Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Вярно, в магазин за рибарски принадлежносто 100 процента ще има, друг е въпроса, че ще трябва да ги купиш със съдържанието в тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

абе то и аз това си го помислих , надявам се да има и такива на свободна продажба , все пак ако на някой му трябва да си държи кукичките вътре......абе знам ли , утре ще проверя , но все пак ако някой се сеща за друг вариант нека да пише тук ! :P

Link to comment
Share on other sites

Айде който е посещавал часовете по български (когато е трябвало :P ) да ми обясни защо е толкова нестандартен и понякой път лишен от логика (но в замяна на това много благозвучен) нашият език?

Сещайки се за честата грешка с "й" в множествено число в тукашните обяви ми хрумна да попитам аджеба...защо напр. правилното е "батерии" (а не "батерий"), но когато го напиша умалително, правилното става "батерийки" - много добре звучи, но не знам по какво правило. Както и не знам защо има постоянна промяна в зависимост от това в кой град живееш: бургазлия ; габровец, пловдивчанин и т.н.....бахти и езика...направо се чудя как съм го научил... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Midex радвам се че грешката ми в обявата те подтикна да пуснеш такъв въпрос , между другото и на мене ми е интересно ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Сещайки се за честата грешка с "й" в множествено число в тукашните обяви ми хрумна да попитам аджеба...защо напр. правилното е "батерии" (а не "батерий"), но когато го напиша умалително, правилното става "батерийки"

Умалителната форма на съществителните от женски род се образува с наставки "й"+"к" или "ич"+"к". Пример "батерийка", "купичка".

В случая измисленото "батерий" няма нищо с множествената форма на умалителното "батерийка", което е "батерийки", понеже се променя единствено окончанието от "а" на "и". Поне аз така си го обяснявам.

Ако някой и разбере какво съм казала... :P

А за окончанията при имената на жителите на определени градове, държави и континенти не знам какво е правилото и дали изобщо има такова или са просто строго регламентирани със самото име на мястото.

Edited by Moon Light
Link to comment
Share on other sites

Кажете програма-аларма, която да пуска музика.

това ако не се лъжа имаше такава опция, но трябва да си с файърфокс :P

Link to comment
Share on other sites

..........

А за окончанията при имената на жителите на определени градове, държави и континенти не знам какво е правилото и дали изобщо има такова или са просто строго регламентирани със самото име на мястото.

Благодаря за обясненията за "й"-краткото. :)

А що се отнася до градовете - съмнява ме изобщо да има някакъв регламент, просто защото не съществува такова законово положение или пък организация, занимаваща се с тази дейност. По-скоро принципът на образуването им е като при народните песни - "което е добро е останало през вековете, което не - просто се е забравило". Защото напр. наистина много кофти звучи "пловдивлия" или "пловдивец"....както и "софиянчанин", "бургазец" и т.н., но прекрасно и естествено звучат "софиянец" и "пловдивчанин" - просто през годините е останало най-благозвучното според мен. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Дрегера отчита ли освен алкохол и леки наркотици ?

 

За наркотици не знам ама знам, че отчита цигари. Ако под леки наркотици имаш предвид 1-2 джойнта, може и да те засече.

Link to comment
Share on other sites

За холестерола не знам,но моментално отчита наличие на дископатия :D Вече почнахте да се бъзикате.

За цигарите-преди няколко дни ме спряха за проверка и ми казаха да отида до колата им.Аз си отпраших с цигарата в ръка и хората искаха да ми вземат проба за алкохол,но изрично ме помолиха да си издишам дима навън,щото можело да се повреди дрегера.Нищо не отчете в крайна сметка.

За дъвките-разни хора,истории всякакви.Едни казват,че отчита,други,че дъвчат по цял пакет,ако са пили,за да не ги хванат.Неясна работа.

Наркотици-не отчита,проверено е.

Но иначе се влияе от разни работи машинката-силни парфюми,ала-бала.Та ако не сте пили и чудото отчете високи промили-бягайте на кръвен тест

Link to comment
Share on other sites

Няма да се плашиш,но имай предвид,че ако не си стара пушка/демек да знаеш кога кво да правиш и как да се направиш да изглеждаш/ и се нагърмиш като животно-органите на реда не са балами и ще ядеш дървото.А и може да направиш голяма беля/което също съм го видял нагледно ;) / Пуши,смъркай,гълтай хапове и после си прави веселото някъде извън кола

Link to comment
Share on other sites

Дрегера отчита ли освен алкохол и леки наркотици ?

 

не , но за наркотици си имат отделен тест куките които могат ако преценят да ти направят , но които естественно ти си заплащаш 30 кинта май беше ;)

 

Отчита също и ментови дъвки :)

 

да бе и 1 мърмот.......... :wacko:

 

За холестерола не знам,но моментално отчита наличие на дископатия :D Вече почнахте да се бъзикате.

За цигарите-преди няколко дни ме спряха за проверка и ми казаха да отида до колата им.Аз си отпраших с цигарата в ръка и хората искаха да ми вземат проба за алкохол,но изрично ме помолиха да си издишам дима навън,щото можело да се повреди дрегера.Нищо не отчете в крайна сметка.

За дъвките-разни хора,истории всякакви.Едни казват,че отчита,други,че дъвчат по цял пакет,ако са пили,за да не ги хванат.Неясна работа.

Наркотици-не отчита,проверено е.

Но иначе се влияе от разни работи машинката-силни парфюми,ала-бала.Та ако не сте пили и чудото отчете високи промили-бягайте на кръвен тест

 

значи може да ти отчете от цигарите само по-голямо количество алкохол но не и само от цигарите да ти отчете някакви промили , имам приятели полицаи които са ми го казвали

тоест ако си изпил 1 бира и си изпушил 5 цигари ще ти отчете повече ако примерно си изпил 1 бира и не си пушил , а новите дрегери вече не се влиаят от такива работи , това пак влиза в под категория митове и легенди , а и отчете ли ви веднъж алкохол на дрегера после мнооогоооо трудно можеш да се оправиш с властите понеже са с фискална памет и не е възможно дадена проба да се изтрие ,а така че ако ви се случи да сте пили 1 бира и мислите че ще ви отчете е по-добре да откажете да духате , защото веднъж духнато в дрегера после всичко става доста сложно ;)

Link to comment
Share on other sites

да бе и 1 мърмот.......... :wacko:

 

Сериозно ви казвам, че отчитат ментови дъвки. Прясно лапнати. Още докато парят на гърлото. Отчита та мамата си джаса.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде мога да открия повече информация за електроенцефалографията (ЕЕГ)? Защото в Уикипедия пише много малко, а на мен ми трябва колкото се може повече. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Дрегера отчита ли освен алкохол и леки наркотици ?

 

Действително старите дрегери се случва да реагират на цигари и дори на повечко кафе.

 

Последните два които надух обаче няма шанс да го направят. По-новите модели, които вече в Пловдив са във всяка кола не правят подобни грешки.

 

Има винаги и втори вариант, който също съм изпитал - ако не стане с дрегера те карат да надуеш една торбичка с мундщуче, което се оцветява.

 

За наркотични вещества - едва ли дрегер ще ги отчете, ама блеснал ли си кат светулка те момчетата ще те пратят на кръвна.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...