Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Заради подобни въпроси, гугъл ще фалира.

 

брашпил

хол. braadspil, англ. windlass

Корабен подемен механизъм за вдигане на котвите и за натягане на въжетата при швартоване.

 

утлегар

англ. jib-boom

Корабно... "дърво", на което се прикрепя първото платно.

 

Благодаря.И един въпрос, който на мен специално ми глътна почти едно денонощие.

"Абсолютна (надморска) височина. За България е приета разликата във височините на дадена точка и нивото на спокойната морска повърхност на Балтийско мори при Кронщад." Някой знае ли защо?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защо събтитрите на всички филми ми излизат с някви знаци такива на никъв език???! Смених сумати видове кодеци и картината и звука са ок ама субтитрите... Pls Help

Link to comment
Share on other sites

Защо събтитрите на всички филми ми излизат с някви знаци такива на никъв език???! Смених сумати видове кодеци и картината и звука са ок ама субтитрите... Pls Help

 

 

Опита ли да видиш енкодинга?Тоест, да видиш на какъв език са ти зададени настройките на субовете, в кодеците?Ако е на Western, го смени на Cyrilyc, или Russian.Би трябвало да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да намеря къде са тия настройки на субовете... С Combined Community Codeck pack съм те са руски кодеци, ако знаеш някви по добри на които знаеш къде са им тея настройки кажи плс...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Уф..Аз си ползвам К-лайт...Ами виж сега, от там, дето са ти настройките за шрифта, трябва да има и настройка за енкодинга, само се огледай малко по-внимателно.

 

И това може да разгледаш, няма начин да не е обсъждан проблема ти. ---> https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=6401

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Ако го пускаш на някоя уредба може да е от нея.И мойта прави така с някои записани дискове...

Навсякъде прескачат... :(

 

Aко същите песни ги запиша мп3 не прескачат... :ghost

Хелп! :cry

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми спешно стругар някъде в район южен,обаче без този до Стоян Михайловски или в краен случай някъде другаде,стига човека да си знае от работата

Link to comment
Share on other sites

Не мога да намеря къде са тия настройки на субовете... С Combined Community Codeck pack съм те са руски кодеци, ако знаеш някви по добри на които знаеш къде са им тея настройки кажи плс...

Не е от кодеците,а от плейъра.С къвто и плейър да си тряя да намериш тази настройка:

fontah1.jpg

Потърси в настройките за субтитрите на плейъра.Трябва там дето пише Script да е на кирилица. ;)

Edited by sk8er
Link to comment
Share on other sites

И един въпрос, който на мен специално ми глътна почти едно денонощие.

"Абсолютна (надморска) височина. За България е приета разликата във височините на дадена точка и нивото на спокойната морска повърхност на Балтийско мори при Кронщад." Някой знае ли защо?

 

Защото от 60-те години насам в българската геодезия се въвежда и използва БАЛТИЙСКА ВИСОЧИННА СИСТЕМА... Повече за разните височинни и координатни системи използвани у нас тук:

 

 

http://clg.cc.bas.bg/text_gr1/Jovev_publ.htm

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми алгоритъма за валидиране на номера по ДДС... има такъв със сигурност - НАП го използват за проверка на ДДС номера в програмата си за ДДС Дневници... Но простаците не намират за нужно да го направят публично достъпен.

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде прескачат... :(

Хелп! :cry

Запиши ги с друга записвачка или на друга марка дискове със скорост не по-висока от 8Х. Друг начин не виждам...щом прескачат навсякъде. ;)

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми алгоритъма за валидиране на номера по ДДС... има такъв със сигурност - НАП го използват за проверка на ДДС номера в програмата си за ДДС Дневници... Но простаците не намират за нужно да го направят публично достъпен.

 

 

Забравете... друг бил пролема

Link to comment
Share on other sites

Забравете... друг бил пролема

Ако ти трябва за булстат или ЕГН-то, свиркай. То май сега номера за ДДС е булстата с BG отпред

Link to comment
Share on other sites

Function IsNDR(ByVal Q As String) As Boolean

Dim bUlstat As String

If Len(Q) > 9 Then
bUlstat = Right(Q, (Len(Q) - 2))
Else
bUlstat = Q
End If

bUlstat = Left(bUlstat, (Len(bUlstat) - 1))

For i = 1 To Len(bUlstat)
s = s + (Mid(bUlstat, i, 1) * i)
Next

If s Mod 11 < 10 Then
IsNDR = ((s Mod 11) = CInt((Right(Q, 1))))
Exit Function
Else
s = 0
For i = 1 To Len(bUlstat)
	s = s + (Mid(bUlstat, i, 1) * (i + 2)) 
Next
If s Mod 11 < 10 Then
	IsNDR = ((s Mod 11) = CInt((Right(Q, 1))))
Exit Function
End If
End If

IsNDR = (0 = CInt((Right(Q, 1))))

End Function

 

Тва успях да съчиня за момента като User Defined Function за Ексел. Проверява само деветцифрени номера от НДР (деветцифрените булстати с BG отпред).... Връща TRUE ако е валиден и FALSE ако не е.

 

Ако някой има по-добро изпълнение или такова което да проверява и 13-цифрените булстати да си признае... не че няма и тая проверка да опаткам, ама ще ми загуби време...

 

 

И... не стреляйте по пианиста - той просто толкова си може... все пак на VBA програмирам с огромно неудоволствие, отвращение и по принуда... нямам желание да ставам гуру...

 

 

П.С.

 

Ей на... нали ви казах - не става от мен VBA програмист - не действа коректно във всички случаи функцията... сега тествам защо и къде...

 

П.С. на П.С.

 

Оправен е кода... сега вече действа коректно. Не бях догледал алгоритъма когато при първата проверка даде остатък 10....

 

П.С. на П.С. на П.С - последна корекция - работи дори ако пред номера липсва BG... дано да е от полза на някой...

Link to comment
Share on other sites

На някого намират ли му се субтитрите за Two and a half men под ръка? Говоря за сезони 1 до 4 включително. Мисля да го записвам и е хубаво все пак да ги има, а не ми се щрака стотици пъти да свалям една по една и после да разархивирам една по една сериите. Ако някой може да ми ги прати наведнъж ще съм много благодарен :punk

Link to comment
Share on other sites

флаш в аватара... not anymore... изключително нагло. едно, че файла изобщо не е малък като размер и второ - от къде на къде някой трябва да слуша някакви си песни, щото някой си решил да си ги закачи на аватар? Айде съобразявайте се малко какво слагате в подписи и аватари... Утре някой ще поиска да си сложи за аватар целия Star Wars І примерно щото го кефи...

Link to comment
Share on other sites

имам няколко снимки от сорта на

2000х3000

5000х3000

пиксела могат ли някъде да се изкарат в реален размер и колко би ми струвало при положение че са цветни ?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми спешно стругар някъде в район южен,обаче без този до Стоян Михайловски или в краен случай някъде другаде,стига човека да си знае от работата

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...