЕ в южна България :punk :lol: Може и да говори от собствен опит :D

Link to comment
Share on other sites

Направиха ги така всички да се четат що годе нормално и на латиница. Пример Х = Haskovo, Y = Yambol, Н - Шумен...

 

A как ще коментираш А-то на бургаските регистрации? :laughing:

 

Елементарно - А - Айтос :bgrin:

Edited by DrEvil
Link to comment
Share on other sites

PB = Plovdiv, Bulgaria

 

Направиха ги така всички да се четат що годе нормално и на латиница. Пример H = Haskovo, Y = Yambol...

на мен са ми казвали че съкращенията на номерата на колите са на кирилица а не на латиница...

Link to comment
Share on other sites

На мен са ми обяснявали, че съкращенията sа от букви от името на съответния град изписано на латиница и доколкото знам трябва да са букви, които ги има и на кирилица, и на латиница, демек, ако някой неограмотен откъм чужди езици полицай иска да запише номера да прочете РВ на кирилица, а в чужбина примерно да го прочетат ПБ на тяхната си азбука.

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

И аз знам, че са на кирилица. Какво ще е Е (Благоевград)? И защо РВ да е Пловдив, България, а РА (Пазарджик) да няма България? Да не би той да не е в България (град Пазарджик имам в предвид)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...