Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

E като го пуснат на сито печат или на офсет, на 72 точки какво ще му излезе? Освен големи и едри точки :D. На широкоформатна машина на 72 точки пак ще излезе по-добре, но ако ще се гледа от близо, пак ще се забелязват дефектите. Ако иска да му излезе мазно и хубаво, трябва да го направи на 100 минимум.

 

На ситопечат няма как да се пусне колаж от Фотошопа...хаха :blink:

За офсет става и 225 dpi, но за по сигурно се изчислява от lpi на машината, имаше няква формула... Примерно за вестник е 80 lpi и там става 225 dpi.

За InkJet става 150 dpi.

За билборд става и 30 dpi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На ситопечат няма как да се пусне колаж от Фотошопа...хаха :blink:

 

Не е нужно да се смееш. Не съм наясно с процедурите на сито и офсет. Не помня да ти се смеех, когато каза, че качеството на текст написан във Фотошоп се разваля с уголемяването му. Или нещо аз се бъркам?

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да се смееш. Не съм наясно с процедурите на сито и офсет. Не помня да ти се смеех, когато каза, че качеството на текст написан във Фотошоп се разваля с уголемяването му. Или нещо аз се бъркам?

 

Тази тема е за предпечат, на всеки растерен обект му се разваля качеството при оголемяване! ;) Не исках да те обидя...ама неподготвен се изказа :D

Link to comment
Share on other sites

Тази тема е за предпечат, на всеки растерен обект му се разваля качеството при оголемяване! ;) Не исках да те обидя...ама неподготвен се изказа :D

 

За кое съм се изказал неподготвен? За офсета? Признавам си, че не знам технологийте, но както виждаш и не споря с теб.

 

При Фотошоп, текста е вектор, докато не се растеризира. Докато не го растеризираш, може да направиш едната буква 20 пиксела височина и после да я разтегнеш на 30 000 пиксела и качеството пак ще се запази (както е при всеки векторен файл).

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя пътека за ходене? Вчера видях, че в Метрото имаше една голяма и една малка, но освен там някъде другаде... ?

Link to comment
Share on other sites

hora spe6no mi trqbva cd-key za windows xp a ne moga da namerq v neta ni6to koeto da ne e s virus ili ne6to podobno PLEASE naistina mi trqbva adski spe6no...

a i 2ri vupros ima li na4in biosa da se puska s dr. osven DEL ili F8 ? 4e taka ne 6te ?

serials.ws

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае какво е станало със subs.unacs.bg?

 

Едва ли нещо е станало - напоследък се случва да е даун. Пробвай по-късно и ще работи най-вероятно.

Link to comment
Share on other sites

къде да пусна обява за продажба на парцел(къде е най-добре,става въпрос за сайт,смисъл нещо специализирано да е...а не да пусан тук и да си остане така) :)

 

Къде ти е парцела?

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея какво означава "Бонитет" ? ( на горите ) . Използва се в земеделието и туризма този термин. Та малко помощ ще ми е полезна. 10х предварително. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея какво означава "Бонитет" ? ( на горите ) . Използва се в земеделието и туризма този термин. Та малко помощ ще ми е полезна. 10х предварително. :)

 

Бонитет леса - показатель хозяйственной производительности участка леса, зависящий от природных условий и воздействия человека на лес, характеризуемый размером прироста древесины.

 

Защо не се научите вече че ГУГЪЛ ЗНАЕ ВСИЧКО???

 

Едит - показателя веажи не само за дървесина

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Mi DVD deto sa za televisor

 

Трябва ти нормален кабел дву или три линеен ако е видео + стерео. Връзваш изходящите линиии от плейъра сътветно видео и една или две аудио към Line In или AUX на уредбата.

 

Като гледам само аудиото ти е нужно така че и двоен кабел е достатъчен...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Трябва ти нормален кабел дву или три линеен ако е видео + стерео. Връзваш изходящите линиии от плейъра сътветно видео и една или две аудио към Line In или AUX на уредбата.

 

Като гледам само аудиото ти е нужно така че и двоен кабел е достатъчен...

Ot kade moga da se zdobiq s takuv kabel do 2 4asa na obqd mn speshno mi trqbva shtot otivam na vila molq te pomagai

Link to comment
Share on other sites

Ot kade moga da se zdobiq s takuv kabel do 2 4asa na obqd mn speshno mi trqbva shtot otivam na vila molq te pomagai

 

Чак да "сглобяваш" не е нужно. Това е стандартен кабел, почти всеки има такъв. Навремето се връзваха видео с телевизор с такива. Елементарен - 2 чинча от единия край - 2 от другия.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Ами тук виждам само един форум, къде са им субтитрите и търсачката :(
Днес ги отворих (subs.unacs.bg) от работата, явно от ЕК не се виждат. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...