Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Добре бе момчета... и след като всичко това е налице, след като сме толкова хубави, прекрасни, даровити хора, след като сме променили света, защото американските президенти са преписвали от книгите ни, защо тук, днес, сега, нещата куцат?

 

Какво значи 'ти горд ли си?' Мога ли да бъда горд след като Бисмарк е нарекъл народа ми "конекрадците от долния Дунав"? След като сме представени като тоалетна на Ентропа в Брюксел? След като дори едно време народът ни да е бил нещо с което да се гордееш, 500 години османски пишки са го превърнали в едно страхливо, гъзолизно сборище от прееби-другарчета. Кога българинът е знаел какво е чувство на дълг, на гордост, на задължение - в кратките еуфорични години след освобождението. Да, били са се като лъвове, лека им пръст и светла им памет, не искам да похуля паметта на нито един войник, загинал на фронта. Въпроса е в настоящето. Как в това настояще аз да изпитвам тая гордост и любов към страната си, която е пълна с мутри, безпросветни, отблъскващо прости тинейджъри и младежи и запотени продавачи на зеле и картофи?

 

Във филмчето, в частта за математиците се споменава и Добромир Рахнев. Бяхме съученици. Но Рахнев сега не е у нас, в Щатите е. Личен избор, няма как да му се сърдя. Но колкото повече хора като него отиват навън, пропорционално тук нараства броя на въпросните продавачи на зеле и картофи. Които няма да измислят следващата автоматична скоростна кутия и няма да разработят нов самолет за авиацията ни.

 

Ай стига съм писал, че взе да ми става гадно... :sad1:

 

А кой в БГ е направил нещо за него изобщо направили ли са нещо за някой

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз точно това съм казал, чети бе човек. Човека така е избрал, така е направил, не обвинявам никой за това, че е решил да иде в чужбина.

Link to comment
Share on other sites

Ще ме карате да се разровя пак за една тема, в която без никакви угризения на съвестта се самоизтъквам.Т.е. обяснявам какво съм направил за България.А не съм си барал пишльока по разни протестчета.И все още правя неща за Моята страна.И познавам още стотици неизвестни хора, които правят всеки ден по едно малко нещо.Но не търсят признание - те просто искат да накарат и тези около тях да направят нещо.Нещо добро за страната си.

 

https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1495083811

 

https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1495083815

Link to comment
Share on other sites

г-н Бисмарк не е имал правото на квалификации за когото и да е имайки предвид живота му на комарджия, пияница и развратник.

 

Това какви са хората тук, умни, прости, културни или каквито и да е няма никакво значение.Да правиш правилните неща за себе си и другите твои сънародници не е привилегия на умния, красивия, силния.Това може да го прави всеки един стига да го иска.Да си хвърля буклука в коша, да не минава на червено, като иде на работа да си я върши и прочие.Великите неща са доста прости в началата си.

 

Който иска да възхвалява каквото и да е...ами това е лесно когато се цели, лесно е и да се плюе когато това е целта.

 

Тези крайности на никого никаква полза не носят.Нека всички правят каквото могат и трябва да правят.

Link to comment
Share on other sites

Ти познаваш стотици, но в страната са милиони. И спри и се замисли, доброто за страната си ли го правиш или за другия човек? Не, другия човек не е страната. Ако призовавате към хуманизъм - чудесно, но вие призовавате към патриотизъм, който макар отчасти да се припокрива с хуманизма към другия, не е същото нещо.

Link to comment
Share on other sites

Куре, стига, бе, брате, че сега пишман родолюбците ще наскачат :bgrin:

 

Какво пак сте ги задъвкали тея въпроси? Всички говорят за България като за някакво абстрактно понятие, строго разграничено от хората. И да, човек може да се гордее с историята си, но да не се гордее с откровените прояви на приматщина, с които се сблъсква всеки ден.

 

Ти искаш да се върнеш в твоята част, която продължава да отстъпва, марширувайки на северозапад. Това неминуемо ще свърши някъде във Франция. Не зная Франция ли е твоята държава, или не, но знам, че служиш на нейната войска. Знам също така, че държавата е необходимото зло. Най-многото, което можеш да очакваш от държавата, е да не ти плюне в супата. А войните? Говориш за народ, казваш, че се биеш за слава на нацията. А какво е народът? Виж ме мене. Аз съм на седемнайсет години. Връстница съм на човечеството, защото човечеството е винаги на 17 години. Това значи, че един народ е вечно дете. Той расте непрекъснато и неговият език, дух, неговите спомени и дори бъдеще му отесняват като дреха. Затова един народ трябва да сменя постоянно своята одежда — тя винаги му омалява, стяга го и се пука по шевовете от неговото уголемяване.

 

Mилорад Павич

Link to comment
Share on other sites

Това че държавата не прави нищо за да задържи учените и всякакви мозъци в страната, а ги тика на вън с тонове, какво може да се направи.

Има хора с толкова много потенцял, които изчезват към другите държави, а нашите политици говорят за развитие на икономика, откриване на нови технологии и прочие.

Гордея се с историята на България и с факта, че едва ли не ние сме дали старта на всичко.

С какво не се гордея, с всичко което е останало сега в период на преходи и измислен прогрес.

Хората още са алчни, цялата работа с прехода от комунистическо време към демократично управление не е преминала.

Повечето хора са още алчни и искат да грабят докато могат, защото държавата им позволява да го правят.

А велики хора, които са на път да разбият всякакви порядки с някакво световно откритие си седят в малките лабораториики без субсидии и с 400 лева заплата.

Това не води до никъде, освен до по-голямо западане на държавата.

