Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес има ли къде да отида да ме погледне някой от "уши, нос и гърло"? Или поне къде да намеря информация за дежурни? Носоглътката ми е така възпалена, че като преглъщам ме боли чак в ушите... А и личният ми лекар е в София, а аз си дойдох в Пловдив за почивните дни.

Link to comment
Share on other sites

предполагам, че има... но само вътрешен човек би могъл да ни осветли... най-малкото номерата на предплатените карти трябва да са "вкарани" в системата предварително и да се държат неактивни до момента на активацията... по-удобно е в такъв случай да се задели "адресно пространство" за тия карти и да не се издават карти на договор с номера от него... отделно - така наречените "златни" и подобни номера, за които те скубят допълнително не бива да попадат никога на предплатена карта - още един довод, че е вероятно да съществува отделен списък с предефинирани номера на предплатените карти...

Link to comment
Share on other sites

Не ми трябва конкретна информация за това на кого е даден номер... Знам как да си я поискам такава информация, знам и как да си я взема.

 

Преди да ми даваш тъпи отговори, прочети внимателно какво питам... ако не знаеш отговора на дадедн въпрос, това не прави въпроса тъп... най-добре не отговаряй, защото ще изглеждаш тъпо ти. Благодаря.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Според мен няма такъв начин, при взимане на предплатена карта номера ти идва до 1-2 часа след това или след активирането системата генерира някав номер... ако не се лъжа нещо. Няма начин да има заделени номера само за предплатени услуги..По същия начин е и като забравиш да си заредиш ваучера преди съответната дата, няма връщане назад, номера ти е даден на друг вейки.

Link to comment
Share on other sites

възможно е и да няма начин...

 

и все пак.

 

казваш системата ти генерира номера - е при тая генерация е възможно да се заложат параметри, които да генерират за предплатените карти номера, различни от тези които се генерират за номера по договори. всеки програмист ще ти спретне такива алгоритми наум...

 

верно е, че ако не заредиш, номера ти отива... но дали отива при друг, или се връща просто в общия куп свободни номера за предплатени карти, или ако отива при друг, то тоя друг какво пречи да е друга предплатена карта... т.е. да не отива при абонат на договор... това че няма връщане назад е чисто и просто търговски трик с който да те принудят да наливаш пари при тях възможно най-редовно - ако се забавиш, гори ти номера, взимаш нов, ходи го пращай на всички дето ти имат стария бла бла бла - я по-добре си зареди картата навреме, нищо че не ти трябва..

 

освен това по мои смътни спомени - на мтел - номерата на предплатените карти не са ли отпечатани на кутията в коята са опаковани? което значи, че са предварително запазени за предплатените карти...

 

отделно се сещам за доста причини, които биха оправдали поддържането на отделен pool с предварително генерирани номера за предплатените карти - различни тарифи, различни промоции... и прочие и прочие...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

да, нещо такова... но може и по-сложно да е...

 

въпроса възниква покрай един порект, в който потребителите използват мобилния си номер като индентификатор в системата, следователно е необходимо номерата на предплатените карти да се "отсяват", понеже за тях ще важат различни "общи условия" с оглед на факта, че притежателя е неизвестен и не може да бъде лесно установен...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Определено и на Vivatel са отпечатани на кутията на предплатените карти.

Частично решение на казуса може да даде някой, който има примерно двама познати с много близки номера, но единия е на договор, другия на предплатена :) .

Link to comment
Share on other sites

Според мен ще бъде невъзможно да се отсеят тези номера, или поне треа си много гъст с мобилните оператори :). Но като цяло сигурни трябва да имат някав рейндж..знам ли.

Link to comment
Share on other sites

ако трябва да се прилага reverse engineering ще ни трябват доста повече от два близки номера :) и доста време...

Така е, въпросът беше да се установи поне дали има някакъв pattern (алгоритъм), по който ги разделят на два басейна :) .

И според мен трябва да си гъст с мобилните оператори, за да стане номера. Предполагам с някакъв API от техен сървър ще може да се определи Поне това.

Link to comment
Share on other sites

проблема е, че както може и да се очаква - не са много отзивчиви операторите... разбираемо е.

 

ако поне се потвърди, че наистина номерата са разделени при тях, то тогава би било оправдано да се инвестира в търсене на алгоритъм... но без да се знае със сигурност...

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да има.

Ако това ще помогне, преди имах (май още е активен) предплатен номер от МТел Прима, един приятел също си беше взел прима, но от съвсем друго място и време, и учудващото е , че неговия номер беше само с 2 единици по-различен от моя.

Давам пример с фиктивен номер:

Ако моят е 0889 19 54 64, неговият беше 0889 19 54 66 .

Дори да нямат отделни pools, вероятно в различни моменти от време генерират голям брой последователни номера, отделени за предплатени. Т.е. различни такива 'групи' от последователни номера, случайно разпределени по целия спектър от всички достъпни за оператора номера.

Така мисля.

 

Има и още една подробност.

Както е възможно човек с предплатена карта да отиде на договор, запазвайки номера си (това отдавна е възможно), сам разбираш, че май всичко това е обречено, освен ако не говориш наистина с операотрите.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

попаднах на това:

 

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=141506

 

ако е вярно въпроса поне с Вивател е решен... и всъщност усложнен още повече... всъщност май няма решение тоя казус - с преминаването от предплатена карта на договор със запазване на номера... както и с преминаване от един оператор на друг...

 

ще се търси друг начин за установяване на идентичността на хората...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

мдам...

 

лошо, седларов... че ще запазим мобилните номера като индентификатори на потребителите, ще ги запазим - просто е много удобно...

 

значи какво се получава - ще има все пак проверка дали номера ти е предплатен или на договор, като ако си минал от предплатен на такъв на договор (или при друг оператор), то ще се предвиди механизъм за контестация, с който да се провери това - примерно копие от договора ти... все пак такива случаи се предполага, че са много малка част от общия брой и следователно ще се третират като изключение... ебало си мишка в лявото ухо...

 

но така е у нас...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Така, гледам предния ми пост мистериозно е едитнат от МЕН?!Такова нещо няма( поне не помня ).Тая информация която искаш като знаеш как да си я поискаш има от кой да си я поискаш.Това не е бюро справки за конкретни въпроси за които си има конкретен адресат.Още повече явно се касае за работата ти.Точно това не ми е ясно.Като е професионално, как разчиташ на форум да ти даде отговора( хората от форума ).Все тая.

 

Не искам да се заяждам, просто ми е странно.

 

Успех.

 

--------------------------------------------------------

 

Инак тоз наш Молл, който ще откриват на 19-ти...има ли изнесено инфо с магазините, ресторантите и като цяло обектите съдържащи се в него.Ще поясня.Има афисчета на които на черен фон са написани имената на много световни марки - със сиво -, а някой са изведени на преден план - със беличко.Само, че...това значи ли, че и тези в сивичкото ще ги има?

 

От "Актуално":

 

Другите най-големи наематели, освен Cinema City и "Пикадили", са веригата магазини за бяла и черна техника "Техномаркет", модният гигант New Yorker и ресторантите Happy, които влизат с новата си концепция Bulgarche Music Cafe. Сред останалите ключови наематели са марките Mango, Benetton, Esprit, XYZ, Oviesse, Leonardo, Terranova, Calliope, Mexx, Tom Tailor, Morgan, Celio, Etam, Tally Weijl, Mothercare, Lee Cooper, Adidas, Replay, Levis, Fox, Pierre Cardin, Guru, Beauty Zone, LOccitane, Oxette, Swarovski, Costa Coffee, Coffee Republic, KFC, McDonalds, Ciela и др.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...