Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

... тази на астронавта и на космическия апарат не са успоредни,както трябва да бъде...

Ако се загледаш внимателно като вървиш по улицата, например, ще забележиш, че сенките никъде не са успоредни. И това го имаше във филма, бяха дали пример с някъф пич с колело на един светофар... сенките бяха всичко друго, но не и успоредни. Въобще е хубав филм, трябва да го намеря от някъде :)

Link to comment
Share on other sites

Ако се загледаш внимателно като вървиш по улицата, например, ще забележиш, че сенките никъде не са успоредни. И това го имаше във филма, бяха дали пример с някъф пич с колело на един светофар... сенките бяха всичко друго, но не и успоредни. Въобще е хубав филм, трябва да го намеря от някъде :)

зависи как и къде е разположен източника на светлина. ако е близко до обектите естествено сенките няма да са успоредни. ако е далече (предполагам че слънцето е достатъчно далече от луната, а?) би трябвало да са успоредни за човешкото око. а те не са. никак даже. източника на светлина е близо до обектите - астронавта и кораба, ескпедицията не е до тъмната страна на Луната, тъй че за кво по дяволите би им било необходимо изкуствено осветление?!

Link to comment
Share on other sites

Ами да, мисля, че е бил. Във филма, който споменах (не беше стандартният едночасов филм с 4 спирания за реклами, а по-дълъг), подробно разглеждаха всеки един от основните аргументи на скептиците и обясниха всичките. Мисля, че филмът се казваше "The truth about the moon landings", но не съм сигурен. Мен поне успяха да убедят. И, впрочем, за знамето бяха питали самия Едуин Олдрин (през целия филм имаше негови коментари) и той го беше обяснил със завъртането. :bgrin:

 

Интересно ми е кво им е обяснението, как са преминали през ония радиационен пояс, който беше на еди-колко си километра, но по-важното е че за да ги предпазят, стените на кораба е трябвало да бъдат около 10 пъти по-дебели...

 

Ако се загледаш внимателно като вървиш по улицата, например, ще забележиш, че сенките никъде не са успоредни. И това го имаше във филма, бяха дали пример с някъф пич с колело на един светофар... сенките бяха всичко друго, но не и успоредни. Въобще е хубав филм, трябва да го намеря от някъде :)
Общо взето mobo ти го обясни, а и тва че не са успоредни е доказателство че има и други източници на светлина...
Link to comment
Share on other sites

зависи как и къде е разположен източника на светлина. ако е близко до обектите естествено сенките няма да са успоредни. ако е далече (предполагам че слънцето е достатъчно далече от луната, а?) би трябвало да са успоредни за човешкото око. а те не са. никак даже. източника на светлина е близо до обектите - астронавта и кораба, ескпедицията не е до тъмната страна на Луната, тъй че за кво по дяволите би им било необходимо изкуствено осветление?!
Общо взето mobo ти го обясни, а и тва че не са успоредни е доказателство че има и други източници на светлина...

Хм, не съм съвсем съгласен... Просто някой слънчев ден ( :D ) разгледай сенките следобед, когато слънцето е ниско, ефектът е същият.

 

Интересно ми е кво им е обяснението, как са преминали през ония радиационен пояс, който беше на еди-колко си километра, но по-важното е че за да ги предпазят, стените на кораба е трябвало да бъдат около 10 пъти по-дебели...

Виж за тва нямам идея :laughing: Но на помощ дойде вездесъщият гугъл. Ето обяснението, което намерих като отворих втория намерен резултат (предполагам, че нямате проблеми с английския):

 

The Van Allen Belts are created by Earth's magnetic field, and protect the planet from dangerous solar radiation. The belts collects this radiation, and traps it in a layer surrounding the Earth. But unless you deliberately caused your spaceship to hover within this layer, for many hours or days, the radiation exposure is well below dangerous levels. The Apollo astronauts passed through the Belts in less than four hours total for the trip. "It's not much more serious than getting a chest x-ray," said Plait.

 

Outside the belt, the radiation drops to low levels that are only dangerous over extremely long periods of time.

 

На същият сайт са дадени отговорите и на другите аргументи, които изброихте досега - като скролнете надолу, вижте 10, 9 и 8 ;) Други въпроси?

 

П.С. И освен всичко: ако НАСА наистина лъжеха, мислите ли че нямаше да се постараят да не оставят толкова много възможни следи за това? По-скоро бих повярвал че всичко е лъжа ако снимките и филмите бяха без грешка, перфектни, невероятни... абе като в студио ;)

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Сенките ще са ти успоредни ако падат върху идално гладка повърхност... лунната едва ли е такава. Всяка неравност по повърхността, била тя и едносантиметрова предизвиква "изкривяване" и разместване на сенките. Дори не е нужно да го гледаш, за да ти е ясно, че е така.

 

Но май е по-яко да ви гони параноята за световната конспирация :))

Забавлявайте се...

Link to comment
Share on other sites

Аз пропуснах една комисия едно време, защото не бях в България. Това определено е основателна причина де, но реално не ме питаха нищо. Просто ми пристигна още едно известие и отидох на новата ми насрочена дата.

Link to comment
Share on other sites

Аз пропуснах една комисия едно време, защото не бях в България. Това определено е основателна причина де, но реално не ме питаха нищо. Просто ми пристигна още едно известие и отидох на новата ми насрочена дата.

 

E да, ама може би има значение коя подред е тая комисия, щото тия пичове ми казаха, че ако не се явя върху мен ще се стовари цялата строгост на майка Бългатия по Закона за отбраната :D Освен това моята причина е къде къде по-неуважителна.....ще ме изпитват за 4 по физика :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Казвам ти, мен никой не ме попита за причина. Просто ми пратиха ново известие и аз отидох...беше около 2-3 седмици след нормалното. Комисията беше май втора...оная с прегледите. И аз си мислих, че ще ме занимават с глупости, но не би. Споко.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ме светне дали е възможно да си отложа военната комисия и какви причини се считат за "основателни"?

 

Споко която и комисия да е ако отидеш ден два по-късно няма проблем, един приятел реши да не ходи, изпратиха му второ известие, пак не отиде, трето - пак не отиде, и една сутрин го изкараха с военна полиция от тях... :D

Link to comment
Share on other sites

за всички лунатици - гледайте този филм ЛУНА

 

За всички лунатици си има тема за това КОЙ КАК КЪДЕ ЗАЩО КОЛКО и тн е кацал/ще каца/няма да каца/май е кацнал на ЛУНАТА:

 

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=28853

Link to comment
Share on other sites

На компютъра имам свалени филми във формат BIN(субтитрите са cue)Ня каква програма мога да ги гледам,защото на Winampa като ги пусна,се получава нещо ужасно...?

 

Настрой си фонтовете, пусни смени на кирилица и тн :)

Link to comment
Share on other sites

А,не,проблемът не е в субтитрите,самия файл(avi-то) като го пусна на Winamp се чува някакво зверско стържене...и не знам какво да го правя

 

bin, cue, iso и т.н. не се ли отварят с Daemon Tools? :blink:

 

10кс,2 пъти свалих Daemon Tools неуспешно(бяха някакви странни версии,нещо не се инсталираха),утре ще се помъча пак,дано да успея...

Edited by Moon Light
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...