Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Гадо, как да не се откажа, като продължаването ще ми коства 20 страници ферман и накрая пак ще е безсмислено. Полза няма. Прибохали метъли, които се мислят за яки с веригите си от сифон и кубинките си винаги ще има, хора като мен и Сандмана (примерно, а и почти всички, които познавам) ще им се смеят и света ще си се върти.

 

[Edit] Пак се измуши покраи игнора в цитата на Гадо, пусти Тиф. Разбира се че няма, теб та обичам, щото можем да спорим за глупости както днес примерно. А Тифа пак се заяжда на дребно, ц ц ц. [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Гадо, как да не се откажа, като продължаването ще ми коства 20 страници ферман и накрая пак ще е безсмислено. Полза няма. Прибохали метъли, които се мислят за яки с веригите си от сифон и кубинките си винаги ще има, хора като мен и Сандмана
...трезвомислещи и със здрав разум....
(примерно, а и почти всички, които познавам) ще им се смеят и света ще си се върти.
Ами те и металягите ви се смеят, но от това наистина не спира въртенето на земята
[Edit] Пак се измуши покраи игнора в цитата на Гадо, пусти Тиф. Разбира се че няма, теб та обичам, щото можем да спорим за глупости както днес примерно. А Тифа пак се заяжда на дребно, ц ц ц. [/Edit]

А, ти какво против бохането или кубинките имаш?

Link to comment
Share on other sites

curunir, sandman, нали правите разлика между дрехите с които човека ходи на работа, тези с които се разхожда в парка с децата си и тези с които ходи на концерти. Никъде не съм казал че моя приятел ходи с кожени дрехи с капси по тях винаги... даже не съм го виждал с такива, на прическа го докарва но съм го виждал и с костюм (и верно умрях от смях) и добре че където работи не е длъжен да ходи с костюм поне повечето време (то и на мен ми е дискомфортно всъщност). И все пак човека е повече от свестен въпреки че слуша само метъл..

 

защото се обличам по възможно най семплия начин(и все пак се стремя да изразя някакъв мой си стил и индивидуалност, но без да се набива на очи) и се стремя да правя впеатление не на базата на дрешките си... Не казвам, че така трябва да правят всички, и че трябва да се съгласят с мен. Просто за мен това е правилно. Айде чао ви - отивам да се подстригвам за ужас на всички заклети хеви-дет-ултра-блек-хардкор-метъли!

 

Егати как ги правиш тия работи... аз слагам дънки и блуза и готово. Какви индивидуалности какви впечатления - дънки и блузи са това. А да аз мразя надписи по блузите и не мога да ги трая на себе си такива, защото от тъпата боя запарва и почва да ме сърби като се изпотя...

Link to comment
Share on other sites

А за Antares - преди да ме заплюе ще кажа, че съм го виждал как изглежда на живо и не ми прилича на тези, които споменах. А може тогава да е бил цивилен - не знам. При всички положения си имам мнение по този въпрос и мисля, че имам пълното право да го споделя - за това е този форум!
хахахаха, колко съм предсказуем :) Тамън си правех загрявка на пръстите за дългата и продължителна тирада :D
Паранормалните ми способности ми позволяват да предугадя как сега Скорпуса ще се защити, че носи кожени гащи и има дълга коса, чувствам го! :D Споко, Скорпус, теб те обичаме! :D
+1 по предсказуемост.

 

Да, лятно време съм под прикритието на бермуди, често бели фанелки и маратонки. Но косата, пръстените си ги има, макар и да не ги нося като 'метълски' аксесоар. Но зимата съм си с рокерията, кожените гащи, кубинки още не съм взел. Та да ме прощаваш. А косата мисля да я нося докато я имам. 

Но както и Сандмана казва, важното е да се наживееш на това и по някое време, по възможност преди 20-ина години, да понамалиш и полека с времето да започнеш да се обличаш по-нормално.
Глупости. Пълни. Куру, да ти кажа понякога демонстрираш начина на мислене на ония дядовци в Борисовата, дето цъкат шах и обясняват за днешното поколение. Просто не мога да повярвам, че човек на твоята възраст може да е постигнал такава висша форма на закостенялост...
Отказа'а се. :) Явно е решил, че не си струва да се занимава със заблудени педалчета
За втори или трети път поглеждам темата днес. Ако ви е показвало, че пиша - това е бъг на форума. Ей сега ви виждам мъдрите писания... Така че тази ирония е леко безпочвена ;)
Щото моля ви, не ми обяснявайте, че жените си умират по космести типове със съдрани гащи и фанела на IMPALED NORTHERN MOONFOREST...
Дреме ми по какви си падат жените. По тази логика аз трябва да се стремя към метросексуалния облик, гъзарията и разбира се беемве тройка, мой набор. Щот т'ва се котира... Айде пак глупости... Иначе за фанелката на INM ще се замисля :D
Ок! Хубу! Само ми обясни, защо бъркаш понятието небрежен външен вид с нечистоплътност....!?
Добър въпрос. Отговора, който е даден си е чиста заобиколка.
Link to comment
Share on other sites

.....нещо като ЕЛЧО ПАКАБРА от досиетата Х

 

Василе, разпиляваш ме от смях понякога! Имаш ли си представа какво си написал? ТУК прочети на български за какво иде реч, че те знам с английския си зле.

