Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Мухахаха, това е невероятна идея. По принцип колкото повече едно игрище е изпълнено с всякакви препятствия, толкова по-висша класа се води. Обаче това да се сложат тук-там минни полета покрай дупките си е направо за класата на PGA Tour. :laughing:

По принцип това му е края на игрището. Виж че и настилката е гадна. В останалата си част тревното покритие е коренно различно. Иначе то не е нарочно това минно поле там. Просто игрището е построено между няколко. Иначе освен мини има още много други интересни неща в едно такова поле. Има разни капани заложени, също така и безброй неексплодирали снаряди. Фул екстри си е.

Струва ми се обаче малко скучен спорт. Вероятно е идеален за разпускане, но наистина в тази част на света не е масов и няма къде да се практикува. В България се строят доста места, но основно туристи ги използват. Аз сега съм на друга тема. Зарибих се по водолазни гмуркания. Даже да се похваля, че изкарах първият си сертификат за водолаз. До края на Юни се надявам да имам вече 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Иване, потърси водолазния форум. Имам една приятелка, която миналата година изкара сертификат и чрез този форум ходи в малайзия, мъртво море, халкидики и други подобни местенца, и доколкото разбрах, не е било кой-знае колко скъпо. Черно море, доколкото знам не е подходящо за този спорт, заради прекалено слабата видимост и... сероводород :)

Link to comment
Share on other sites

Иване, потърси водолазния форум. Имам една приятелка, която миналата година изкара сертификат и чрез този форум ходи в малайзия, мъртво море, халкидики и други подобни местенца, и доколкото разбрах, не е било кой-знае колко скъпо. Черно море, доколкото знам не е подходящо за този спорт, заради прекалено слабата видимост и... сероводород :)

Аз основно в Хърватска(Адриатическо море) ще ходя да се гмуркам. Черно море обаче е идеално за обучение. Ако се научиш да се гмуркаш в условията които то предлага после ще ти е супер лесно на всичките останали места. Ако всичко е наред евентуално към края на годината може да ходя на водолазно сафари(нищо няма да убиваме) в Египет. 7 дена в открито море с по 5 гмуркания на ден.

Основните проблеми на Черно море са: не много солената вода, студената вода и минималната видимост. При последното ми гмуркане се виждаше само на около метър и малко и беше 13 градуса водата :pirate. Сега лятото ще се поизчисти, но не кой знае колко. Иначе с първият сертификат който изкарах не бих се нарекъл водолаз. Просто научих основните неща и от практическата им страна. Бях се подготвил теоретически преди това. При това сертификата който имам е от организацията с най - високите изисквания. Да не обяснявам разните комерсиални организации какви изисквания имат. Ще дам само един пример. Най - популярната и най - комерсиалната за да им вземеш първият сертификат искат да имаш 2 гмуркания в басей и 2 в морето... За тези гмуркания буквално нищо няма да усетиш как се прави.

Отплеснах се малко от темата. Иначе българските форуми ги знам всичките. Чета редовно в тях. Предпочитам обаче да се доверя на инструктора си. Тук е момента и да го похваля. Един от най - опитните в България е. Държи(той и партньор) рекорда за най - дълбоко гмуркане в Черно море.

 

Скъпото в този спорт е оборудването :(.

Link to comment
Share on other sites

Сесията започва добре. 6, 6, 6... Следва продължение... :tongue

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая издоих еврофондовете.Днес ми преведоха евростипендията :rolleyes: Време беше най-накрая....

Link to comment
Share on other sites

сега остава САПАРТ :laughing:

 

Еми и на тях ще дойде реда :laughing:

 

От няколко дена само търча до банкомата и днес вече се зарадвах като видях, че сметката не ми е на минус и има парички :rolleyes:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Баси, продължавам с подмяната на оборудването с Callaway. Днес беше ред на обувките. Почвам да се замислям, дали не изпадам в някаква форма на зависимост. :lol:

CAM140_15.jpg

xtt_comp_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Баси, продължавам с подмяната на оборудването с Callaway. Днес беше ред на обувките. Почвам да се замислям, дали не изпадам в някаква форма на зависимост. :lol:

Когато започнеш минавайки покрай магазин който продава оборудване на "Callaway" да удряш чело в земята по три пъти пред витрината - тогава вече работата е сИрьозна....

Link to comment
Share on other sites

Netrootbg, гмурканията в открито не са ли малко опасни с оглед присъствието на акули в средиземно море ? :)

Link to comment
Share on other sites

Акулите почти не нападат водолази, а и много лесно се пропъждат с кислородна струя от бутилката. Нападат белите акули, и то защото не правят разликата межу сърфист и тюлен...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Няколко гмуркачи (не сърфисти) си заминаха така в средиземноморието макар шансът да е нищожен. И междудругото все още има сериозен дебат относно какво точно кара акулите да нападат хора.

Link to comment
Share on other sites

Още една 6-ца... Дотук четири броя...

Е стига де...колко изпита имаш тази сесия? То минат не минат няколко поста и...пак шестица...дай нещо друго, че направо ми става скучно с тия шестици, никакво разнообразие няма при тебе... :P

Link to comment
Share on other sites

Е стига де...колко изпита имаш тази сесия? То минат не минат няколко поста и...пак шестица...дай нещо друго, че направо ми става скучно с тия шестици, никакво разнообразие няма при тебе... :P

Значи, Мидекс, разнообразие има. Откакто съм в ПУ всеки семестър, като закон божи имам по една 4-ка. Е, този семестър още не се е стигнало до нея, но има време... Във ВТУ имах 10 изпита, 10 шестици, но по мои наблюдения, там беше по-лесно, или то е било от специалността. Иначе имам 7 изпита, но както се знае в ПУ, 3 минаха с курсови работи. И съм горда със себе си, защото ми казаха, че пиша супер добри реферати и отлични курсови. Мога да дам снимков материал, но някой пак ще каже, че прекалено много си вярвам. Аз си се радвам, който иска, да се радва с мен :tongue

 

Едит : Абе хора, не приемайте толкова буквално всичко :) Радва ме смайлито, затова го използвам, не е намек към никого. Не че не знаете това де, просто иначе няма за какво да се зачекнете. Бива, бива злоба...

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

"Аз си се радвам, който иска, да се радва с мен" комбинирано с *тази* имотикона... пуснато във форумен пост... тц тц тц...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

"Аз си се радвам, който иска, да се радва с мен" комбинирано с *тази* имотикона... пуснато във форумен пост... тц тц тц...

 

Тъкмо си мислех и аз да го напиша....... ма няма да го перефразирам че става много вулгарино....... :wacko: :wacko: :confused :laughing:

 

 

пък и току виж пак съм получил някое заплашително ЛС започващо с "ооо мойто момче..."....... МуХахахахахаха

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...