Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На пазарчето в Тракия пишеше на една будка за вестници, че приемат обяви за Марица, сигурен съм, ама дали още е там не зная.

Edited by Rattlebrain
Link to comment
Share on other sites

Хора ай някой ако случайно или не случайно знае какво означава думата "ЧАРТИЗЪМ" да сподели ;)

Че немоа намера никаде па ми трябва за даскало.

 

 

Масово революционно движение в Англия.Обхваща изцяло разботническите среди през 30-те и 40-те години на 19-ти век.По история ли ти трябва? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ахам по история 10x много. А може ли да разясниш малко за какво точно движение става въпрос кви са му идеалите и вярванията за какво се борат чартизтите и тнт?

Edited by Akimoto
Link to comment
Share on other sites

Така, цитирам дословно, като предупреждавам, че инфото може да е малко остаряло като правилно виждане.Все пак отдавна съм го учил.

Малка корекцийка :)

 

"Първото политическо работническо движение е чартизмът.Чартистите се борели за всеобщо избирателно право, неограничено от условия, поставени с оглед грамотността и имотното положение на гражданина.Те написали молба до парламента и излезли на мирна демонстрация, но полицията разгонила участниците.Искали 8-часов работен ден/тогава се е работило по 12-16ч/, да се увеличат надниците, да се подобрят условията във фабриките."

 

Това имам, осъзнавам, че е малко. Нека съфорумците с повече компетентност и по-малко самочувствие добавят нещо.Дано съм ти бил в полза.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Това може да се каже че е за buy/sell, но тъй като не търся да го купя от който и да е, а чисто нов от магазин, ще питам тук...

 

 

Някой знае ли дали в Пловдив някъде се продава този GSM? ( Siemens M75, модел 2005 )

Link to comment
Share on other sites

Мога ли в интернет да проверя номера на банкова сметка, ако приемем, че дебитната карта е пред мен и знам номера й? За Борика на Пощ.Банка става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли в интернет да проверя номера на банкова сметка, ако приемем, че дебитната карта е пред мен и знам номера й? За Борика на Пощ.Банка става въпрос.

Не. За да провериш сметките през интернет ти трябва он-лайн банкиране. За което съответно ти трябва потребител и парола. Виж в сайта на банката. Там трябва да има повече подробности.

Link to comment
Share on other sites

Оказва ли влияние върху gsm-a ми това че той стои на 20на сантиметра от тонколоната на уредбата ?

 

Един приятел ми каза че си беше оставил телефона върху говорителя на бас касата и 2 дни телефона му бил адски странен. Започна да праща сам празни ммс-и.

 

Pls help! :wacko:

 

edit: JDFU мерси!

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

Колата ми беше с бургаски номера , карах я с генерално пълномощно , но вече се налага да я бракувам :rolleyes: Та въпросът ми е - тук ,в Пловдив, мога ли да върна номерата с талона или е необходимо да ходя до КАТ-Бургас :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Мога ли в интернет да проверя номера на банкова сметка, ако приемем, че дебитната карта е пред мен и знам номера й? За Борика на Пощ.Банка става въпрос.
Не. За да провериш сметките през интернет ти трябва он-лайн банкиране. За което съответно ти трябва потребител и парола. Виж в сайта на банката. Там трябва да има повече подробности.

Или с регистрация в epay, като дебитната карта трябва да се регистрира първо чреа банкомат. Взимат се по 20 ст. за проверка, мисля.

Link to comment
Share on other sites

Колата ми беше с бургаски номера , карах я с генерално пълномощно , но вече се налага да я бракувам :rolleyes: Та въпросът ми е - тук ,в Пловдив, мога ли да върна номерата с талона или е необходимо да ходя до КАТ-Бургас :unsure:

 

Трябва да го направиш в Бургас с талона и номерата. Като пари е нещо от типа на 6 лева

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор :) Само ще помоля за малко допълнение - нали аз мога да свърша тази работа ( не е задължително собственика по талон) . Мисля си , че пълномощното ми даваше това право , но то не е при мен сега и не мога да погледна.

Едит: А иска ли се платен данък на МПС-то за годината

Edited by transporterpld
Link to comment
Share on other sites

Не се иска, но собственикът трябва да го направи. Не знам относно пълномощното - пробвай, но не знам ти какво имаш, като нищо може да ти искат нотариално заверено.

Link to comment
Share on other sites

Спешно ми трябва Оценка на войните на цар Симеон...

 

Благодаря предварително :excl:

 

 

Седни си на задника и попрочети.Или поне ползвай форумите на Бойна слава.

Link to comment
Share on other sites

kolko sa bombonite v malkata kutiq na figaro , tezi s leshnik vytre , zelenata kutiq

mislq 4e sa ednakyv broi s tezi aisha s top4encata vytre , sinqta kutiq.

 

trqbva mi to4niq broi.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми информация, за какво точно са служили утлегарът и брашшпилът на платноходите.

Link to comment
Share on other sites

Като си запиша аудио диск и после където и да го пусна песните прескачат за по 1-2 сек... ? На 4х или на 48х няма значение. Настройките в нерото не съм ги пипал. 5 различни диска изхабих... :( Някои да има идеи?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми информация, за какво точно са служили утлегарът и брашшпилът на платноходите.
Заради подобни въпроси, гугъл ще фалира.

 

брашпил

хол. braadspil, англ. windlass

Корабен подемен механизъм за вдигане на котвите и за натягане на въжетата при швартоване.

 

утлегар

англ. jib-boom

Корабно... "дърво", на което се прикрепя първото платно.

Link to comment
Share on other sites

Ако го пускаш на някоя уредба може да е от нея.И мойта прави така с някои записани дискове...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...