Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Пробвай от тук, ама не схванах много много как става с търсенето, някои сайтове блокираха други изобщо не търсеха а си оставаха замразени:

 

 

http://bg.wikipedia.org

Пиши "Списък на градовете в България по пощенски код" и действай.

 

Други сайтове:

http://nameri-kod.hit.bg/1.html

http://www.guide-bulgaria.com/

http://www.geocoder.info/

http://www.google.bg

 

Едно време пусках писма в Центр. поща и като питах за кодове жената отваряше една книжка където бяха всички кодове по населени места и ми го казваше. Би трябвало да е има тази книжка в електронен формат на сайта на Български Пощи.

 

УСПЕХ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Разбира се, че БП предлага тая информация в електронен вид на сиди... срещу 550 лева (последно като проверявах)... най-мразим да плащам за нещо, което трябва да е достъпно безплатно - пощите не частна институция, те са държавни и следователно - мои. Следователно тази информация трябва да е достъпна свободно.

 

а точно на мен да ми вадиш линкове от интернет, еле пък да ми посочваш Гугъл и Уикипедия... смех. Като казвам, че я няма в подходящ вид в интернет, значи съм потърсил и то сериозно, преди да стигна до тоя извод.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за подова изолация. Помещението е малко ~10 квадрата, но ще има големи тежести на пода.

 

 

В метро съм виждал. Виж и в разните детски магазини - примерно Вис Виталис (хотел Кендрос - от Бриколаж като караш към метро след завоя още 100-200 метра и гледаш в дясно - горе-долу срещу входа на Кока Кола-та се пада) или Щъркел-а на ул. Малчика (сега бул. Свобода ли какво се води не знам). Ако не друго поне от там ще могат да те ориентират къде да търсиш.
Мерси. Нещо просто и евтино ми трябва. Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за подова изолация. Помещението е малко ~10 квадрата, но ще има големи тежести на пода.

 

Хидроизолация, топлоизолация - каква? Колко са тежки тия тежести?

Link to comment
Share on other sites

Интересувам ме сайт за HQ музика - както чалга, така й рок, сръбско, класика и прочие.Писна ми да свалям 10mb и нагоре файлове на 3мин песни и да се оказва, че са със супер скапано качество.Идеи за сайтове?

Link to comment
Share on other sites

Да питам дали някой в момента има следния проблем - На глобул съм и ГСМ-ма ми изведнъж вместо да показва БГ Глобул от пред на екрана,показва "Само спешни" , демек че други номера освен спешни не мога да набирам.Да не би Глобул да имат някакъв проблем или ми е от телефона?Също така като пробвах да се набера и ми каза "Абонатът не отговаря" а телефона ми е включен уж.Та някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Да, обхват нямат там дето си, а др оператори имат.

 

Добра идея, в нормален случай обаче. В случая не е така, просто клетката/мрежата на глобул не функционира.

Link to comment
Share on other sites

Оправи се (HAPPY)

Ха, току що се появи обхвата.

П.С. - тц, и аз така си помислих ама друг път... -.-

Поне се успокоих, че не ми е от телефона.

Edited by daniobg
Link to comment
Share on other sites

Оправи се (HAPPY)

При мен още няма покритие(Тракия,преди малко бях в Ягодово и там същата работа) явно е сериозна аварията,добре че има Мтел и Вива...

Link to comment
Share on other sites

По принцип такова чудо нема.Можещ да ползваш стандартен модел стойка за камера, тип "фиксирана" каквито ползват в някои патрулки, или да си направиш стабилизираща.За това как да си направиш, има достатъчно съвети из нета.

Link to comment
Share on other sites

Майка са и пуснали мухата да си прави мини оранжерия в нас на терасата и и трябва няква лампа HPS (натриева се води) , доколкото разбрах тази лампа и трябват някви дросели мросели , запалители , баласти и незнам си кво да светне , видях че във викиват имат такива някви идеи какво трябва да взема за да я накарам да свети , имам ли схема с връзването и сам ще се оправя .......

