Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За още по-бързо пишеш в гугъл

 

X feet in meters

 

и си готов. Има пресмятане от всякакви във всякакви мерни единици, просто пишеш.

Link to comment
Share on other sites

Верно ли е това което съм чел, че BTK ADSL ограничават достъпа на клиентите си до IP-та на конкурентни доставчици?

 

Ако съм на ADSL, ще мога ли да се вържа към IP на Evrocom или друг доставчик?

Link to comment
Share on other sites

Флопито ми не работи,някакси съм го изключил явно...Как да го оправя? :rolleyes: Доста съм неук в това отношение,така че ако някой може да ми помогне...?(в BIOS всичко изглежда OK) ;)

Link to comment
Share on other sites

Верно ли е това което съм чел, че BTK ADSL ограничават достъпа на клиентите си до IP-та на конкурентни доставчици?

 

Ако съм на ADSL, ще мога ли да се вържа към IP на Evrocom или друг доставчик?

Към всички IP-та ?! :blink: Предполагам са забранили достъпа към сайтовете на конкурентните доставчици - редовен провайдърски номер ;) Но за всички IP-Та звучи чак невероятно....

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос - как мога да се снабдя с плюшената играчка Хъгзи(Joey's bedtime sleeping penguin pal). Проверих в ebay но там цените са някакви фантастични от порядъка на 100-200$. Ако някой има идея от къде или как мога да получа тази играчка на по нормална цена примерно до 40лв да помага.

Edited by VenoMan
Link to comment
Share on other sites

Верно ли е това което съм чел, че BTK ADSL ограничават достъпа на клиентите си до IP-та на конкурентни доставчици?

 

Ако съм на ADSL, ще мога ли да се вържа към IP на Evrocom или друг доставчик?

Hе е верно тва.Aз съм играл в мрежа с пичове, които са на БТК и се свързват по IP без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Не само това ами и митница няма да минават, но не се надявай промените да случат още на 8-ми

 

То е ясно че толкова рано не може да се каже , но може би вече има някакви тенденции и сайт или форум където това да се следи

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос - как мога да се снабдя с плюшената играчка Хъгзи(Joey's bedtime sleeping penguin pal). Проверих в ebay но там цените са някакви фантастични от порядъка на 100-200$. Ако някой има идея от къде или как мога да получа тази играчка на по нормална цена примерно до 40лв да помага.

 

Ако ти кажа колко отдавна търсих варианти.... и разбира се се предадох - няма българска алтернатива или решение на въпроса. Или плащаш това, което си видял, макар че мисля имаше цени и от 40 евро без доставка, или се отказваш.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли немски или италиански сайтове за безплатни обяви....или поне някаква насока :bgrin:

Нещо като http://focus.bg/

 

Благодаря предварително

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

интересуват ме магазини за кожени облекла по-точно якета , искам да разгледам за последно преди да отида да го поръчам да ми го ушият във фирма по поръчка , така че ако някой е мернал из града такива магазини ще съм му благодарен ако напише 1 ред

 

лутъра на 6ти септември отпада там бях няма нищо хубаво , и между другото предпочитам магазина да е качествен защото повечето магазини с български якета които обиколих са под всякаква критика , така и така ще се изръся сума така че нека поне да е за нещо качественно ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

kude moje nqkoi da mi obqsni ili da mi dade nqkva informaciq kak se raboti s photoshop..tam kak se pravqt snimkite 4erno bqli...i takiva nai osnovnite raboti :)

Като гледам как е зададен въпроса за "най-основните" неща май се каниш да стреляш муха с гаубица. :D Не за друго, но ако искаш черно-бели снимки, преоразмеряване, въртене на снимки и всякакви други основни операции - има безброй по-лесни за разучаване програми и програмки. Силата на фотошоп-а е другаде и всеки, който работи професионално с него го знае. Но ако си решил сериозно да го разучаваш що не започнеш от хелпа - в него си има абсолютно всичко, което е необходимо. ;)

 

 

