Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Той въобще сайта им е ебахти и сайта... скивай най-долу "Калкулатор за цени" - калкулира та се къса... 90% от линковете сочат... към себе си :)

 

Записи има наистина. Освен да звъннеш на телефоните и да ги питаш...

 

Телеграми обаче няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ъ?! Как ще измъкнеш "в движение" BIOS чипа?!

Ами само когато е на цокъл, разбира се. :rolleyes:

Четох преди няколко години в някакво компютърно списание (тогава купувах всичко книжно, дето съществуваше на пазара и пишеше за компютри :P...по тази причина на тавана имам над хиляда дискове от списания )....та там беше описана въпросната процедура. В нета не съм срещал (а и не съм търсил) подобна информация....ще поровя и ако открия нещо, ще едитна темата с цитат.

Link to comment
Share on other sites

То ясно, че ако е на цокъл - иначе няма как да го измъкнеш, не съм си и помислял, че ще измъкваш запоен чип... и все пак - да измъкнеш чипа в работещ режим... интересно - бих искал наистина повече инфо...

Link to comment
Share on other sites

То ясно, че ако е на цокъл - иначе няма как да го измъкнеш, не съм си и помислял, че ще измъкваш запоен чип... и все пак - да измъкнеш чипа в работещ режим... интересно - бих искал наистина повече инфо...

ами и аз не се сещам за причина да не стане. принципно биосите са с EEPROM чипове и не би трябвало едно просто прекъсване на захранването да ги повреди по какъвто и да било начин. проблем би възникнал ако се записва нещо в/у биоса в момента на прекъсване на захранването или в краен случай при четене, ама малко ме съмнява. една стартирана система със заредено ядро и инструкции май не се обръща постоянно към биоса, а към неогово копие в РАМ-а, тъй че четене и запис там няма (особено второто). може и да греша.

би трябвало да е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Реших да не едитвам а да пусна ново....Не ми се търсеше много и успях да открия само това в един форум (цитирам буквално):

Ako чипа на Биоса е на цокъл върху дъното, може да се приложи следния метод, който аз наричам hot swap и който елиминира нуждата от програматор.

Намира се абсолютно същия модел дъно.Стартира се РС-то под ДОС.

При работещо РС внимателно се изважда (желателно е със специален инструмент за съответния тип чип) чипа на Биоса (работещия) и се поставя този, който трябва да се флашне.

Извършва се флашването.

След успешното приключване на операцията се спира системата и се разменят чиповете.

 

Това съм го прилагал многократно за дъна чиито Биоси навремето бяха поразени от Чернобилския вирус

Но всеки го прилага на свой риск!!! Гаранция - Франция.

Но при внимателно боравене методът работи без грешка.

 

....а един друг след това пише и това:

 

Toва не е задължително.Ако флаш рома е запоен, ви трябва вакуумен поялник.От близкия радиомагазин си купувате два 32 пинов цокъл.Той ще служи за летящ/горещ флаш.Необходима е още една "щайга".Преписвате номенклатурния номер на флаш рома и го пускате в гугъл.Обичайно производството е Winbond.Пример:W29EE011-15.Изтегляте data sheet.pdf, за да сте наясно с какво захранване е флаша.5V или 12V. На старата щайга (от времето на PentiumI/II) гласите същото напрежение или узнавате по същия начин нейния БИОС, с какво захранване е.Разполагам с няколко щайги за целта, включително за марковите БИОС-и дето са квадрати.За да не се занимавате с флопита и дискети, записвате всичко на бутващ сд диск.Моята комбинация е бутваща дискета на Win98+bios.rom+флаш програмата.Бутвате в БИОС oт CD ROM, но играта си остава като в DOS.

При момента с пренаписване на новия биос с помощта на часовникарски ръчички сменяте работещия чип с оакания флаш, качен на купения цокъл.Единият цокъл ще запоите на болното дъно, а втория ще запазите за бъдещи битки.Цокъл боднат върху цокъл е по възможностите на всеки да намести.Оттам насетне четете cocotone.

Кой разбрал, разбрал...Мара Шеповата си отиде.

 

П.П. Намерих го тука.

Link to comment
Share on other sites

Ако вчера в дъжда ми е паднал предния номер на колата каква е процедурата за изкарване трябва ли да плащам някакви глоби ? Къде в кат мога да получа изформация или някъде в нета да пише нещо , че е спешно . Задния номер си е на мястото !

Link to comment
Share on other sites

Да попитам само някой знае ли дали има някакви временни татуировки които евентуално се правят с някви бои които да са по трайни от къната :)

Не . Трябваше да прочетеш темата за татуси там пред 5-6 страници е обсъждано това .

