Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Гадо, ето затова ме е яд на теб напоследък, не казваш нищо конкретно, само се заяждаш и циклиш на празни обороти. Аз казах, че Manowar са бутафорни, ти смъмри нещо, после изобщо реши че няма смисъл да говориш повече.....

 

За кътчетата, и аз съм слушал Manowar като малък, разбира се, един приятел ми даде Triumph of Steel в 5 клас и ми се накъдри косата от кеф. И още си пускам по някоя песен отвреме навреме, но тук въпроса е съвсем друг.

Какво конкретно да ти кажа... ? Ръсиш някакви бисери ...за сериозното възприемане на текстовете... ами търсиш си го! Не знам до колко са бутафорни ама ако си намериш повечко музика от онова време.... че и от по-преди ще забележиш, че всички звучат едно такова елементарничко, простичко.... нали - не като за вашите възвишени вкусове. Обаче щеше ли да го има този стил изобщо ако не бяха разни вкаменелости като тях? Бутафорни били.... то и Форд Т сега изглежда бутафорно и трагикомично, но за времето си е бил велико постижение (първата конвейерно произвеждана кола) Някъде преди стотици странници в тази тема бяхте плюли и по Мейдън... ами като са такива бездарници пичовете от тези банди защо продължават да са заедно и да правят музика? Да не повдигам въпроса за това колко групи са ги копирали през годините.... По принцип слушам почти всякаква музика от пънк до класическа, примерно в класическата музика Хендел ми идва малко в повече (с тези завъртулки и сложни елементи). Като си говорим за "сложна " музика... мисля, че за да изпълняваш Хендел ти трябва солидна техника на изпълнение, но ей на.... не ми харесва и това си е! Колко по - конкретно да ти го кажа...?

 

П.с. ... Сигурно сега ще ме налазят какви ли не твари, но и Металика не ми харесва.... а за всякакви такива... дед, блек, гринд и прочее псевдо музики пък изобщо не искам да коментирам! (пък мани, ами и си ги тачите)

Link to comment
Share on other sites

Е извинявай, но между смешните текстове на Manowar и развитието на рока и метъла няка никаква връзка. А Мейдън пишат несравнимо по-смислени текстове, песните им често имат историческа насоченост, ползват материал от литературата или поне се занимават с истории, различни от кожи, жени, стомана, мечове и чукове.

Link to comment
Share on other sites

Бутафорни били.... то и Форд Т сега изглежда бутафорно и трагикомично, но за времето си е бил велико постижение
Ми дай да се връщаме по пещерите и да се мъчим да палим огън с клон в клон...
ами като са такива бездарници пичовете от тези банди защо продължават да са заедно и да правят музика?
требе се яде...
П.с. ... Сигурно сега ще ме налазят какви ли не твари, но и Металика не ми харесва....
Първата вече скочи :D Иначе новите металика и аз не ги харесвам :) (за което сигурно сега мен ще ме налазят други гадини :D)
Link to comment
Share on other sites

Е извинявай, но между смешните текстове на Manowar и развитието на рока и метъла няка никаква връзка. А Мейдън пишат несравнимо по-смислени текстове, песните им често имат историческа насоченост, ползват материал от литературата или поне се занимават с истории, различни от кожи, жени, стомана, мечове и чукове.
Ами нещо не виждам да ми отговаряш на въпроса за ....възприемането насериозно на текстовете.... пък и не даваш пример за текст който можеш да вземеш "на сериозно"..... Ми, и мен на последък ме дразни това, че не казваш нищо конкретно, а само дъвчеш смислени... безсмислени...

 

 

Ми дай да се връщаме по пещерите и да се мъчим да палим огън с клон в клон..
Не! Трябва да им се отдава дължимото уважение за това което са направили
требе се яде..
И тука сбърка! Има едни такива хора наречени фенове... и едно такова понятие "творческа потентност" та мисълта ми е - Могат го/Правят го
.Първата вече скочи :D Иначе новите металика и аз не ги харесвам :)
Те и в първообраз си бяха същите шитове.....

 

 

П.с. За вас не знам, ама аз отивам да пия бира и да слушам елементарна музика.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Не го слушай - много е пиян! :devil :laughing:

Интро: G-D6-em-D-c-G6-am-a7

....

