Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Като даваш тъпи доводи, няма как да очакваш интелигентни отговори. :rolleyes:
:rofl:
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Невероятно, но факт... Ще се съглася с бате Жоро ;) (Сори ама Гадо ми звучи много гадно :) и ще ти викам Жоре, нали се разбрахме за ризката и пешкирчето)
Както казах - обаждам и на Унуфри. :D Само на - Шшш...,ей... малко се стягам, ама го преживявам някакси... - нали знаеш, че егото ми е толкова огромно, че си има собствено его...
Колкото и да е отговорно и ужасно трудно да се вземе такова решение, лично аз не бих издържала животинката да умре в големи мъки пред очите ми и аз да не направя нищо по въпроса. Съвсем друг е фактът, че сигурно ще се спукам от рев, но това вече ще си е моя грижа.

Акила го каза много правилно - щом си поел отговорноста за дадено животинче, значи трябва да си носиш и всички положителни и отрицателни последствия които произтичат от това! Не е човешко да му се радваш когато е младо, здраво и игриво, и да приемаш любовта му към теб (във всичките и миризливи, олигавващи, хапещи, мъркащи и боцкащи разновидности), а да го оставиш да страда без да можеш да му помогнеш наистина! Два пъти ми се е налагало да подлагам на ефтаназия мои живинки и двата пъти само аз си знам какво ми е коствало това решение. Но поне ветеринарите подхождат към такива случаи много човешки - на практика животинката не усеща нищо. Първият път загубих немска овчарка заради натравяне с медни окиси. От почти 60 килограмов звяр беше останало накрая около 30 кила кости, козина и сълзящи рани (защото черният му дроб беше спрял да функционира). Само аз си знам колко нерви, време, пари, и обикаляне (включително и в Стара Загора) ми е коствала борбата за живота на това куче, но накрая когато хайвана нямаше дори силица за да ми гризне ръката както си имаше обичай (какво остава пък да се изправи сам) реших, че най-хуманно е да го приспят и да му спестя по-нататъшните мъки....

 

 

П.п. Ееей, пак се вкарах в някакви филми и ще трябва да натисна бирите днес от по-рано :(

Link to comment
Share on other sites

Естествено че съм против селекцията и ГМО-тата ако не са със "селско стопанска" цел.

 

Аз съм против GMO със каквато и да била цел, хеле пък особено ако са със "селско-стопанска" цел. Не употребявам нещо в което е вложен макар и един единствен GMO продукт.

Link to comment
Share on other sites

Не употребявам нещо в което е вложен макар и един единствен GMO продукт.

Смело изказване. Няма как да си сигурен, освен ако сам не си отглеждаш всички продукти. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

така си мислиш ти, очевидно не запознат с материята. но както казват хората: ignorance is bliss... така че ти си един щастлив човек в крайна сметка. не се тревожи излишно, остави това на простите. ;)

Link to comment
Share on other sites

така си мислиш ти, очевидно не запознат с материята. но както казват хората: ignorance is bliss... така че ти си един щастлив човек в крайна сметка. не се тревожи излишно, остави това на простите. ;)

 

Тук е права овер ГМО е почти навсякъде в селското стопанство... Чесно казано ми се вижда почти не възможно да не употребяваш НИЩО в което е вложен ГМО прдукт ;) Знам че био-продуктите навлязоха в употреба, но в България с "изкючителния" ни качествен контрол не бих имал 100% вяра в тях :)

Link to comment
Share on other sites

Тук е права овер ГМО е почти навсякъде в селското стопанство... Чесно казано ми се вижда почти не възможно да не употребяваш НИЩО в което е вложен ГМО прдукт ;) Знам че био-продуктите навлязоха в употреба, но в България с "изкючителния" ни качествен контрол не бих имал 100% вяра в тях :)
И пак се пише без грам информираност.
Link to comment
Share on other sites

ЕС има най-строгата регулация относно GMO в целия свят... кой може, по колко може, как и къде... има квоти, има контрол. малко линкове по въпроса...

 

http://ec.europa.eu/food/food/biotechnology/gmo_en.htm

http://ec.europa.eu/food/dyna/gm_register/index_en.cfm

http://ec.europa.eu/food/food/biotechnolog...abelling_en.htm

 

Food and feed must carry a label which refers to the presence of GMOs. However, these labelling requirements do not apply to food/feed which contains, consists of, or is produced from GMOs in a proportion no higher than 0.9 % of the food/feed ingredients considered individually and if this presence is adventitious or technically unavoidable.

