Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

След няколко часа ще направя гмуркане при което ще дишам газ с повишено съдържание на кислород. Дано всичко мине добре.

 

 

Чшш, стига с тоя Рамщайн бре дяца. Да взема да ви образовам малко къде е истината и най-вече къде започва началото на тва дето е минало през всичките тия разновидности на сериозния рок през годините. Ето от тук горе-долу започват нещата. Това драги деца се нарича класика. Ако успявате да забележите на клипа това там дивеещите са (за повечето от тука пишещите) вашите баби и дядовци. Ето един малко
на тази непреходна класика. Каква е разликата в годините си личи по промяната във вида на дядо ви Йън Гилън. :punk

Добре че вече го няма sandman. Веднага щеше да ти обясни колко си изостанал и колко си зле да слушаш такива класики,

Link to comment
Share on other sites

Хаха, мерси, току-що приключих приготвянето на диск за колата с почти цялата им дискография (и това ако не е съвпадение). :punk

 

Добре че вече го няма sandman. Веднага щеше да ти обясни колко си изостанал и колко си зле да слушаш такива класики,

Ванка, предполагам този момък определено не е бил роден, когато са се формирали музикалните ми предпочитания и вкусове, та едва ли би ми направило впечатление каквото и да било негово изказване на тази тема. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хаха, мерси, току-що приключих приготвянето на диск за колата с почти цялата им дискография (и това ако не е съвпадение). :punk

 

Scorpions make me puke... :tongue

 

Тоя вокала им е по-голям гей от гейовете... За сравнение - Роб Халфорд е открит гей, но каква разлика в сравнение с този... лигльо... за разликата в музиката да не говорим - едното е мъжкарско, другото е диско...

Link to comment
Share on other sites

Чшш, стига с тоя Рамщайн бре дяца. Да взема да ви образовам малко къде е истината и най-вече къде започва началото на тва дето е минало през всичките тия разновидности на сериозния рок през годините. Ето от тук горе-долу започват нещата. Това драги деца се нарича класика. Ако успявате да забележите на клипа това там дивеещите са (за повечето от тука пишещите) вашите баби и дядовци. Ето един малко
на тази непреходна класика. Каква е разликата в годините си личи по промяната във вида на дядо ви Йън Гилън. :punk

 

 

Добро утро от мен :)

 

Godfather, с голяма класика излизаш, мога само да замълча.

... поздрав за теб ;)

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, ами то човека може да бъде какъв да е - на нас не ни дреме особено...но виж...ти...няма нещо за което да не ти пука и за което да не си прав, а всички да са в грешка.Коректива на колектива.

Link to comment
Share on other sites

Scorpions make me puke... :tongue

 

Тоя вокала им е по-голям гей от гейовете... За сравнение - Роб Халфорд е открит гей, но каква разлика в сравнение с този... лигльо... за разликата в музиката да не говорим - едното е мъжкарско, другото е диско...

Недей така, имат си и те своето заслужено място там някъде. Не е нужно всички да са динозаври.

 

Godfather, с голяма класика излизаш, мога само да замълча.

... поздрав за теб

Mерси.

 

Ред:Тук съм съгласен. Прекалено лигави ми се струват.

Пак ли почваме да мерим инструментите? Аз предпочитам да слушам музиката и не ме интересува на кой му е по-голяма китарата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Айде, като ще е Пърпъл да не нещо, дето всеки го знае. Например любимата

(поздравявам пазу). Без да искам да подценя Пърпъл - за мен са най-великата банда. Но и това не е за пропускане. Да дали да не се върнем по-назад с нещо по-различно.

 

Но понеже съм твърдо решен другата седмица да сбъдна една своя мечта - поздравявам себе си с <a href="http://"http://www.youtube.com/watch?v=4R65i2CGm7I"" target="_blank">това</a>. Добро утро!

 

Ред:

Scorpions make me puke... tounge.gif
Тук съм съгласен. Прекалено лигави ми се струват.