Link to comment
Share on other sites

Знам много добре,че е обсъждано на мен ми трябваше бърз отговор,а ако не се лъжа тама се констатираше че май само с къна има временни(има хора които нямат време да четат всички страници по дадени теми)

Link to comment
Share on other sites

Ако вчера в дъжда ми е паднал предния номер на колата каква е процедурата за изкарване трябва ли да плащам някакви глоби ? Къде в кат мога да получа изформация или някъде в нета да пише нещо , че е спешно . Задния номер си е на мястото !

Отиваш в КАТ и просто ще трябва да си платиш, за да ти издадат нови номера. Не преиздават стари, дори и ти да си собственика. Аз като си изгубих моя преден номер - веднага се усетих, обърнах и видях как една кола спря и го взе. Отидох до районното и съобщих на полицаите там, евентуално ако онзи индивид реши да ми го върне... уви.

Те ми казаха да отида и да питам в КАТ. Така и направих и след като си платих таксата там си взех новите номера и проблема беше решен + вече нямах нищо общо със старите номера, които могат да бъдат използвани от лоши хора ;)

Така че отивай в КАТ и попитай на информацията какво е необходимо за изкарване на новите номера. Разбира се обясни им защо.

 

Успехи!

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да си купя това

http://mallbg.com/product_details.php?prod...SZvcmRlcj1hc2M=

 

В Тракия не можах да го намеря (Кауфланд, магазини за 1лв, пазара на 100бл., магазини за строителни материали-няма).

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да си купя това

http://mallbg.com/product_details.php?prod...SZvcmRlcj1hc2M=

 

В Тракия не можах да го намеря (Кауфланд, магазини за 1лв, пазара на 100бл., магазини за строителни материали-няма).

 

И браво бе ти си намерил де да го търсиш.

 

Отиди във Викиват или Квазер, Ресет, кво търсиш в магазините за строителни материали.

 

Внимавай като го взимаш да не е евтин боклук че така един 10м за 6 лева ми съсипа здравето...

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има фирми които се занимават с гранити и мрамори и да ги обработват (да правят плотове). Намерих само една фирма на рогошко шосе, ама искам още за да мога да сравнявам и избирам.

Link to comment
Share on other sites

И браво бе ти си намерил де да го търсиш.

 

Отиди във Викиват или Квазер, Ресет, кво търсиш в магазините за строителни материали.

 

Внимавай като го взимаш да не е евтин боклук че така един 10м за 6 лева ми съсипа здравето...

Еми тези са ми най-близките места и в тях има всякакви кабели (в Кауфланд има доста на ХАМА, но не и такива), но все са мъжки чинчове и стерео жак, а това не ме устройва. Ще проверя и другите, мерси.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има фирми които се занимават с гранити и мрамори и да ги обработват (да правят плотове). Намерих само една фирма на рогошко шосе, ама искам още за да мога да сравнявам и избирам.

 

Ако става въпрос за плотове и мивки мога да ти кажа къде се намира една фирма която прави от полимермрамор - което е по красиво и по-здраво от истинския мрамор - като тръгнаш по Христо Ботев от Централна гара към Коматевския точно преди възела вляво срещу една бензиностанция, до един автосалон!

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да си купя това

http://mallbg.com/product_details.php?prod...SZvcmRlcj1hc2M=

 

В Тракия не можах да го намеря (Кауфланд, магазини за 1лв, пазара на 100бл., магазини за строителни материали-няма).

 

Най-добре си го направи... купи (от кой да е магазин за електронни елементи - Конрад например) един минижак или там какъвто е, купи два чинча и кабел двужилен (или трижилен май), колкото ти трябва... в Интерент няма начин да няма схемите... ето ти адрес:

 

http://www.hardwarebook.info/

 

порови в раздела adapters или в cables... няма начин да не намериш..

 

какви десет лева какви пет лева - един чинч/жак е стотинки, метъра кабел - лев, два...

 

така си направих кабел от един Респром грамофон до компютъра, за да запиша плочи на компа...

Link to comment
Share on other sites

Не знам точно каква тръба визираме, и и в Хъс и в Ангел Стоилов и в Хелиос ще ти отрежат каквото си поискаш

 

Ами и аз незнам точно каква тръба визираме, трябва ми да си направя лост за набиране в апартемента, мисля да хвана една тръба 3/4 цола с два фланеца за бетона в коридора, и понеже ми трябва само една тръба под 2 метра незнам дали ще ми свършат работ в някое от тия предприятия?

Обаче се оказа, че и фланци не мога да намеря, обиколих за които строителен магазин се сетих, в един даже ме изгледаха, 'се едно нямат представа що е фланец (за справка, това е фланец). Та ако някои има идея къде да намеря фланци да се обажда.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз незнам точно каква тръба визираме, трябва ми да си направя лост за набиране в апартемента, мисля да хвана една тръба 3/4 цола с два фланеца за бетона в коридора, и понеже ми трябва само една тръба под 2 метра незнам дали ще ми свършат работ в някое от тия предприятия?