 

post-12-1236941130.gif

Link to comment
Share on other sites

Василе, разпиляваш ме от смях понякога! Имаш ли си представа какво си написал?

Аз си помислих, че е нарочно тази грешка.

Ставаше въпрос за дете на двама метъли..... и словосъчетанието Елчо Пакабра - ми се видя доста сполучливо от негова страна :laughing:

 

Елчо(име)

Пакабра-та (прякор)

Като въпреки това значи и южно американски урод

Link to comment
Share on other sites

Хорица, лека вечер от мен. Желая ви да е ползотворна, да ви се отворят парашутите и всичко да е ток и жици :tongue

Link to comment
Share on other sites

Василе, разпиляваш ме от смях понякога! Имаш ли си представа какво си написал? ТУК прочети на български за какво иде реч, че те знам с английския си зле.

 

post-12-1236941130.gif

 

 

Всъщност нарочно го написах така , бях чел за тоя урод във вестника.

Макар че всъщност вие нямаше как да знаете че го написах нарочно , просто ми е останало така от детството , точно тогава беше модерен епизода на досиетата Х с някъв прокълнат , ние си му викахме Елчо Пакабра били сме деца от къде да знаем как се пише и така си е останало.... пък и на по-грозните деца им викахме така..... на галено само Елчо..... :tongue

Link to comment
Share on other sites

Ок! Хубу! Само ми обясни, защо бъркаш понятието небрежен външен вид с нечистоплътност....!? :blink:
Няма проблем, само ако първо ти ми обясниш защо бъркаш небрежен външен вид с вида на манекен от витрината на рок-шоп!? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Тогава нека се върнем по-назад и покажем примера ти, в който сложи небрежно облечените и вонящите в една и съща категория.

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, само ако първо ти ми обясниш защо бъркаш небрежен външен вид с вида на манекен от витрината на рок-шоп!? :rolleyes:

Ми той Антарес ти го е казал..... Няма смисъл и аз да го повтарям.

Link to comment
Share on other sites

Тогава нека се върнем по-назад и покажем примера ти, в който сложи небрежно облечените и вонящите в една и съща категория.

От самото начало на този разговор, говоря, а предполагам и Curunir, за хора, които се обличат по калъп - с избелялата тениската на Iron Maiden, с кожените гривни с капси, шипове и пирони, с 14-те килограма вериги и железа по тях, с кожения панталон или маскировачни гащи втъкнати в кубинките, с мешката изрисувана от-до с химикал, с дънковото елече обсипано със значки и с огромна нашивка на Моторхед на гърба, с дългата до кръста неподдържана мазна коса, лошия поглед и т.н. и т.н. Никой не говори за небрежен външен вид. Това, което описах, поне според мен, е далеч от небрежен външен вид!

 

 

Егати как ги правиш тия работи... аз слагам дънки и блуза и готово. Какви индивидуалности какви впечатления - дънки и блузи са това. А да аз мразя надписи по блузите и не мога да ги трая на себе си такива, защото от тъпата боя запарва и почва да ме сърби като се изпотя...

Нали се сещаш че между дънки и дънки има разлика, между маратонки и маратонки има разлика, между блуза и блуза - има разлика!

Eдно е да носиш такива маратонки, друго е - такива и съвсем различно е - такива.

Eдно е да носиш дънки - стандартен цвят и стандартна кройка, друго е да носиш дънки, чието дъно ти стига до петите, трето е да носиш дънки, от които липсва една голяма част от плата.

При тениските е по същия начин. Едно е да носиш обикновенна свободна тениска, друго е да носиш тениска по теб и т.н. и т.н. И на края, но не на последно място - има значение какви цветове са ти дрехите и обувките и как ги комбинираш.

И аз лятото се обличам с маратонки, дънки и тениска. Или вместо маратонки - кецове, или вместо тениска - риза. Но съм обеден, че ще има сериозни разлики между твоя начин на обличане и моя. Защото тук говорим за вкус, а разнообразието от стоки в момента не липсва. По този начин можем да изглеждаме коренно различно един от друг, въпреки, че сме облечени с един и същи вид дрехи.

