Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Противопоказателно ли е кърмачка да пие аспирин и витамин ц ?

Витамин С май не, но мисля че аспирина е гаден. По принцип чрез майката може да достигне до детето, а за под 10 годишни деца е мн опасно да се пие. Води до развиване на една болест (не я помна как се казва), която води до смърт.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже как да си сваля клипче от сайтове от типа на http://www.youtube.com

 

едит:мерси Fibaman,намерих го

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже как да си сваля клипче от сайтове от типа на http://www.youtube.com

 

Когато ти зареди страницата на клипа,отваряш Page Source-a й. Намираш къде е линка на клипчето,копваш,paste и готово :)

Link to comment
Share on other sites

тъпият ми компютър пак нещо се прецака , от 2-3 дена ми бръмчеше странно и като го отворих видях че е едно такова малко вентилаторче , закачено е на една голяма платка , тва мисля е дъното (не разбирам нищо от компютри :bgrin: ) какво да го правя че да спре да шуми щото просто ми къса нервите ? :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

ми щом не разбираш нищо, най добре иди го занеси в някоя фирма да ти го сменята с някое по -тихо. Ако решиш че можеш земи го смажи...

Link to comment
Share on other sites

тъпият ми компютър пак нещо се прецака , от 2-3 дена ми бръмчеше странно и като го отворих видях че е едно такова малко вентилаторче , закачено е на една голяма платка , тва мисля е дъното (не разбирам нищо от компютри :bgrin: ) какво да го правя че да спре да шуми щото просто ми къса нервите ? :angry1 :angry1

Да,решението е

1) Издухай го хубаво с прахосмукачката,ако трябва и целия комп.Обер му праха и т.н. (ама лекичко де)

2) Има специални "мазила" (нз как точно да го кажа :tongue ), с които се мажат вентилаторите и ще спре, или поне ще намали бученето.

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли правят ли пици във "Веселото село"... :)

абе кви пици бе :lol:

там има шашлъци,мешани скари,плата...общо взето тва дет расте на кокъл :)

 

junior reactor-conga fury...някой хваща ли думичките на мъжа или са просто напеви?

Edited by frodo
Link to comment
Share on other sites

тъпият ми компютър пак нещо се прецака ... вентилаторче ... какво да го правя че да спре да шуми щото просто ми къса нервите ? :angry1 :angry1
Да,решението е

1) Издухай го хубаво с прахосмукачката,ако трябва и целия комп.Обер му праха и т.н. (ама лекичко де)

Да, по-добре го занеси на сервиз. Присъствах на един опит с прахосмукачка... бащата на една приятелка реши да се прави на про, издуха го с прахосмукачката, обаче металната тръба на прахосмукачката се докосна до видеокартата, създаде се (нещо-си, и аз не разбирам кой знае колко) и видеокартата отиде, та айде 100лв. за нова.

Edited by Moon Light
Link to comment
Share on other sites

Да, по-добре го занеси на сервиз. Присъствах на един опит с прахосмукачка... бащата на една приятелка реши да се прави на про, издуха го с прахосмукачката, обаче металната тръба на прахосмукачката се докосна до видеокартата, създаде се (нещо-си, и аз не разбирам кой знае колко) и видеокартата отиде, та айде 100лв. за нова.

И аз колкото пъти съм се правил на "про" на включен компютър все съм изгарял по нещо... :P ....я някоя отвертка съм изпускал и е окъсявала, я някой кабел с метален жак...и пак същият резултат. Най-добре да се разредиш преди това от статичното електричество (че и то прави мизерии) като се добреш до метала на кутията, след това изключваш захранващия кабел...поизчакваш малко да се разредят кондензаторите и тогава пипаш смело. :D

Link to comment
Share on other sites

май май ще го занеса до няква фирма .... не ме бива особено по фината техника и най-вероятно ще го прецакам още повече като се знам ...... мерси много все пак на всички

Link to comment
Share on other sites

Да, по-добре го занеси на сервиз. Присъствах на един опит с прахосмукачка... бащата на една приятелка реши да се прави на про, издуха го с прахосмукачката, обаче металната тръба на прахосмукачката се докосна до видеокартата, създаде се (нещо-си, и аз не разбирам кой знае колко) и видеокартата отиде, та айде 100лв. за нова.

AXXAAXXA :D :D :D Егати преебаването е станало :)

 

Аз почти всеки път като пускам прахосмукачка в стаята и минавам и през компа и (да не чуе дявола) съм нямал проблеми....не знам "прото" как го е правил :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Успял е при включен компютър. А компютър аз лично с прахосмукачка не мога да изчистя. Незнам вие как го правите. С компресор - чиста работа. Духане му е майката, не смукане. ( :D )

Link to comment
Share on other sites

Вие много мързеливо го давате.Аз лично слагам компа на масата разхвърлям го на съставни части и започвам с една четка за водни боички 10 номер ли каква беше да чистя всяка част една по една.Ако има нужда слагам на вентилаторите по 1 капка машинно масалце да не ми ручат че ме изнервят :)

Link to comment
Share on other sites

Какво е това заболяване тежка медикометозна ( медикаметозна ) аплазия

трябват ми минималните изискванията за подкарване на виндолс ХП и скайп .

OutSider ша имам да черпа като се видим :)

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Here's What You Need to Use Windows XP Professional

PC with 300 megahertz or higher processor clock speed recommended; 233 MHz minimum required (single or dual processor system);* Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processor recommended

128 megabytes (MB) of RAM or higher recommended (64 MB minimum supported; may limit performance and some features)

1.5 gigabytes (GB) of available hard disk space*

Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor

CD-ROM or DVD drive

Keyboard and Microsoft Mouse or compatible pointing device

 

Skype

# PC running Windows 2000 or XP. (Windows 2000 users require DirectX 9.0 for video calls).

# Internet connection (broadband is best, GPRS is not supported for voice calls, and results may vary on a satellite connection).

# Speakers and microphone - built-in or separate.

# To make video calls you’ll need a computer with at least a 1GHz processor, 256 MB RAM and of course a webcam.

# We also recommend that you have at least a 400 MHz processor, 128 MB RAM and 15 MB free disk space on your hard drive

Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...