Аааааааа, ша ма извиняааш! Айде за първия Си-минор - не знам как ми е хрумнал, ама останалото на мен по-добре ми звучи по следния начин: G-D/F#-Em-D-C-Bm-Am-Am7!!!!!!!!!!!!!!!!

Така баса си върви полегато. И как реши, че първо ла-то е минор и в последствие става мажор със 7-ца, или си забравил m-то? Curunir, D/F# ша рече ре-мажор и фа# в баса.

 

 

[Edit] И стъпката от C на G7 ми звучи много голяма може би. [/Edit]
То си има обръщения на акорди, ама I-V степен си е класика. И сол-а не е септакорд.
Link to comment
Share on other sites

тука сбърка! Има едни такива хора наречени фенове...
Попфолка също се радва на сериозна почитателска аудитория.
и едно такова понятие "творческа потентност" та мисълта ми е - Могат го/Правят гоТе и в първообраз си бяха същите шитове.....
Леженето на стари лаври и надеждата да изкярят от тях не ги правят творчески потентни. Правят ги гладни/лакоми.
П.с. За вас не знам, ама аз отивам да пия бира и да слушам елементарна музика.... ;)
Добави едно 'i', за да стане комплексна :D
Link to comment
Share on other sites

....И как реши, че първо ла-то е минор и в последствие става мажор със 7-ца, или си забравил m-то...

Забравил съм го, разбира се, даже и в куплета пак съм го забравил...но по правилата за писане на букви с "ГОЛЯМА" се означава мажора, а с "малка" - минора, та дори само от малката буква трябва да е ясно, че става дума за минорен септакорд. :rolleyes:

За останалото давам 100% гаранция за автентичност и за да е по-ясно, ще ти напиша акордите направо казани по ноти:

Интро: G-D6-em-D-C-G6-am-a7

Куплет: G-D6-em-D-G-D6-em-D-C-G6-am-a7-G-D6-em-D-G-D6-em-D....и т.н., ако разбира се продължава същото - нямам мерак да я слушам докрая. :P

(легенда: "m" - минорен акорд ; "6" - секстакорд ; "7" - септакорд)

Интро: сол-си-ре / фа#-ла-ре / ми-сол-си / ре-фа#-ла / до-ми-сол / си-ре-сол / ла-до-ми / ла-до-ми-сол /

Куплет: сол-си-ре / фа#-ла-ре / ми-сол-си / ре-фа#-ла / сол-си-ре / фа#-ла-ре / ми-сол-си / ре-фа#-ла / до-ми-сол / си-ре-сол / ла-до-ми / ла-до-ми-сол / сол-си-ре / фа#-ла-ре / ми-сол-си / ре-фа#-ла....

Единствено в подчертания септакорд в куплета басът извършва една мелодична линия, която също може да се опише, но със задържането на септакорда се хармонизира удачно целия такт.

 

П.П. Извинявам се на останалата аудитория за тясно-специализирания пост. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Това добре, ама сега половин час ще си пресмятам нотите кое кое е по номенклатурата с английски букви :D

 

Скромните ми познания по музика са изцяло от интернет и там всичко е C/D/E/F и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ммм..., не! Не мисля да споря с теб.... няма смисъл! Току що разбрах, че ти взимаш на сериозно текстове на рок банди.... :wacko: .... за това няма смисъл!

 

Ахахахаха. Абсолютно правилно :) Manowar наистина имат сантиментална стойност... Колко сме се кефили на Krown and the Ring...

 

П.с. ... Сигурно сега ще ме налазят какви ли не твари, но и Металика не ми харесва.... а за всякакви такива... дед, блек, гринд и прочее псевдо музики пък изобщо не искам да коментирам! (пък мани, ами и си ги тачите)

 

+1 ... с 1 изключение - баладите на Металика, другото - нито от новите нито от старите не ми допада и тва е...