 

Labelling provides information for consumers and allows them to make an informed choice. In the case of pre-packaged products consisting of, or containing, GMOs, the list of ingredients must indicate "genetically modified" or "produced from genetically modified [name of the organism]". In the case of products without packaging these words must still be clearly displayed in close proximity to the product (such as a note on the supermarket shelf).

 

и преди да сте се хванали - да, 0.9% е напълно и пренебрежимо минимално...

 

и не - не е права и ти не си прав. GMO в нашето селско стопанство, а и в Европейското има толкова малко, че направо няма. В шест от държавите от ЕС е тотално забранено. В останалите има строго контролирани квоти какво GMO и по колко и кой може да отгледа и как и къде да го реализира. При тоя гъзобол напрактика няма бенефит от него и не се занимават...

 

специално за селското стопанство у нас - 99,99% съм сигурен, че няма. Защото е СКЪПО. А знаем как се дават пари за скъпи семена/ресурси у нас. Отделно имам някакъв поглед над най-големите вносители на семена у нас и знам, че не продават тук такива семена.

Link to comment
Share on other sites

Хъммм, а дали правите разлика между селекция и генна модификация?

 

Оригинал:

117211-004-E1BA778C.jpg

 

 

Селектиран шлаерен вариант:

7.jpg

 

ГМО:

glofish.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ще се опитам да го обясня по-ясно. Без футболни мачове и формула 1 човек може да се живее. Без растителен свят - не. Ако продължава да не ти е ясно - ще се опитам да обясня и защо.

 

Как не съм се сетил....дейба :(

Сигурно аквила трябваше да ми го обясни в комикси и картинки за да се сетя.....

 

 

Колкото до останалото, аз така или иначе не съм очаквал нещо интилигентно от опонентите ми, така че няма да наливам повече масло.

 

Само 1 лек въпрос ти..... от кога се имаш за някво форумно а и световно величие ? В смисъл как реши че си супер интелигентен и начетен ?

Това че гледаш 5 паяка , 2 змии и 25 панелни хлебарки и знаеш това-онова за животните не те прави супер- интелигентен , тъпото е че постоянно се опитваш да го набиваш на всички разбираш ли колко си умен...... ебати грешката , сигурно нямаш много приятели като изключим гущера бобо и паяка пенка........ :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Как може да има ТООООООООООООООООООООЛКОВА много безотговорни хора в една тооооооооооооооолкова малка държава :(

Link to comment
Share on other sites

бла бла бла бла бла бла бла

 

Вместо тоолкова много приказки, да беше посочила един факт, един хранителен продукт произведен у нас с генномодифицирани съставки. Доказано генномодифициани. Щото и за кремвиршите се говори, че ги правят от тоалетна хартия, ама нещо не звучи достоверно...

 

Няма да те затрудня, при положение, че 50% от храните съдържали GMO, нали? А най-добре е да повериш преди да се изхождаш какво точно е GMO аджеба.

 

А - забравих, ти вече си направила "заключ"... каквото и да кажа, ти няма да отговориш. How convenient. Като в детската градина :) А-гу-гуу-гу-гу-гаа... Ми не ми отговаряй. Ignorance is bliss...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че мразя да повишавам и да ми се повишава тон и то за глупости !!!

 

Хора, хайде да се съберем някоя вечер да се видим, че от последната среща минаха 8 месеца... :)

Link to comment
Share on other sites

а, ако няма и за мен заплашително лично съобщение - няма да дойда... пак.

 

 

аз имам 2 , искаш ли едното :laughing:

и от ГЛОРИ си имам 2 и от тях мога едното да ти го дам :lol:

Link to comment
Share on other sites

аз имам 2 , искаш ли едното :laughing:

и от ГЛОРИ си имам 2 и от тях мога едното да ти го дам :lol:

Според мен те свалят по нетрадиционен начин... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ей сега, ако изкараш и диплома по специалността биотехнологии... Ооо, забравих да спомена, аз имам такава, при това отлична.
Знаеш ли, аз имам три по немски език и четири по химия. На немски знам три думи, а три и половина по химия не го заслужавах. Искам само да вметна собствения си пример за това, колко комедийно прозвуча тази реплика. Вижте ме - имам шес по биохимии, знам всичко! А вие, дето нямате шес по биохимия - скрийте се и не спорете с доказалия се в научните среди капацитет!
Link to comment
Share on other sites

Вижте ме - имам шес по биохимии, знам всичко! А вие, дето нямате шес по биохимия - скрийте се и не спорете с доказалия се в научните среди капацитет!

Aha u4ila e , znae go . Nai-otvoreniq 4ovek v foruma, qvno se misli6 za mnogo golqm , 6tom spori6 po vyprosi , koito ne razbira6.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...