Обаче се оказа, че и фланци не мога да намеря, обиколих за които строителен магазин се сетих, в един даже ме изгледаха, 'се едно нямат представа що е фланец (за справка, това е фланец). Та ако някои има идея къде да намеря фланци да се обажда.

в спорт депото срещу метро предлагаха лост на "body sculpture", който се монтира на касата на врата по абсолютно същия начин като посочения от теб. недостатък е че става само за врати с ширина до 90 см, но повечето от стандартните влизат в този размер. цената беше от порядъка на 25-40 лв (нейде в тоз диапазон.). има и вариант на ketler, но бяха по-скъпи и без разгъване.

 

едит: ей тва имах предвид.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Liquid Размърдай са малко ве, иди до викиват има кабели от тук до луната секви връски кви то ти скимне, ама тоя път хубаво огледай какво ти треа и какво ще ти свърши работа, не е голяма хамалогията да си направиш както каза и оувър, земи си буксите и ела аз щи го напраа ако незнайш как, другото, както сам аз един прост кабел RCA или по нашему чинч, с един преходник за към картата, най безболезния вариант, аз просто незнам ти какво си земал та да не влиза незнам си къде, дай снимка да видя дали моа го преправя и аз имам бая букси фрии от стари техники да виим с какво моа да хелп.

Овър хубаво е да прекараш звука на грамофона през предуселвател, поради факта че изхода на грамофона е малко по-специален и картата отива, но много зависи и от грамофона от дозата на грамофона и от картата на писито.

 

Но сега гледам снимката и се чудя защо са женски?

Къф тоя амп дето мъжките са на задния му панел?

Нетрали да е такова?

2RCA-3.5mm.jpg

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

в спорт депото срещу метро предлагаха лост на "body sculpture", който се монтира на касата на врата по абсолютно същия начин като посочения от теб. недостатък е че става само за врати с ширина до 90 см, но повечето от стандартните влизат в този размер. цената беше от порядъка на 25-40 лв (нейде в тоз диапазон.). има и вариант на ketler, но бяха по-скъпи и без разгъване.

 

едит: ей тва имах предвид.

 

Знам го това, ама не върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз незнам точно каква тръба визираме, трябва ми да си направя лост за набиране в апартемента, мисля да хвана една тръба 3/4 цола с два фланеца за бетона в коридора, и понеже ми трябва само една тръба под 2 метра незнам дали ще ми свършат работ в някое от тия предприятия?

Обаче се оказа, че и фланци не мога да намеря, обиколих за които строителен магазин се сетих, в един даже ме изгледаха, 'се едно нямат представа що е фланец (за справка, това е фланец). Та ако някои има идея къде да намеря фланци да се обажда.

 

Бе да му се не види така кажи бе момче. Ела аз ще ти дам тръба и ще ти я отрежа с флекса както искаш. Аз си мисля че за някакви сериозни работи иде реч. Фланци нямам, но при мен имам наемател, който има работилница и би могъл да ти ги направи.

Link to comment
Share on other sites

Овър хубаво е да прекараш звука на грамофона през предуселвател, поради факта че изхода на грамофона е малко по-специален и картата отива, но много зависи и от грамофона от дозата на грамофона и от картата на писито

 

 

Да ти кажа - не знаех това... но пък картата на писито го понесе без проблем... единственото неудобство е , че без усилвател м/у грамофона и писито звука идва мааалко, как да кажа, мааалко тихичък :)) ама след увеличение пет пъти по 300% с Gramophile няма проблем... а се отказах да свържа усилвател м/у грамофона и писито (първо така бях ги свързал), защото усилвателя ми вкарваше ужасен брум. И вместо да си играя да го филтрирам тоя брум (от което щеше да се получи и загуба на качеството (то и без това едно качество) на записа), взех че вързах директно грамофона за писито...

 

та така...

Link to comment
Share on other sites

Ами, да зависи от грамофона както казах, при мен е точно обратното, от грамофона излиза доста силен сигнал, и при първи стъпки си усакатих картата Аз имам техникс'и от тия най-разпространениете диджейски, брума е напълно нормално нещо, имам трети кабел който се свързва към конектрор на усилвателя, нещо като заземяване, всичко спи след това и брума изчезва. Като го прекарах както трябва да си е просто ползвам специалния вход на усилвателя си и веднага излиза без да го усилвам от там в псто, и чудното кое е, хубавите клубни парацали от 90'те излизат със сила около 0dB, което е поевече от супер, няма нужда от всякакви корекции, и най вече ако плочата е солидна и не е надраскана, вадя по хубаво по динамично и по не чак толкова лимитнато качество, което за компакт диска е леко казано невъзможно :)

Какво слушаш ти на винил, истински винил ли е, щото наще от балкантон не са баш направени от поливинилхлорид, и грамофона какъвти е, да не си усакатиш дозата с некви такива чупени плочи :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...