Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

от къде и за кви пари може да взема гумени самозалепващи се уплатнители ???

 

На ул. Богомил срещу у-ще Паисий Хилендарски и по-точно срещу детската градина Каменица на ъгъла точно е магазина на ИЗОГОМАТЕРМ. За мен там ще намериш най-добрите и на добри цени. Лично аз купувам всякакви подобни изолационни материали от там.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сега погледнах началната страница и ми попадна картинката на последната игра. Та да ви питам, това не Ви ли прилича на Слави Трифонов? :)

1486.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрос относно Fun Call на Globul. Набутвам си се значи аз като пич - 2.40 като очаквам да получа това което съм чул на сайта. Вместо това, някакъв кавал пее същата песен, само дето не е STING и няма нищо общо с него, освен, че е мъж. Мога или не мога да им се развикам по телефона, че не съм получил това което рекламират в страницата си?

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае каква е цената на билета до Белград с автобус/влак?

http://www.matpu.com/ - това е за автобусите.

Лично аз бих ти препоръчал да хванеш нощният влак за Белград. Пътутва всяка вечер. Говорим за спалния вагон. Ако не си в спален вагон... Внимавай когато се прибираш. От Ниш до София има само 2 рейса на ден.

Ако някой път те устройва мога да те закарам до Белград. Прибирам се поне по 2 пъти на месеца и пътя ми минава от там :).

Link to comment
Share on other sites

къде в Пловдив може да се тренира кендо или кен до?

Link to comment
Share on other sites

2. За какво точно служи функцията degauss на монитора

 

Размагнетизира го ако имаш лилави ъгли и разни такива истории. При пренасяне примерно или ако си сложил голям магнит до него.

Link to comment
Share on other sites

Ако имам няколко месеца от миналата година в които не съм бил здравно осигурен трябва ли да ги плащам ?И колко трябва да внасям на месец за да се самоосигурявам или зависи от доход и т.н. ?

Link to comment
Share on other sites

Има нещо,което ме тормози от доста време/откакто забравих къде беше/-как се спираха някои програми да не стартират при заареждане на Уиндоус-а?/не от самите програми,защото при някои липсва/

Link to comment
Share on other sites

Има нещо,което ме тормози от доста време/откакто забравих къде беше/-как се спираха някои програми да не стартират при заареждане на Уиндоус-а?/не от самите програми,защото при някои липсва/

start-run-msconfig-startup и оттам си избираш кое да ти се пуска и кое не :)

Link to comment
Share on other sites

Има нещо,което ме тормози от доста време/откакто забравих къде беше/-как се спираха някои програми да не стартират при заареждане на Уиндоус-а?/не от самите програми,защото при някои липсва/

 

 

http://www.microsoft.com/technet/sysintern...s/Autoruns.mspx

 

 

This utility, which has the most comprehensive knowledge of auto-starting locations of any startup monitor, shows you what programs are configured to run during system bootup or login, and shows you the entries in the order Windows processes them. These programs include ones in your startup folder, Run, RunOnce, and other Registry keys. You can configure Autoruns to show other locations, including Explorer shell extensions, toolbars, browser helper objects, Winlogon notifications, auto-start services, and much more. Autoruns goes way beyond the MSConfig utility bundled with Windows Me and XP.

 

Autoruns' Hide Signed Microsoft Entries option helps you to zoom in on third-party auto-starting images that have been added to your system and it has support for looking at the auto-starting images configured for other accounts configured on a system. Also included in the download package is a command-line equivalent that can output in CSV format, Autorunsc.

 

You'll probably be surprised at how many executables are launched automatically!

 

Autoruns works on all versions of Windows including Windows XP 64-bit Edition (for x64) and Windows Server 2003 64-bit Edition (for x64).

Link to comment
Share on other sites

Има нещо,което ме тормози от доста време/откакто забравих къде беше/-как се спираха някои програми да не стартират при заареждане на Уиндоус-а?/не от самите програми,защото при някои липсва/

 

Аз лично си ги спирам от --> Run-->msconfig-->Startup :)

Link to comment
Share on other sites

Кво са "адуктори"? Съдейки по контекста е анатомично понятие, ама.... :P

май са "абдуктори" или може и аз да греша.

както ти велвет вече ти каза - това е една от мускулните групи на бедрото, с по-популярното название "шивашки мускул". намира се от вътрешната страна на бедрото и участва активно в аксиалните движения на колянната и тазобедрената става. аксиални се водят движенията по завъртане около оста на кокала, до който е мускула, т.е. специално с абдукторите не се извършва стандартното сгъване-разгъване на крака(сгъване - двуглав бедрен мускул, разгъване - четириглав бедрен мускул, квадрицепс), а извъртането на подбедрицата встрани спрямо коляното например.

 

едит:

май малко съм те излъгал. според този сайт абдукторите се оказаха всякакви разгъващи мускули, които отдалечават който и да е крайник от центъра на тялото. в случая на бедрените мускули - горната външна страна на бедрото+част от мускулите на задника. Тазовите абдуктори били: Gluteus Medius, Gluteus Minimus и Tensor Fasciae Latae, според този сайт, на когото пък кат цъкнеш върху името на мускула ти дава и картинка кой точно е.

 

позабравил съм я тая анатомия.....

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

За да не отварям цяла тема.. Поръчах си часовник по интернет, пратиха ми order confirmation и до там. А трябваше да ми пратят нов мейл, че са го ship-нали. Писах им няколко пъти, но не ми отговарят. А на всичкото отгоре от сметката ми е изтеглена съответната сума. Поръчката я направих на 18ти този месец. Сайтът е www.watchco.com и е SSL secured с thawte. Какво мога да направя?

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям цяла тема.. Поръчах си часовник по интернет, пратиха ми order confirmation и до там. А трябваше да ми пратят нов мейл, че са го ship-нали. Писах им няколко пъти, но не ми отговарят. А на всичкото отгоре от сметката ми е изтеглена съответната сума. Поръчката я направих на 18ти този месец. Сайтът е www.watchco.com и е SSL secured с thawte. Какво мога да направя?

 

Докато бях в Англия редовно си пазарувахме от нета. Значи 1 трябва да знаеш от къде ти идва часовника. Сега примерно ако ти идва от Швейцария би трябвало вече да е тука. Обаче ако идва от Тайван или някое друго отдалечено кътче може да се наложи да почакаш от 2 семици до един месец. Има и друго нещо. По голямата част от техниката се прави в Азия по обясними причини но това което те интерисува теб е че азиятския производител праща готовата стока в държавата която е главния офис на фирмата и вече от там стоката заминава за потребителите. Тоест ако имаш късмет часовника ти ще направи около светско пътувани преди да се закачи на ръката ти.

 

П.С. Единственото което можеш да направиш е да чакаш. Ако не доиде до седмица и половина им прати писмо със касовия ти бон и ги питай аджеба АВЕ КВО СТАВА С МОЯ ОКОЛО СВЕТСКИ ЧАСОВНИК. Предполагам че бях изчерпателен

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...