 

 

Ми дай да се връщаме по пещерите и да се мъчим да палим огън с клон в клон...требе се яде...Първата вече скочи :D Иначе новите металика и аз не ги харесвам :) (за което сигурно сега мен ще ме налазят други гадини :D)

 

Не стопляш или се правиш на ударен? Става дума че хубави или не чак толкова тези песни имат сантиментална стойност... а за текстовете - че кой слуша текста изобщо че и да се връзва?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък никога не съм харесвал металика, дистърбед или много други които са фаворите за много от рокаджиите тук. Може да ми харесат отделни песни и само толкова.

Песни от сорта ми влизат в главата като си седя някъде...

и ЛИНК, докато чакам влак или съм някъде другаде и съм спрял да си почина изобщо не ми е до хард песни.

Хард песните ми са само докато готвя или за събуждането сутрин. :)

Link to comment
Share on other sites

Знам че е малко късно, и сигурно не е и тук мястото, но все пак мисля, че това късае всички потребители на форума. http://sites.google.com/site/vote4bogo/

 

Стига глупости. Има толкова по-важни неща той се запънал за:

 

- Изполване на отворени стандарти;

- Използване в ЕС и в институциите на свободни операционни системи;

...

- Запазване на неутралността на Интернет;

- Премахване на двойните продажби (задължително купуване на компютър с windows);

- Въвеждане на отворено електронно правителство с възможност за участие на всеки…

 

Особено пък последното... върха... електронно правителство където всеки който може да докопа компютър ще се прави на някакъв и ще участва неясно в какво... "я стига простотии бе тате"...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък никога не съм харесвал металика, дистърбед или много други които са фаворите за много от рокаджиите тук. Може да ми харесат отделни песни и само толкова.

Песни от сорта ми влизат в главата като си седя някъде...

и ЛИНК, докато чакам влак или съм някъде другаде и съм спрял да си почина изобщо не ми е до хард песни.

Хард песните ми са само докато готвя или за събуждането сутрин. :)

 

ti neshto za istinski relax :) Otvorenite muzikanti da vadqt akordi na taq muzichka ako mogat :D Ama ne mogat :) Ne che ima mnogo akordi de :)
Link to comment
Share on other sites

ti neshto za istinski relax :) Otvorenite muzikanti da vadqt akordi na taq muzichka ako mogat :D Ama ne mogat :) Ne che ima mnogo akordi de :)

Могат, могат....не си казал, не сме почнали... :P

Само, че като ти я изкараме на акорди, да не вземеш после да се отмяташ като те накараме да ги изсвириш... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Отивайте да гласувате, че пак само пенсии дет едвам вървят са се засилили... :tongue Пък за който ще да е...

Link to comment
Share on other sites

ti neshto za istinski relax :) Otvorenite muzikanti da vadqt akordi na taq muzichka ako mogat :D Ama ne mogat :) Ne che ima mnogo akordi de :)

Супер е за лятото! С нещо добро за пиене на плажа, аз не съм много по плажовете ама си я бива идеята.

 

Днеска за малко да се отървете от мен, вчера от готовата храна или от сладките които ядох, не знам, обаче днеска се събудих с натравяне, хубаво че организма ми реагира веднага та изповръщах всичко щом отворих очи. Колко хубав начин да започнеш денят, нали? :wacko:

 

Който е пожелал да се гътна, ще се отложи! :tongue

Сега си пия отварите които си направих и съм значително по-добре вече!

:)

Link to comment
Share on other sites

Днеска за малко да се отървете от мен.......Който е пожелал да се гътна, ще се отложи! :tongue

Вампири, таласъми, върколаци, мърколаци и други подобни гадини се не гътват лесно... :devil

Link to comment
Share on other sites

Гласувал ! ( Винаги съм се се чудил на хората които не отиват да гласуват с оправданието " те всичките са боклуци и за тва няма смисъл...) Според мен точно това мислене ни докара на сегашното ни положение...

Link to comment
Share on other sites

Ибах, според предварителните БСП (или както фокус я наричат, за да няма законови проблеми - "Тефтерчето на Дядото от Бузлуджанския конгрес") пак води. Това как става не знам просто. Грозно е така да се говори, ама... пенсиите по на 70 от ТКЗС-тата не измряха ли вече? Не знам кой по-млад човек, колкото и ревностен и убеден социалист да е, ще гласува за тях пак след последния мандат.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...