Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

За пореден път се убеждавам, че Микромеките правят изключителен хардуер (невероятно, но факт). Днес ми пристигна това - Microsoft Arc Touch Mouse Surface Edition. Малко трябва време в началото да се свикне с някои особености на желязото, но след това работата става просто песен, да не говорим за удобството от преносимостта - с едно леко напъване мишката се превръща в плосък панел, който може да се сложи във всеки джоб. Тази метаморфоза също така (гениално хрумване) се използва за изключване на мишката, т.е. в тази "плоска" позиция за пренос не се хаби батерия.

 

img%2F2014-11%2FArc_Touch_SurfaceX2_7419

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За пореден път се убеждавам, че Микромеките правят изключителен хардуер (невероятно, но факт).

 

Когато за пръв път преди доста време видях такъв род конструкция на мишка (в интерес на истината - във вид на евтино китайско копие), първата ми мисъл беше "Баси идиотската мишка - защо трябва да се огъва по тоя начин...пак някакво странно дизайнерско хрумване" и въпреки, че беше ужасно евтина, стори ми се, че ще е доста неудобна за ръката и не си взех една дори и за проба. А всъщност не ми хрумна, че е предназначена най-вече за лесно пренасяне с други мобилни устройства. ;)

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, че Микромеките правят изключителен хардуер (невероятно, но факт). Днес ми пристигна това - Microsoft Arc Touch Mouse Surface Edition. Малко трябва време в началото да се свикне с някои особености на желязото, но след това работата става просто песен, да не говорим за удобството от преносимостта - с едно леко напъване мишката се превръща в плосък панел, който може да се сложи във всеки джоб. Тази метаморфоза също така (гениално хрумване) се използва за изключване на мишката, т.е. в тази "плоска" позиция за пренос не се хаби батерия.

 

img%2F2014-11%2FArc_Touch_SurfaceX2_7419

Може ама MX Anywhere 2 е далече по-удобна и не е много по-голяма и обемиста

Link to comment
Share on other sites

Може ама MX Anywhere 2 е далече по-удобна и не е много по-голяма и обемиста

Дедо, тази не можеш да си я сложиш във вътрешния джоб, без да ти издува и да чувстваш неудобството, докато джаджата на Микромек е перфектна за носене в джоба.

Link to comment
Share on other sites

Ми уточнявай ги тези неща :P аз моя лаптоп и мишка ги нося в чанта :)

Голям кеф е да я разнасям с мен по всички нескончаеми срещи напред-назад. Не, че не мога да ползвам Surface-а и без мишка, но комбинацията просто кефи. А има един tactile feedback на скрола, който са го направили много готин и удобен за самото скролване.

Link to comment
Share on other sites

По темата за екипировката

 

DSC_0208.JPG

 

Обикновен, кордуроподобен, подсилен.

 

DSC_0209.JPG

 

Водоустойчив.

Link to comment
Share on other sites

Ньет - нищо се не види. В смисъл не съвсем нищо, но не и това, което ти би искал да се види.

 

IMGUR бе, келеш! Не се занимавай с глупости! 

Link to comment
Share on other sites

Аз пък цял ден се бъзикам с една докинг станция за хард дискове, дето ми пристигна оня ден...не очаквах, че чете практически всичко - 2.5", 3.5"...SATA...e-SATA...IDE...флашки...и всички видове малки и големи карти, дето са били измислени досега...че даже и OTB-бутон за моментален бекъп са й вградили. Единствено ме е яд, че гнездата са тесни, колкото да пъхнеш хард диск, понеже таях надеждата да мога да подкарам и 5.25" оптични устройства, ама пълно щастие няма, така че като цяло съм доволен. :)

 

П.П. И едва покрай опитите днес установих, че всъщност на някои IDE хард дискове захранващият конектор е разположен на около половин сантиметър по към края на корпуса от този на други IDE хардове...ама и затова са помислили, понеже входящият конектор са го направили на подвижна шина, за която преди да установя горното, много се чудих защо всъщност може да се движи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Star Citizen пробвал ли си?

Хъм...ама тя излезе ли? Прости ми за въпроса, ама съм лаик, интересувам се заради децата. 

Link to comment
Share on other sites

Не. Тя няма да излезе още много време като се има предвид скалата на играта. :)

Има някакви Early Access версии.

Link to comment
Share on other sites

 

Аз пък цял ден се бъзикам с една докинг станция за хард дискове, дето ми пристигна оня ден...не очаквах, че чете практически всичко - 2.5", 3.5"...SATA...e-SATA...IDE...флашки...и всички видове малки и големи карти
Благинка която и аз след доста време чудене и забравяне си поръчах скоро. Влезе в употреба на втория ден и то спешно спасяващо, тъй като изненадващо диска ми за архив отказа да запали въпреки че е на < 1500 часа работа. Много полезно устройство е това.Turn off this option&#33; SM-G900F Turn off this option&#33;
Link to comment
Share on other sites

Благинка ....

 

И при теб ли за да заработи универсалния кард рийдър, трябва да го свържеш през предния хост, а не през задния? Ако разбира се имаш същата станция като моята де...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...