Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой има ли представа къде в Пловдив може да се намери медно или бронзово фолио?
Не знам точно какво фолио (като дебелина) ти трябва, но има една фирма - ЕТ "Ангел Стоилов" - която продава цветни метали, включително медна ламарина. Фирмата се намира на Рогошко шосе, малко след моста на Марица (около 100 м) отдясно, по посока с. Скутаре.

 

Едит: Щом е за екраниране, и бяла тенекия става.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кой е най-стария футболен отбор във света?И също дали някой е успял да намери списък с всички БГ отбори подредени в хронологически ред според датата на създаването си?

Link to comment
Share on other sites

Едит: Щом е за екраниране, и бяла тенекия става.

За адаптерите може би,но от зад където е електрониката кухината не е квадратна,а не знам тази тенекия дали ще е толкова пластична.

Link to comment
Share on other sites

Абе за Тракия не знам дали има склад за маратонки,но такъв има в Столипиново на циганския пазар.По разни информации са хубави и на осезаемо по-ниски цени от магазините по главната/естествено последните модели ги няма/.Обаче къде точно се намира не знам,но с питане ще го откриеш

 

da za toq sklad i az go znam edin priqtel si ze skoro ot tam maratonki "kappa" za 60lv pri cena v noviq turgovski na su6tiq model ot 130lv :P

az se se6tam kade to4no e magazina no ne moga da se seta s kakvo da ida do tam vse pak e ba6 v maalata :P

Link to comment
Share on other sites

Вчера бях до тоя магазин.Нямаше много маратонки,да не кажа,че имаше максимум 10 модела.Обаче в махалата е бахти изродщината,аз такова нещо не бях виждал.А до магазина можеш да идеш с такси,с кола или пеш...и трите варианта са кофти :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Какво става, когато напускам страната и съм непълнолетен, имам заверка от нотариус, че родителите ме пускат в чужбина в периода примерно от 12 до 20 април, но вместо на 20ти се върна на 22 или 23 да речем... :confused :blink: :huh: До сега 4-5 пъти ми се е случвало да се върна с 1 ден по-късно, но няма глоби и такива работи.... тази заверка само при напускане ли се изисква?

Edited by LOKOMOTIVcho
Link to comment
Share on other sites

Какво става, когато напускам страната и съм непълнолетен, имам заверка от нотариус, че родителите ме пускат в чужбина в периода примерно от 12 до 20 април, но вместо на 20ти се върна на 22 или 23 да речем... :confused :blink: :huh: До сега 4-5 пъти ми се е случвало да се върна с 1 ден по-късно, но няма глоби и такива работи.... тази заверка само при напускане ли се изисква?

 

Мисля, че да. И в крайна сметка като се прибираш, не могат да те върнат...ти си си у дома. Не се притеснявай да пресрочиш с някой и друг ден. Вероятно никой няма да те пита на връщане. А между другото защо позволението ти да пътуваш е за определен период? Аз така съм пътувал едно време и просто пишеше в декларацията, че ме пускат да пътувам...пък за период нищо. Така ми звучи и по-логично де.

Link to comment
Share on other sites

simbata markata e alpine no za modela ne6to ne moga da se seta koi e

po princip edinstveniq alpine koito ima sinio kop4e kato toq koito ti si dal do butona za zvuka e ei tozi no dali e edin i su6t s tozi ot snimkata ti ne moga da dam 100% garancia :P

 

cda-9812rb.jpg

http://www.alpine.de/content/cms/index.php...language=german

 

su6tiq e sega kato se vgledax go ustanovix

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Как мога да си боядисам косата в синьо/зелено? :huh:

Има ли подобни бои? Марка / цена?!

 

Има много ясно... Трябва само да разпиташ. Има и едни много яки спрейчета, дават ги по рейв партита. Пръскаш си косата, тя ти става твърда като намазана с гел и можеш да си я боядисаш в къвто цвят си искаш. Аз сия боядисах в червено например. После се мият с шампоанче, ако не стане от 1-вия път то от 2-рия 100% ще се изчисти напълно и мисля че не увреждат по никъв начин косата. Не оставят и петна по кожата, а ако се напръскате случайно някъде по ръцете се маха само с вода, но за косата само вода няма да стигне.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че да. И в крайна сметка като се прибираш, не могат да те върнат...ти си си у дома. Не се притеснявай да пресрочиш с някой и друг ден. Вероятно никой няма да те пита на връщане. А между другото защо позволението ти да пътуваш е за определен период? Аз така съм пътувал едно време и просто пишеше в декларацията, че ме пускат да пътувам...пък за период нищо. Така ми звучи и по-логично де.

Ами така пише... и аз незнам защо е така. Това е някаква заверка, че друго пълнолетно лице поема отговорност ако нещо се случи с мен и знам, че я искат на границата. И пише, че това важи само в периода от от ... до ... и се пише конкретна дата. Важното е, че няма глоби, друго не ме интересува. Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

 

su6tnost modela e eto tozi i cenata mu e po4ti 2na ot tazi na modela koito ti si dal :P

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...5&cat=23&f=3826

 

edit: nqkoi znae li ot kade da si iztegla na mp3ka melodiqta na krusnika :blink:

 

edit2: namerix si q :P

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Косата могат да ти я боядисат в някой салон, ако ги помолиш учтиво може и да ти кажат как да се боядисаш сама и да ти продатат/препоръчат разни продукти. Ама ако ти е тъмна косата за някои цветове ще трябва да се изрусяваш.

Link to comment
Share on other sites

А знакът на Батман как осветява небето? Само научна фантастика ли е или може и действително да се направи...при ясно време? :huh:

при ясно време не може ;) може при облачно, та да има граница между две среди с различен коефициент на отражение. та там е възможно да се отрази дадено количество светлина обратно към източника. при ясно небе (без облаци и то нисички) подобен ефект се получава на твърде голямо разстояние(някъде из стратосферата) от източника и отразената обратно светлина няма да достигне с достатъчна мощност обратно до източника, за да се забележи. да не говорим че тогава образа пък ще е с огромен мащаб и трудно би бил възприет от нормално човешко око без приставки за филтриране на шумовете и панорамни снимки :laughing:

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...