Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво се случва, ако няма човек вкъщи, когато дойде куриер на DHL примерно? Какво се прави с доставката?

Link to comment
Share on other sites

оставят ти бележка на вратата с телефон на който да се обадиш и да се разберете за удобен час и за 2те страни или ти обясняват че трябва да отидеш до офиса

Link to comment
Share on other sites

Току що дочух нещо, което ми се струва абсурдно - лаптопите влияели зле на тестисите/яйчниците! Вярно ли е? Не съм се разтревожил за яйчниците си, просто ми е интересно дали има истина в това :)

Link to comment
Share on other sites

Току що дочух нещо, което ми се струва абсурдно - лаптопите влияели зле на тестисите/яйчниците! Вярно ли е? Не съм се разтревожил за яйчниците си, просто ми е интересно дали има истина в това :)

 

Не, много ясно. Но имаше една абсурдна теория... Като си държиш лаптопа на коленете и той загрява, загрява и скута ти, а високата температура убива сперматозоидите :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

Не, много ясно. Но имаше една абсурдна теория... Като си държиш лаптопа на коленете и той загрява, загрява и скута ти, а високата температура убива сперматозоидите :laughing: .

не е теория. практика е.

обикновено от дъното на лаптопа се извежда част от излишната му температура и в тази поза наистина се повишава температурата в тестикулната торбичка. а при по-дълъг престой на повишена температура се вкисват немалък брой от още "неузрелите" сперматозоиди или иначе казано ти се пресичат яйцата. по същата причина при шофьорите на тирове се препоръчва кратко раздвижване и охлаждане на тази област на всеки час, особено през летния сезон.

Link to comment
Share on other sites

Ае стига глупости убивали сперматозоидите лаптопите.То ако вярваме на всичко и нито един пушач няма да има деца щото пушенето водело до импотентност ама това става хипер рядко.То и ГСМ-а ги убивал уж ако го носиш в джоба на дънките и излиза че аз никога няма да имам деца. :D

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ае стига глупости убивали сперматозоидите лаптопите.То ако вярваме на всичко и нито един пушач няма да има деца щото пушенето водело до импотентност ама това става хипер рядко.То и ГСМ-а ги убивал уж ако го носиш в джоба на дънките и излиза че аз никога няма да имам деца. :D

с тоя акъл може и да нямаш.

глупостите са казани от доста по-учени глави от нас двамата, след положен доста труд и направени доста изследвания. ако не те мързи си потърси из нета доказателства.

аз ще ти дам само следното: 270 000 български семейства понастоящем нямат деца и не могат да имат по естествен път, поради което желаят да ползват ин-витро методи.

Link to comment
Share on other sites

и тези семейства страдат, защото мъжът си държи лаптопа на колената, или си е държал телефона близо до топките, айде :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае закрити кортове за тенис къде има? Този в Академик не се брои

STAD (do stadion plovdiv) ? predi 12-tina godini trenirah tam i imashe edna zala s nqkolko korta vutre, no kakvo e polojenieto sega - ne znam. Sushto i v panaira slushah 4e imalo nqkakva zala, kudeto Lokomotiv trenirali prez zimata, samo 4e tova beshe predi 4 godini i polovina i nqmam informaciq dali oshte gi ima.

Link to comment
Share on other sites

не е теория. практика е.

обикновено от дъното на лаптопа се извежда част от излишната му температура и в тази поза наистина се повишава температурата в тестикулната торбичка. а при по-дълъг престой на повишена температура се вкисват немалък брой от още "неузрелите" сперматозоиди или иначе казано ти се пресичат яйцата. по същата причина при шофьорите на тирове се препоръчва кратко раздвижване и охлаждане на тази област на всеки час, особено през летния сезон.

Е вече има климатици.Междудругото аз пък дочух,че не за лаптопи,а за настолни ПЦ-та ставало дума.От монитора се отделяли някви си частици,нещо като облъчване.Става дума за 12+ часа стоене нон-стоп.