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам за фирма или незнак как се казва точно , КЕЙМБРИДЖ ЦЕНТЪР тук в пловдив който се занимава с курсове по езици компютри и тем подобни неща. Та искам да знам дали се признава сертификата който издават и може би някакви мнения за тази фирма. biggrin.gif

А може и да ме посъветвате за някоя друга агенция за такива курсове или по конкретно свързано с компютри- уеб дизайн и такива неща

Link to comment
Share on other sites

Снощи, след един нервен изблик разбих мраморния плот на масичката в моята стая. Можете ли да ми препоръчате от къде мога да взема парче мрамор, може и по-здрав шперплат, мебелна плоскост, нещо такова с определени размери? В baumax-a, който ми е близо дали ще имат подобни решения?

 

Редакция: Благодаря на отзовалите се. Довечера ще споделя вЧЕПатления :]

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

плоскости ще има 100% ама мрамор едва ли ...

пробвай с тия дебелите плоскости които имитират мрамор , ползват ги за кухненски плотове

Link to comment
Share on other sites

Снощи, след един нервен изблик разбих мраморния плот на масичката в моята стая. Можете ли да ми препоръчате от къде мога да взема парче мрамор, може и по-здрав шперплат, мебелна плоскост, нещо такова с определени размери? В baumax-a, който ми е близо дали ще имат подобни решения?

Трябва да има.Иди и провери,но съм 90% сигурен,че има,даже ги и режат по размер.

Link to comment
Share on other sites

Снощи, след един нервен изблик разбих мраморния плот на масичката в моята стая. Можете ли да ми препоръчате от къде мога да взема парче мрамор, може и по-здрав шперплат, мебелна плоскост, нещо такова с определени размери? В baumax-a, който ми е близо дали ще имат подобни решения?

 

В Баумакс и в Бриколаж кроят на място. Вземи си парче обкантен плот най-добре. Плоскостите не са за маса :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Добре де, как да се логна като администратор във Виста? Отивам на Swich user, но не ми дава администратор, само Sandman...

 

едит: разбрах как става!

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Добре де, как да се логна като администратор във Виста? Отивам на Swich user, но не ми дава администратор, само Sandman...

 

едит: разбрах как става!

 

 

хубаво е и да споделиш какво си разбрал... щото сега ако някой търси решение на тоя проблем с търсачката ще стигне до твоя пост и ще прочете в него - "разбрах как става!" - много яко :) и много помагащо.

 

1. Logon to Vista using your usual account.

2. Launch the cmd prompt - Make sure you select, 'Run as administrator'

3. Net user administrator pЈssw0rD

4. Net user administrator /active:yes

5. Switch User, or logoff

6. Logon as Administrator Password pЈssw0rD

(Your password may be different!)

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Ето как го направих аз:

Явно тъпата виста си забранява някакви неща, които са полезни и по този повод трябва да ги разрешим manualy

1. Десен бутон на My Computer -> Manage

2. Oт там, отиваме на Local Users and Groups

3. После на Users

4. Десен бутон на Administrator -> Properties

5. Махаме отметката на Account is disabled

6. Отиваме на Switch user и щракаме на Administrator

Те това е...

 

За съжаление аз се натъкнах на друг проблем, който май няма решение - не знам дали е от Вистата или от Саундкартата. Не мога да записвам от микрофон в програмата Melodyne... Рових се из google, намерих начин този проблем да се премахне, но при мен не действа...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам за фирма или незнак как се казва точно , КЕЙМБРИДЖ ЦЕНТЪР тук в пловдив който се занимава с курсове по езици компютри и тем подобни неща. Та искам да знам дали се признава сертификата който издават и може би някакви мнения за тази фирма. biggrin.gif

А може и да ме посъветвате за някоя друга агенция за такива курсове или по конкретно свързано с компютри- уеб дизайн и такива неща

Училища европа са представители на ЕСОЛ изпитите на Кеймбридж.РАзпитай там.

А може да пишеш мейл на British council

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...