 

РеРед: А и Deep Purple по-скоро са започнали с

. Smoke on the Water е от Machine Head, който е малко по-късно, макар и да е може би най-известният им.
Link to comment
Share on other sites

Мне - просто не ме кефи да ти чета субиктивното мнение което налагаш без каквито и да е факти и аргументи на няколко страници...

 

Факти и аргументи? Аз да не защитавам гравитацията? Какви факти и аргументи искаш да ти изкарам? Скрийншоти на една и съща физиономия изкарани от филми с коренно различна тематика?

 

И е на няколко страници, щото се изтрепаха от смислени мисли. Иначе щяха да са на 1 страница. През едно.

Link to comment
Share on other sites

Ред:Тук съм съгласен. Прекалено лигави ми се струват.

 

Изобщо не мога да разбера защо ги слагат при хард рока и метъла... Освен първия им албум, който е хард, всичко останало е... балади... балади... балади... да пуснеш по една балада в албум - ок. ама освен балади друго да няма... За мен са в една стилова група с Роксет и Кени Джи. Стил Лимонада. Предпочитам Блак Сабат и Ози, Алис Купър, Джудас, Айрън Мейдън, Кис, Мегадет, Туистъд Систър... това е хард рок.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не мога да разбера защо ги слагат при хард рока и метъла... Освен първия им албум, който е хард, всичко останало е... балади... балади... балади... да пуснеш по една балада в албум - ок. ама освен балади друго да няма... За мен са в една стилова група с Роксет и Кени Джи. Стил Лимонада. Предпочитам Блак Сабат и Ози, Алис Купър, Джудас, Айрън Мейдън, Кис, Мегадет, Туистъд Систър... това е хард рок.

Аз пък не мога да разбера защо винаги трябва да се правят подобни сравнения. Скорпиънс са просто различни, но по своему уникално различни. Къде да сложим по тази логика например група като Куин? Предполагам те звучат още по-лигаво, хеле пък със завалията Фреди, лека му пръст. Сега ако разширим и кръга на подобните въпроси по отношение на Пинк Флойд, логиката съвсем ще отиде в киреча.

Link to comment
Share on other sites

А, не смятам така... Куин си имат собствен самобитен стил, който си е стил Фреди. Те не се напъват изобщо да се слагат в стилове като Хард Рок, Метъл и прочие. Скорпионс обаче се напъват... Пинк Флойд са бащите на прогресив/арт..-рока - те са основоположници на стил в музиката. Те пък съвсем не се слагат в други стилове.

 

А Скорпионс се изживяват като хардрокаджии... при положение, че музиката им бие на диско. Може би това ме дразни, не знам. Не твърдя, че не са музиканти, или че са лоши такива. Просто не са хардрокаджии, а се правят на такива и искат да ги възприемат като такива.

Link to comment
Share on other sites

Че кой ги е обявил за хардрокажии?Или кога те са се обявявали - щото това е много странно и съм съгласен, че въобще не са такава банд.Те са си по-скоро поп-рок музиканти.

________________________

http://en.wikipedia.org/wiki/Scorpions_%28band%29 шантава работа, тук наистина пише хард-рок банда...

Link to comment
Share on other sites

Прехвърлих си всички RSS от лентата на Bookmark-овете в Google Reader, но още не мога да му свикна. Някой може ли да предложи алтернативи?

Link to comment
Share on other sites

отново се сетих, че Rammstein са пълни дрисльовци и ги мразя :>

Rammstein (German pronunciation: [ˈʀamʃtaɪ̯n]) is a German rock band from Berlin, formed in 1994
KMFDM was founded in Paris, France on February 29, 1984 as ...
Die Krupps (German pronunciation: [di ˈkʀʊps]) is a German industrial rock/EBM band, formed in 1980 by Jürgen Engler and Bernward Malaka in Düsseldorf.
Laibach formed June 1, 1980 in Trbovlje, Slovenia
Nitzer Ebb (pronounced night-zer or nit-zer—the band pronounces it both ways) are a British EBM group formed in 1982
Skinny Puppy is a Canadian band, formed in Vancouver, British Columbia in 1982
Front Line Assembly (abbreviated FLA) is a Canadian electro-industrial band formed by Bill Leeb in 1986 after leaving Skinny Puppy