Моето въпросче: Къде в Пловдив мога да намеря детски (карнавални) костюми на Батман и Спайдермен? Казаха ми, че в магазините за детски играчки имало, но досега не съм намерил в наличност... :huh:

Link to comment
Share on other sites

kude moje nqkoi da mi obqsni ili da mi dade nqkva informaciq kak se raboti s photoshop..tam kak se pravqt snimkite 4erno bqli...i takiva nai osnovnite raboti :)

Черно-бялото - или image > ajustments > desaturate или ctrl+u и сваляш saturation до 0 (това основно, за наистина хубави черно-бели снимки трябва доста да си поиграеш с burn и dodge tool като съответно burn потъмнява, dodge изсветлява). Иначе уроци има в сайта от подписа ми (кликни на "уроци" и виж тези от стария портал, защото новият е... нов и още ги прехвърляме)

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Като гледам как е зададен въпроса за "най-основните" неща май се каниш да стреляш муха с гаубица. :D Не за друго, но ако искаш черно-бели снимки, преоразмеряване, въртене на снимки и всякакви други основни операции - има безброй по-лесни за разучаване програми и програмки. Силата на фотошоп-а е другаде и всеки, който работи професионално с него го знае. Но ако си решил сериозно да го разучаваш що не започнеш от хелпа - в него си има абсолютно всичко, което е необходимо. ;)

Моето въпросче: Къде в Пловдив мога да намеря детски (карнавални) костюми на Батман и Спайдермен? Казаха ми, че в магазините за детски играчки имало, но досега не съм намерил в наличност... :huh:

101 балона и преди 101 балона има още един магазин за детски работи , също в халите в " мазето" :) има един магазин за такива работи тези се сещам досега точно на спайдърмен и на батман имаше в халите гледах по коледа за племенника но отпадна :)

Link to comment
Share on other sites

kude moje nqkoi da mi obqsni ili da mi dade nqkva informaciq kak se raboti s photoshop..tam kak se pravqt snimkite 4erno bqli...i takiva nai osnovnite raboti :)

Пробвай тук.

Някой може ли да ми каже някакви болести на латински, които мога да използвам в медицински бележки, че все ови не върви

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Коя е фирмата която озвучава Шумахер? За тонколони става въпрос. :)

 

Какво по точно му се озвучава на Шумахер? Можеш ли да разясниш.

Link to comment
Share on other sites

Хех, верно малко объркващо съм го написал. :)

За тези прозрачните тонколони, за които говорих в другата тема, ми казаха че тази марка били в на Шумахер колата. Но забравих как беше името. Със сигурност не беше от тези които беше изредил, защото до колкото си спомням беше от две думи. А с човека от скоро ми е малко трудно да се свържа, за да питам, затова и реших да попитам тук, дали някой друг не знае. Тези тонколонки определено ми грабнаха окото.

Link to comment
Share on other sites

@UzITo, мерси - утре ще проверя. :)

 

За тези прозрачните тонколони, за които говорих в другата тема, ми казаха че тази марка били в на Шумахер колата. ....... Тези тонколонки определено ми грабнаха окото.

Абе не знам в чия кола са, но единственото дето се сещам е Jazz J8902 Stylish Transparent (дал съм линк в другата ти тема). ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде има поправят сребърни работи. Става въпрос за нещо елементарно. На една гривна и е развалена "закачалката" и трябва да се смени. Дали тези на джумаята могат да я сменат на място ?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде има поправят сребърни работи. Става въпрос за нещо елементарно. На една гривна и е развалена "закачалката" и трябва да се смени. Дали тези на джумаята могат да я сменат на място ?

От бингото тръгваш към подлеза. Преди него тръгваш на първата пресечка вляво. По отсрещния тротоар има разни оръжейни магазини и бижутерийни. Точно до тях има едно като будка, където поправят.

Иначе предполагам, че всеки магазин може да ти го поправят. Въпрос на време, желание и пари е.

Link to comment
Share on other sites

Има разни сайтове, в които като напишеш някакъв кратък текст се генерира интересна картинка с въпросния текст... някой може ли да ми даде конкретен, защото не се сещам?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...