Кога хората ще се почувстват така, сякаш все едно живеят в страна със закони, защото закони няма, а и няма кой да мисли закони за да подобри нещата.

"Държавата ни прозвежда масово мозъци за износ."

Link to comment
Share on other sites

Курчо, мама, де видя "патриотизъм" да съм казал?В момента работим с деца от етническите малцинства и деца с неравностойно положение.Пък патриотарите да баят.

Link to comment
Share on other sites

Добре бе момчета... и след като всичко това е налице, след като сме толкова хубави, прекрасни, даровити хора, след като сме променили света, защото американските президенти са преписвали от книгите ни, защо тук, днес, сега, нещата куцат?

 

Какво значи 'ти горд ли си?' Мога ли да бъда горд след като Бисмарк е нарекъл народа ми "конекрадците от долния Дунав"? След като сме представени като тоалетна на Ентропа в Брюксел? След като дори едно време народът ни да е бил нещо с което да се гордееш, 500 години османски пишки са го превърнали в едно страхливо, гъзолизно сборище от прееби-другарчета. Кога българинът е знаел какво е чувство на дълг, на гордост, на задължение - в кратките еуфорични години след освобождението. Да, били са се като лъвове, лека им пръст и светла им памет, не искам да похуля паметта на нито един войник, загинал на фронта. Въпроса е в настоящето. Как в това настояще аз да изпитвам тая гордост и любов към страната си, която е пълна с мутри, безпросветни, отблъскващо прости тинейджъри и младежи и запотени продавачи на зеле и картофи?

 

Във филмчето, в частта за математиците се споменава и Добромир Рахнев. Бяхме съученици. Но Рахнев сега не е у нас, в Щатите е. Личен избор, няма как да му се сърдя. Но колкото повече хора като него отиват навън, пропорционално тук нараства броя на въпросните продавачи на зеле и картофи. Които няма да измислят следващата автоматична скоростна кутия и няма да разработят нов самолет за авиацията ни.

 

Ай стига съм писал, че взе да ми става гадно... :sad1:

Те па щото са само в България ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз се отказвам от тоя спор, последен пост по точно тая тема, просто за да изясним къде видях патриотизма : "А ТИ ГОРД ЛИ СИ?"

 

"Да, горд съм.И Варненското злато е най-старото в света, не в Европа..."

 

Да, тук съм убеден, че става дума точно за работата с деца в неравностойно положение.

 

Иначе, заяжданията настрана, евала, че работиш такова нещо, сериозно.

 

[Edit] Стига сте ми секали постовете бе, това е за Джаура отгоре. [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Ммм, аз нямам причини да се срамувам, че съм българин.И не, не работя - не получавам заплата, а се занимавам на доброволни начала.

Link to comment
Share on other sites

Оф пак подхванахте патриотски теми. Ползата от задълбочения форумен анализ на ситуацията е също толкова колкото и като пиеш една студена вода. Истината е, че всеки се спасява както може. Не е прекалено егоистично ако не се занимаваш с оправянето на кочината на която е заприличала дъжавата (не родината) понеже имаш още към 20-30 години пълноценно съществуване, а това е прекалено малко за да губиш ценни години (особено ако резултатите са еквивалентни на пиенето на студена вода). Хората навсякъде са еднакви. Проблемите се коренят в историята на народа ни...

Link to comment
Share on other sites

защо затвориха темата за заяждането и за форумните кукувци .... имаха голям потенциал и 2те , предлагам пак да се отворят даже и да се ПИННАТ в разделите като изключително важни и без тва имат повече смисъл от половината теми в ТЯ и ТОЙ .......

Link to comment
Share on other sites

Това да се гордееш, че си някакъв е вятър работа. Въздухарска история. Човек трябва да уважава другите човеци за да получи уважение в замяна. А гордоста е занимание самотно полагащо се на отритнатите човеци. Дето се гордеят, че са някакви в собствените си очи :devil

 

Аз не знам да има и 1 тема в Тя и Той, която да има смисъл...

 

Ми щото няма "Той и тя", там по ще има смисъл :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ми щото няма "Той и тя", там по ще има смисъл :lol:

Еми много ясно. С поведението си някои хора направиха форума неприветлив. Останаха само die-hard тя и той феновете :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ние сме преди всичко хора, граждани и след това идва националната принадлежност.За мен поне е така.Аз нямам проблем с хората от различна националност, етнос, религия или полова ориентация стига те да не ми пречат умишлено.

 

За това всеки да прави каквото е длъжен и трябва не виждам защо намесваме патриотизма.Самата дума патриот е интересна.Да я заменим с термина родолюбец.Аз обичам фикцията "България", обичам си флага, обичам да се асоциирам с това, че съм българин.Това е си е пълна абстракция и субективно виждане.Народността и националността са различни неща.Етноса също.

 

За да бъда горд, че някой друг българин е направил нещо хубаво мисля, че би трябвало поне да правя така, че да не му преча да го прави - ако мога и да му помогна.Не е толкова сложно.

 

-----------------------------------

 

Това горното си беше за през една страница ама не видях, че сте писали толкова много след това.Нищо...

 

----------------------------------

 

Минава ми, че скоро време трябва пак да си намеря колекцията от теми за акустична китара.Толкова беше хубава...

Link to comment
Share on other sites

Открих много добро средство за преодоляване на нервните ми изблици :D .Просто има моменти в които съм адски изнервен и само се чудя с кой да се заям и скарам....тогава отивам на фитнес.Хем прая яка тренировка щото съм надъхан,хем ми минава яда и като излезна от залата съм нов човек :P

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...