Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

докато много красиви, интилигетни и изискващи много повече труд и умения спортове са в девета глуха

 

 

Спелеологията, например.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Спелеологията, например.

Не обиждай спортистите с наука........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Човек достига до един превратен момент в живота си. След това той вижда света, себе си и живота си по нов начин. Някои го наричат прозрение. Други го наричат самоосъзнаване, а за трети е истината, скрита в дъното на бутилката... Има още една категория хора - тези, които са разбрали смисъла на идеалния прасковен цвят. И ще го търсят цял живот. А това вече не е един празен живот.

Link to comment
Share on other sites

Каква е причината пистов ремък за голф да става и за лада ? :laughing:

 

Ей тва ВАЗ-а уникална машина , 40 км карах без пистов ремък, стрелката на водата подминаваше 130 градуса , сипвах вода 2 пъти и въпреки всичко не успях да пре*ба гарнитурата :)

Link to comment
Share on other sites

Каква е причината пистов ремък за голф да става и за лада ? :laughing:

 

 

Че може да върви с части, дето дори не са за коли ;)

Link to comment
Share on other sites

Че може да върви с части, дето дори не са за коли ;)

Потвърждавам: навремето, веднъж съм карал жигулата на баща ми с обтегнат чорапогащник, вместо ремъка, който се скъса по пътя. С чорапогащника дори успях да се прибера в града (80 км). ;)

Link to comment
Share on other sites

- баси кефа! :punk :music

Точно така ! :laughing: Нов/стар прочит на Ramones.......

Човек достига до един превратен момент в живота си. След това той вижда света, себе си и живота си по нов начин. Някои го наричат прозрение. Други го наричат самоосъзнаване, а за трети е истината, скрита в дъното на бутилката... Има още една категория хора - тези, които са разбрали смисъла на идеалния прасковен цвят. И ще го търсят цял живот. А това вече не е един празен живот.

Паднала ти е тухла върху каската ли...... :ohmy: ?

Link to comment
Share on other sites

Колкото до моите занимания те са със съвсем ясна цел:

mainly: scientific purpose, environmental protection etc.

secondary: изкарвам парички, доставя ми удоволствие, а професионалните и любители биолози са едни от най-стойностните хора.

Ако човек започне да се заяжда, гледайки през призмата на собствените си разбирания би могъл да каже, че първото е пълна безмислица. За съжаление много хора са на това мнение. И те също така категорично обясняват кое какво е, че това е излишно, загуба на пари, докато пък онова са излишни усилия. Разликата между теб и тях не е голяма в случая. Ти си мислиш, че твоите интереси са по-важни, както и те - за техните. Въпреки, че лично аз в подобна конфликтна ситуация бих заел твоята страна, това не променя факта относно категорични изказвания от този сорт. 

 

А за спортовете - предполагам всеки би тръгнал да защитава спорта, който той практикува, наблюдава, следи. И всеки би могъл да извади доводи в негова защита. Така че дайте да не си мерим спортовете ми да си ги практикуваме :D Че отстрани изглежда смешно.

Паднала ти е тухла върху каската ли...... :ohmy: ?
Или каската с цялото си съдържание е паднала върху тухли?

 

btw, доколкото знам на местата, където се подвизават пещерастите и алпинястите няма излишък от тухли ^^

Link to comment
Share on other sites

Ако човек започне да се заяжда, гледайки през призмата на собствените си разбирания би могъл да каже, че първото е пълна безмислица. За съжаление много хора са на това мнение. И те също така категорично обясняват кое какво е, че това е излишно, загуба на пари, докато пък онова са излишни усилия.

...

Естествено че ще се намерят подобни индивиди и естествено доводите ще са им също толкова интилигентни, колкото и любимите им спортисти. Но и никой от тях не се е замислял, че внуците им без ритнитопковци и футболясти може и да минат, но без това обкръжавощото... как му беше името... няма.

 

 

Че смисъл в спорта няма и служи само за забвление на масите, едва ли някой ще отрече. Че футбола е една от най-тъповатите игри също едва ли някой ще го обори. Също така не мога да отрека, че най-скъпо платените професии са именно на спортистите, и колкото и да си чешем фалангите тук, това няма да се промени.

Link to comment
Share on other sites

Розовец рулз!

Link to comment
Share on other sites

аквила понеже ти от много много отдавна си ме обявил за .... как беше тъп..... ма мене ми е през к*ра за мнението ти няма как да си замълча и да ти дам един приятелски съвет , гледай си животинките и другите там извращения и не се опитвай да коментираш работи които не са ти ясни защото ставаш леееко смешен , както никой от форума не се пъне да ти обяснява тая тарантула с какво се храни и колко пъти месечно трябва да я галиш по коремчето за да има по-добро храносмилане и да живее по-дълго така и ти си мълчи когато става въпрос за неща извън твоя "широк" кръгозор......

 

като например как най-голямата финансова индустрия в света а именно спорта е абсолютно безмислено начинание..... как не са се сетили да си влагат парите в нещо друго..... ума ми не го побира :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Точно така ! :laughing: Нов/стар прочит на Ramones.......

 

Паднала ти е тухла върху каската ли...... :ohmy: ?