Link to comment
Share on other sites

STAD (do stadion plovdiv) ? predi 12-tina godini trenirah tam i imashe edna zala s nqkolko korta vutre, no kakvo e polojenieto sega - ne znam. Sushto i v panaira slushah 4e imalo nqkakva zala, kudeto Lokomotiv trenirali prez zimata, samo 4e tova beshe predi 4 godini i polovina i nqmam informaciq dali oshte gi ima.

в панаира имаше закрита зала.ама е доста кинти в сравнение на открито, пък и не зная дали лятото работят-всички играят на открито

Link to comment
Share on other sites

с тоя акъл може и да нямаш.

глупостите са казани от доста по-учени глави от нас двамата, след положен доста труд и направени доста изследвания. ако не те мързи си потърси из нета доказателства.

аз ще ти дам само следното: 270 000 български семейства понастоящем нямат деца и не могат да имат по естествен път, поради което желаят да ползват ин-витро методи.

 

Да абсолютно съм сигурен че тея семейства нямат деца от лаптопите си нали :D Друг е въпроса че едва ли толкова семейства в България имат лаптопи у тях . ;)

 

Причините са много по различни от това че са ползвали лаптоп и за това мога да се хвана на бас спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми направи карта на България, на която се виждат всички общини?

Нещо подобно:

kartath7.png

Link to comment
Share on other sites

На мен така повече ми харесва B) подигравка било, аман от псевдопатриоти :read:

Не съм патриот, но това не ми харесва, няма ли право да изразя мнение?

Link to comment
Share on other sites

Да абсолютно съм сигурен че тея семейства нямат деца от лаптопите си нали :D Друг е въпроса че едва ли толкова семейства в България имат лаптопи у тях . ;)

 

Причините са много по различни от това че са ползвали лаптоп и за това мога да се хвана на бас спокойно.

изглежда чуждото нещастие те забавлява. спри малко спрайта, а?

а готов ли си да се обзаложиш, че за нито един от тези хора това не е причината? а дали твърдението, че "опасността от СПИН не се отнася за страната ни, щото тука нема такива работи и е чужбинска болест" е вярно според теб?

впрочем на какво си готов да се обзаложиш? аз съм готов да те предложа за наградата на Дарвин ако си изпържиш яйцата доброволно и самостоятелно, престоявайки с лаптоп в скута над 10 часа дневно в продължение на 3 месеца. айде от мен да мине: може и еднократен маратон да направиш от 96 часа примерно :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми направи карта на България, на която се виждат всички общини?

Нещо подобно:

kartath7.png

Е закво ти е след като вече имаш?Ако ти трябва друга прати на пм скайп да ти пратя имам на компа.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже колко килограма ръчен багаж мога да взимам в самолет?

Не знам дали Снежко вече е заминала, ама много странни отговори са дадени тука... Из Европа не съм виждала да се разрешава повече от 10 кг. ръчен багаж. Говоря за РЪЧЕН багаж, т.е. не този, който се чекира и се товари в самолета без ваше участие. Ръчен е този, който си носите в ръка, като се качвате в самолета.

 

Верен отговор в килограми няма, защото изискванията за багажа, както ръчния, така и за чекирания, зависят от конкретната авиокомпания, с която се пътува. В повечето са разрешени 10 кг, но почти всички например имат изисквания и за РАЗМЕРА на чантата или куфарчето. При някои по-рано имаше само размер, без килограми, но напоследък на някои летища теглят ръчния багаж преди проверката за сигурност, така че ако е над 10 кг, не минаваш.

 

За чекирания багаж при различните авиокомпании аз поне съм срещала изискванията да варират от 15 кг, до 23.

 

Така че трябва да се проверява за всеки полет поотделно, защото дори е възможно миналият път да са били разрешени едни килограми, а този път да е друго.

Link to comment
Share on other sites

За чекирания багаж при различните авиокомпании аз поне съм срещала изискванията да варират от 15 кг, до 23.

.. макар че когато се пренасяхме от Виена в Берлин и носихме поне 40 кила ни пуснаха, защото бяхме 6 човека в самолета :) Така че може да извадиш късмет...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...