Link to comment
Share on other sites

а разнообразието от стоки в момента не липсва

 

ХА! ХА! Силно не съм съгласен с това твърдение. Дрехите са толкова излети по калъп, че няма как повече. Ако искаш да вземеш нещо различно, трябва да изръсиш 150 лева за риза и 200 лева за суитчър.

 

Oбивките ги оставям без коментар. През седмица обикалям по магазините, обувки до сега не мога да си харесам по нашите магазини. ХАРЕСАМ, а не купя.

Link to comment
Share on other sites

От самото начало на този разговор, говоря, а предполагам и Curunir, за хора, които се обличат по калъп -
Аха! Клъп,викаш....?
- с избелялата тениската на Iron Maiden, с кожените гривни с капси, шипове и пирони, с 14-те килограма вериги и железа по тях, с кожения панталон или маскировачни гащи втъкнати в кубинките, с мешката изрисувана от-до с химикал, с дънковото елече обсипано със значки и с огромна нашивка на Моторхед на гърба,
Вервай ми! Има доста повече банди, освен тези двете, от което следва, че явно калъпа е доста голям!
с дългата до кръста неподдържана мазна коса, лошия поглед и т.н. и т.н. Никой не говори за небрежен външен вид. Това, което описах, поне според мен, е далеч от небрежен външен вид!

 

 

 

Нали се сещаш че между дънки и дънки има разлика, между маратонки и маратонки има разлика, между блуза и блуза - има разлика!

Eдно е да носиш такива маратонки

...предназначени за пенсионери, монахини и дюстабанлии....
, друго е - такива
...много як модел според мен....
и съвсем различно е - такива.
...откровенно гейски модел (ще ме прощаваш акотези са ти от любимите ;) )
Eдно е да носиш дънки - стандартен цвят и стандартна кройка, друго е да носиш дънки, чието дъно ти стига до петите, трето е да носиш дънки, от които липсва една голяма част от плата.
Така де, така де... ама нали викаш - по калъп било....
При тениските е по същия начин. Едно е да носиш обикновенна свободна тениска, друго е да носиш тениска по теб и т.н. и т.н. И на края, но не на последно място - има значение какви цветове са ти дрехите и обувките и как ги комбинираш.

И аз лятото се обличам с маратонки, дънки и тениска. Или вместо маратонки - кецове, или вместо тениска - риза. Но съм обеден, че ще има сериозни разлики между твоя начин на обличане и моя.

Пък те металягите нищо, че са фенове на различни групи и слушат различни стилове музика - всичките били по калъп казваш!? Или не, чакай... сетих се - ти си еталона за добър вкус и разкрепостеност....
Защото тук говорим за вкус, а разнообразието от стоки в момента не липсва. По този начин можем да изглеждаме коренно различно един от друг, въпреки, че сме облечени с един и същи вид дрехи.
Това подчертаното ти го каза, а не аз ;)

Или всичките ти тези изказвания са породени от това,че когато си бил малък, мама ти е казала да не си играеш с такива дечица - щото са лоши и непослушни.

 

Ред. Здрасти Курунире....

Link to comment
Share on other sites

Здрасти бе, Гадо :D

 

Все още говорите глупости. Не знам защо е толкова трудно да се приеме, че огромната част от металягите с камуфлажите и кубинките са зле. Разбира се няма абсолютна истина нали, Гадо? Но отново истината е това, което огромната част от обществото приема за допустимо, добро и редно. Защо тяхната истина да е по-добра от твоята истина ли? Защото са повече и защото живееш сред тях, а не сам на планета Индивидуалист IV.

Link to comment
Share on other sites

Аха! Клъп,викаш....? Вервай ми! Има доста повече банди, освен тези двете, от което следва, че явно калъпа е доста голям!
Повярвай ми, наясно съм ;)
...предназначени за пенсионери, монахини и дюстабанлии.......много як модел според мен.......откровенно гейски модел (ще ме прощаваш акотези са ти от любимите ;) )
Явно спадам в графата на монахините! Другите 2 модела ги сложих не защото са ми любими, а за да дам пример на djadomraz, че от маратонка до маратонка има разлика.
Така де, така де... ама нали викаш - по калъп било....Пък те металягите нищо, че са фенове на различни групи и слушат различни стилове музика - всичките били по калъп казваш!?...
Даде, ама дали ще пише на черната тениска Аърън мейдън, кенибъл корпс, сепултура, каркас, криейтър, напалм дет, дет, содом, моторхед, металика, слипнот, аисд ърт, пестиленс, даймъндхед, мегадет, слеър, Ей си ди си и т.н. не оказва някакво сериозно влияние на стила на обличане. Според мен.
Или всичките ти тези изказвания са породени от това,че когато си бил малък, мама ти е казала да не си играеш с такива дечица - щото са лоши и непослушни.
Само да вметна, че когато аз бях малък, такива "модерни" метълски дрехи и аксесуари нямаше, та метълите се налагаше да импровизират и според мен беше доста сполучливо. A oтносно това дали майка ми ми е забранявала да си играя с такива, ще ти кажа, че ако това беше вярно, тя трябваше да не ми дава да се прибирам в къщи, защото брат ми даваше сериозни заявки да спада към графа "метъли" и ако ти покажа снимки как е изглеждал тогава, ще се замислиш дали да пускаш децата си(ако имаш, ако не - като имаш, живот и здраве) около такъв човек.