 

 

По-лошо - 200 литров каяк :tongue Шегичка.

 

Добро утро, многознайковци.

Link to comment
Share on other sites

като например как най-голямата финансова индустрия в света а именно спорта е абсолютно безмислено начинание..... как не са се сетили да си влагат парите в нещо друго..... ума ми не го побира :wacko:
Ще се опитам да го обясня по-ясно. Без футболни мачове и формула 1 човек може да се живее. Без растителен свят - не. Ако продължава да не ти е ясно - ще се опитам да обясня и защо.
Добро утро, многознайковци.
Брутру, сАтанасе :D

 

_____________________________________

* брутру - брутално утро.

Link to comment
Share on other sites

Кучето ми умира...

съжалявам. не оставяй обаче надеждата да умре преди него.

а във вечните ловни полета може да открие нови другари или старите да го чакат.

Link to comment
Share on other sites

Абе животното доказа, че е инат. На 15 години не спира да се бори за всяка глътка живот. Не знам дали ще прескочи трапа, снощи му бихме някакви инжекции (ветеринарят ни ги даде), вече поне с помощ започна да става и да ходи по малко (стабилно залитайки). Но си прав - ние почти го бяхме отписали, животното още диша (или поне дишаше снощи, сутринта не го погледнах)...

 

А за вечните ловни полета знам - да страдаш за умрял, според мен си е чист егоизъм.

Link to comment
Share on other sites

А за вечните ловни полета знам - да страдаш за умрял, според мен си е чист егоизъм.

А висша проява на обичта ти към това хайванче е да му спестиш по - нататъшните мъки! Това решение се взима ужасно трудно (знам го от личен опит), но в тези случаи (старост или неизлечима болест) е единственото правилно - и за теб, и за него....

 

Ветеринарите предлагат доста хуманен метод за евтаназия.....

Link to comment
Share on other sites

Аха, и да си играя на господ и да решавам кой да живее и кой да умре. Не, благодаря. За такива приятели на животните, които предлагат евтаназия и кастрация "за да спестят мъките" на животното бих казал, че с такива приятели на кой му трябват врагове?

Link to comment
Share on other sites

Аха, и да си играя на господ и да решавам кой да живее и кой да умре. Не, благодаря. За такива приятели на животните, които предлагат евтаназия и кастрация "за да спестят мъките" на животното бих казал, че с такива приятели на кой му трябват врагове?

Въпрос на гледна точка! Ако си го отгледал от една топка косми, не мисля да ти е много приятно да го гледаш как страда и да знаеш, че не можеш да му помогнеш и само ще става по - лошо, от което следва, че и страданията му само ще се увеличават....

Link to comment
Share on other sites

аквила понеже ти от много много отдавна си ме обявил за .... как беше тъп

....

Никога не съм обявявал подобно нещо, и сам се справяш прекрасно.

 

 

Аха, и да си играя на господ и да решавам кой да живее и кой да умре. Не, благодаря. За такива приятели на животните, които предлагат евтаназия и кастрация "за да спестят мъките" на животното бих казал, че с такива приятели на кой му трябват врагове?
След, като си взел под опеката си живо същество, Ти си отговорен за него, а не .... господ. Това означава да осигуриш най-доброто за животното и ако това включва ефтаназия или кастрация, не бягай от отговорност.
Link to comment
Share on other sites

Aquila, ти това, че затваряш животни във вас с чисто перверзно-воайорски уклон намираш ли го за хубаво?А?Тия животни в еволюционен план какви са...домашни любимци?

Като ти пречи спорта, не го гледай.

И на мен ми харесват животинките, гледал съм и си гледам на вилата котки ама се уливаш - онова е умно, другото е...Е, защо?

Какво мислиш за конкурсите за "породисти" животни?За генното модифициране на животни "шампиони", за анаболните инжекции при кучетата и още куп извращения?

Такива разделения "бяло-черно" могат да минат само при Стефат Кърстев (божке от къде го изкопах) в часовете му по Етика, Морал и Право в ЕГ-то.

Link to comment
Share on other sites

Едната ми котка и тя е на подобно дередже. Махнаха и няколко тумора разпорвайки я от предните лапи до опашката, пооправи се и даже си играеше, подскачаше и т.н., ама от седмица-две пак се е залежала и май май няма да я бъде още дълго :(

Link to comment
Share on other sites

...

Какво мислиш за конкурсите за "породисти" животни?За генното модифициране на животни "шампиони", за анаболните инжекции при кучетата и още куп извращения?

...

Естествено че съм против селекцията и ГМО-тата ако не са със "селско стопанска" цел. Против съм всички игри с животни, които са в техен ущърб.

 

Колкото до останалото, аз така или иначе не съм очаквал нещо интилигентно от опонентите ми, така че няма да наливам повече масло.

Link to comment
Share on other sites

Естествено че съм против селекцията и ГМО-тата ако не са със "селско стопанска" цел. Против съм всички игри с животни, които са в техен ущърб.

 

Колкото до останалото, аз така или иначе не съм очаквал нещо интилигентно от опонентите ми, така че няма да наливам повече масло.

Като даваш тъпи доводи, няма как да очакваш интелигентни отговори. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...