и като заговорихме за музика ... ами света се променя "дами" и господа. "Иги Поп умря". като червени бабички тук бучим: "Ауу-у-у-у, едно време по Живково и салама беше салам .. а сега рога и копита мелят само ..." младежта иска нови звуци, по-бързи, по-силни .. с друг заряд. не бива да отхвърляме с лека ръка всичко ново и да му лепваме етикетче "боклук".

 

поздрав за всички фенове на Rammstein с Йуст он фиь

Link to comment
Share on other sites

А, не смятам така... Куин си имат собствен самобитен стил, който си е стил Фреди.

Бах мааму...доживях ситуацията, когато овърмен отново опонира за нещо си, обаче мнението му напълно съвпада с моето. :woot

Link to comment
Share on other sites

Само за Pink Floyd не съм много сигурен, дали могат да се класифицират и като Прогресив... Щото... те са Pink Floyd и стила им е Pink Floyd. И след време може би, други са започнали да взаимстват от тях са създали т.нар. прогресив... Който стил не харесвам. А Pink Floyd харесвам.

 

Аз си пускам малко metal,

.
Link to comment
Share on other sites

твърде вероятно аз не съм назовал правилния стил... за това сложих ... след стила... и все пак - нали не смесваш прогресив рок с прогресив метъл? второто е нещо наистина..

 

 

edit:

Проверих - не съм сбъркал - прогресив рок са си.

 

bio, това с Иги Поп е култова реплика от Трейнспотинг :)

винаги ми става весело като се сетя:

--На кой му пука за Иги Поп, нали е умрял...

Link to comment
Share on other sites

...

bio, това с Иги Поп е култова реплика от Трейнспотинг :)

винаги ми става весело като се сетя:

--На кой му пука за Иги Поп, нали е умрял...

ще го разцелувам това момче :> само той единствен ме разбира в самотното интернет пространство :> къде е прослолутото "женско крю" да надуе тромби и бибитки ?!?

 

идва уикенд и ди/би/трилемата е много яка

смокиня море

беглика планина

пловдив джента

Link to comment
Share on other sites

.....нови звуци, по-бързи, по-силни .. с друг заряд. не бива да отхвърляме с лека ръка всичко ново и да му лепваме етикетче "боклук".....
.....поздрав за всички фенове на Rammstein с Йуст он фиь

Ами, че то това си е чист боклук....

 

Ето ти

за промивка на ушите!
Ами, това са пълни глупости, че "истинската" музика се е правила едно време. Просто вие сте адски меланхолично настроени......

Ето ти и на тебе едно Меланхолично парче, от една свръх меланхолична банда от онези времена.....

Link to comment
Share on other sites

Ами, това са пълни глупости, че "истинската" музика се е правила едно време. Просто вие сте адски меланхолично настроени, щом стане дума за миналите години, това е. Музиката ви помага да се върнете там. Има супер добри банди и в наши дни, просто не сте ги чули. Чудно ми е, как след като живееш с 10 групи (най-много, и всичките от едно време) можеш да изскочиш с това "ето ви малко истинска музика". Не, ето ви и на вас малко истинска музика: Franz Ferdinand - Take Me Out

Link to comment
Share on other sites

Не, ето ви и на вас малко истинска музика: Franz Ferdinand - Take Me Out

Аджеба де, щото свирят в стил точно отпреди 30 години, когато са били истинските групи. :D

 

Ха , дубрутру :)

Ей ви малко музика и от мен :)

Добро утро (и по моите мерки за "утро"). :laughing:

Яко забиват, с як саунд...и понеже в клипа има скорпион, спокойно може да мине и като поздрав към Antares. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...