 

Или не, чакай... сетих се - ти си еталона за добър вкус и разкрепостеност....
Не знам на какво съм еталон и колко вкус имам, но знам едно. По начина, по който изглеждам, нямам никакви проблеми да си пия бира в Пъзела и от там да скокна до Макалали. Нито на едното място, нито на другото хората ще ме гледат странно, все едно съм объркал Планетата. Аз се харесвам как се обличам, приятелката ми ме харесва, приятелите ми - също. Нямам проблеми да се разхождам по обществени места и хората не ме зяпат като полезно изкопаемо и не ме слагат в категории по външния ми вид. Който си мисли, че това е хавата - go ahead. Ама често пъти има сърдити - ми тея са бахти задръстените и закостенели типове майна, аз си се обличам както ми е кеф, а те ме сочат с пръст и ми се смеят. Всеки сам си избира...
Link to comment
Share on other sites

Аз пък нямам проблеми да ходя по обществени места и хората да ме гледат като полезно изкопаемо. Никой не може да те обиди, без да му го позволиш. А ако си толкова зависим от общественото мнение - това е друга тема. Съобразявам се с мнението на околните, но не и с това на обществото. Границата между небрежно и безлично е тънка и доста хора не успяват да я уловят.

 

Едни дънки започват да ми сдават багажа и смятам да ги нарежа. И дори смятам да излизам с нарязаните дънки. Смятам да си накупя една две-фанелки на любими групи (като Agalloch и Eternal Tears of Sorrow например), за да имам. За тази зима най-накрая мисля да си взема едни мартенси и въобще не смятам да се засягам от това, че хората с изострена чувствителност към общественото мнение и порядки ме гледат странно. Смятам, че всеки човек е една строга индивидуалност, и е лично мое право до колко да го изрязя. Няма да тръгна да ходя с кучешка бедрена кост, заплетена в мазната ми и немита коса, или половин килограмова обърната пентаграма, но не смятам в начина ми на обличане и визия да има нещо общо общественото мнение.

Link to comment
Share on other sites

Последното нещо, което смятам да кажа по темата: Не завися изцяло от общественото мнение, но все пак малко или много ми пука като ходя по улиците дали хората ме възприемат като пещерняк(Grimjaur-e извинявай :) (Между другото него също съм го виждал на живо. И той се облича по-хард, ама има някакъв стил и не съм виждал много хора да изглеждат като него) или като нормален човек. И за пореден път казвам - във всеки стил можеш да откриеш своята индивидуалност и да я изразиш, но да го направиш с вкус, а не да съблечеш манекена от витрината на рок-шопа и да ми говориш за индивидуалност и стил.

btw, Аз също често постъпвам със съсипани дънки по същия начин, имам си Вермахт и зимата често си го нося.

 

И последно: Кой както си иска да се облича, и както си иска да разсъждава. Моя опит с хората, които дъвчeм вече 2-ри ден, сочи, че човек, който изглежда така, не само като визия е в разрез с мойте разбирания, но и като начин на мислене. По този повод аз не искам да имам нищо общо с тези хора, освен професионални взаимоотношения, до колкото такива могат да съществуват в подобни среди. Изгубил съм си един период от живота да се опитвам да комуникирам по нормален начин с такива хора - еми не става!

 

AAaaa, Antares, ти защо след като не искаш да имаш нищо общо с общественото мнение искаш да си купиш тениска на любимата си група? Защото е по-удобна от всички останали, защото черния цвят лятото е много за предпочитане или да не забравиш коя ти е любимата група?

Link to comment
Share on other sites

А всичко започна от една метълка :Д.

Link to comment
Share on other sites

при това грозна метълка....

 

 

и м/у другото "гейските" маратонки , всъщност не са каратонки а са футболни обувки , демек такива за футбол само че без бутонки тва че кварталните гъзета ги носят щото са лъскави не ги прави гейски.....

Link to comment
Share on other sites

при това грозна метълка....

 

 

и м/у другото "гейските" маратонки , всъщност не са каратонки а са футболни обувки , демек такива за футбол само че без бутонки тва че кварталните гъзета ги носят щото са лъскави не ги прави гейски.....

 

Не само за футбол, за спорт по принцип, аз имах едни подобни преди години за фитнес и си бяха доста удобни...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...